Susedova dcéra robí prieky mojim deťom

slaskou
1. júl 2014

Prosim,ako mam riesit situaciu,ked moje deti-10 a 5 rokov,sa hraju vonku na ihrisku s kopou dalsich deti a jedna 15 rocna im robi prieky....
Moje idu domov a ona im pred nosom zamkne vchodove dvere do baraku a nechce ich pustit dalej,alebo im kradne vytah,oni musia 7 poschodi ist pesi domov,alebo si ich odsleduje a potom idu zase po schodoch dole a ona ten vytah zasekava....

Viem ze moje tiez nie su neviniatka,teda to starsie,ale toto sa mi vobec nepaci.Uz minule leto im robila prieky,syn mal nejaku roztrzku s inym chlapcom,ale to len taka blbost bola a ona bola svedkom a cele leto to na syna vytahoval.Som ju na to upozornila,a toto leto to zase pokracuje.
Dnes doslo na ihrisku skoro k urazu mladsej,cakam,co bude do rana,ci nebude vraciat,lebo jej hodila do hlavy loptu.
Nebola som na tom ihrisku,tak neviem,aky bol priebeh,aj moje deti mozu prehanat,ale to ato dievca posobi,by som im aj verila,zvlast,ked som bola svedkom toho vytahu a vchodovych dveri.

Este pockam ,ci sa nevyskytne dalsia situacia a potom to z budem riesit z jej rodicmi,pravdepodobne ma 15 rokov,mozno menej,neviem na isto,ak by mala 15,da sa to riesit inak,ak nie s jej rodicmi.?

Dakujem

ladywitch26
1. júl 2014

@slaskou no moja zlata, mojim detom keby niekto robil taketo veci, tak sa nepozeram z okna, ale letim dolu a tak nahucim na dievcinku, ze by si od strachu hadam aj cvrkla. a rovno by som jej povedala, ze ked sa nevie vpratat do koze, a rodicia si nevedia s jej vychovou dat rady, tak ju naucim moresom ja. v tomto pripade je agresor ona, takze by som sa s nou nemaznala. a garantujem ti,ze po tomto by sa mojim detom radsej vyhla oblukom. neznasam, ked si silnejsi dokazuje silu na slabsom a ked uz to robi, tak nech si to vyskusa aj z opacneho konca.

inffinity
2. júl 2014

@brady1
@aliza nemyslite vazne ze tu budete resit proc pousti 5rocnu s 10rocnym ven samych ze ne?... poprve je to mimo tema a podruhe je to jej vec... My sme meli piskoviste a hriste taky pod oknami a ja sem chodila sama ven uz jako 5leta bez dozoru a potom bezne v 10letech s 2letym braskou..i muj braska 13 chodi s mou 5ti letou ven.. takze toto je opravdu jeji vec..

brady1
2. júl 2014

to
@inffinity to ano,jej vec. ja by som sa bala. v konečnom dosledku ona by bola stihana a ona by mala vyčitky,

juliana77
2. júl 2014

@slaskou ked ich budeš volať domov, tak si svoje deti počkaj pri výťahu, alebo rovno pred vchodom a ked sa mladá bude pchať, tak si to s ňou vyjasni a rázne, takéto riešenia adresované rodičom nezaberajú.

namornicka
2. júl 2014

15- ročná dievčina mi príde trochu nekompletná, keď robí zle "malým deťom". Nemá okruh svojich rovesníkov keď sleduje, kedy idú domov tvoje deti alebo sa s nimi hrá s loptou? Prečo neostane vonku dlhšie úmerne svojmu veku? Skús ju vysáčkovať z hry tým spôsobom, že budeš s deťmi na ihrisku, aspoň nejaký čas, prípadne prídeš pre ne a pôjdete spolu domov, raz za čas sa tam ukáž a nebude mať šancu robiť zle. Proste jej v tom zabráň bez toho aby si jej dala na javo že si rozohrala nejaký boj.

inffinity
2. júl 2014

@brady1 jen otazka znela jinak toto je druha a jak uz padlo jej vec 😉

kiki68
2. júl 2014

blba otazka,ale preco sa 15 rocne decko hrava s 10 rocnymi a 5 rocnymi? Ja som v tom veku,ked som mala 15 uz nemala co na ihrisku hladat,teda nemala by som si s takymi mensimi detmi vobec co povedat. To uz ma zaujimala moja hudba, moje babske reci s inymi 15tkami a pod. A mali sme plnu hlavu toho,kde kupit najnovsie cislo Vogue a Elle a jest pri tom olivy,lebo ked neni martini,tak aspon ta oliva.

