Som sklamaná z manžela

neznamaznama
8. aug 2016

Zostala som z manžela sklamaná a rozčarovaná, ale to asi každý pochopil z nadpisu. Viete, myslím, že som doteraz pri manželovi stála za každých okolností a kedysi aj on pri mne, ale v poslednej dobe..................... Mám pocit, že sa niečo zmenilo. Keď zomrela moja mama a ja som mu to oznamovala telefónom a pýtala sa ho, kedy príde, tak jeho odpoveď bola: "Neviem, či budem môcť." Akoby ma oblial horúcou vodou. Potom bolo všetko fajn, pár sklamaní, ale myslím, takých normálnych ako keď máte nejaké očakávania a ono sa to tak nestane a vy si uvedomíte, že to nie je chyba nikoho, len vašich očakávaní. Pred nedávnom však nastala situácia, že sme zostali všetci v rodine chorí, myslím úplne všetci, boli sme práve na dovolenke a čo myslíte, kto musel fungovať, aj keď nevládal? Ja. Dúfala som, že sa ma pokúsi po chvíľke vymeniť, ale nie. Dúfala som, že sa nejako premôže, ale nie, musela som to byť ja a pritom mi bolo rovnako ako jemu, ešte o kúsok horšie, pretože som mala "nočnú" s deťmi, pričom samej mi bolo veľmi zle. A teraz zas. Už cez deň mi bolo zle, večer sa to zhoršilo, chytila ma zimnica bolo mi strašne, do toho aj so synom neznáme zdravotné problémy (nič vážne), manžel napriek tomu, že ma videl v akom som stave, odišiel do práce, reku,keď ti bude ráno zle, zavolaj mi, vrátim sa z práce. Len som si pomyslela, že sa mu môžem na to vy.rať, mne je zle teraz, ale nebola som schopná ničoho. Do rána som bola relatívne v pohode, som stále slabá ako mucha, zimnica, vracanie a horúčka dokážu telo vyčerpať, napriek tomu musím fungovať, som doma s dvoma deťmi a nemám veľmi na výber. Volal mi, vraj na nás myslel a tak............. Na to sa mu môžem vykašlať. Keď som ho potrebovala, nebol tu a mňa to mrzí. Chcem mu to povedať, ale chcela by som, aby to malo efekt. Nakoľko ho poznám, jeho odpoveď bude, že musel ísť do práce, kolega by sa tam nemal ako dostať a bla bla bla.................... Super zistenie, že kolega mu bol prednejší ako ja počas choroby. Neviem, kde sa podeli tie časy, keď sa o mňa staral hoci aj po nočnej, keď si kvôli mne bral voľno, aby mohol ísť so mnou k dr., keď sa kvôli mne trepal 200 km autom, aby som ja nemusela ísť vlakom................. Viem, ľudia sa menia, ale toto................. mrzí ma to, tak veľmi ma to mrzí a bolí................ neviem, či ma chápete................ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

svetluska82
8. aug 2016

@neznamaznama ahoj, mna len tak napadlo, ze to vybuchnutie asi pomaha, lebo aj ja ked vybuchnem az potom sa veci pohnu. Raz som mala teplotu a moj muz ma normalne prisiel zobudit, ze je 9 hod, vecer a vtedy vencim psa. Akoze ja teploty a on nezajem, hlavne ze som n a rade so sluzbou. Nechapal, ze preco má ist on ked ma sluzbu rano. Ked mi bolo lepsie tak som naziapala az sa okna triasli a to ja nezvyknem kricat. Odvtedy ked vidi, ze nieco na mna lezie bez opytania ide....

neznamaznama
autor
8. aug 2016

@jeennyv Povedala som mu, neboj, ale on to vidí po svojom. Musel sa rozhodnúť a tak sa rozhodol. Mám poučenie do budúcna, neočakávať príliš.

neznamaznama
autor
8. aug 2016

@svetluska82 Ale prečo to musí ísť naziapaním? Nejde o čítanie myslienok, ale o empatiu. Fakt sme muži a ženy takí rozdielni?

svetluska82
8. aug 2016

@neznamaznama podla mna nie vsetci muzi, ale ja mam sebca. Kedze je zdrav. postihnuty vsetci okolo neho skakali. Otec tiež jeho mamu nesetril takz eto ma aj odkukane. Ja napr. dnes malujem, muz ani do tej izby nevkrocil, hral hry na tablete a potom siel do nocnej. Kebyze je teraz doma asi dostane valcekom po hlave. Mozno aj ten tvoj to ma odkukane od rodicov

liaka
8. aug 2016

@svetluska82 Ty kokso. To co su za chlapov? Ja som mala dvoch chlapov v zivote s ktorymi som zila a ked videli, ze mam horucku alebo je mi zle tak bez opytania mi urobili caj, isli do lekarne pre lieky, vzali dieta a isli na prechadzku, zakryvali ma... Ved to ho mohlo napadnut aj sameho, ze ked uz tak vezme vasu "sluzbu"+svoju a pripadne o dva dni "odrobite" vy jeho sluzby....

