Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Rozchod s dievčaťom po 4,5 roku

kantos1
14. dec 2012

Mal som dobré dievča, boli sme spolu 4 a pol roka. Zasnúbený, naše rodiny sa navštevovali.. Bola to moja veľká láska. Nikdy sme sa nepohádali, nikdy sme si neubližovali, chodili sme na spoločné večere a ak potrebovala pomôcť, nikdy som jej nepovedal nie. Ona má 24 a ja 30. Jedného dňa bola s jedným spolužiakom vonku a vtedy sa to začalo. Bola čudná a nakoniec mi povedala, že sa asi!! zaľúbila. Darmo som jej vysvetľoval, že je to hlúposť, ona bola presvedčená, že nemám pravdu. To už je teraz jedno. Potom mi povedala, že asi ma už tak neľúbi a nevie, či to vie zmeniť ( pritom sa moc tešila na to že už čoskoro budeme bývať spolu). Bol so na dne, je to už mesiac a jeden týždeň. Za tú dobu sa veľa zmenilo, len nie moje city k nej. Ten chlapec, kvôli ktorému to ukončila ju dostal a hneď poslal k vode a teraz je sama. Zistila, že urobila hlúposť, no mne to priznať nechce. Viem že sa na mňa začala vypytovať zisťovať ako sa mám. Možno si iba nahováram, že o mňa ešte stojí. Pre to sa Vás chcem opýtať, moji virtuálni priatelia. Mám, ju kontaktovať a skúsiť si s nou o tom pohovoriť? Vie že to bola z jej strany hlúposť. Obávam sa toho, že ak spravím prvý krok ja, bude to brať ako vnucovanie 😒 . Ja som už viacmenej rozhodnutý, ale chcem si vypočuť aj názor iných ľudí. ĎAKUJEM za Vaše reakcie......

nikolet_89
14. dec 2012

@kantos1 ahoj narovinu by som jej povedala, ze ak chce mozeme to este spolu skusit ak si sa s tym ty zmieril a naozaj by si chcel...i ked stale budes nato mysliet, a neviem ci to dokazes uplne prekonat...niekedy si ludia zasluzia 2 sancu...

snopkulka
14. dec 2012

Vieš koľko ľudí stratilo svoju veľkú lásku len preto, lebo sa nevedeli "rozhúpať" a dať veci do poriadku? 😉 Žiadne vnucovanie, len jej preukážeš, že si Človek s veľkým Č, ktorý je schopný povzniesť sa nad celý problém, obrátiť list a dať vašej spoločnej budúcnosti šancu 😵

lila69
14. dec 2012

@kantos1 Ak sa na teba zacala vypytovat, tak jej asi lahostajny nie si. A ak urobila hlupost, ze zahodila fungujuci vztah kvoli pobluzneniu, a teraz z toho vsetkeho precitla, tak ju v tom nechaj troska vymachat, a ak ta chce nech sa o teba posnazi. Lebo ak ta lahko dostane spät bude ta brat ako samozrejmost a moze ti urobit to iste. NIe je vylucene ze sa k sebe vratite. Aj ja som sa vratila k priatelovi po "urcitych" turbulenciach vo vztahu a teraz sme spolu, mame dieta a normalne fungujeme. A porozmyslaj preco sa dala namotat tym druhym, ono niekedy sa nejaka chyba najde aj v relativne fungujucom vztahu. Nikdy ti nic nevycitala, nevadilo je na tebe nieco?

alka221
14. dec 2012

@snopkulka nesuhlasim..ak by sa mal niekto rozkyvat tak je to ona 😉 ved predsa ona ho podviedla, on by ju prijal spat, ale nato sa musi vyjadrit aj ona, ci ma zaujem, a hlavne CI JEJ ON ODPUSTI 😉

luckamjar
14. dec 2012

ja sa trošku obávam, že aj keď si uvedomila že urobila hlúposť, tak na druhej strane ťa nijako nekontaktovala, čo znamená, že s tebou už možno naozaj nechce byť ☹ ...uhmm, ale možno je len hrdá... Každopádne držím palce, nech sa rozhodneš akokoľvek...

