Ako zmeniť to, že som vo vzťahu príliš dominantná?

zufala1111
13. sep 2019

Vo vsetkych vztahoch doteraz mi bolo povedane ze som dominantna. Som vydata a manzel mi povedal ze nas vztah je nastrbeny kvoli mojej dominantnosti. Uvedomujem si to ma pravdu. V tomto manzelstve narwzula kosa na kamen ja dominatna a on submisivny. Ako sa zmenit?

monika2012
13. sep 2019

@zufala1111 Mam to rovnake. Tym, ze manzel je submisivny, rozumej lahostajny, chladny a lenivy introvert, ja som nutena byt dominantna, inak by to nefungovalo. Niekto musi byt tahun, aby sa druhy mohol iba viezt v zavese.
Chce to velmi vela kompromisov a este viac trpezlivosti (hlavne z Tvojej strany).

unicornlady
13. sep 2019

No, ono ak jeden je dominantný, toho druhého to "hodí" do tej submisívnosti.
Ja som taká bola pri bývalom a jemu to vyhovovalo. Ale potom partner nie je oporou.
Možno by stačilo trochu viac dôverovať druhému, nechať mu možnosť rozhodovať, možnosť občas niečo riadiť. Ja si myslím, že ak ty povolíš, on sa prirodzene dá do tej dominancie (veď to má podľa mňa každý chlap k sebe, ak musí alebo má na to príležitosť)

Len my naučení na to, že chlapi sú nanič (ak sme mali takých v rodine), to moc človek nenecháva rozhodovať tých chlapov či sa nebodaj na nich spoliehať. Ale možno stačí troška uvoľniť tlak a chlap môže aj príjemne prekvapiť 🙂

monika2012
13. sep 2019

@unicornlady U nas je to opacne. Je pohodlne byt submisivny a vsetky starosti aj zodpovednost hodit na druheho. Moj muz to robi denno denne. Nedobrovolne ma stavia fo tejto dominantnej pozicie. Druha vec je, do akej miery je to chlap, vyzrety chlap, ja mam doma 41-rocneho muza na urovni cudzieho 10 rocneho chlapca ☹. Je to fakt tazky zivot.

janickacrazy
13. sep 2019

@zufala1111 tak práve by vám to malo celkom dobre fungovať, ked ty si dominantná a on submisívny, horšie je to u nás, ked chceme byť dominantní obaja, u nás sa osvedčilo každému nechať jeho oblasť rozhodovania, napr. moj muž má na starosti záhradu, okolie domu, autá, motorku, opravy všetkého druhu a v týchto záležitostiach má proste hlavné slovo on, ja mám domácnosť, deti, školu, školku, rodinné oslavy, nákupy oblečenia a tam rozhodujem ja, samozrejme pri vačších veciach vždy diskutujeme a nejaký ten kompromis urobíme, ale inak to celkom funguje

juliet86
13. sep 2019

skoc k psychologovi alebo vy dvaja spolu do poradne

janinah
13. sep 2019

Však to tak bolo vždy...chlap pod papučou😉
Stačí rozdeliť územie,niečo nech riadi on,niečo ty...ale potom sa mu do jeho rajónu nestaraj.

hivanik
13. sep 2019

Vztah ma byt vyvazeny a o kompromisoch... inak to nebude fungovat. Osobne neznasam ked niekto povie " chlap pod papucou".

saskia_98
13. sep 2019

@zufala1111 aj ja som dominantna strašne a moj manžel čista flegma. Vsetko taham, ked od neho nieco chcem, musim povedat 400 krat a vo mne uz vtedy vrie. Ale naucila som sa, ze ked spolu chceme fungovat, musime robit kompromisy. Jednoducho niekedy pocitam do 10 kym mu odpoviem lebo by som tak vybuchla ze by sme spolu tyzden nehovorili. Cize ja predychavam a on sa uz snazi mi vyhoviet ked je doma. Ale fakt, bez kompromisov by to nešlo. Uprimne radšej sklonim hlavu, zakusim do jazyka, napočitam do 10 len žeby som nevyletela na manžela a postupom času o neho neprišla kvoli mojej povahe...

