Spoločný účet s manželom verzus každý má mať svoj účet

mirkakab
14. mar 2012

Ahojte mamičky. chcem sa s Vami poradiť. v máji mi končí materská a chcem nastupiť do práce a zvažujem ako najlepšie vyriešiť peniaze. Či je lepšie mať jeden učet s manželom, alebo každý svoj? či sa dohodnuť na platbách a na nákupoch alebo ako to najlepšie vyriešiť aby nedošlo k nezhodám ...

terezka1947
14. máj 2013

my mame kazdy svoj este zo slobodnych cias 😀 ale kedze ja tam dostavam uz iba almuznu...tak aj tak,vsetko riesime z manzelovho..nemame tajnosti,vsetko riesime spolu...skratka,co treba....kupi sa...ak je vacsia polozka,prekonzultujeme tiez spolu a nemali sme este nikdy problem s nicim...myslim,ze je to vzdy o ludoch ako sa dohodnu...ak si neveria,ani spolocny a ani samostatne ucty nic nevyriesia.

trish31
14. máj 2013

My mame kazdy zvlast,ale mam pristup aj kartu od muzovho,ktory mozem slobodne vyuzivat ak chcem

anos18
14. máj 2013

@ankate Ahoj, skuste si zistit, ci sa Vas ucet neda prerobit tak, ze budete obaja rovnocenni majitelia. Ak nie, tak uz tu bolo pisane, ze v pripade, ak majitel zomrie a banka este nevie o umrti, tak disponent vie vybrat. Ked sa banka o umrti dozvie, ucet musi zablokovat. Notarovi vsak banka oznamuje stav na ucte ku dnu umrtia.

svetluska82
20. máj 2013

Ahoj, no da sa tak spravit, aby ste boli dvaja rovnocenní partneri na ucte. My tak máme. Ale mne spoločný ucet nerobi dobre. Ked nieco kupim (okrem jedla) tak manzelovi pride sms, a hned vyvolava co zas kupujem za kraviny.. Najnovšie má velky problem s tým, že ja chcem setrit.....A on nie....Takze ja som jednoznacne za oddelené ucty.

petula8
29. jún 2013

my máme každý svoj účet, nemáme tajnosti pred sebou, ja viem koľko peňazí príde priateľovi na účet, a takisto aj on vie akú mám ja výplatu, teraz momentálne materskú. Nájomne, elektriku, plyn platím ja z účtu, nákupy robí on, Keď som chodila do práce tak sme si vyčlenili zhruba 10-15 eur pre každého z nás mesačne. A to či sme si ich minuly alebo nie to už je na každom. Ale v prvom rade museli byť zaplatené všetky šeky a platby, deti boli tiež zabezpečené, všetko závisí len na dohode medzi priateľmi, prípadne manželmi.

peta_petruska
1. júl 2013

my mame dva ucty, ale oba su spolocne, jeden z toho je sporiaci...
sms-ky chodia mne
ked kupujeme nieco drahsie, tak sa samozrejme dohodneme a ked manzel minie nejake drobne, tak by ma ani vo sne nenapadlo mu volat, ze co mina...
vie, aky mame mesacny rozpocet a vie aj, kolko si moze dovolit neplanovane minut a tak isto to viem aj ja
neviem si predstavit na co by sme mali viac uctov...
a neviem si ani predstavit, co by som si sla kupit z takych iba mojich penazi 🙂 ved aj teraz si mozem kupit co len chcem, pokial na to mame...

mimikas
1. júl 2013

My mame kazdy svoj ucet, manzel mi dava z jeho vyplaty na ucty a potom robi aj neake nakupy a on spori kazdy mesiac. Ak chceme kupit nieco vacsie tak sa dohodneme. Nikdy by ma nenapadlo kontrolovat na co muz mina peniaze, pokial ich mina normalne a s rozumom. Tak isto ani mna moj muz nekontroluje na co minam, co si kedy kupim. Jasne vzdy musia byt ucty a hypo zaplatene ako prve a ostavne vydavky pre maleho, az potom sme na rade my 😅

saskia541
2. dec 2013

kocky aj ja uvazujem nad tym oddelenim uctom ale mm ma sl.spor. a ja si chcem dat do prima banky hadame sa stale ked enco kupim uz je zle naco to kupujem poradte nekedy sa hadame o peniaze a lepsie by to bolo zvlast no len ja som na materskej a na rok ked budem mat maly 2 rpoky chcem zmiznut nekde do prace

kirsi
2. dec 2013

my mame jeden ucet kde chodia vsetky peniazky. Mame rovnake podmienky pri narabaní s účtom. Manzelovi verim, takze sa nebojim, ze vybieli ucet a mam pekny prehlad kolko mame na ucte a usetrym poplatky za vedenie kedze tento ucet mame zadarmo.Nikdy mi nevycital , ze by som minala peniaze atd. Som spokojna ako to je a to uz niekolko rokov.

severanka96
3. dec 2013

ahoj no my máme 2 účty,5 kariet,každý má svoj účet s 2 kartami + ja jeden navyše,od jeho účtu mám ja jeden,od môjho on jeden,no keďže je teraz mimo SK,tak má len od môjho kartu.a tú jednu kartu mám ako virtuálnu na platby paypalom.oba účtu však máme prepojené v tzv.slušný účet,čiže platíme len jeden poplatok,ako manželia(podmienka banky),máme to tak preto,lebo jeho účet je vlastne podklad k daňovému ako SZČO.takže záleží aj od okolností čo si zvolíš.

olsan
16. jan 2021

Neodporúčam spoločný účet manželov....27 rokov som dôverovala a prišla manželská kríza a manžel sa mi vyhráža blokovaním karty, kontroluje ma, kde čo kúpim, miniem... nedajte sa oklamať, lebo neviete, čo život prinesie. Dôverovala som a on to zneužil. Už by som nato nepristúpila, mohla som mať svoj účet a hospodáriť a nie sa teraz báť, čo bude.

danadanaba
Autor odpoveď zmazal
Zobraz