Rozvod verzus zachovanie rodiny

obycajnazena
22. júl 2015

Ahojte. Možno to bude znieť otrepane, avšak nemám na koho by som sa obrátila. Potrebujem radu od nezainteresovaných žien, ktoré sú nestranné. Vytvorila som si nový nick kvoli súkromiu. Žienky, poraďte mi. Som matka dvoch malých detí a zároveň manželka. Žijem bežný život. Deti, domácnosť,... akurát máme problémy v manželstve. Brali sme sa z lásky. Ale... pri bežných problémoch sa niekde vytratila. Sme manželmi 5 rokov, poznáme sa dlhšie a už rok žijeme bez intímnosti. Viem, že manželstvo nie je len o tom, ale chýba to.... a prenáša sa to všade. Možno je problém vo mne, ale moj manžel mi začína liezť na nervy. Všetko, čo urobí, povie, alebo neurobí, nepovie,.... V našej domácnosti je veľa napatia a nervozity. Práve preto by som sa chcela obrátiť na vás, ženušky. Hlavne na tie, ktoré to zažili, zažívajú. Ako to mám riešiť? Máme sa rozviesť? Ak nie, ako to urovnať - dať do normálu.... Len chcem podotknúť, že v našej domácnosti nie je násilie, ani nevera,.... len to proste nefunguje :(

obycajnazena
autor
22. júl 2015

@sheldonc a co teraz?nevyhnut sa tomu vopred a tym zabranit este vacsiemu trapeniu. Alebo zabojovat - ale ako na to,ked blizky clovek sa tak odsudzil az zhnusil

sheldonc
22. júl 2015

Ja nechápem tomuto: "keď sme boli zalubeni,tak sme sa aspoň snažili" k čomu sa treba preboha tak snažiť????? V zalubenosti je sex totálne automaticka činnosť, nieco uplne spontánne, sorry tomu fakt nerozumiem....môžeš mi to objasniť?

esterba
22. júl 2015

@obycajnazena aj ja si myslim, že problem je v tom, že nie si zamestnana a medzi inymi ludmi. Ale ak zamestnanie veci zhorsilo, potom by som hladala volnocasovu aktivitu, ktora sa da robit velmi casto, 2-3 hodiny denne a pri ktorej sa budes stretavat s inymi. Napriklad pomoc nejakemu obcianskemu zdruzeniu ako dobrovolnik.

sheldonc
22. júl 2015

@obycajnazena čo teraz? No nic....skončili ste

peneloppe
22. júl 2015

@obycajnazena

Jednoznacne obnovit sex a potom to uz pojde dalej samo. Vy vlastne ziadne velke problemy nemate. Odsudzili ste sa trosku, on ti lezie na nervy pre nic za nic.
Obnovte sexualny zivot, uvidis pride aj zamilovanie opat a vsetko sa postupne vrati do stary ch kolaji. Ved to nemoze byt take tazke, ste spolu, zijete spolu.

obycajnazena
autor
22. júl 2015

@sheldonc myslela som to tak, ze nikdy nas sex nebol idwalny. Ale lubili sme sa,tak sme sa snazili,aby to bola pre toho pekna chvilka. Ja som bola vacsi romantik - predohra.... a manzel skor sup-sup. Takze kym ja som sa navnadila - uz bolo po.... neviem, ci sa rozumieme. Ale ved mnozstvo manzelstiev nema idealny sex a funguje to roky. A tym ze sme sa snazili som myslela,ze raz sa snazil on vyhoviet mne,potom ja jemu. Ale kedze sa nedohodneme v kuchyni,tak ani v spalni....

