Susedský pár s dvomi deťmi a poriadny hurhaj

stimie333
14. apr 2019

Ahojte, mam taký problém... do bytu nadomnou sa cca rok dozadu nasťahoval do dvojizbáku pár s dvomi deťmi (jedno úplne malé, druhé cca do 4 rokov..). Ide o to, že odkedy sa nasťahovali robia pre mňa riadny hurhaj. Majú teda dve malé deti, z toho staršieho asi bude v budúcnosti šprintér. Je mi jasné, že deti potrebujú svoj priestor na aktivity a rozvíjanie sa, s čím je určité spojený aj ten hluk. Avšak mne už ide z toho prasknúť hlava. Ticho v byte mám jedine medzi 24:00 a 6:00. Mimo toho stále niečo buchá, duní, kričí, praská,.. Ak nevysávajú, tak klepú rezne, zakaždým búchajú dverami v byte, kričia po ďeťoch (asi niekedy nepočúvajú), presúvajú nábytok každý večer/ráno a počuť ich každý jeden krok, či cez deň, či v noci. Samotné deti výskajú, prípadne plačú (ten plač úplne tolerujem), behajú, skáču, hrajú na cimbal,...skrátka neustále niečo počuť z ich bytu. Vedú si svoj vlastný život (akoby v dome) a verím tomu, že ten hluk čo okolo seba vyrábajú si oni sami ani neuvedomujú... Ale takto sa pod nimi nedá bývať a existovať, aby človek nemal žiaden kľud. Chystám sa za nimi, ale ako na nich? Aké správne slová a vety skúsiť použiť? Viete poradiť? Viem že tu boli také podobné fóra ale pýtam sa ešte raz... ja som už zúfalý z toho...

nikpa
14. apr 2019

@stimie333 to je asi iba o tom ako sa k tomu postavia, či sa budú vedieť vžiť do vašej situácie. Môžu deti trochu umravnit, samozrejme nepriviazu ich o radiátor. Tam kde su deti je vzdy rušno. Tiez vam môžu povedat aby ste sa presťahovali do domu ked chcete mat kľud od susedov. Ale možno si naozaj ten hluk ktorý robia neuvedomujú, a ak k nim prídete slušne, pochodite.

amieima
14. apr 2019

@stimie333 skúsila by som slušne prísť a popísať problém.Ze síce chápeš,že majú deti (tým by som začala),ale že ak to je v ich silách,prosís ich o trošku kludnejsie správanie. Možno si naozaj neuvedomujú ten hluk,čo spôsobujú. My sme sa takisto sťahovali z domu do bytu a chvíľu trvalo,kým sme si aj my zvykli,že treba byť tichšie.

baklik
14. apr 2019

Ja som skusila max.slusne a priatelsky na zensku nad nami, inak iba o 2 roky starsiu, ale dolezitu pani riaditelku a nepochodila som, este sa ohradila, ze ona nebucha a v panelaku vsetko pocut tak co, ostala urazena a nadalej robila to, na co som ju slusne upozornila. Pochopila, az ked som jej zacala buchat tak ako ona nam, to bolo ale krajne riesenie, ku ktoremu som sa neskor zo zufalstva uchylila, kedze si neracila uvedomit,ze pod nou nie je suteren. No a uz mame ticho, klop klop. bohuzial, niektori ludia nepochopia, kym sa im to nevrati...

moninah
14. apr 2019

@stimie333 Ja este dodam skusenost: v predchadzajucom byte sme maly odhlucnene stropy, pekne bodove osvetlenie v podhlade...nepoculi sme takmer nic. Len v absolutnom tichu bolo pocut slaby suchot, ked susedia nad nami presuvali nabytok. Ked sme byt predavali, velmi to u kupujucich zavazilo. Takze by som to brala aj ako investiciu.

majloo
14. apr 2019

@stimie333 no to máš ťažké, aj náš spodný sused sa nám stále sťažoval, chudák robil si dve vysoké a my sme mali batoľa, najprv fáza hádzania všetkého na zem, potom stvornozkovanie, to ho vytacalo dosť. Ono keď začal chodiť do škôlky, tak to bolo lepšie, doma má zakázané dupať, skákať, hrať sa s loptou a podobne, máme plávajúcu, všetko počuť, máme aj odhlučnenie hracie podložky a tak, ale dosť počuť, ja počujem, aj keď si prdne sused nad nami doslova. Teraz máme ďalšie batoľa...a žiaľ ťa trieska, kade chodí, ale už aj susedko má bábo a to mu stále placka a má pocit, že to nás rusi, ale nám to nevadí. Snažíme sa, aby sa decka hrali potichu a vonku sa vybláznili a dá sa to v rámci možností, takže ak majú tí tvoji susedia srdce a ochotu, posnažia sa a trocha to doma usmernia. Moje decka od pol ôsmej sú ticho a spia, aspoň večer by ich mohli ukľudniť. Ale keď nebudú ochotní, neviem, či niečo zmozes.

