Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Susedova dcéra robí prieky mojim deťom

slaskou
1. júl 2014

Prosim,ako mam riesit situaciu,ked moje deti-10 a 5 rokov,sa hraju vonku na ihrisku s kopou dalsich deti a jedna 15 rocna im robi prieky....
Moje idu domov a ona im pred nosom zamkne vchodove dvere do baraku a nechce ich pustit dalej,alebo im kradne vytah,oni musia 7 poschodi ist pesi domov,alebo si ich odsleduje a potom idu zase po schodoch dole a ona ten vytah zasekava....

Viem ze moje tiez nie su neviniatka,teda to starsie,ale toto sa mi vobec nepaci.Uz minule leto im robila prieky,syn mal nejaku roztrzku s inym chlapcom,ale to len taka blbost bola a ona bola svedkom a cele leto to na syna vytahoval.Som ju na to upozornila,a toto leto to zase pokracuje.
Dnes doslo na ihrisku skoro k urazu mladsej,cakam,co bude do rana,ci nebude vraciat,lebo jej hodila do hlavy loptu.
Nebola som na tom ihrisku,tak neviem,aky bol priebeh,aj moje deti mozu prehanat,ale to ato dievca posobi,by som im aj verila,zvlast,ked som bola svedkom toho vytahu a vchodovych dveri.

Este pockam ,ci sa nevyskytne dalsia situacia a potom to z budem riesit z jej rodicmi,pravdepodobne ma 15 rokov,mozno menej,neviem na isto,ak by mala 15,da sa to riesit inak,ak nie s jej rodicmi.?

Dakujem

sante81
1. júl 2014

nejak inak ako s rodičmi riesit čo? s policiou? ze tvojim detom zamkne vchodové dvere? deti nemaju kluc? ze im pred nosom privolá vytah? ze zaluje nejaku roztrzku? doslo skoro k urazu, to znamená čo? skoro k urazu?

slaskou
autor
1. júl 2014

@sante81 no co asi,ze nech ich necha na pokoji.... a ja ked mojich prezvonim mobilom,uz vedia,ze maju ist domov,a ja ich pozeram z okna...vidim rovno pred barak a ona ide s nimi z ihriska,potom ich behom predbehne a drzi im vchodove dvere,zamknute,je tam aj taka ta zarazka,ked sa nechaju dokoran,tak aby sa nezabuchli a ona tu zrazku zatlaci dole a oni si neodomknu...a potom sa vytahom vozi hore dole...naco jej je vytah,ked byva na prizemi 😉 ☹

somjankad
1. júl 2014

@slaskou skus porozpravat s jej rodicmi,ale v dobrom-nech sa s nou porozpravaju... viem o com pises-mala som podobnu skusenost, ale zo susedkinym synom- este na predoslom bydlisku-ked uz hodil malemu bicykel do potoka praskli mi nervy a sla som dole-vysvetlila som mamine,ze problem sa stale stupnuje,ze sa neidem hadat,ale nech dohovori svojmu synovi,lebo moje deti sa uz boja chodit von-prv tomu nechcela verit-tak som ju zavolala k mojim detom, nech jej vsetko povedia-co bolo u nich doma netusim, ale jej syn sa k mojim detom viac vonku nepriblizil... dodnes sme kamaratky...

lulu369
1. júl 2014

@slaskou podľa mňa by bolo najlepšie sa porozprávať s rodičmi toho dievčaťa, ale tak ako píše @somjankad v dobrom...

danielle8
1. júl 2014

moja znama mala tiez problem s jednym dievcatom , ktore stale robilo zle jej dcere dokonca to preslo do urazok na fb ba da sa povedat az k sikane.Boli spoluziacky a mali asi 14 rokov. tak si ju znama pekne krasne raz pockala za rohom chytila pod krk jednu vylepila a bolo po probleme viac sa to neopakovalo 🙂

slaskou
autor
1. júl 2014

@danielle8 ved toto,tiez som mala na male,ale teraz je taka doba,ze bud by som sa za to nedoplatila,alebo sla za to sediet 😠

