Svokra chce darovať dom švagrinej

10. apr 2023

Dopredu sa ospravedlňujem za anonymnú diskusiu, ale nechcem, aby to tu švagrina našla. Včera som sa dozvedela, že svokra chce darovať svoju časť domu svojej dcére, sestre môjho manžela. On o tom nevie, ani svokra nevie, že ja to viem. Svokor už zomrel, muž má po ňom časť domu na seba napísanú, rovnako ako jeho sestra. Väčšinu vlastní ich mama a chce to darovať dcére za doopatrovanie. Švagrina býva u nej aj s mužom a deťmi. Svokra je ešte aktívna, zatiaľ žiadnu opateru nepotrebuje, skôr ona ešte pomáha dcére s deťmi aj domácnosťou. Rada by som vysvetlila, že my máme kde bývať, máme svoj domček a zo svokrinho nechcem nič. Ide mi len o to, že manžela to raní, keď sa to dozvie, na tom dome sa nadrel, chodí tam pomáhať, s čím treba. Mám mu to povedať? Alebo nechať tak a nestarať sa?

rachel36a
10. apr 2023

@maminkadeticiek mne to nepride nefer...svagor je slobodny, bezdetny...stara sa viac ako my... Chodi so svokrovcami po lekaroch, pomaha im, nakupuje...doopatruje ich... My na to nemame cas...mame deti, z toho jedneho autistu...chodime tam na navstevy, muz pomaha len ked sa nieco vacsie robi- preraba...a svokra ma neznasa, takze sme vedeli, ze vsetko pojde švagrovi...doprajem mu to..my hypoteku nemame, kupovala som si byt za hotove este za slobodna...tak som rada, ze sa ani svagor nemusi zadlzovat na kopu rokov...

marca12
10. apr 2023

Ak svagrina byva v tom dome,tak muz musi pocitat s tym,ze ten dom bude raz jej. Svagor tiez byva s rodicmi a vieme,ze vsetko bude ich. A ani neocakavame,ze nas vyplatia. Mame svoje byvanie,je to majetok rodicov,aj ked tam chodime pomahat,necakame,ze sa nam nieco ujde.

cacianka
10. apr 2023

@fajnova tu nejde o závisť, ale že o tom delení a zmenách v podieloch na dome budú podstatné zmeny. Jej manžel je spolumajiteľ, ale matka rozpráva inde o tom, čo by mal v prvom rade vedieť on.
Obe jej deti by mali byť s týmito rozhodnutím oboznámené, aby to vedeli spracovať a časom sa rozhodnúť / dohodnúť aké kroky urobia.

diablikovci
10. apr 2023

Nech to tvojmu mužovi povie tvoja mama. A nech on ide za svojou čo je natom pravdy!!
Ja by som rovno opýtala, že prečo že ja niesom tvoje dieťa prečo jednému všetko a druhému nič? A ja by som povedala Ok rob ako chceš ale ked ty mna si zaprela ako svoje dieťa tak ja zapriem svoju matku. Zbohom a viacej by som tam nešla.

dharmasanata
10. apr 2023

@diablikovci on má svoju časť domu, najprv treba čítať potom sa nervovo rútiť 😁

katkine_terapie
10. apr 2023

@marca12 cast domu je aj jeho a vyplatit ho budu musiet.

rikarika
10. apr 2023

Ahoj, moja svokra spravila toto iste a moj muz sa to dozvedel z katastra na internete. Ake nervy chytil ked sa to dozvedel....no skoda reci. Preslo odvtedy nejakych 6-7 rokov a o svokru sa svagrina nestara., ja chvalabohu tiez nie, v principe je mi to jedno, ale mam ponaucenie ze ja taketo uplne zbytocne rozbroje medzi mojimi detmi nikdy robit nebudem.

januska12323
10. apr 2023

Rovno by som to mužovi povedala ale nejaké haló okolo robiť? Vy máte vlastné plus časť z toho domu a švagrovci vlastné nemajú plus sa budú starať o ňu. Stále ste na tom lepšie.

benit
10. apr 2023

@dharmasanata no ale on ma ciastku po otcovi. A po matke uz nedostane. To znamena z polovice tretinu.

dharmasanata
10. apr 2023

@benit ja viem, dotyčná sa ale znervózňuje že nedostal nič ...tak píšem že on má svoju časť..o zbytku som sa už vyjadrila

hellionka
10. apr 2023

“my máme kde bývať, máme svoj domček” vážne v takýchto prípadoch nikdy nechápem prečo deti riešia majetky svojich rodičov, nieto už svokrovcov …

panelacikova
10. apr 2023

Mimochodom, žasnem, ako sa to tu zvrhlo. Autorka už odpovede dostala a sama sa rozhodla, že informáciu - PODSTATU svojho úvodného príspevku - odovzdá svojmu manželovi. nič viac a nič menej neriešila.. a idete ju tu pomaly zožrať 🙂

mandzula
10. apr 2023

Esteze ma absolutne netrapi, ake plany ma so svojimi majetkami svokra a ake moji rodicia, je mi to fakt jedno. Ak sa rozhodnu venovat ich charite, je to ich vec.
Ludia maju zit tak, aby nemuseli cakat na to, co od koho zdedia.
A riesit opatrovanie rodicov podla majetkov - no dakujem pekne za take vztahy.

ukulela
10. apr 2023

O čo ide? Že dostanete vyplatenú len štvrtinu, nie polovicu? Ak sú tam ďalšie nehnuteľnosti, dar sa pri dedičskom zohľadňuje. Možno to svokra plánuje mužovi povedať. Možno tvojej mame povedala, že uvažuje, kto ju doopatruje. A už tam máš informačný posun.
Mozno vám svokrovci prispeli na stavbu, možno švagriná do domu investuje,... Nerieš to so suknom pred očami. Vyrábas si problém, ktorý ešte neexistuje.

abbey1
10. apr 2023

Nebolo by najjednoduchšie zdvihnúť telefón, zavolať svokre, povedať jej, že by bolo fajn povedať to svojmu synovi, aby sa necítil zle? Veď jej normálne povedz, čo píšeš nám sem. Nech mu to normálne povedia. Ste rodina, tak snáď spolu komunikujete. A ty momentálne poznáš len verziu od tvojej matky.
Možno je všetko ešte len v štádiu úvahy. Zdvihni telefón a normálne svokre povedz o svojich obavách.

diablikovci
10. apr 2023

@dharmasanata ja viem že má jednu tretinu po otcovi.

abbey1
10. apr 2023

@diablikovci Preboha! Kvôli majetkom zaprieť rodiča? To naozaj sú ľudia takto posadnutí materializmom? Smutné, veľmi smutné.

beata_k
10. apr 2023

Ty stale zabudas na jednu podstatnu vec. On jej to nedava pre jej modre oci. Svagrina ju ma doopatrovat. Ty budes doma pit kavu s ona behat po lekaroch so svokrou. Ver, ze by si nemenila. A tvojej svokre trkne odkial tu informaciu muz ma. Vies kto bude za zleho? Tvoja mama lebo to vytrubila.

diablikovci
10. apr 2023

@abbey1 a prečo to rodičia robia svojim milovaným deťom?

autor
10. apr 2023

Aby som veci trošku uviedla na pravú mieru: manželov podiel na tom dome je 1/6, toľko má aj jeho sestra. Ich mama má 4/6. Ešte stále to je takto, teraz som to pozerala, ani žiadna plomba na LV nie je. Mne nejde o ten dom, to som už písala. Naozaj máme svoje, síce na hypo, ale nič, čo by sme nezvládli. Nikomu nič nezávidím. Naozaj mi išlo len o to, že niečo sa ide diať za mužovým chrbtom a viem, že jeho sa to dotkne.

autor
10. apr 2023

@beata_k Jasné, že by som nemenila. Už som to tu písala stokrát, nejde mi o ten dom. Otázka znela, či to povedať mužovi. A svokre by mohlo byť jasné, že mama svojej dcére takúto informáciu povie. Ktovie, či jej to aj kvôli tomu nepovedala, aby sa on o tom dozvedel, ale nie od nej.

daeen
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
beata_k
10. apr 2023

A nebola to doverna informacia ked su kamosky? Ci az take nie su?

autor
10. apr 2023

@beata_k Tak dcéra je vždy viac, ako kamoška. A oni sa poznajú cez nás, nie sú kamarátky od detstva. Len odkedy sme my spolu.

betka233
10. apr 2023

Ja nechapem ako sa tu vkuse riesi to "zaopatrovanie" a behanie po lekaroch... nik nevie, aky bude ten stary rodic vitalny, vo vela pripadoch je to skor tak, ze to prave ti stari rodicia casto opatruju a vychovavaju vnucata co tam ziju, zatial co na dalsie vnucata ktore byvaju dalej zvysoka kychaju... a ked na oplatku pojdu potom rodicia so starkymi k lekarovi, nazyvala by som to skor vzajomna vypomoc, nehovoriac o zdielani nakladov, zahradky, varenia...

beata_k
10. apr 2023

Tak mu povedz

0kristina0
10. apr 2023

Ved mu to povedz a mozno ti on povie, ze o tom vie.

babalenka
10. apr 2023

Načo tak chodí tvoj muž pomáhať keď je tam sestra s rodinou? Tak nech pomáhajú oni keď budú mať dom .

kamatopo
10. apr 2023

Ja by som povedala. Tým že vlastní časť mal by to vedieť. Je to síce jej rozhodnutie a môže si robiť čo chce so svojím majetkom no sú prípady kedy jeden dostane a potom sa chce vyvliecť zo zodpovednosti. Vo vašom prípade o postaranie sa o svokru ako ona v tom dúfa a preto to chce spravit. To sú rodinné záležitosti. My riešime teraz podobnú záležitosť v rodine. Ak chces tak v ip

maxalla
10. apr 2023

Ja by som asi povedala, ale viac sa do toho nestarala. Bola by som super vdacna za to, ze sa o rodicov sestra postara. Reci typu, ze to nie je fer, moze vypustit len niekto, kto sa nikdy o starych ludi do smrti nestaral.