neznamaznama
autor
8. aug 2016

@svetluska82 Myslím, že nie, to je na tom divné. On nie je sebec. Len občas vie riadne nemilo prekvapiť. Kedysi taký nebol vôbec, ako sa hovorí, robil, čo mi na očiach videl, teraz sa trošku mení. Možno pohodlnosť, vek, starosti............

h2
8. aug 2016

@neznamaznama Ahoj, nečítala som príspevky, ale chlapovi musíš vždy presne polopate povedať, ak od neho niečo chceš. Ak ste všetci chorí a Ty funguješ, kým on leží, tak jediné, čo si on o tom pomyslí, je to, že Ti asi nie je až tak zle, ako jemu, keď dokážeš vstať a starať sa o ostatných. Ak budeš čakať, že sa sám dovtípi, tak budeš sklamaná vždy, nikto nevie čítať myšlienky, ani tá najbližšia osoba, ktorá Ťa pozná najlepšie. To ani nemusí byť o ľahostajnosti, jeho to proste ani nenapadne. Môžeš povedať, že ak by mu na Tebe záležalo, tak by ho to napadlo, ale nie je to tak. Takže nabudúce: "Prosím Ťa, viem, že Ti je zle, ale aj mne a teraz strašne potrebujem, aby si vstal a postaral sa o deti, kým si trochu oddýchnem, potom Ťa zase vystriedam." A podobne. 😉

janinah
8. aug 2016

Ty si vydatá 2 dni? chlapovi musíš vec priamo povedať,zopakovať 5x,najlepšie to dať ešte aj písome a tak hádam niečo aj zachytí..a nie, že pomyslela som si.....na tvojom mieste zavolám nejakú susedu,kamošku,sestru na tú dobu a mužovi potom oznámim,že tá pomoc bude stáť toľko a toľko eur alebo dezert a víno alebo to a to,tak nech sa dotyčnej beží poďakovať,že ho zastúpila,ked jeho rodina "umierala" a on musel do práce.

neznamaznama
autor
9. aug 2016

@h2
@janinah Viete, tu ide o to, že som nechcela, aby čítal myšlienky, možno v tom prvom prípade hej a mala som mu niečo povedať, ale teraz? Nebola som schopná mu odpovedať na jednoduché otázky, klepala mnou zimnica, bolo mi fakt zle...................tam nebolo treba čítať myšlienky. Tam bolo treba byť trošku empatický a dať prednosť manželke pred tým, že treba kolegu zaviesť do práce, lebo jemu už iný spoj nejde. Ale už som mu povedala svoje, naďalej si stojí za svojím, kolega sa nemal ako dostať do práce, veď som bol na telefóne...................vzdialený dve hodiny od domu. Ale beriem, že mu treba všetko polopate povedať, to som sa už naučila, tu som však myslela, že je to jasné, v dobrom aj zlom, v zdraví aj chorobe.....(to už trošku preháňam, viem 😉 )

terezka1947
9. aug 2016

@neznamaznama a mam otazku: povedala si mu,ze nevladzes.potrebujes,aby ostal doma?necitala some celu diskusiu,ci ti uz niekto dal taku otazku...
lebo ak nie a vsetko si zvladla aso zatatymi zubami....taaak je to aj trosku tvoja chyba,muzi casto nevedia,resp.nevidia veci ako su....a nemusia by preto este zly
ak si mu to povedala,poprosila ....a on by odisiel...taaak potom uz dovod na tuto diskusiu je 😒

janinah
9. aug 2016

@neznamaznama kým nebudeš v bezvedomí,tak chlapovi to jasné nebude...je to ich "nastavením mozgu" prosto nedochádza im,teda väčšine 😒 nie si sama čo má doma človeka s diagnozou :chlap 😉

anjeli_k
9. aug 2016

Ahoj, chlapi su neskutocne sebecki a to takmer vsetci az na par vynimiek.ja ti napisem o tom mojom sebcovi co vsetko pokaslal a cim ma sklamal.zacala som rodit,odviezol ma do nemocnice a odisiel prec domov spat.vobec nechcel byt pri mne v tych chvilach(vraj by mu to nerobilo dobre), rodila som 24hodin!!!a on sa vobec nezaujimal, ani raz nezavolal.dosla som domov ubolena po sekcii, a on vies co urobil?akoze je chory a cele dni cele noci prespal a ja som spala kazdy druhy den cca 2hodiny(maly mal koliku).syncek a ja sme mali crevnu vyrozu a ja som musela varit prat upratovat vsetko..jemu nebolo nic...pred dvoma rokmi som na vianoce vies co od neho dostala?chnapky, dozy, korenicky a sviecku!!!!vsetko letelo cez balkon!!...a takto by som mohla pokracovat...ja som z neho na plnej ciare sklamana takmer vzdy...je to smutne...

