Sestra verzus priateľ. Ako sa mám rozhodnúť?

diana20
10. apr 2016

Ahojte. Bude to dlhšie, ale aby som všetko vysvetlila, musím sa rozpísať. Dúfam, že sa nájde niekto, kto si to celé prečíta.
Takže začnem tým, že som mala s priateľom vzťah na diaľku. Keď som ho prišla pozrieť otehotnela som. Obaja sme sa rozhodli si bábätko nechať. Bolo to najlepšie rozhodnutie. Ale napriek môjmu tehotenstvu som musela ešte 6 mesiacov ostať na Slovensku, aby som dokončila školu. Keď som sa mala nasťahovať k priateľovi, zľakol sa a povedal, že už si nie je istý svojimi citmi ku mne a že bude lepšie ak spolu nebudeme. Moja sestra, ktorá je tiež vo Francúzsku, ako môj priateľ, mi vtedy pomohla najviac. Priateľ nestrácal záujem o dieťa, iba o mňa.. Sestra mi pomohla tak, že povedala, že mi pomôže vo Francúzsku si nájsť prácu a tak a že môžem bývať u nej. Teraz má môj syn 6 mesiacov, ešte pred jeho narodením sme sa dali s priateľom znovu dokopy, lebo oľutoval svoje chyby a ja som sa rozhodla dať mu druhú šancu, keď nie kvôli mne, tak aspoň kvôli malému. Som už mesiac u sestry, hľadám si prácu, ale nemá mi kto strážiť malého, priateľ je na druhej strane Francúzska a chce, aby som prišla. Je to pol roka a s malým bol len 5krát, stále si skypujeme, ale to nestačí. Chce, aby som šla tam, lebo tam má dobrú prácu a šéf mu s veľa vecami pomáha a teraz ho aj povýšil.. Moja sestra však nechce, aby som odišla, hovorí, že ak to urobil raz, tak to urobí znovu a že ak tam pôjdem, tak to už medzi nami nebude ako predtým.. Ja chcem byť s priateľom, ale nechcem stratiť sestru, zároveň nechcem čakať kým to s našim vzťahom priateľ vzdá, lebo je to takto veľmi ťažké.. už je to pol roka čo na mňa čaká, chodí nás sem aj pozrieť, ale to sa dá kvôli práci len na tri dni.. zakaždým je ťažšie odísť a potom vydržať bez toho druhého. Mám pocit, že ak tam nepôjdem stratím zase jeho a viem, že to asi pokazí aj môj vzťah so sestrou, lebo vie, že tu ostávam kvôli nej, aby sa na mňa nehnevala. Ak tam pôjdem tak určite stratím sestru. Najviac mi pomohla a jej pomoc si vážim, ale uviazla som, neviem ako ďalej, nechcem aby bol niekto kvôli mne smutný a nechcem nikoho stratiť.. Ako sa mám rozhodnúť?

valentinkaa
13. apr 2016
Používateľ valentinkaa je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od valentinkaa.

@tanija133 ale zas sa moze stat ze nie.. ze priatel to nenapravi.. tu ti nikto neda presny navod ako a co urobit, sama najlepsie vies co by si mala urobit. Mne kamoska vzdy hovori ze hod si mincu a presne vo vysledok v aky dufas tak to je to spravne. Vyskusaj to.. mne sa to osvedcilo 🙂

stefania100
13. apr 2016

Presne tak, bolo uz vela takych "najlepsich....ako im zalezi" a potom, ked uz on mal vacsie pravo ako matka, ukazal sa opat aky je ...bohuzial bolo neskoro a dieta dostal on.

stefania100
13. apr 2016

@sono2 Sestra asi lepsie vie ako my, ze aky je to clovek, ak by bol dobry tak by urcite nebola proti.....dalsia vec v krajine, kde zije ma vyhradne pravo na dieta otec, ak tam prebyva dlhsie ako na Sk ......nie nadarmo sa vravi, ked vtacka lapaju pekne mu spievaju...

trdelnik234
13. apr 2016

@stefania100 Ale ved ON nie je zapisany v rodnom liste ako otec, takze nema voci jej dietatu ziadne prava a ani povinnosti. Ona moze kludne povedat, ze je otcom dietata niekto uplne iny. Alebo sa mylim?

maxilou
13. apr 2016

@diana20
@jurly Skutocny problem ludi nie je to, ze su mladi, ako ty pises, ale to, ze ludia radi sudia druhych. Mas chut jej "vyhubovat" za co? Kazdy ma svoj zivot, svoje skusenosti a postoje. Mne je na tomto prispevku sympaticke, ze jeho autorka opisuje jej pohlad a je si vedoma riskantneho vztahu s priatelom a premysla, ci mu moze znova verit alebo nie. Celkovo pre kazdu tehotnu zenu je to neskutocne psychicky narocne, ked jej partner povie, ze k nej uz nic neciti. Nevieme vsak, ako to v tej chvili citil on. Nezlakol sa? Bol pripraveny na zivot vo vztahu a v rodine? Co sa tyka tvojej sestry je to tazka tema. Tiez si myslim, ze dieta potrebuje kompletnu rodinu. Najlepsie by si urobila, keby si sa najprv postavila na vlastne nohy, az nemusis byt zavisla na nikom. Potom sa ti bude aj lahsie rozhodovat 🙂 vela zdaru

charlie1980
13. apr 2016

@trdelnik234 Nie, nemoze. Staci, ze si to Otec dodatocne vybavi a bude nutena toho otca uznat. Ako aj na SK.

jurly
14. apr 2016

@maxilou kolko mas deti?

ovaaa
1. jan 2019

@diancloveka nepoznas pokial s nim nezijes..

miakurka
1. jan 2019

@diana20 ako toto cele dopadlo?

diana20
autor
3. jan 2019

@miakurka jooj, ja už ani neviem, o čom všetkom sa v tejto diskusii písalo, a nechce sa mi celu čítať 😜 ale tak dnes som s mojim priateľom, bývame blízko pri mojej sestre, občas sú medzi priateľom a sestrou konflikty a ja som v strede a nikdy neviem, čo mám robiť, keď mi sestra nadáva na môjho priateľa a ze by som sa s ním mala rozísť mi hovorí... Ale inak sa majú radi a všetci spolu trávime čas, aj s našimi dvoma chlapcami ☺️ nakoniec všetko dobre dopadlo

ellemell
3. jan 2019

@diana20 Tak potom relatívne šťastný koniec 🙂

diana20
autor
3. jan 2019

@ellemell áno, už je dobre všetko ☺️