pribinak
14. apr 2019

Ja som toto nepochopila......no co uz

Ja ze budes pisat o rodine, kde sa denno-denne bijú, hádajú, decka púšťajú do noci heavy metál, maju zavyjajuceho psa, 3x ta vytopili, kazdy vikend party, ogrcali výťah, neplatia najom, ....

13riska13
14. apr 2019

My to máme pravidelne. Asi dva roky dozadu sa nad nás nasťahoval deduško a babka. My s radosť, že aspoň nebudeme mat dupot a krik nad hlavou. Omyl. Každý deň tu rodicia odložila svoje deti, ich vnúčatá, ktoré žijú v dome a podla toho sa tu aj v paneláku spravaju. Dupot, vreskot, skákanie z postele, hranie basketbalu, korčuľovanie.... Snaha o komunikáciu bola, ale ich reakcia - oni ich nezvládajú, tak čo majú robiť. A to akceptujem, že sa musia hrať a pod., ale to nie je len do 22, ale mnohokrát aj po 24. Véd oni ich nezvládajú.

timilv
14. apr 2019

Zažila som niečo veľmi podobné... Ja som veľmi trpezlivá, ale čo je veľa, to je veľa. My sme mali nenormálne hlučných a netolerantných susedov v byte. Len u nás bol problém, že tam boli také rodiny dve (dva byty) a mal s nimi problém fakt každý, nielen tí, čo bývali priamo pod nimi... Držím palce, nech sa to vyrieši 😉

lilucerullo
14. apr 2019

ty uz mas deti?

benit
14. apr 2019

Ja som mala susedu pod nami, co jej vsetko vadilo. Dokonca uz sme byvali na dome, prisla som si zobrat este na byt veci a stretla som ju vo vchode a sa ma opytala, ci sme si uzili dnesny hokej. Doobeda boli nejake majstrovstva, ja v praci asi 25 km mimo mesta a muz 70. Nebyvali sme tam uz mesiac. Aj tak nas stale pocula.

sintra
14. apr 2019

Velke sance tomu, ze by sa nieco zmenilo, nedavam. Mala som nieco podobne v byvalom byte nado mnou, zenska pravidelne kludne aj o polnoci upratovala a vysavala. Ked som sa bola stazovat, pozerala ako puk.

kerstina
14. apr 2019

Ja som mala na byte kedysi ten isty problem!! Decka behali hire dole, boli v dvojizbaku tak kazdy vecer rozkladali postele. Chlap asi total neschopny, vrzgala im postel aj dvere, vsetko bolo pocut. Bola. Som im to hivorit, nech deckam kupia crocsy, ze to tlmi detsky naslap. Nic. Nefajcila som doma, ale zacala som fajcit na balkone. Ked paninka prisla ze im to dymi do izieb, tak som povedala ze ked si dopravia ooravia co maju a decks nebudu behat, prestanem fajxit na balkone. A zrazu to šlo 🙂

milanm_
14. apr 2019

Klasika. Ľudia si prerobia byt/kúpia "zrekonštruovaný" a laminátova podlaha v akcii za 3,9m² pod to tu 5mm penu a nechápu, že ich otravuješ, že je hluk 😅 . V predošlom bydlisku (panelák) som dával nový betónový poter, korková rola 8mm ako izolácia, vinylová podlaha na doske. Susedia nevedeli, že existujem. Čo sa týka izolácie na strop ktorú tu dakto spomínal, ta ti pomôže iba v izolácií akustického hluku, nie kročajového.

