Som manželova slúžka

11. feb 2024

Ahojte idem sa vám trochu vyrozprávať. Neviem či som vinná ja alebo kde je problém... S manželom sme spolu 3roky mám 14r. dcéru o ktorú som sa 8rokov starala sama a teraz mám 2r.dcerku s ktorou som na MD. Problém je ten..naozaj neviem či to je normálne a aj vy to tak niektorá máte... Ale ide o to..že môj muž si myslí že som jeho slúžka aspoň mne to tak pripadá... napríklad ide si ľahnúť do postele a stále mi píše na telefón aby som mu čosi podala nieje to raz za čas je to často...teraz mi povedal aby som mu umyla topánky že si ich chce odložiť na ďalšiu zimu...alebo situácia sedíme pozeráme a on mi povie aby som mu podala vodu...často to takto je...veď ja som ochotná ale už mi to pripadá ako zneužívanie...ja tiež fungujem celý deň...tvrdí že žena je nato aby takéto veci robila... veľakrát si tanier neodlozi viem sú to maličkosti...ale ak je to veľmi často...ja sa samozrejme starám o domácnosť niesom jedna z tých žien kde muži varia a podobne...ja po materskej tiež budem chodiť do roboty a aj sa starať o domácnosť...bola som 8 rokov sama takže viem čo to je....dosť ma to ťaží...cítim sa miestami ako odpad...

koniarova
11. feb 2024

A ty keď chceš niečo podať?

vanilkovazmrzka
11. feb 2024

Nie su to malickosti. Si prenho len handra.

maranta_leuconeura
11. feb 2024

Dufam, ze mu aj nakladas na tanier, lebo bez toho sa nenaje a rano mu prichystas na kopku trenky, tricko, ponozky, nohavice, lebo bez toho sa neoblecie...
KDE na takychto chodite? A preco to tolerujete zeny?! Ty si si nasla dalsie decko, nie muza.

autor
11. feb 2024

@koniarova akože podá jasné...ale ja si väčšinou všetko urobím sama...je málokedy keď ja niečo potrebujem...

beata_k
11. feb 2024

No, zial spravila si si dieta s niekym koho si ani
nepoznala. Po kolkych mesiacoch si otehotnela? Po 4?
Otvorene ti povedal, ze je to praca zeny. Ako ho chces zmenit?

angela85
11. feb 2024

Tak mu povedz nie. Ja tiež nemám problém obslúžiť ale aj môj muž mňa. Dokonca aj syna preženiem či dcéru,ale je to proste vzájomne. Ale keď sa mi nechce tak mnou proste nehnu. Hlavne keď si o siedmej ľahnem na gauc

lenka.25
11. feb 2024

No ja neviem , ja tiež často krát mužovi zo spálne napíšem či mi neprinesie vodu a on mi ju zatiaľ vždy priniesol . Predpokladám , že keby mu to vadilo a cítil sa ako môj sluha , povie mi to

autor
11. feb 2024

@vanilkovazmrzka akože chodí do práce peniaze míňa na nás...poobede si občas vezme malú na hodinku von alebo idem ja do obchodu a on je s malou.....ale...

sheila121
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dusankomoj
11. feb 2024

Jediné,čo by som mu podala,by boli lieky od bolesti,lebo ja by som mu určite niečo trafila o tú sprostú hlavu😊 Keď to nieje v rámci srandy ( u nás funguje: choď sa vyčúrať a cestou s WC prines zo špajze...)

wolf_
11. feb 2024

Tak to proste neurob. Čo by sa akože stalo? Má dve zdravé ruky. Určite si zvládne sám umyť topánky, podať si vodu atď. Jedna vec je spraviť niečo z lásky z vlastnej iniciatívy!, druhá vec je na rozkaz dospelému človeku čistiť topánky. No ani by ma nehlo.