moni244
9. aug 2016

@neznamaznama treba prestať dúfať a začať hovoriť o svojich pocitoch, muži si nevedia domýšľať, pokiaľ im človek nepovie na rovinu, nepochopia

libawet
10. aug 2016

@neznamaznama muži si po svadbe o ženách myslia, že sa nezmenia a ženy o mužoch, že áno a opačne. Koľko trvá vaše manželstvo? Neviem, či sa dá hovoriť už o stereotype, ktorým veľa dlhoročných a viacročných manželstiev trpí a môže byť kameňom úrazu...a ako tu radia predo mnou - hovoriť s mužom na rovinu, hneď, jasne, stručne, čo chceš a potrebuješ...komunikácia, komunikácia - o všetkom a vždy...a že to tak nevidí, čo mu povieš a vykričíš? Nevidí alebo nechce vidieť? To sú dve rozdielne veci. Keď nevidí - je tupý blbec? Potom musel byť takým vždy, aj keď ste spolu len chodili a nevidela si to, lebo zamilovanie, ružové okuliare....a keď nechce vidieť - prečo? Vyhovuje mu stav, keď všetko robíš Ty, lebo to napokon zvládneš aj bez neho. Muž je od prírody tvor lenivý, načo by čosi menil, keď ono to predsa ide aj bez neho. Žena, čo sa týka domácnosti a rodiny vždy ťahá za ten kratší koniec, ak má muža, ktorý vidí len sám seba a ešte aj to mu nedochádza. Našla som celkom dobrý článok a ešte sa aj zasmiala - na mužov platia povely akými sa " drezírujú " šimpanzy, kone a slony 🙂 http://www.kafe.cz/zensky-svet/laska-vztahy/nep...

libawet
10. aug 2016

@anjeli_k čo on pochopil tak, že už Ti na budúce nič nekúpi a nie tak, že Ti mal kúpiť niečo romantické....k chlapom nám mali pri svadbe pribaliť návod: " Stručne, jasne - povely ako pre šimpanzov " 🙂

pekkka
10. aug 2016

Niečo podobne som zažila aj ja, nakoniec som sa dozvedela, že on NEVIE čo má robiť ! 🙂 sam o seba sa počas choroby starať nemusel , a postarať sa o chore dieťa to on proste nevie. A je to pre neho veľký stres, lebo sa boji , že v tak dôležitej veci ako je choroba niečo zanedbá a zlyhá. Proste ho nenapadne, že treba teplotu kontrolovať .... jednoducho je to niečo o čo sa nemusel nikdy starať. Riadne som môjmu vykričala že by mi aspoň čaj mohol spraviť ... no nespraví lebo nevie ktorý ( lebo som čajičkarka a mam ich asi 20) Muži sú proste niektorých veciach piiiiiiip no ako deti ... treba si to len prekonzultovať a všetko ho naučiť 🙂 LEBO ONI TO PROSTE V SEBE NEMAJU 🙂 radšej pojde do práce alebo vymení prevodovku

libawet
10. aug 2016

@neznamaznama nuž áno, sme rozdielni, každý z inej planéty. Ale keď žena zistí ako na toho svojho, čo má doma a čo na neho platí, má vyhraté...nič nie je zadarmo, len tak. Chce to čas, zisťovať, pátrať, experimentovať, používať tzv. ženský mozog...no odmena je sladká a stojí to za tú námahu.

libawet
10. aug 2016

@pekkka my tiež nevieme vymeniť prevodovku...každý sme na to svoje a ak chceme, aby muž robil, čo chceme my, tak mu to musíme ukázať....tiež som nevedela vymeniť pneumatiku, muž ma učil a vôbec to nie je ľahké...takže asi tak.

anjeli_k
10. aug 2016

@libawet uz sa snazi kupovat kozmetiku, ktoru pouzivam 😀...je to s nimi tazke, ale tak mne je to uz blbe vkuse dookola opakovat, co ma urobit 😕to je uz rozkazovanie...