snopkulka
14. dec 2012

@alka221 to áno, ale vyzerá to tak, že on je už rozhodnutý... chce to pokec v každom prípade 😉

alka221
14. dec 2012

@luckamjar
@snopkulka suhlasim, pokec to vyzaduje, ale prist musi ona, aj ked on je rozhodnuty. 😉 to,ze sa na neho opytala je jedna vec, a druha, ci ho poziada o druhu sancu. mozno je ozaj hrda ako pises, zrejme ma aj strach, ci ju neodmietne 😖

zuzkabeno
14. dec 2012

Ty ako muž sa jej môžeš opýtať, či má ešte záujem, jej to bude asi strašne trápne ozvať sa ti. A možno by bolo pre Teba aj dobré vedieť z čoho vzniklo to poblúznenie, keby ti to povedala, či to bolo kvôli sexu alebo niečomu inému. Najlepšie je porozprávať sa o tom bez výčitiek úprimne, ale nevnucovať sa moc.

kantos1
autor
14. dec 2012

No veď, ja by som za tým všetkým veľmi rád urobil hrubú čiaru. Len to nechcem uponáhlať 😒 . Strašne ma to zožiera.

luckamjar
14. dec 2012

@kantos1 len aby sa k tebe nevrátila len preto, lebo je teraz sama a nechce byť 😒 a akonáhle sa zas pritrafí nejaký iný v okolí, tak začne pochybovať a podobne...ja neviem, tiež si myslím, že je dobrá vec dať niekomu druhú šancu, ale či si ju aj ten človek zaslúži...je to vždy risk. ☹

kantos1
autor
14. dec 2012

@alka221 poznáme sa dokopy 5 rokov a už sa pýtala, či som na ňu nahnevaný, tak asi sa naozaj bojí ako u mňa pochodí. No nič, naozaj to chce pokec 😒

alka221
14. dec 2012

@kantos1 hoci sa boji, nemal by si ist za nou prvy.. lebo ked doplazis teraz, si ona povie ze si jej odpustil, aby ti to neurobila znova stym,ze aj tak priplazis 😝

kantos1
autor
14. dec 2012

@luckamjar ja viem že je to risk, ale oveľa viac by ma štvalo ak by som to neskúsil. No a na margo toho, ak by bola ,,prelietavá,, tak sa asi prejaví po pol roku. Alebo ja neviem 😒

luckamjar
14. dec 2012

@kantos1 každopádne skús...aby si si to neskôr nevyčítal, že si to nechal tak..no a čo bude už uvidíš, posúdiš a časom zistíš 🙂 držím palce

mima4
14. dec 2012

@kantos1

ahoj,

no tak ja tu trochu zamutim vody 😀 ale myslim to v dobrom a naloz s tym ty tak ako uznas za vhodne.. kazdy sme si strojcom svojho stastia, spokojnosti... 😎
Ja ti NEODPORUCAM ju kontaktovat za ucelom partnerskeho vztahu a uz vobec nie manzelstva do buducnosti. Ked pocas chodenia dokazala ta poslat do teplych krajin, a to ste spolu iba 4 roky, co bude neskor v manzelstve 😔 Neraz uz pocas chodenia mozeme vidiet na tom druhom veci, ktore nie su OK a neraz sa sami presviedcame, ze to bol len omyl, blaznovstvo, nepochopenie ALE!!! neraz je to kontrolka na raaaazne STOP vo vztahu...
Tvojej priatelke je cudzia vernost, cudzia "laska", pretoze ak by ta skutocne milovala, nedokazala by ta zranovat, okaslat... mozno sa sam presviedcas, ze to bolo "len" take poblaznenie, hlupost z jej strany, ale aj v tomto si mohol spoznat jej vlastnost - nedokaze ovladat nejake tie svoje city, emocie, pocity...vasen v sebe... nechape, co je to mat vztah, a uz toboz, ked sa vyda, co je to mat zavazok. Pre mna su takyto ludia nedoveryhodni 😕 a treba pocitat realne s tym, ze nebudu mat problem s neverou v buducnosti. Ozenis sa...budete mat deticky... v praci ju okuzli nejaky "seladon" a ona bude paf 😀 a "pojde za hlasom svojho srdca" (to faaakt ber v uvodzovkach).
Ber do uvahy, ze ak sa ides snazit ozivit ten vztah, a vezmete sa, a podrazi ta znova, ze ides do toho s tymto rizikom.

Podla mna to co sa stalo, je velmi dobrou vystrahou k tomu, aby si stopol vztah a v nom nepokracoval.