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lujza123
14. apr 2019

Treba za susedmi ísť a priateľský sa dohodnúť na riešení.
Problém niesu deti ale neodhlucnene podlahy, teraz sa všade dáva laminát bez nejakej zvukovej izolácie a to je potom katastrofa, aj ten najmenší pohyb znie ako stádo slonov. Ľudia pri rekonštrukciách totálne zabúdajú na susedov, keby každý pri oprave bytu myslí aj na odhlucnenie stien, podláh a stropov hneď by sa v kralikarnach lepšie zilo
Susedia nech dajú deckam do izby aspoň 2 koberce, nohy stoličiek treba zo spodu podlepiť kobercom nebudú tak rachotit.
Dolnému bytu pomôže od izolovať strop a dat tam sadrokraton

margaretka_
14. apr 2019

Sestra ma male dvojicky a byvaju v byte. Uvedomuje si, ze robia hluk, snazi sa deti krotit, rano im radsej pusti rozpravky, aby nepobudili susedov. Stale su vonku a na vykendy chodia prec z domu. Ale tak male deti sa nedaju skrotiť tak, aby sa ani nahlas nesmiali, ked sa hraju. Nebyvaju tam ani 2 roky a radsej uz hladaju dom. Lebo si uvedomila, ze byvanie v dome ich usetri mnohych zbytočných nervov. Ale tak nie kazdy si moze dovolit sa odstahovat..

kerstina
14. apr 2019

@lujza123 susedia nad nami dali detom crocsy (nrviem ci uplne tieto, ale zacali nosit papuce) a ten pohyb deticje ovela tlmenejsi. Uz ho ani nevnimame. Cize ako aj ty pises, ze da sa to obmedzit🙂

rainee
14. apr 2019

No, my sme mali mega problém so susedom čo býval pod nami, totálne vypatalny magor nervak čo chodil ako na potvoru len na nočne. Vadilo mu úplne všetko, ked nedajbože deťom niečo padlo na zem tak hneď zvonil a vrieskal že nemôže spat. Nehovorím že bol u nás každý deň úplný kľud a deti hybernovali, ale určite nerobili mega hluk a bordel. A od 8 bol u nás absolútny kľud. Už tam našťastie nebýva a nový sused nebol u nás zvoniť ani raz, dokonca my sme sa ho pýtali či nerusime a on že vôbec. Ľudia sú rozni....

virginia
16. apr 2019

urcite pomoze dat si aspon koberce na plavajucu podlahu, to je minimum, co by kazdy ohladuplny sused mal urobit, ked ma v byte male dieta alebo zviera

montemotherone
16. apr 2019

@stimie333 ja mám tiež 2 deti, jedno malé, hlučné +uštekaný pes!... ale keby si za mnou prišiel takto chápavo a slušne ako to popisuješ, asi by som to pochopila a vôbec to nebrala osobne 😉 (lebo my rodičia sme na tých našich divochov takí precitlivelí)
Keď im ešte prinesieš nejakú maškrtu a starým fľašku, ešte sa aj skamarátite 😉

baklik
16. apr 2019

@virginia akoze niekto si urobi novu podlahu s laminátom, ci parketami a potom ju prikryje kobercom? lebo kusovy na to nevystaci... takze to asi tazko mozes ocakavat...

heyoka
16. apr 2019

@benit tak tej už asi hralo v hlave :D

heyoka
16. apr 2019

@stimie333 nočný kľud je od 22.00 čo sa týka búchania dverí, pračka a pod. Ale napr.také že plač dieťaťa v noci, na to zákon nie je..dieťaťu nerozkážeš takže skôr rieš to vyrušovanie ktorému sa dá predísť po 22.00 milo, s úsmevom..a uvidíš reakcie..ak budú robiť nasprieky budeš musieť ísť na nich tvrdšie..ja som v jednom podnájme pravidelne nespala medzi 24.00 a 04.00 každú noc kefovačka na rozdrúzganej posteli...od 06.00 už zapínala vážená pani mixér!!!atd..no držím palce..

jaja23
16. apr 2019

@stimie333 my máme nad nami cigánov, nie som rasista, ale oni majú taký hlučný prejav... Mala tiež beha ako pojasena a dupe neskutočne, ale dobre, to je dieťa. Teta si púšťa nahlas hudbu, mladý ma hlas ako traja dospelý chlapi a u nich tiež nieje nič také ako, že dieťa by malo večer ísť spať. Kľudne beha aj do 24:00.A kričia po sebe cez celý byt, počujeme aj to, čo nechceme. Bolo nám to skoro jedno, ale narodilo sa nám malé a nechcem aby prve slovo bolo do p*ce. Bola som hore za nimi, že veľmi prosím o ohľaduplnosť, že máme babo, že si to všetko začína uvedomovať, ale nič sa nezmenilo
Tak aspoň duf, že sa naučí späť v hluku a bude to mať ľahšie v živote 😁

chocolatte1
16. apr 2019

@stimie333 dôverne to poznám a úprimne vás ľutujem. Prešli sme si tým istým. Nakoniec sme pre nezvládnuteľný stav kúpili byt inde. Chvalabohu sme tu 5 rokov a niet nad našich terajších susedov.

