S kým som vo vzťahu - partner alebo jeho rodina?

1. feb 2023

Ahojte zienky,
Možno to vyznie hlupo a možno som len precitlivena ale neviem sa zbaviť pocitu že nech sa deje čo chce som u priateľa na druhej koľaji zato služby jeho rodine musia byt. Ako aj minule cely deň sa na nho tesim (nebývame spolu) a on mi zavolá že ide spraviť to a tamto lebo mama nakazala. Vždy sa zamýšľam aká by to bola apokalypsa keby mame deti tiež by bol im vždy po ruke? Jedna vec je rodine pomáhať ale keď sa vyslovene dopredu dohodneme a on zmeni plan lebo mamka povedala a tvári sa ze sa vlastne nič zle nestalo začo má má 😞

dzulli1980
1. feb 2023

Tak zrejme pre neho nie si dosť dôležitá ... a zrejme ani nebudeš ... vymeň ho ... čím skôr, tým lepšie.

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
svetlonos
1. feb 2023

Ahj neviem kolko mate rokov, ja som mala v takom vztahu 19. Ukoncit, popriat panovi priatelku, ktora bude rovnako v dospelosti skakat podla pistalky rodicov. To im bude sveta zit, taky otvoreny vztah 😏 len ze v nom tym “ tretim bude vzdy na prvom mieste mama tato. Uvidia sa raz za mesiac, co viac si priat. A ty nedtravaj cas s mamankom.

pribinak
1. feb 2023

Jedna vec je pomôcť keď treba, druha vec je keď niekto vyslovene zneužíva svoju pozíciu a doslova šikanuje tým ze ľuďom neustále organizuje čo majú robiť

Nezostáva ti nič iné, len si sadnúť s priateľom a porozprávať sa
Je už na priateľovi aby si určil nejakú zdravú mieru a dokázal matke stanoviť hranice a ok dať STOP

kukulienka999
1. feb 2023

Aký máte vek obaja?

dadula_15
2. feb 2023

Toto bolo isté obdobie tak aj u nás, že pre svoju rodinu všetko, ale veľa sa zmenilo, keď sme začali spolu bývať, keď sme začali fungovať viac ako pár, vtedy proste už aj rodičom vedel viac povedať, že nie, nedá sa, že máme aj svoje aktivity.

blondtana
2. feb 2023

Keď ešte spolu nežijete, tak to znamená, že ešte stále pociťuje väčšiu zodpovednosť k rodičom, my keď sme s mužom spolu chodili, tak sa tiež stalo, že zrušil stretnutie so mnou, lebo rodičia mu nejak naplánovali iné, zúrila som, ale povedala som si, "ok je to kvôli rodine, nejde sa opíjať s kamarátmi namiesto stretnutia so mnou", teraz ho musím ja presviedčať, aby išiel otcovi pomôcť, alebo babku pozrieť, ja si myslím, že sa nič také nedeje, aby to bolo potrebné radikálne riešiť 😉

mirco50
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
loliki
3. feb 2023

Ale zas až v takom vzťahu nie si, aby ten priateľ nemohol pomáhať rodine. Ty nie si družka ani manželka. Neviem, prečo si ho tak nárokuješ, že patrí len tebe. Milión krát sa stane, že do plánov niečo príde a treba sa prispôsobiť situácii. Ak si myslíš, že u vás sa to deje príliš často, tak komunikuj o tom.