tramtada31
11. feb 2024

@maranta_leuconeura tak ale nakladanie na tanier nie je sluzkovanie, je to podľa mna aj akt lasky a znak tepla domova, keď už tá žena jedlo navarí, to naloženie je najmenej 😀 ale kokos, to cistenie topanok, keby mi toto muz dal rozkazom, tak sa ho spýtam, či je kompletný 😀 v každom prípade si ho treba upratať, že nie je slúžka a niektoré veci delegovať na neho.

viestta
11. feb 2024

On ti napise, ty sa zdvihnes a odnesies mu, vsak? Co tak povedat mu to co si napisala tu? Je ine spravit pre niekoho laskavost, to do vztahu patri a uplne ine je nechat sa obskakovat lebo som lenivy zdvihnut prdel. My to za teba nevyriesime, ty si to musis vykomunikovat, ale ja sa poznam, prva sprava by mu este presla, na druhy by dostal velmi stavnatu odpoved.
No a topanky ani nekometujem

marca12
11. feb 2024

Zena je na taketo veci? Ten sa v ktorom storoci zastavil? Ano,mame si pomahat,ochotne pre toho druheho nieco urobit,ale nie sa nechat zneuzivat tym,ze sa chlap nwcha obskakovat,to uz je lenivost z jeho strany. Treba sa o tom rozpravat. Ja nechapem taketo vztahy,kde sa dvaja nerozpravaju o tom,co im vadi. A ak mi to vadi a citim sa vyuzivana,tak to nebudem robit. Mna by ani nehlo doniest mu,ked viem,ze ma len vyuziva. Nepoviem obcas podat,doniest,ked poprosi a nasledne podakuje. Ale aby som cely den lietala a milost panovi vkuse nieco podaval,lebo je hnily sa zdvihnut a navyse ma nazor,ze na toto su zeny,tak to teda nie. Musis zacat od seba a to tak,ze mu nepodas. Jasne sa ohradit a nastavit hranice,co si k tebe nemoze dovolit.

lenkakravcova
11. feb 2024

Záleží to od toho ako ťa o to žiada. Môže to robiť:
- bez emócií v zmysle, že je to tvoja práca (ak máte takto rozdelenú domácnosť a žena inak nepracuje)
- s prosbou
- s nadradenosťou

sasa1310
11. feb 2024

Povedz mi, som fakt zvedavá…nie si tu prvá ani jediná…čo ta presvedčilo mať dieťa s niekým koho poznáš cca 3 mesiace. Lebo mne toto hlava neberie. Obzvlášť už po jednom vzťahu, kde vzišlo tiež dieťa.
A po 3 rokoch vzťahu sa cítiť ako odpad, tak to je tiež výhra

svokrinjazykmonika
11. feb 2024

Určite si tie topánky poslušne aj umyla, však? 🤨 On z teba nerobí slúžku, ty ju zo seba robíš sama...

aceris
11. feb 2024

Ked si ochotna obsluhovat a vie ze to urobis....preco by si to neulahcil. Na mna take skusil muz parkrat. Vzdy bola odpoved, ze ma ruky nech si spravi....uz ma o nic takeho neziada. A po tom co zahlasil, ze som neoprala a ma prazdnu skrinu. Pritom pradlovy kos bol plny, stacilo vytiahnut, tak som mu prestala davat aj veci do skrine. Urobim kominik veci a polozim na postel. Aby videl....

deti95060810
11. feb 2024

umývať topánky? by som mu povedala že nech si ich aj olíže , ale nech ma neotravuje...

ivik4
11. feb 2024

Otras, by si tie topanky umyval vlastnym zadkom 😄. To uz coje

danyelia
11. feb 2024

Ahoj, no neviem...aj mňa občas naštve, ak muž alebo niekto z rodiny nechá špinavé poháre či taniere v umývadle a čaká, že to automaticky umyjem ja. Ok, umyjem, ale zase ak tam tie riady nechám ja, umyje ich v pohode on. Občas ma poprosí, nech mu donesiem vodu, keď som v kuchyni...ok, donesiem, ale on mi zase poobede uvarí a donesie kávu a koláč. Ráno nám usteliem posteľ, no on zase uprace obývačku a urobí nám raňajky...nerobíme si sluhov navzájom, mne to príde také normálne v rodine. Ak pre Teba a domácnosť naozaj nerobí nič, tak mu to normálne povedz, že Ti to vadí a robiť to nebudeš/nechceš/nestíhaš/uráža Ťa to...