nikastancelova
16. apr 2019

Pokial sa prestahovali z domu do bytu tak to bude zerejme dlhsie trvat uvedomit si ako obmedzuju ludi okolo seba a o to tazsie to budu ucit deti ak bol zvyk ze pod nimi nik nebyval.ja so typ cloveka co nechce rusit ludi okolo seba a tiez sme sli z domu do bytu a denno denne som detom vysvetlovala ze preco sa uz nemozu spravat tak ako v dome a pochopili to celkom rychlo..dalsia vec bola pravidla, ze doma ziadne lopty,skakanie,ani vozenie sa na odrazadle atd...v izbe maju koberec aby tlmil narazy a hrat s loptou,odrazadlom alebo skakat mozu vonku.mam par znamich ktorym je ale uplne ukradnute takto to riesit a radsej sa vyhovoria ze vsak to su deti a je prirodzene ze sa hraju...a kricia, placu, hadzu sa o zem atd..takze je len na nich ako sa ku tomu postavia..ci to budu mat na salame alebo sa to budu snazit zmenit...

vanilka83
16. apr 2019

No ja poradim byt jedine slusny nervami a vyhrazkami ich mozte este viac rozhecovat a budu este horsi ale uz naschval. Treba sa zas ale vzit aj do ich rodiny predstavte si ze by ste vy boli na ich mieste a mali male deti deti sa nedaju vypnut uplne kontrolovat alebo priviazat mozno takto by som sla za nimi ze chapete ze deti sa nevedia este tak kontrolovat ale ci by nevedeli zmiernit aspon ine ruchy pranie vecer vysavanie vecer buchanie dverami... Atd. Ja mam male 2 r dieta a teda vam poviem ze obcas obdivujem moju susedu ze nam esre nikdy nic nepovedala ked ho uspavam a on nechce spat to su revy jak keby som ho drala z koze a podorysy bytov mame uplne rovnake takze spalnu hned maju nad nasou a tiez maju male 3 r dieta a uspavaju v rovnakom case zase ten ich maly beha veselo po celom byte hore dole cely vecer az do 22hej ja davam maleho spat kolo 20:30 takze sa na vzajom tolerujeme a chapeme ze sa to moc ovplyvnit neda ale zas pranie v noci a vysavanie vecer a trieskanie dverami sa da obmedzit ked sa chce. Este vam ostava moznost prestahovat sa inde,stuple do usi alebo hlasna hudba.

horalka1986
16. apr 2019

No ja neviem ale mam 3 deti a aj tak ta narozdiel od niektorych uplne chapem a tiez by som to urcite riesila. My sme v panelaku. Prisli sme z domu a viem ako sa treba spravat. Keby ze za mnou dojde sused, slusne, a povie to co ty tak sklopim usi a ospravedlnim sa. Moje deti nesmu hučat, behat,dupat, ani skakat. To mozu vonku na ihrisku. Mam este pol rocne a to je jedine co im moze vadit ze obcas place. Inak je u nas cely den ticho. Rusno zacina o 16tej a trva do 19:30 aj to je len o tom, ze sa hraju,obcas im nieco padne alebo ja na nich zhuknem ked sa pohadaju.
Cize moja rada....normalne za nimi zajdi a vyvetli im to co ti tu radia. Ze chapes ze maju deti ale mozno si neuvedomuju ako moc to vsetko dole pocut. Ja osobne by som ta do prdele neposlala a urcite by som sa snazila o napravu,aby boli vsetci spokojni.

tatisna
16. apr 2019

Aj my máme živé dieťa, toľko hluku vie narobiť že nechápeme... radiátory ho špeciálne priťahujú a to musí otravovať susedov. Je to aj pre náš rodičov ťažké 😁 Len u vás nechápem že do 24.00 je hluk? Veď deti majú najneskôr o deviatej spať!!!

maaaria3
16. apr 2019

@stimie333 Je dosť možné, že si to neuvedomujú... my sme riešili niečo podobné a to formou listu, hodeného do schránky... oni mali čas to spracovat a zariadiť sa, ak maju záujem... čo je napísané, sa mi viac ráta osobne.... nezaskočíte ich priamou reakciou, nebude to trápne žiadnej strane... a snáď sa uvedomia... konkrétne uplne jasne popísat problém... my sme tam spomenuli aj "pätové chodenie po byte"....