Na konovi je x zien, ktore tieto kontrolky mali este pred vstupom do manzelstva a nechceli ich vidiet, nahovarali si bachorky a teraz tu mame x trapiacich sa zien, ktore maju ubolene srdcia, manzelstva v rozpade, chrapunov pri sebe... ☹

alka221
14. dec 2012

@mima4 super nazor, zdielam 😝 ak to urobila raz, urobi aj druhy.. 😅 take sme my zeny..

kantos1
autor
14. dec 2012

@lila69 keď sa so mnou rozchádzala, tak mi vravela, že spraví tú najväčšiu hlúposť v živote a že si bude do konca života nadávať. Máš asi pravdu. Musím ju v tom nechať ,,vymáchať,, len sa bojím aby som ten čas nenatiahol až moc a potom bude neskoro 😒

alka221
14. dec 2012

@kantos1 ak ta miluje, tak za tebou pride, ak nie, aspon vies,ze zato nestala.. 😅

fra
14. dec 2012

podla mna, ak ju máš stále rád, kludne sa s nou len tak nezavazne skontaktuj niekde na kávu ... moc nerozprávaj, nechaj nech povie ona ako to vidí a podla toho sa zariaď ... život je krátky, škoda je ho tráviť naschválmi a protiveniami a robením si zle, dnes sme tu a zajtra nie, škoda premárnených dní tým, že si myslíme že niekoho vytrestáme ...a nemyslím si že by to nutne musela urobiť znova, možno sa jej to stalo len na to, aby si čosi uvedomila ... ona je ešte pomerne mladá a je s tebou prakticky celý svoj dospelý život a možno to pokladala za dost zvazujúce a myslela si že jej čosi utieklo ... za plus pokladám aj to, že to neťahala na dve strany, nepodvádzala ta a neklamala, ale povedala všetko hned na rovinu... no, ved s nou zľahka pohovor a uvidíš na čom si...
.
a viem si predstaviť že aj ak ťa má rada, že sa sama neozve, ženská hrdosť...

sisaha
14. dec 2012

@kantos1 ty si do nej tak sialene a slepo zamilovany, ze nepotrebujes od nas ziadne rady. Ty si ochotny jej odpustit kazdu jednu neveru... Zena, ktora povie, ze asi spravi najvacsiu hlupost svojho zivota a urobi ju, si ta nezasluzi... Daj si pozor, aby tvoju slabost pre nu nezacala zneuzivat

kantos1
autor
14. dec 2012

@fra no veď práve preto chcem dať dať ešte jedno šancu. Mohla ma podraziť, ale neurobila to. Ja viem, že je to slabá útecha na to čo sa stalo, ale je to jedna z mála vecí pre ktoré si ju stále cením.

miskap2111
14. dec 2012

@kantos1 urob to tak, ako to cítiš ty. Nikto z nás nepozná všetky detaily vášho vzťahu, aké to bolo, keď bolo "dobre", aké ste vlastne osobnosti, čo ste všetko prežili, ako ste reagovali v iných situáciách atď... Ty sám musíš vedieť, čo chceš a keď to chceš, choď proste za tým. Je jasné, že sa bojíš ďalšieho zlyhania a preto možno hľadať radu tu. Ale vždy to bude 50% na 50%.. A ak nespravíš to, čo chceš, tak si to možno budeš vyčítať. Ak jej dáš ďaľšiu šancu, tak to automaticky neznamená, že sa s ňou ideš hneď aj oženiť. Stále budeš mať možnosť sa rozhodnúť. Riaď sa svojimi pocitmi a intuíciou.

kantos1
autor
14. dec 2012

@sisaha ja viem. Správam sa ako pako. Ale za tie roky čo ju poznám, nebol jediný dôvod na ňu žiarliť.

sisaha
14. dec 2012

@kantos1 stretni sa s nou a otvorene pozhovaraj..podla rozhovoru uvidis ci o teba stoji a ako si to dalej predstavuje. No zase ty musis mat v sebe vyriesene to, ze minulost uz nikdy otvarat nebudete..