obycajnazena
autor
22. júl 2015

@peneloppe to je dobra rada. Len ako? Ked sa k sebe priblizime, tak stale sa nieco pokazi. Romanticke dovolenky,chvilky -koncia fiaskom. Ja viem, ze mi mame smiesne problemy,ale z tych vznika nevera,psychicke tyranie,... a tomu chcem predist. Bud v stastnej rodine alebo v pokojnom zicote o samotee

peneloppe
22. júl 2015

@obycajnazena

Nemyslela som ziadnu velku romanticku dovolenku ani pobyt, proste len obnovit sex doma. Tak skuste jeden vecer. Teraz v lete nemozu ist deti k starym rodicom na par dni? Skus pripravit pekny vecer. A hlavne ten sex. 😀

sheldonc
22. júl 2015

@obycajnazena chápem,ale nechápem,ako mozu ostať spolu ľudia, kt.nie sú rovnako sex. Naladení. Tomu fakt nerozumiem,lebo aj vdaka kvalitnému sexu sa do toho druhého zalubis,nielen pre jeho "modré oči".....celé zlé....som rozvedená, ale aj s mojim exmanzelom bol sex top, inak by som sa nikdy nevydala....sorry nerozumiem tomu

katyd
22. júl 2015

@cackaa vieš, keď je na neho nervózna a kričí a pod., tak potom aby muž nemal problémy, myslím, že v ich prípade sú to problémy vychádzajúce z psychiky, tam sexuológ nepomôže

sorciera24
22. júl 2015

@obycajnazena byt rok bez intimnosti?...u manzelov?...to vedie k zaniku...nech si kazdy hovori, co chce.....a reci, ze sex v manzelstve nie je dolezity, si mozu strcit za klobuk...aj ty si dokazom, ze je dolezity....ano, nie najdolezitejsi..ale ako vidno, bez neho sa rucaju aj dalsie dolezite veci...ono tu totiz nejde len o samotny sex...ale celkovo o intimne zzitie a duchovne spojenie partnerov, lebo to funguje ruka s rukou s fyzickym....
ak to chces zachranit...(a podla mna este nie ej neskoro).....musite na tom obaja zapracovat!.....neverim,z e vam ten sex obom nechyba!.....byt tebou...vytasim cosi uplne nove, co ste obaja nemali...napr. nove pradelko, oblecko, pomocku....a (ja teda odporucam napr. eroticku spolocensku hru...vola sa Francuzska hra lasky...-ak vas toto nenazhavi, tak uz neviem co...)....ale na vztahu musite pracovat neustale...5 rokov je nic.....nasim starym rodicom to fungovalo desiatky rokov....aj so sexom;)
nehladaj vyhovorky, nehladaj nic negativne.....naopak, skus sa pozerat na to pozitivne.....a hlavne nielen chlap, ale aj ty k tomu prispej....podla mna ti nepridava na pozit. mysleni ani fakt, ze si doma.....a to mas deti v jasliach a skolke....ja som doma 9mes. .....lebo syn ma 9mes. ale mne uz teraz prepina.....neviem si rpedstavit byt doma a este aj sama, ze deti nie su...to by mi asi uplne preplo a pravdepodobne by som si sama zacala vytvarat problemy podobneho typu ako ty..... zdaleka nie ste na tom tak zle ako ine pary....kt. to dokazali!
takze najdi si pracu, konicky, a pod. .....a halvne zamakajte s muzom na sebe....predstav si to, ako chces aby to vyzeralo a spln si to🙂
vela stastia! 😵

ukulela
22. júl 2015

@obycajnazena nazyvas svoju situaciu psychickym terorom - velmi velmi velmi sa mylis. podl amna si dlho doma, bez nejakeho socialneho kontaktu s inym svetom, chyba ti praca, alebo iny zaber vyzitia, tak si doma nervozna, na manzela podrazdena a irituje ta. ale on ta neterorizuje. musis zapracovat na sebe a potom do toho zatiahnut aj jeho. chod do manzelskej poradne - aj bez neho, rozober svoju situaciu tam. a neskor mozno mozete aj spolu. ked si ty na vazkach, ci ne/odist a ked manzel sa rozvadzat nechce, este by som sa to snazila zachrant. ale asi (podla toho, co od teba citam) sa to bude dat len so zasahom z vonka - ta poradna. lebo ty sa uz nedokazes sama prepnut a manzel ta rozculuje, ci nieco urobi, ci nie. skratka sa na neho potrebujes hnevat. ale podla mna to nie je nim, ale tym, ze ta nudi toj aktualny stav. nudi a ubija a potrebujes to ventilovat. takze poradna a bud praca alebo nejaka ina cinnost mimo domacnosti.

