Sused mi robí napriek

29. apr 2023

Dobrý deň, idem sa asi len vypísať lebo ma už rozdrapí od jedu. Bývame pár mesiacov v novom a sused pod nami mi už pekne lezie na nervy. Má problém s tým, že vysávam každý deň . Vraj ho vyrušujem keď spí po nočnej , čo je síce možné lebo zvuk vysávača o parkety počuť môže, ale tak nebudem snáď kvôli nemu žiť v prachu. Sme alergici , žijeme v podkorvnom byte takže sa tu prachu točí celkom dosť, doma malé deti, jednoducho vysávať musím či sa mu to ľúbi alebo nie. On by bol najradšej keby som vysávala v sobotu po 15tej lebo vtedy je už vyspinkaný alebo ak denne tak až po 16:00 čo je absurdné lebo síce som na materskej, ale o takom čase sme málokedy doma. Ja si potrebujem poriadiť kým je starší v škôlke. Čiže do 15tej , potom idem po syna do škôlky , máme krúžky, tréningy, jednoducho nemám čas vtedy upratovať. Kúpila som špeciálny vysávač je tichý , ale aj tak je zle. Po najnovšom mi vypína poistky keď začnem vysávať. Neviem ani kam sa obrátiť lebo somár je aj správca , takže si na neho môžem akurát tak večer pred mužom ponadávať .

viky173
29. apr 2023

Vlak mu vadit nemusi lebo to nie je narazovy hlasny zvuk ako ked tycou od vysavaca buchas o podlahu, proste to buchanie je nepravidelne, nahle a velmi hlasne, aj ked Tebe sa to tak vobec nezda lebo zvuk sa siri dole. Suseda nad nami vysava kazdu sobotu doobeda (vdaka bohu iba 1x do tyzdna) ma niekedy az pot obleje ako tou hadicou trieska o podlahu, a to ani nie som po nocnej, vydrzim to samozrejme. Cize podla mna mu nevadi hucanie vysavasa, ale prave tie tahy po podlahe. Nerozmysala si nad robotickym vysavacom? Ten mozte pustat aj ked nie ste doma, kludne aj 2 ci 3x denne a potom by Ti stacilo normalne vysavanie mozno obden.
Vela moznosti nemas, ked chces pokojne byvat, bud sa prestahujes alebo najdete nejaky kompromis, bohuzial on to, ze bude moct pri hluku od Teba spat velmi ovplyvnit nevie, zatial co Ty to buchanie obmedzit mozes pre dobro susedskych vztahov.

autor
29. apr 2023

@janinah máme aj čističku vzduchu. Muž mi nemá večer ako pomôcť, domov chodí až po 21:00 a niekedy nechodí vôbec lebo je v BA na internáte, popri práci študuje ešte. Ja mu už v tomto inak vyhovieť neviem. Naposledy som sa s ním chcela dohodnúť, že budem vysávať ráno, skôr než si ľahne spať, lenže to sa ofučal , že on nemá pevný čas kedy chodí spať , že raz ide už šiestej raz o deviatej.. že ak budem vysávať neskôr ako po šiestej tak ho môžem rušiť... Odvtedy začal vypínať poistky. On proste chce aby som vysávala v tom čase ako povedal, ale aj keby som sa rozkrájala tak mu už neviem viac vyhovieť.

@viky173 jemu vadí aj robot, že vraj "šmochce" po dlážke, aj toho som kúpila kvôli nemu.

kacena4
29. apr 2023

nečítala som príspevky ale moja skúsenosť je že nie je to hlučným vysávačom, ale šúchaním vysávača po zemi, po parketách. je to neskutočne veľmi počuť na laminatových parketách. a lezie to na nervy aj mne a to nie som po nočnej.

amelie2017
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
veronika33
29. apr 2023

myslím, že sa mu prispôsobuješ až moc, ak mu vadia bežné zvuky z vašej domácnosti, nech si dá štuple, ak by mi vypínal poistky, tak by som na neho podala sťažnosť, neviem ako myslíš, že je správca? nie je náhodou len zástupca vlastníkov bytov?