neznamaznama
autor
10. aug 2016

@terezka1947 Nepovedala, nevládala som hovoriť, ležala som na posteli a triasla mnou zimnica, bolel ma celý človek aj pri nádychu, tak som bola radšej ticho. Je fakt, že som nič nepovedala, ale neviem, mňa by v živote nenapadlo odísť od partnera v takomto stave. Ale už sme si to vyjasnili, viem, že by to spravil znova, sklamalo ma to a nebudem sa tajiť tým, že nie. nechcem od neho čítanie myšlienok, na to som vydatá už dlho a som realistka, ale tu to bilo do očí, zostaň doma a pomôž jej.

neznamaznama
autor
10. aug 2016

@janinah No, od bezvedomia som nebola ďaleko. 😉 Ale nebola som v ňom, tak čo už. Prežili sme, to je hlavné. 🙂 A ja som sa poučila do budúcna, že aj keď budem umierať, viditeľne krvácať a bude všetkým jasné, že neprežijem, môjmu chlapovi to budem musieť povedať a napriek tomu nemám záruku, že zostane.

neznamaznama
autor
10. aug 2016

@anjeli_k Nuž, tak toto by som nerozchodila a neviem, či by som s takým človekom dokázala zostať. Môj chlap je väčšinou chápavý, tentokrát ako keby mu to nedošlo. Tvoj je už riadny extrém.

neznamaznama
autor
10. aug 2016

@moni244 Ja viem a ani to od neho nečakám (už). Pochopila som, ale myslím, že nešlo o chápanie, tu išlo o to, že videl a nedocvaklo mu. Nešlo o moje pocity, išlo o môj viditeľný stav. No čo už, som poučená do budúcna. Asi sa s tým budem musieť zmieriť, inak nie je zlý. 😉 🙂

neznamaznama
autor
10. aug 2016

@libawet Tak ten článok si prečítam, nech sa trošku zabavím aj ja. On taký nebol a nebolo to ružovými okuliarmi. Postaral sa o mňa, keď som bola po nočnej, chorá, prechladnutá, bral si kvôli mne voľno, aby išiel so mnou k dr. Ale je fakt, že asi prišiel na to, že veľa vecí zvládnem aj bez neho a tak sa toho začal držať. Som s deťmi cez týždeň sama. Musím zvládnuť takmer všetko sama a on si na to zvykol. Mrzí ma to. Oželela som romantiku, oželela som prekvapenia, ale toto ma zamrzelo a zabolelo.

neznamaznama
autor
10. aug 2016

@pekkka No, možno na tom niečo bude, aj keď ten môj sa vie o deti postarať. Aj keď v chorobe by to bol asi problém, ako hovoríš, nenapadlo by ho prekontrolovať teplotu a pod. tu mi však stačilo, keby zostal doma. Čo už, som sa poučila. 🙂

pekkka
10. aug 2016

treba mu to citlivo povedať im proste NEDOCVAKNE 🙂 no proste muži. Keď sa snažili nám pomôcť, tak sme ich my feministické super ženy poslali niekam a teraz sa už ani nesnažia, lebo sa boja odmietnutia . ako sa už písalo hore treba im rozkazať 😝 a treba si uvedomiť že pocity nevidno 🙂 všetko je v našej hlave

danieli
10. aug 2016

Nuz na rovinu povedat..."Laska, dnes nevladzem, musis to potiahnut."uz je to naozaj o tom, ze si sikulka a muz to vidi tak sa nehrnie pomahat, vsak na co zvladnes...aj ja som take trdielko, kooopec veci zmaknem sama, idem dusu vyplut pre pohodlie druhych a vies co z toho mam? Momentalne nejdem na plny plyn, makam staram sa vybavim zariadim, ale su dni ked mam toho dost a nepremaham sa, ale zavolam si pomoc, pestunku, maminu, babku, berte deti ja si beriem pol dna volna, manzela nezneuzivam, ale ak potrebujem NAOZAJ ako ty v horucke, tak mu to na rovinu poviem, jasne strucne zretelne, bez vycitiek, bez skrytych prosieb, bez hnevu...

bestmate
10. aug 2016

Ha no na toto sa ides stazovat, ja som prisla domov z porodnice s malou, a muz ma len priviezol domov a utekal do roboty lebo sefstvo tak nakazalo. A nevedela som kde mam zacat, ci si ist lahnut konecne do vlastneho alebo zacat upratovat, lebo chlap gazdoval sam, co bolo aj vidiet ...

neznamaznama
autor
10. aug 2016

@pekkka hej, to je pravda, samé sme si ich tak naučili.

neznamaznama
autor
10. aug 2016

@danieli Budem musieť, už mi to je jasné ale sklamanie proste je.