galioska
13. sep 2019

@hivanik Ono toto tvrdia chlapi a ženy keď náhodou je žena očosi výraznejšia v názoroch, pričom to v súkromí tak vôbec nemusí byť. Ja si viem povedať čo si myslím hneď, muz je zdržanlivejší a rozmyslí si čo povie...

miadi
14. sep 2019

@galioska to je skor otvorenost nez dominantnost v tvojom pripade.
@zufala1111 asi nie je az taky submisivny inak by to nebol problem. Logicky kosa padla na kamen ked ste obaja dominantni. Kamen sa neda tràva sa podda.

eliska13
14. sep 2019

@zufala1111 Vôbec to nemusí byť na škodu😉tiež som dominantnejsia, ale zase muž nie je nejaký šašo čo mi všetko odsuhlasi.Preco sa chces meniť?nech sa zmení on a prebudí sa k životu trocha... možno to, že si dominantná mu aj vo veľa veciach vyhovuje.Ak by ste boli obidvaja submisivni či dominantni bolo by to peklo .Pre niečo si Ťa vybral nie?pozri sa na jeho rodinu, kde je dominantná svokra vždy si chlap nájde podobnú ženu, lebo v takom modely žil.Ja často hundrem, že o všetkom musím rozhodovať sama, pokým nejdem k susedom kde velí chlap a to by bolo pre mňa peklo, keby mi určoval čo budeme robiť, jesť, aké budú mať deti kruzky.

ivana11155
14. sep 2019

@janickacrazy super si to napísala, u nás je to rovnako. A co si všímam vzťahy kde je žena dominantná a partner submisivny, ženy si chvália že si všetko zorganizujú po svojom, partner im do toho nekeca atď.
@zufala1111 možno máte vo vzťahu aj nejaky iný problém, ktorý sa skryty za submisivnostou partnera.

snehulienka639
16. sep 2019

Podla mna to ma aj svoje pre aj proti. Nikdy vo vztahu to nebude idealne. Myslim akoze vyvazene v tomto smere. My sme aj aj. Zalezi od toho, ze o co ide. Su veci, v ktorych ja dominujem, ze ich riesim vysostne ja a potom zase aj opacne 🙂

ryan87
2. okt 2022

Byť dominantný vo svojom živote nieje na škodu veď to človeka posúva v pred. Len vďaka tomu máme skolu, robotu, rodinu.... už len si ísť po vodu z pohodlia znamená byť dominantný, lenže ta dominantnost má svoje zákulisie a to pocit Nadradenosti. Čo znamená problém....V momente jak sa toto stane a chlap alebo žena to príjme lebo je tolerantný človek alebo sa o to len snaží, tým padom dávame obrovský priestory aby sa dominantná osoba rozrastala. No a Dominantná strana začne určitým spôsobom zhadzovať tzv. slabšieho partnera/ku a to úplne vo všetkom. Vy ho svojím konaním doslova presvedčíte že je taký ako ho alebo ju vykreslujete. Tým to všetko nekončí.... váš názor posuvate mimo svoj domov a to uz vedia kolegyne-kolegovia, blizky priatelia ktorý si radi vypočujú vaše tzv: starosti a podobne. Ani si neuvedomíte ze reputácia vášho partnera ci partnerky je zničená a nie na základe skutočnej chyby ako napr: týranie, hazard, alkohol, podvádzanie atd........ale iba kvôli vašej neuvedomelej mysli. Len si dávajte na to pozor, lebo sú ľudia ktorý nevidia les pre strom.

liusa82
2. okt 2022

Horšie by bolo keby ste obidvaja rovnaký.Ja to tak mám teraz že obidvaja chceme viesť a dirigovať.Ja rozkazovačná aj tá druhá strana,aj tvrdohlavá a všetko možne.Je to moja kopia.To je ešte dobre ked je jeden submusivnejši a druhý to tam vedie.My sa vieme pochytiť sa hocijakú sprostosť