minesasubu
29. apr 2023

Mňa len tak napadlo že ked ti vypne poistky tak to nejak ovplyvní tvoje vysávanie , vysávaš celý byt či len časť bytu ? Ja vysávam každý deň ráno mám tyčový vysávač nabíjatelní a trvá to maximálne 5 minút - kuchynu, jedálen a obývačku
chápem že sa chce vyspať po nočnej ale ja by som sa takto dirigovať nenechala , na starom byte sme mali susedov nad nami co nam robili peklo a na muzov starom byte susedu pod nami co robila peklo cize viem aké to je ale zo skúsenosti pokiaľ nedospejete k nejakému kompromisu tak to bude velmi tažké a prispôsobovať sa niekomu kto mi vypiná poistky akože to čo si o sebe myslí ved tým ti môže poničiť elektrické zariadenia v byte ked sa to robí často prajem ti vela stastia a neustupuj presne ako píše vyššie nech si dá štuple do uší 🙂

ajusa12
29. apr 2023

Su aj nadstavce na vysávanie stetinove. Moj dyson napr. ma. Skvelá vec. Nepočuť suchanie po podlahe ale pre mna to najpodstatnejšie. Neskriabe sa podlaha.

ajusa12
29. apr 2023
autor
29. apr 2023

@minesasubu mne vypne vysávač, nemám na baterky, ale na šnúru...
@ajusa12 áno vysávam týmto . Mám trošku inú ale princíp rovnaký podlahu neškriabe

liusa82
29. apr 2023

@viky173 presne to je strašný zvuk ten škrabot po podlahe.My ešte kým sme bývali v byte, tak som si myslela že ho demolujú ked začali vysávať.Jedna z vedla od steny,dalšia zvrchu.A najhoršie bolo, ked si dali dole ten nadstavec a vysávali len s rúrou od vysavača to znelo ako keby tam hrali bowling hore.Ja som tak rada za dom..v živote by som už do bytu nepáchla

nikaeli
29. apr 2023

Sused nad nami je vojak na dôchodku. Každé ráno vysáva o pol siedmej! je to choré. Je doma celý deň, tiež môže vysávať neskôr a neplieskať vysávačom po podlahe a o radiator. Nie všetci vstávajú tak skoro. Aj ty môžeš vysaváť neskôr. Či?

autor
29. apr 2023

@nikaeli vysávam o 14tej. Neskôr nemôžem lebo nie som doma. Kedy to mám potom robiť?

20erika07
29. apr 2023

No ja neviem, to je asi o ludoch, nie vysavacoch a prípadnemu hluku. Uz len ked porovnam mna a mojho muža. Ja po nočnej proste spím a hore môžu búchať aj bomby, ja som na hluk zvyknuta a to spanok nemam ani nejaky extra tvrdý, ale proste viem, ze nad nami su dost hlucne 3deti , maju staré parkety a pod nimi len akusi škváru, pocut každý krok akoby slon išiel, ale ja si to viem nevšimat,nerobi mi to nic ale ked vysavaju pocujem to naozaj minimalne. Za to muž je na nich az alergicky, tam stačí ze kus decka behaju a on ide z koze vyskočiť. Myslím si, ze keby tam bývali ludia s ktorymi je v pohode tak by reagoval inak.

selest
29. apr 2023

@nikaeli ved pise ze vysava poobede..
Podla mna si mu vysla v ustrety az az a pan napriek tomu riadne prestrelil s tym vypinanim poistiek..nechapem co tu niektore pisete, vy doma vobec nezijete, neperiete, nevysavate, levitujete v tichu ak susedia cez den spia? Mna sa teda nikto nikdy nepytal kedy spim ani kedy by som si priala ticho. Ano niektore zvuky v panelaku su neprijemne ale su to bezne zvuky uzivania bytu. Ja si tiez dam pozor aby som pred 10nevysavala, deti aby do tej osmej rana neskakali a nedupali kedze vstavaju o 6 je to umenie ale ze by som sa takto obmedzovala cely den to urcite nie.