Nie je ta 15rocna nejako mentalne narusena? mne nepride jej spravanie normalne. V jej veku uz je velka slecna a nie 10 rocne dieta,co sa hra s loptou. Tiez by som jej to pekne do oci vytmavila, 15 rocne dieta uz ma trestnopravnu zodpovednost pokial sa nemylim a musi vediet kde su hranice toho,ze robi inym detom a este k tomu mladsim zle. Mozno je to na pokec s jej rodicmi. Moja kamoska am 17 rocnu a uz 2 roky bojuju, doslo to tak daleko,ze mladu caka zial diagnosticky ustav a musi pomahat v hospici,aby sa uvedomila. Rodicia tej mladej by to mali tiez podchytit, aby to nedopadlo takto.

aliza
2. júl 2014

@inffinity ano riesim to lebo keby tam bola alebo keby ich aspon chodila zobrat domov, tak nemusela mat problem, ktory tu teraz riesi 😎. Pre mna je nepochopitelne, co take dolezite robi mamka cele poobedie doma, ze nemoze stravit cas so svojimi detmi, len ich vypusti na dvor. Su to este male deti, najma to 5 rocne, to by rozhodne nemalo byt vonku bez dozoru. Ak by mala len to jedno, tak ho urcite von same nepusti, ale kedze ma aj starsie dieta, tak nan preniesla celu zodpovednost..... 😕. A prepac, ale je trapne sa odvolavat na to, co bolo pred 30 rokmi. To, ze sa tebe nic nestalo neznamena, ze sa nemoze stat druhym....rodic je zodpovedny za svoje dieta, ci sa ti to paci alebo nie.

inffinity
2. júl 2014

@aliza me je to vazne uplne jedno..jen upozornuju ze se to netyka tematu... vy tu na mk mate zvlastni schopnost vsechno prekroutit a otocit vzdy proti zakladatelce nebo te ktera klade otazku... to je cele 😀 na hlavu postavene..

cottonwomen
2. júl 2014

@inffinity to oni su tu skoro vsetky take mignute 😀 😀 😀

aliza
2. júl 2014

@inffinity ach jaj lebo ty jedina mas patent na vsetko, ze? 😀 ved ked viem, ze mojim detom niekto robi zle vzdy, ked idu domov, tak nebudem predsa sediet pri okne, nie? co je na tom prekrutene? to je cista logika, ktora tu zrejme chyba... 😖

aliza
2. júl 2014

@cottonwomen hlavne, ze ty mignuta nie si....len neviem, preco teda tak 'mignuto' reagujes 😀

brady1
2. júl 2014

@inffinity a ty moc upozornuješ, chod na mk.cz

adrioska
2. júl 2014

vyriesila by som to so slecnou, ked treba tak aj rucne strucne....

inffinity
2. júl 2014

@brady1 nevim co bych tam delala 😉

brady1
2. júl 2014

@inffinity
tak piš po slovensky, na slov.fore, ako by to vyzeralo keby jedna pise madarsky, druha anglicky, tretia nemecky...

qwerty81
2. júl 2014

ak by sa to este raz opakovalo, ja by som ju stiahla do vchodu a v tichosti bez svedkov preplieskala. ked sa postazuje rodicom, bude to len slovo proti slovu... niektorym zasranom ine nepomoze.
a co sa tyka toho ze deti chodia von same - niektore ste tu moc uzkostlive. predpokladam, ze ritky utierate detom do 18ky. je to jej vec, jej zodpovednost. a nepytala sa ci moze deti pustat von same...

ivett1
2. júl 2014

hm, čo by som robila ja? ...asi by som sa snažila ju nachytať 😉 ... zavolala by som decká mobilom domov, zišla dolu a pekne počkala...a ak by im to urobila znova, tak by som na ňu navrieskala, že by všetci susedia vybehli z dverí ...nemám rada, ani náznak nejakej "buzerácie" alebo čo toto je správanie? ...
a ak máš s jej rodičmi dobré vzťahy, tak by som to pred nimi určite spomenula, najskôr v dobrom ...napr. že nevieš, čo sa tej ich mladej stalo, ale začala robiť napriek tvojim deckám...a uvidíš, čo ti povedia...možno sa dozvieš, že aj doma sa takto správa a rodičia to pripisujú puberte ... alebo, že má s nimi "nevybavené účty" ... nevieš, čo sa medzi deťmi odohráva, keď sú mimo zorné pole dospelákov - rodičov ...
ak náhodou pochádza tá mladá z "problémovej rodiny" a ty sa obávaš následkov, že čo by urobili, keby si sa ozvala, tak potom by som to fakt riešila verejne a s krikom...