0silvia0
1. júl 2014

@slaskou na tvojom mieste by som nejaký čas chodila na ihrisko s deťmi, zober si tam knihu, časopis, čítaj, dozeraj... buď tá dievčina si pred tebou netrúfne a dá im pokoj, alebo aspoň vypozoruješ čo sa tam vlastne deje. Dievčina vie, že ty si doma a môže si na decká dovoľovať. Takto, keď sa tam občas objavíš, nebude si istá, kedy sa jej objavíš za chrbtom a prichytíš ju pri čine.

danielle8
1. júl 2014

@slaskou slecinka sa tak hanbila ze bola ticho a keby to doma povedala myslim ze by sa jej usla este jedna. no znamu to tak dopalilo ze nerozmyslala ci moze mat z toho nasledky. jej dcera sa priznala az po case ked uz odmietala chodit do skoly ze sa jej zase budu posmievat :( no ju to tak nahnevalo ze si to s nou vyriesila rucne strucne. ja osobne by som na to nemala a riesila to asi najprv s rodicmi.

lyzzy
1. júl 2014

@slaskou ....nahrala by som si ju na video a isla za rodicmi....keby neverili alebo by tvrdila ze ona nic.

slaskou
autor
1. júl 2014

@danielle8 hm,ale pomohlo..ja osobne mam na nu take nervy,ze aj keby mala 20,by sa jej usla,ja odjakziva neznesiem,ak niekto niekomu robi naschvaly,ci deti detom,ci dospely medzi sebou...ale ono vlastne teraz uz nemozes capnut ani svojmu decku,nieto este cudziemu ☹

slaskou
autor
1. júl 2014

@lyzzy no,zaujmave,obavam sa,ze by som k tomu musela mat suhlas 😅

lyzzy
1. júl 2014

@slaskou ....tiez mi to napadlo.Alebo ist ,,nahodou,, okolo ked ich zase vymkne.Najlepsie este s niekym

slaskou
autor
1. júl 2014

@lyzzy asi to tak urobim,odsledujem,ci je s nimi na ihrisku,potom ich zavolam domov a pockam vo vchode za schodami 😅 😝

slaskou
autor
1. júl 2014

este by som potrebovala poradit,ze ak ju nahodou stretnem na ulici spolu s jej rodinou,mam sa na nu stazovat pred nou,alebo tak,aby ma nepocula?

lyzzy
1. júl 2014

@slaskou ...no skus.Jaaaj,taketo dievciska.Pred nou nie....

slaskou
autor
1. júl 2014

@lyzzy ze? ak by si ju chceli zastavat...som si predstavila seba na ich mieste 😢

lyzzy
1. júl 2014

@slaskou ...no to zalezi aky su oni ludia.Ako sa k takymto veciam stavaju....ci su to taki tuli muli rodicia co hned vyhrknu zo seba ze to ich dieta uuuuurcite nerobi alebo ci sa k tomu postavia celom.Predpokladam ze slecna je jedinacik

macamac
1. júl 2014

@slaskou nie, na nahrávanie niekoho nemusíš mať súhlas dotknutej osoby, pokiaľ nahrávku neposkytneš tretím osobám, verejnosti, resp. nezneužiješ ju (na web a pod.) ale v prípade súdu ju môžeš použiť ako dôkaz a sudca rozhodne, či to uzná 😉
z vlastnej skúsenosti 😅
boli sme na pracovisku nahrávaní bez nášho vedomia 😅 😝

slaskou
autor
1. júl 2014

@lyzzy praveze neviem,byvaju v byte u babky a teraz neviem,ci to dalsie dieta je jej brat,alebo bratranec,lebo tusim este dalsia osoba,asi jej teta,alebo kto tam je s nimi...inak to nie su ziadny sedlaci,taky vcelku moderni,moc o nich neviem

lyzzy
1. júl 2014

@macamac ...nebola som si ista ale tiez to takto viem.

salomuska
1. júl 2014

a nechces sa porozpravat priamo s tou dievcinou? ma uz 15, tak hadam sa s nou da nejako dohodnut...za rodicmi by som isla az keby osobny rozhovor nepomohol.