keischa
22. júl 2015

Ako zena spamataj sa nevies co so sebou ... Toto je teror???? ... Mas dom 2 zdrave deti nechodis do prace muz ta lubi ziadna never ani tyranie dovolenka dobry otec !!!! Nevies co od rozkose... Nevazis si co mas !!! A nemilovat sa s manzelom rok??? WTF???? Chod do roboty a spamataj sa a zacni si uzivat rodinu a vazit svojho manzela

mmooly
22. júl 2015

každý má svoju povahu - niekto ticho trpí celé manželstvo a iný dáva najavo nespokojnosť hoci aj frfľaním.. rodina je pekná vec keď funguje, ale človek má byť aj šťastný ... je to hrozná situácia, máte dve malé deti a už taká apatia.. ja mám napr. netrpezlivú, baraniu povahu a nedokázala by som žiť bez lásky, pohladenia, pritúlenia.. skús sa nejako ukľudniť, daj tomu aspoň jednu šancu, popracuj na vzťahu.. držím palce

obycajnazena
autor
22. júl 2015

@sheldonc u nas to nebol sex - ako dovod manzelstva.

jenny_m
22. júl 2015

@obycajnazena mne to tiez ako citam dalej tvoje odpovede vychadza, ze dobru radu dava @ukulela - chod ty do manzelskej poradne kludne aj bez manzela.
a tiez ako pise @katyd - vase sexualne problemy vychadzaju z psychiky a to tak u manzela ako aj u teba. Porieste najprv psychologicku a emocionalnu tranku vasho vztahu a potom sa poriesi aj sex.
Ked je psychika nanic a emocionalne puto na nule tak nepomoze ani eroticka spolocenska hra ani pradielko... treba riesit vzajomny vztah najprv, chybajuci sexualny zivot je vo vasom pripade dôsledok problemov a nie ich pricina

obycajnazena
autor
22. júl 2015

@ukulela dakujem

obycajnazena
autor
22. júl 2015

@keischa uz som pisala. Do prace som chodila. Bolo to horsie. Doma som nieco cez mesiac.

obycajnazena
autor
22. júl 2015

@mmooly dakujem. Snazim sa najst nejaku cestu. Mozno aj radami od zien,co to same zazili

filipal
22. júl 2015

podla mna rozvod, budes sa zivit sama a prides na ine myslienky. mas sa az prilis dobre a z toho to prameni.
vasen a lasku k manzelovi nemusis citit, ale uctu a vdaku by si mala.
prepac moju tvrdost, ale pôsobis tak, ze ta vôbec nelutujem.

pan_dokonaly
22. júl 2015

http://www.pantarhei.sk/knihy/partnerstvo-a-rod...

Ja sy myslim, ze by stalo zato si najskor precitat tuto knihu.
Päť jazykov lásky
Chapman Gary

sheldonc
22. júl 2015

@obycajnazena tak to potom aj tak vyzera....celé zlé

jenny_m
22. júl 2015

@pan_dokonaly super napad, alebo aj 4 obdobia manželstva tiež od Chapman Gary. Obe knižky sú podľa mňa nápomocné.