olimuc
11. feb 2024

Podat vodu alebo nalozit na tanier … este ok, ale umyt topanky??? Jedna by mu pristala v usmeve a druha by isla z druhej strany …

wolf_
11. feb 2024

A súhlasím s tým, že slúžku robíš zo seba sama. Naozaj si ľudia k nám dovolia len to čo im my dovolíme.

tykat
11. feb 2024

To je ako cez kopirak moj svagor, na grilovacke sedi pri stole a jeho zene co stoji za nim hovori "podaj mi colu" ona na neho "ved ju mas pred sebou" a on "ale tebe sa lahsie nahne ked stojis ako ked sa ja mam postavit a zobrat ju" a ona uznala a podala mu ju.
Ja som.skoro zo stolicky spadla 🤣🤣🤣

aurinia
11. feb 2024

Môj odo mňa tiež chce stále niečo, aj mi píše na mobil aj keď je doma...závisí od toho ako ti to povie....môj to podáva s láskou....a keď som chorá, ako napríklad dnes, o všetko sa postará....o deti sa stará stále, nakupuje ....ja to urobím, ak ho to urobí spokojného ...on sa o mňa stará inak...všetko technické, okolo auta, domácnosť ....je to vyvažene ...

minenkak
11. feb 2024

Proste nerob,ignoruj alebo mu povedz nech si spraví sám.Moj foter je takýto,keď chce kávu kričí Milkaaaa a nechceš kávu,keď som doma tak kričím aj ja Milkaaaa a nechceš jesť a moja mama,že mám ti naložiť,sa na ňu pozriem a sa opýtam a tebe už úplne jebe,mám dve ruky

barbora0308
11. feb 2024

Pred par dnami tu bola diskusia, v ktorej autorka tvrdila, ze hodnota dnesnych zien klesla lebo su vo vztahoch s muzmi, ktori im napriek vyssiemu zarobku nekupia darceky na sviatky a platia veci pol na pol na dovolenkach...🤷
Ja sa teda pytam, co potom manzelky, ktore funguju vo vztahu tak, ako autorka? 🫤
Za mna je toto uplne cez ciaru, autorky mi je uprimne luto.

nataly420
11. feb 2024

Veľké decko 🙂 ja sa rada staram o partnera ale dobrovolne a takéto sprosté reci že musim nemá. Skúsil by raz a luxus by skončil!

nika23t
11. feb 2024

Aj ja som na RD, aj môj manžel nechá veci na kopke v kúpeľni a ja ich vezmem do prania. Nechá tanier na stole a ja ho odložím. Pripravím mu raňajky, obed aj večeru atď. Ale nikdy mi nepovedal, aby som to urobila. On nemá problém urobiť veľa pre mňa, pripraví mi kávu, vezme deti, nech si ju kľudne vypijem. Pripraví mi raňajky, prinesie čokoládu, proste tak ako ja pre neho robím drobnosti bez toho, aby ma o to žiadal, aj on pre mňa robí veľa,nejdem všetko rozpisovať. Je nezmysel, aby sa týmto Tvoj manžel riadil, že je to práca zeny. Keď nastúpis do prace, čo bude? Spadnes z nôh, lebo všetko, čo robíš teraz, budeš musiet stihnúť za oveľa kratší čas... Smutne. Mala by si mu to vysvetliť.

autor
11. feb 2024

@tramtada31 akože to nakladanie je jasné v pohode rada to urobím...len napríklad tanier keď je prázdny môže odložiť..nemusí ho nechať na stole...aj tak ho umyjem ja...

ropucha6
11. feb 2024

A ty si urobila co s tymi topankami? Tak je ine podat vodu, ak uz stojim a ine taketo ukolovanie. Ze uloha zeny…by mu ta topanka na hlave pristala.