lyzzy
1. júl 2014

@slaskou ....to je v podstate jedno.

slaskou
autor
1. júl 2014

@macamac zrovna vcera myslim bolo v spravach,taki zlodeji vykradli nejaky sklad,ci garaz,ci co to bolo,zlodej sa pozrej do kamery,ale ked zabery ukazovali v TV,museli jeho tvar skryt,pretoze nemali od neho suhlas......a to aj povedali.........a v inych reportazach kludne ukazuju aj tvare,ked ziadaju verejnost o pomoc...tak mam teraz chaos... 🙂

macamac
1. júl 2014

@slaskou ber to ako čerstvú, priam horúcu info odomňa 😉
a ak toho zlodeja už chytili, nemôžu zverejniť jeho identitu, lebo kým neprebehne súd s právoplatným rozsudkom, platí uňho prezumpcia neviny
ak by bol len hľadaný - a potrebovali jeho identitu ako pomoc od verejnosti, tam je to už iné

azbestica
1. júl 2014

@slaskou skus sa najprv priatelsky porozpravat s nou. ale netlac na nu prilis ani jej nespominaj ze pojdes za jej rodicmi aby si ju velmi nevydesila lebo tak si ona moze doma pripravit podu na to, ze ked prides za jej rodicmi ty budes ta zla co sikanuje ich dceru.
No a ak nezaberie priatelsky rozhovor tak skus ist za jej rodicmi, ale tiez len nenadavat na nu ziaden rodic take rad nepocuje. Povedz im aj nieco pozitvine o nej (napr, ze je slusna a zdravi sa alebo neviem co 😅 ) nech to lepsie zvladaju a nevybehnu na teba ze to nemmoze byt pravda

brady1
1. júl 2014

@slaskou skus sa porozpravat s jej rodičmi a ak to nezaberie tak s nou, že prečo to robi a najst nejake riešenie, teda ak sa bude dat s nou rozpravat. Ale inak nechapem ako možeš pustit 5 ročne dieta na ihrisko bez dozoru dospeleho(teba), predsa 10 ročne dieta nemože niest taku zodpovednost ak sa nieco stane.

aliza
1. júl 2014

@slaskou mna osobne tiez zarazilo, ze pustas 5 rocne dieta na ihrisko bez tvojho dozoru....10 rocne dieta nie je predsa ziaden dozor. Tvoje 5 rocne dieta schytalo uder do hlavy a ty ani nevies, ako sa to stalo, nebola si tam 😕. Takisto cela ta situacia ohladne odchodu domov mi je cudna, ze ich len prezvonis....ved je to taky problem vybehnut von pre ne? na mladu 15tku zazri, popripade prisnym hlasom na nu zavrc, nech da tvojim detom pokoj a hotovo. Nechapem, co chces riesit s jej rodicmi.

dejka77
1. júl 2014

Tak zbehni dole ku vchodu a potom im prezvon. Pekne si tam na nu pockaj a uvidis ako sa bude tvarit. Aspon ja by som teda na to nepozerala z okna, ale riesila to dole. Hadam dievca zuteka ked na teba natrafi.

sashabb
1. júl 2014

@slaskou ja mam pocit, že ty sa tej 15-tky bojiš???
Ako bolo písané vyššie, aký je problem zbehnuť dole po svoje deti? Len raz by mi povedali čo sa stalo a bola by som tam nastupená. 🙄

regina76
1. júl 2014

Inac mam tiez podobny problem,ale myslim asi kazdy kto ma male DETI.Inac chodim vonku s dcerou stale nepustim ju samu a aj tak si to DETI dovolia riesila som to s jej matkou ale este ja som ostala zla ona ma poohovarala po celom sidlisku jej dcera chodi okolo mna drzo a zazera a to ma len necelych 6 rokov a co s tym urobim nic.DETI su castym prikladom rodicov co dospely doma kritizuju,rozpravaju na druhych DETI to len pocuju a tak sa aj chovaju niekedy by trebalo vychovat rodicov.Casto to robia kvoli zavisti .....

Tu začni písať odpoveď...

Odošli