obycajnazena
autor
22. júl 2015

@filipal dakujem za nazor. Ja som tu nepisala preto,ze chcem polutovat,ale hladam riesenie. Kedze nie son rozhodnuta,tak hladam pomoc. Aj vo vasich nazoroch,a to je tiez riesenie. Lebo problem nie je v manzelovi,ale vo mne. A ked mam byt sebakriticka - ur ite by mu bolo v pokohnej domacnosti lepsie. A aj detom. Hladam riesenie na nepokoj v rodine

obycajnazena
autor
22. júl 2015

@jenny_m
@pan_dokonaly dakujem. Urcite si to precitam.

alaguema
22. júl 2015

@obycajnazena nečítala som komentáre, takže iba k tvojmu problému: nie je násilie, ani nevera, brali ste sa z lásky, máte deti - stojí to za záchranu. Pripadá mi to ako klasická kríza. Každý vzťah si prejde niečim podobným. U nás to bolo tiež. Možno ti to bude pripadať ako fráza, ale v skutočnosti je to naozaj zaklínadlo pre dobrý vzťah: nerieš ho. Nesleduj jeho chyby, nevšímaj si, čo robí zle, nesekíruj ho - väčšina mužov neznesie sekeru, alebo generála v sukniach. Chcú mať pri sebe ženu v pravom slova zmysle. Zameraj sa na seba a na to, čo asi jemu vadí na tebe. Nechaj rozpitvávanie vášho manželstva bokom a sleduj svoje reakcie. A hlavne: povedz mu, že to chceš riešiť, že si ochotná urobiť svoj diel. Nič viac. Netreba naňho hneď spustiť celú tirádu. Prečo spolu rok intímne nežijete? A ešte: keby si vedela, že zajtra už pri tebe nebude a mala by si poslednú šancu ho pri sebe udržať - vadilo by ti na ňom ešte stále všetko? Keby si vedela, že odchádza, že je definitívne rozhodnutý opustiť vás. Bola by si ochotná/schopná vidieť ho v inom svetle?

filipal
22. júl 2015

@obycajnazena ano, nepokoj mas v sebe. podla mna by si potrebovala pomoc dobreho psychologa. mozno mas aj depresiu, niektore priznaky sedia.
ini muzi sa ti pacia? pritahuje ta niekto?
v com vidis zmysel zivota?

obycajnazena
autor
22. júl 2015

@alaguema velakrat som so davala rozne otazky. Ako to bude po rozvode..... ked nie je doma,tak mi vobec nechyba, ked ide na sluzobku,tak si oddychnem. Ukludnim sa. Tesim sa z blbosti. Blaznim sa s detmi. Ked si toto uvedomim,tak az sa desim. Ze bez neho je mi lepsie. Neviem,ako by yo bolo,keby som ho nevidela mesiac,rok.... teraz pisem o par dnoch. Ale opacne -deti ho lubia,tesia sa na neho. Prave preto hladam riesenie. Milovala som ho a neviem,kde sa to stratilo. Chodili sme spolu 10 rokov a manzelmi sme 5 rokov.

katkaluky89
22. júl 2015

byt bez intimneho styku je dost zle ☹ poznam to z vlastnej skusenosti ale ja som odmietala ex manzela kvoli tomu lebo ma fyzicky napadal alkohol peniaze atd ☹ nechcem si predstavit co vsetko po rozvode dal do zalozne aby mal na chlast to je uz zufalstvo. som rozvedena uz rok chvala bohu bez deti..ale ak tam nieje nevera ani nasilie neskusila si sa snim o tom porozpravat?? Ak by tam bola tretia osoba tak to chapem ze ta odmieta alebo ina orientacia ale to pochybujem neber to zle..

obycajnazena
autor
22. júl 2015

@filipal na muzov nemam cas a ani nejako zvlastne ich nevyhladavam. Myslim muzov ako takych. Som vydata a tak to beriem. Na neveru alebo nieco podobne ani nemyslim. Zaujima ma vela veci. Mam vela konickov. A rada ich robim. A v com vidim zmysel? V mpjich detoch. Zrejme vyskusam nejakeho psychologa a uvidime.