ivett1
2. júl 2014

PS: nechápem, prečo tu niektoré mamičky rozoberajú, že prečo dovolí zakladateľka témy svojim dvom deťom (10 a 5 r.) hrať sa na ihrisku pod domom bez jej osobnej prítomnosti s ostatnými deťmi 😉 ... toto nebolo predmetom diskusie a ...btw je to jej osobná vec ... 😉

helenus
2. júl 2014

@ivett Tu nerozoberajú len to, prečo zakladateľka témy dovolí ísť deťom samým von, ale dokonca aj to, že tu niekto píše po česky a to je predsa SLOVENSKÉ fórum, tak pekne po slovensky 😀

@ladywitch26 No ty si dobrá, neznášaš, keď si silnejší dokazuje silu na slabšom, ale sama si to ochotná urobiť a dokonca na decku 😖

Pre tie, ktoré radili facku: no raz by si mohol za rohom niekto počkať aj zadávateľku témy, ak by pristúpila na toto "riešenie" 😉

slaskou
autor
2. júl 2014

@sashabb pretoze by som sa nestihla za tu chvilu prezliect,a zbehnut dole,od vchodu mame ihrisko asi 10 metrov,je to krajny vchod a z okna vidim na to ihrisko

lauricka
2. júl 2014

nejako ju postras, nemusi to byt realne, niekedy staci postrasit. Napr. ze na nu zavolas policajtov. Alebo sa s nou porozpravaj naozaj mrazivo a nastvane, aby mala respekt. Niekedy aj to staci. Ak nie, skus rodicov, ale niektori rodicia su otrasni, este sa jej mozu zastavat. Nuz, urobit nieco musis. Alebo si z nej urob srandu, ze ci si nevie najst rovesnikov kamaratov a musi sa potom odbavovat na malych detoch ako uboziak. Jasne, ze nemusis prave takymito slovami 😀

inffinity
2. júl 2014

@helenus víš jak diskriminace ne 😀 ona nikdy nepsala na žadně české stránky tak má z toho asi nějaké trauma 😀

regina76
2. júl 2014

Naco sa prezliekat je to chvilka zletim dolu vybavim si to z tou dievcinou.Alebo prv sa oblec ak ti to vadi a tak bud nachystana kym zavolas DETI dnu.Tiez by som nakricala na dotycnu je uz dost velka mala by vediet rozpoznavat dobro a zlo a ak to nepomoze urcite za rodicmi.

ukulela
2. júl 2014

offtopic,ale: @brady1 na slovensku po slovensky? trocha trapna argumentacia :( ty potom necitaj ceske casopisy a nepozeraj ceske filmy ... ze ma @inffinity iny nazor, tak co? jaj, ci sme niektori len zadubeni a netolerantni.

cottonwomen
2. júl 2014

@inffinity nevsimaj si tie "slepice" .... prenudene chuderky ..... 😎

danielle8
2. júl 2014

ale prosim vas nebudte take uzkostlive deti sa musia naucit samostatnosti a nemozeme v kuse stat za ich zadkami!
moje v ich veku behali po celej dedine s deckami a na vecer ich bolo treba zhanat domov . samozrejme neraz prisli s rozbitym kolenom ci roztatou bradou co bolo treba ist zosivat. no su to deti ! a to ze na nich LEN pozera z okna uplne staci 🙂 a nezabudajte ze clovek sa uci na vlastnych chybach a aj to dieta si uvedomuje ze mama tu teraz nieje musim si poradit sam 😉

libka1
2. júl 2014

@brady1 to aby som sa kvoli takym ako ty zacala bat chodit na ceske fora... to ti uz dosli argumenty alebo co? fakt uroven...

jalucija
2. júl 2014

@inffinity ospravedlnujem sa ti za frustrovanu mamicku, ktora argumentuje tym ze na slovenskom fore nemozes pisat cesky. Je to ozaj scestne ach

inffinity
2. júl 2014

@cottonwomen
@libka1
@jalucija
@ukulela chi chi v pohode baby diky..ja si z takovych ....nic nedelam.. a jsem rada ze jste me podporili ze tu sama nejsem s tim nazorem 🙂
@slaskou zkus nekdy nenapadne prijit ven a sledovat co se tam deje..jak uvidis ze rype do tvych deti tak vyjdi z ukrytu a pekne ji rekni at jim da pokoj nebo ze to budes resit s rodici atd.. me by si za klobouk slecna nedala ja neco takoveho zjistit..drzim palce dej potom vedet jak si to nakonec vyresila a jak to dopadlo 🙂