prasiatko30
14. dec 2012

@kantos1 neviem tu sa chces asi utvrdit v tvojom rozhodnuti vratit sa k tvojej ex - vzdy to mozes spravit ale s chladnou hlavou by som ti len povedala ze ak ta po4r chodenia a dost vazneho vztahu dokazala opustit pre niekolko tyzdnovy flirt ako mozes neskor ocakavat ze to neurobi na buduce znova - mnr ona nepripada ze by bola velmi do teba zamilovana len teraz ked ostala sama tak dostala strach ze ostane sama a tak je cas vratit sa tam kde to pozname ale ked sa objavi niekto zaujimavejsi tak ju nic nebude drzat aby zase vyskusala nieco co v tom momente jej bude vypadat lakavejsie a ak by to nahodou ani nevyslo vsak ta tam ma v zalohe a moze sa vratit nahodit psie smutne ocicka a je to - neviem neviem ci je dobre zbierat criepky takehoto vztahu zivot je nadherny a mozno najdes niekoho kto ta bude mat rovnako rad ako ty. Je dobre vediet kedy treba byt egoista a povedat nie pre tvoje dobro i ked teraz to tak nevypada

enigma7
14. dec 2012

kantos1
Nepytaj sa na rady druhych a cudzich urob to co ti hovori tvojr srdce... ona urobila chybu ale aku mas istotu ze to neurobi zas? Odpustat sa da ale ta neistota ;( je len na tebe ako sa rozhodnes a zvazis ci ti zato stojj ;)

digysa
14. dec 2012

@kantos1 Neviem....stretla sa s byvalym kamaratom a hned ta pusti k vode.... To co je za jednanie?

Kolko bude takych kamaratov? Som si vedoma, ze ta nepodviedla, ale teda dost lahko a rychlo sa dala zmanipulovat.

Tazko radit, ak ju velmi milujes a chces ju aj za cenu tohoto prehresku, tak by som Ti radila, aby si ju dobre natahoval...nech aj ona pociti, ake to je.....
Nehrabala by som sa do vztahu s nou hned. Ale urcite by som jej povedala (ak sa stretnete), ze jej ulet Ti zanechal poriadnu ranu na dusi..... 😔

Jednoznacne by som to viedla na priatelskej baze isty cas..... A ked sa date opat dokopy a ona s tym bude suhlasit, tak by som sa jej spytala jednu otazku: " Preco to chces so mnou skusit znova?"

Podla pisania sa zdas byt velmi inteligentny a mily muz. Daj si pozor a nenechaj so sebou zametat.

anetkaadamko
14. dec 2012

Nikdy neopusť niekoho koho miluješ, pre niekoho, kto sa ti páči, lebo ten kto sa ti páči ťa opustí pre niekoho koho miluje.......

acrobaleno
14. dec 2012

Na tvojom mieste by som ju nechala tak. Čo si? Nejaký ťuťko? Ak mám byť úprimná pôsobíš tak. Máš 30, ale z tvojho príspevku som mala dojem, že nemáš viac ako 20. Nebuď jej záchranný pás. Urobila chybu, môžeš jej odpustiť, ale neber ju späť.

miriam11
14. dec 2012

@kantos1 ahoj, po precitani Tvojho prispevku som sa vratila 15 rokov dozadu. Nieco podobne som prezila ja. Mala som velku lasku, od strednej skoly, dokonca sme spolu zacali spolu byvat po skole, odisli sme spolu do velkeho mesta studovat na VS. Tam sa mi stalo nieco podobne, co Tvojej priatelke. S mojou laskou som sa rozisla a ostala som s novym priatelom. S novym sme sa rozisli, ale ja som pochopila, ze to bolo preto, ze s byvalym priatelom, s ktorym sme boli spolu 5 rokov to nebolo ono. Uvedomila som si, ze som ho nemilovala, ked som to dokazala spravit a rozist sa s nim po tolkych rokoch. Teraz mam manzela, dcerku.... a viem aj o svojom byvalom priatelovi z mojich mladych cias cez FB. Kontaktoval ma tak pred 3 rokmi a pridal si ma na FB ako priatela, ja som zvazovala, ci ho vobec potvrdim ako priatela, ale potvrdila som. Vobec sme si nikdy nepisali cez FB, len navzajom o sebe vieme, len cez priadavane fotky, ake mame deti a ja viem, ze ma neskutocne velmi lubil a ja som mu vtedy poriadne ublizila. Teraz, ked som starsia viem, ze z mojej strany to nebola laska, preto som ho dokazala opustit. Napisala som to preto, aby si si poriadne uvedomil, ze to, ze Ty ju velmi milujes, nemusi znamenat, ze aj on Teba a ze aj ona citi, ze Ty si ten pravy pre nu. Aby po par rokoch si to opat neriesil... . Vela stastia.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli