Sestra verzus priateľ. Ako sa mám rozhodnúť?

diana20
10. apr 2016

Ahojte. Bude to dlhšie, ale aby som všetko vysvetlila, musím sa rozpísať. Dúfam, že sa nájde niekto, kto si to celé prečíta.
Takže začnem tým, že som mala s priateľom vzťah na diaľku. Keď som ho prišla pozrieť otehotnela som. Obaja sme sa rozhodli si bábätko nechať. Bolo to najlepšie rozhodnutie. Ale napriek môjmu tehotenstvu som musela ešte 6 mesiacov ostať na Slovensku, aby som dokončila školu. Keď som sa mala nasťahovať k priateľovi, zľakol sa a povedal, že už si nie je istý svojimi citmi ku mne a že bude lepšie ak spolu nebudeme. Moja sestra, ktorá je tiež vo Francúzsku, ako môj priateľ, mi vtedy pomohla najviac. Priateľ nestrácal záujem o dieťa, iba o mňa.. Sestra mi pomohla tak, že povedala, že mi pomôže vo Francúzsku si nájsť prácu a tak a že môžem bývať u nej. Teraz má môj syn 6 mesiacov, ešte pred jeho narodením sme sa dali s priateľom znovu dokopy, lebo oľutoval svoje chyby a ja som sa rozhodla dať mu druhú šancu, keď nie kvôli mne, tak aspoň kvôli malému. Som už mesiac u sestry, hľadám si prácu, ale nemá mi kto strážiť malého, priateľ je na druhej strane Francúzska a chce, aby som prišla. Je to pol roka a s malým bol len 5krát, stále si skypujeme, ale to nestačí. Chce, aby som šla tam, lebo tam má dobrú prácu a šéf mu s veľa vecami pomáha a teraz ho aj povýšil.. Moja sestra však nechce, aby som odišla, hovorí, že ak to urobil raz, tak to urobí znovu a že ak tam pôjdem, tak to už medzi nami nebude ako predtým.. Ja chcem byť s priateľom, ale nechcem stratiť sestru, zároveň nechcem čakať kým to s našim vzťahom priateľ vzdá, lebo je to takto veľmi ťažké.. už je to pol roka čo na mňa čaká, chodí nás sem aj pozrieť, ale to sa dá kvôli práci len na tri dni.. zakaždým je ťažšie odísť a potom vydržať bez toho druhého. Mám pocit, že ak tam nepôjdem stratím zase jeho a viem, že to asi pokazí aj môj vzťah so sestrou, lebo vie, že tu ostávam kvôli nej, aby sa na mňa nehnevala. Ak tam pôjdem tak určite stratím sestru. Najviac mi pomohla a jej pomoc si vážim, ale uviazla som, neviem ako ďalej, nechcem aby bol niekto kvôli mne smutný a nechcem nikoho stratiť.. Ako sa mám rozhodnúť?

mandala77
10. apr 2016

@diana20 keď si bola tehotná a mala sa k nemu nasťahovať Ti povedal, že už si nie je istý svojimi citmi ku Tebe a že bude lepšie ak spolu nebudete. Vo chvíli keď mal byť pri Tebe a byť Ti oporou sa zachoval voči Tebe dosť kruto.
Tvoja sestra vníma situáciu s ním rozumnejšie.
Ak sa aj rozhodneš ísť za ním, keby sa čokoľvek stalo, nemyslím si, že by Ťa nepriala späť.
Ale často ľudia zvonku vidia naše vzťahy s nadhľadom, nie sú v nich ponorení a zaslepení ako my.
Osobne sa jej nečudujem, že má taký postoj k nemu a vášmu vzťahu.

maria1989
10. apr 2016

@mandala77 aj keby ju sestra neprijala späť, môže sa predsa konečne postaviť na vlastné nohy.

diana20
autor
10. apr 2016

@janinah nemá rodinu a hovorí, že ani nechce, ani partnera.. nie teraz..

janinah
10. apr 2016

@maria1989 presne tak,nechápem,že sa tu dosť žien prikláňa k tej sestre,podľa popisu sa chlap zmenil a treba dať tejto rodine šancu...a keby to náhodou nevyšlo,tak je dosť iných možností nielen sestra ako jediná,diana predsa môže žiť kdekoľvek asamostatne

janinah
10. apr 2016

@diana20 tak nech "dovolí" tebe rodinu mať a ona nech si žije ako chce....

maria1989
10. apr 2016

@janinah možno to s mužom nevyjde, ale tiež by som aspoň skúsila.

diana20
autor
10. apr 2016

@janinah
@maria1989 keby to nevyšlo, tak sa určite chcem osamostatniť..

janinah
10. apr 2016

len náhodou,nie si v alebo pri meste Arras?

vendra88
10. apr 2016

@diana20 Nemáš mať z čoho strach, najhoršie čo sa môže stať je, že sa urazí a to ju raz dva prejde.
Max týždeň je to sestra

maxiva
10. apr 2016

ked to neskusiz ,budes to urcite lutovat.ak ho lubis tak skus,daj sancu.a sestre to vysvetli,ona sa mozno o teba boji a chce ta chranit 😉

diana20
autor
10. apr 2016

@janinah nie, ja som v Annecy a priateľ v Poitiers

sense
10. apr 2016

Nuz mozno sestra vie co je priatel zac...uprimne ste sa ani nepoznali a hned si ostala tehotna no dobre naivita a hlupist,neskoro plakat nad rozliatym mliekom...aj si presvedcena ze tentokrat to je ine chod k priatelovi ale rataj aj s alternativou co ak to nevyjde a sestra ta uz s takou itvorenou narucou neprijme...a dufam ze ten francuz nie je francuzom len na papieri a zaujem nejavi len preto ze je to syn

mimi1237
10. apr 2016

@diana20 tvoja otazka je cudna ,nehnevaj sa.To si mas vybrat medzi segrou a priatelom?To kto ti dava takto na vyber ?
si hadam svojpravna ,ty musis predsa vediet ci ho mas rada ,alebo mu chces dat sancu koli dietatu ?Ak ho lubis ,nestracaj cas,bez za nim,kazdy si zasluszi druhu sancu.
Tvoja sestra ti pomohla,ale ved ty by si pre nu urobila to iste ,nie ?
No a sama pises ze ak by to nevyslo ,chces sa osamostatnit,tak maj plan B a chod už z tym priatelom.

lubkavargova1
10. apr 2016

Ja neviem..ale podla mna vam ten vztah na dialku aj vyhovuje...keby ze chcete tak uz davno stes polu...tak pekne vyklopit aj detaily, ze o co vlastne ide??? Sestra ked je strasia, tak povedala svoj nazor a hotovo. Ty mas dieta a to dieta ma aj otca..najprv pises ako ste uzasne spolu, ako sa tesi a bla-bla-bla a tom ze ho videl 5 raz...no sorry, ale keby ze je taky hrdy otecko tak davno riesi tieto zavazky...tu nieco bude viac...

diana20
autor
10. apr 2016

@sense nie je arab :D
@lubkavargova1 keby vyhovoval, tak to neriešim, sme od seba strašne ďaleko a on má prácu, preto je to zložité a videl malého len 5krát..
@mimi1237 tomi sestra dáva na výber

lubkavargova1
10. apr 2016

@diana20 priatel kde byva a ako, myslim dom ci byt? Co ti brani ist k nemu?

loginexistuje
10. apr 2016

@diana20 preco si sla pred mesiacom k sestre a nie rovno k priatelovi ked ste sa udobrili pred siestimi mesiacmi.

Ako je to na tebe ... sestra ta nie je povinna prijat spat ... a starat sa a zivit ta aj tvoje dieta.

Otec dietata ti plati ?

petra3312
10. apr 2016

@diana20 sestra asi z pochopitelnych dovodov nema Tvojho priatela prilis v laske, snazi sa Ta chranit. Raz by si sa od nej aj tak dostahovala a osamostatnila sa. Je to Tvoj zivot, urob tak, ako Ty chces. Mam sestry, mame sa velmi radi a pomahali a odpustali by sme si asi donekonecna. Neviem si predstavit, ze po takomto niecom by som na ne zanevrela a obratila sa im chrbtom, keby to opat potrebovali.

sense
10. apr 2016

@lubkavargova1 tiez si myslim ze tam bude toho viac ....

sense
10. apr 2016

@diana20 nemusi to byt zrovna arab....

mimi1237
10. apr 2016

@diana20 Aha ,takze sestra ti dava na vyber ...? Na zaklade coho,koho? Prepac,nerozumiem ti,ved ty zijes tvoj zivot ,nie zivot tvojej sestry.Tvoja sestra ,nic v zlom,mi pride sebecka,aj napriek tomu ,ze ti pomohla..
Ako ti moze sestra povedat ,vyber si priatel lebo ja ?Ved to je smiesne.Lubis toho muza ?Odpovedz na otazku,prosim.Dakujem.

sissy27
10. apr 2016

@diana20 sestra ti otvorene povedala, že ak sa k nemu vrátiš, tak viac pre ňu neexistuješ, alebo sú to len tvoje dohady? Ak to povedala, tak by som tam už dávno nebola z princípu - nikto, ani vlastná sestra ma nebude vydierať a dávať mi ultimátum... Ak nič také nepovedala, tak čo riešiš? Už dospej, svojprávna, tak sa konečne rozhoduj sama za seba a svojho syna a nes si aj následky...ak to s priateľom nevyjde, tak sa postav na vlastné nohy, vyrieš si výživné, bývanie, prácu, či už na Slovensku, vo Francúzsku alebo na Honolulu a funguj...

charity
10. apr 2016

Co to znamena "robili sme hluposti" s priatelom pri hadkach? Bil Ta? Vydieral? Lebo v takom pripade by mi postoj Tvojej sestry bol aj sympaticky...

Ten dom, co Vam priatel nasiel, je jeho? Ak ano, napise polku na Teba, aby si nebola zavisla? Preco kupil auto a nie hypoteku na vlastne byvanie? To fakt ma tak malo bolna, ze maleho videl len pat krat? Vo Francuzsku s 35-hodinovym pracovnym casom??

sense
10. apr 2016

Inak keby mu zalezi na vas al.aspin na synovi taj hi vidi omnoho castejsie a 6 az 6,5hodin cesty tam a to iste spat by mu nerobil az taky problem ....ale zrejme raz do mesiaca mu to staci

diana20
autor
10. apr 2016

@charity musí odrobiť určitý čas zamestnaní na to, aby dostal dovolenku. tú si môže brať až cez leto.. nebil ma ani nič také, v živote na mňa ruku nepoložil, nehrabala by som sa k nemu, keby áno.. nevydieral ma nikdy, to naozaj nie. Hlúposti myslím, že sme boli nezodpovední voči práci, on tam napríklad nešiel, aby bol so mnou, veľa sme chodili na diskotéky a tak, ale nikdy nie niečo takéto.. Moja sestra si s ním inak dobre rozumie, ja neviem prečo tak veľmi nechce, aby som tam šla, asi preto, že je ďaleko. voľno má dva dni v týždni..
@sense nestačí, ale stojí to veľa peňazí, veď nejazdíme zadarmo.. a je to čistý francúz
@sissy27 Sestra mi povedala, že ak tam pôjdem tak to už nikdy medzi nami nebude ako predtým..
@mimi1237 Milujem ho, fakt to znie akoby som ani nevedela čo robím, lebo som zaslepená, ale nemyslím si to, už ma raz nechal a nezabúdam na to.. V živote som k nikomu nič také necítila, s nikým pred ním som si ani nič nikdy nezačala, lebo som neľúbila a mala som príležitosti, ale nedávalo mi to zmysel, ale s ním by som naozaj chcela ostať, aby sme boli rodina.
@loginexistuje ona ma neživí, to nie, ja ešte mám peniaze, čo som mala ušetrené.. ani by som nikdy k nej nešla s tým, aby ma živila.. nešla som tam preto, lebo takto som bola dohodnutá so sestrou, keď som bola tehotná a sama.. ja neviem povedať nie..
@lubkavargova1 býva v podnájme, ale chce pre nás dom. niečo viac je, že pochopiteľne moja rodina ho nepozná, teda s tým nesúhlasí, ale nemajú sa s ním vôbec ako rozprávať, len moja sestra a tá si s ním vždy dobre rozumie, keď je tu..

lubkavargova1
10. apr 2016

@diana20 ako nic vzlom..ale ked tvoja rodina ho nepozna lebo nema si s nim co povedat ze je tam jazykova bariera tak najakeho frasa si tam ty???, Tak sadnem a prekladam, tlmocim predsa...
Pises, ze ste boli nezodpovedny..tak ako je to vlastne??? Pre diskoteky dokazal nechodit do prace, ale vlastne dieta nedokaze prist pozriet castejsie??? ja neviem na com ficis dievca, ale rychlo to zmen alebo zvys davku alebo zmen dilera...prepac, ale to su take priehladne vyhovorky, ze to az boli.

mimi1237
10. apr 2016

@diana20 tak ja si myslim,že v kazdom pripade by si mala ist k nemu.Skusit to s nim ..zit spolu ,mate spou dieta ,proste zacat fungovat ako rodina.Ved vravis ze ho lubis,snad si uvedomil aj on,ako sa zachoval.....sestre povedz ako sa veci maju,bud pochopi ,ak nie ,bohuzial ,jej problem,koli tomu ta hadam neprestane mat rada
Inak....mna by zaujimalo co o tom muzovi vlastne vies...Kedže ste fungovali doteraz len tak na dialku,poznas jeho rodinu ?

asocial
10. apr 2016

@diana20 Len strucne-chapem sestru, naviazala sa na male....moj nazor je jednoznacny - daj sancu priatelovi..drzim palce

qwertxy
10. apr 2016

ahoj.prispevky predtym som necitala no pravdepodobne sa budem opakovat 🙂 ak chces dat este sancu vasmu vztahu, mala by si tak urobit - je to otec tvojho dietata, nech uz sa spraval akokolvek, olutoval to a to musi sestra pochopit. mozes si povedat (a byt si v tom ista) a vysvetlit mu, ze to je jeho posledna sanca, lebo takto sa to neda fungovat-nefungovat, aj sestre to tak vysvetli, ze chces mat pred svojim dietatom ciste svedomie, ked sa ta raz opyta, ako to bolo s jeho otcom... tvoja sestra raz tiez bude mat vtah, dieta, a uz nebudes pre nu ta prva... chapem ale aj, ze sa ta mozno takto snazi chranit

silaviat
10. apr 2016

sestra sa o teba boji to je normalne.. to ze to medzi vami uz nebude take iste je normalne -zivot je uz taky raz by ste sa museli so setrou rozist a ist kazda svojou cestou.. normalne sa s nou v klude poropravaj povedz ze si jej vdacna za vsetko a ze ju lubis,ale je cas aby si aspon skusila tvorit rodinu..lebo ak to neskusis mohla by si to cely cas lutovat..ak to nevyjde neverim ze sestra ta nevezme nazad al nepomoze..len uz bude opatrnejsia .. rovnako ej povedz ze male bude nadalej vida ked to da budes chodit na dovolenky plus skype rovnako ona k tebe