nikaeli
29. apr 2023

Nečítala som predtým diskusiu, teraz som si ju prešla. Píšeš, že máš aj robotický vysávač. Tak ho nastav na 16tu, nech ti povysáva, kým budete na krúžkoch a on nebude spať. Nakoniec robotický vysávač ti bude pracovať aj keď ti vypne poistky - čo je už vážne cez čiaru.
My sme predtým mali neskutočných susedov, okrem iného prali zásadne v noci a o polnoci chodila madam v klopkajúcich topánkach vešať prádlo na balkón. Ich hlučnosť počas dňa bola natoľko otravná, až sme sa odsťahovali 🤷🏻‍♀️

srdeenko19
29. apr 2023

Tak to je sila. Ešte aby mi vo vlastnom byte niekto "rozkazoval" kedy môžem a ci vôbec môžem vysavat 😂😂 mam dosť. Nech si da sused štuple do uší. Od rána do 22 hod. si môžeš v byte robiť čo chceš, nie je to rušenie nočného kľudu. Vďakabohu za dom, toto by som nedala. 🙈

erikab82
29. apr 2023

Sťažovala by som sa naňho. Je absolútne neprípustné vypínať poistky. Vysávavat môžeš do 22 tak vysávaj kedy potrebuješ. Debilko nech si nájde inú prácu keď to nezvláda.

autor
29. apr 2023

@nikaeli neprejde prahy 🙈. Pôvodný plán bol taký, ale stroskotal na tých prahoch. Čiže môže vysávať len keď som ja doma. Myslela som, že ho budem púšťať aspoň večer keď už sme doma, ale to sa nedá tiež lebo musí ísť na mokro inak prach víri. Je to šikovná vecička, ale nie pre nás.

luccija
29. apr 2023

@nikaeli vojak má režim🙂

luccija
29. apr 2023

Roky som spávala po nočnej so stuplami v ušiach
Neviem chápem ho, ale aj teba.To akonáhle dovysavas znova zapne elektriku?to by mi veľmi vadilo.

oblecenie99
30. apr 2023

@srdeenko19 Toto zase nie je len tak, že robím si čo chcem a kedy chcem. Ľudia zamieňajú rušenie nočného kľudu a tzv. obťažovanie nad mieru primeranú pomerom. A je ťažké objektívne určiť, čo je obtazovanim, je to až nemožné. Ani na dome nemôžem robiť len tak hocičo, ak týmto už obtazujem aj svoje okolie. Kľúčová je najmä aj tá PRAVIDELNOSŤ. Tento konkrétny prípad je jeden z takých typických, kedy sa stretli 2 záujmy, kedy je náročné určiť, ktory je prednejší. Na jednej strane rodina so zdravotnými problémami, kedy je vysávanie podľa všetkého nevyhnutné denne, na druhej strane človek, ktorý chodí na nočné a pochopiteľne sa zobudí na trieskanie vysávača nad hlavou. (Vypínanie poistiek je v každom prípade cez.)Ja viem pochopiť aj toho suseda (nepoznám celý príbeh, tak sa viem vyjadriť iba naozaj všeobecne k samotnému vysávaniu), ja by som maximálne pochopila tu rodinu, ale kebyže toto musím počúvať každý deň (nie zobudiť sa na to, len počúvať) mňa tiež pri všetkej úcte asi trafí šľak. Ale autorka sa už tiež prispôsobila ako to len bolo možné. Blbá situácia, lebo v podstate majú všetci pravdu. Vlastnú.

My sme mali susedu, ktorá keď chudla do svadobných šiat, tak na pravidelnej báze búchala nad našimi hlavami každý boží deň bežiacim pásom. Tiež to netrvalo extra dlho, tiež sa dalo presunúť sa zatiaľ do inej izby (aj keď to bolo počuť aj v byte susedov, ktorí ich nemali priamo nad hlavami), ale raz nám tiež praskli nervy a išla som to riešiť. Ju nemuseli zaujímať, že moje malé dieťa spí cez deň, samozrejme odkiaľ to má vedieť a prečo by na to mala prihliadať pri denných činnostiach, na druhej strane mňa tiež nemal zaujímať jej fyzicky/zdravotný stav, nemienia som počúvať toto búchanie DENNE.

marsmykkok
30. apr 2023

@oblecenie99 to je tak 10 minút denne podľa mňa kým povysáva. A fakt mi nepríde jediná na svete, čo vysáva denne. Ja sa čudujem, že niekomu stačí raz týždenne. Ja deti nemám a vysávam každý druhý deň. Potrpim si na čisté podlahy, nebudem na ponožkách mať smeti plno.

strapec
30. apr 2023

Naša suseda keď vysáva, mám pocit, že vysáva aj stropy a vždy je to pre mňa utrpenie, našťastie vysáva len 1-2x do týždňa. Dieťa mi pri tom absolútne nevie spať, takže suseda chapem, kebyže toto robí každý deň asi ju tiež mam chuť zabiť.

zobaka
30. apr 2023

robila som nočné a raz som sa doslova rozplakala, keď vybíjali vchodové bytové dvere z múru so zbijackou, keď máš nasekaných 8 nočných za sebou 12tiek a celý deň ti niekto vyvádza nad hlavou je to na mašlu. Aj my sme doma alergici a astmatici a paradoxne pomohlo to, že vôbec netreba sibrinkovat s vysávačom denno denne a udržiavať sterilny poriadok aj zviera máme...vonku máš plno alergénov, žiaľ treba sa s tým naučiť žiť...keby si vydávala 1-2 x do týždňa? Otázne je aj ako dlho trvá vysávanie 5 minút či hodina

elisabethka
30. apr 2023

Ak naozaj vysavaš okolo 14 hod. aby si ho nerusila hned ako zaspi, tak si mysli, že je to z tvojej strany velmi pekny kompromis. 😉

liusa82
30. apr 2023

@marsmykkok že 10 minút denne😀Záleží ako kto.Naša suseda vysávala aj vyše pol hodky každý boží deň celý byt.Najprv klasicky, s tým nadstavcom a potom aj bez.To znelo fakt ako zbíjačka.A počúvaj toto potom každý boží deň.Kto nezažil nepochopí.Kolkokrát vysávala aj večer po 20 alebo aj pred 22 .Plus odťahovali nábytok, aby sa vašade dostali.No neni to med lízať v byte.Som fakt rada za domček.Ja chápem jednu, aj druhú stranu.My sme mali koberce takže my sme nerachotili.Ani nevedela suseda kedy vysávame tá pod nami.A dlažbu v kuchyni a na chodbe a v kúpelni sme nikdy nevysávali vysávačom práve kvôli tomu rachoteniu.Ale pekne najprv pozametali a potom mopom zotreli

selest
30. apr 2023

@liusa82 ale ved autorka jasne pise ze vysava po 14tej a ma nastavec na podlahy, ten je ako metla to ozaj nehrkoce mame ho tiez. Niekde su hlucne deti, niekde vysavac, pracka, niekomu vadia uz kroky, nasim susedom vadilo ze sme zapalovali svetlo. V byte je to normalny povoleny hluk ak pan chce 100 ticho pocas celeho dna ma zial smolu. Aj ked podla mnama skor stastie na velmi pridposobivu susedu. U nas by mal smolu,ked syn dostane rano o osmej zachvat a vrieska aj hodinu a rozbija byt nie je nic co proti tomu viem spravit. Planovat by som bola ochotna hlucne buracie prace aby sme rusili co najmenej lud ale vysavanie urcite nie.. Ja myslim ze ide skor o pana, keby nebol vysavac zacne mu vadit aj ze dychaju. Uz len to ze si dovoli niekomu vypnut poistky kolivysavaniu poobede, nie koli zbijacke rano o siestej, nieco o nom vypoveda. Mozno by mal prestat robit nocne lebo mu z toho ocividne prepina..