Svokra sa do všetkého stará

11. dec 2022

Ahojte mam 18 rokov mam rok a pól ročnú dcérku a s priateľom bývame u jeho rodičov teda u mojich svokrovcov lebo zatial nemame dostatok prostriedkov na vlastne byvanie ... zo začiatku bola svokra veľmi milá a mala som z nej aj pocit ze ma má rada ked bola dcera malinká velmi mi pomohla ale ako nastal deň kedy som porodila sa všetko zmenilo, dáva mi pocit toho ze ju nezaujímam .. to by mi ani tak nevadilo... ale neustále ma zaťažuje rečami typu spravila si malej čajík? Dala si jej sprej do nosa ? Jedla mala ? Spala mala? Kakala dnes malá? Píla vodu malá? Prebalila si ju ? A tak ďalej .. dakujem ale niesom retardovaná a o svoju dceru sa postarat dokazem ako najlepsie viem ...O malú záujem ani dáko neprejavuje sa mi zdá ze len tak na očko aby sa nepovedalo ma rok a pol a bola snou vonku na prechádzke alebo pokocikovat možno 2 krát nehrá sa snou ako iné babky... a ani svokor on mysli len sám na seba a tak isto aj ona .. dávajú mi pocit toho ze som neschopná matka a žena ich syna ... o mojej svokre napovedá len to keď predomnou dennodenne niekoho hnusne ohovára aj si sem tam si povymysla a keď k nám prídu milučká sladučká ako medík je mi z toho zle... robí zo seba chuderku ona je tá ktorá je zavretá len v domácnosti 20 rokov a v živote nebola v normálnej práci podotýkam... furt mysli len na seba vždy uprednostní seba pred hocikým... veľa krát si vymýšľa ze jej je zle a ze ju bolia ruky aby sa nemusela hrať s malou neviem co mam už na to povedať... som ten typ ze jedným uchom dnu a jedným von ale niekedy mi prasknu nervy a poviem jej svoje no... z mierou ... robí si zo mňa služku lebo jej zakazdym nieco je hej bud vracala alebo hlava ju bolela ruky nohy krize oci no vsetko mozne si najde nema 60 ani 70 nema este ani 40 rokov.. ona len navarí a aj to polovicu z toho jej pomáham z tým... všetko upratujem podotýkam po sebe po malej po muzovy po svokre a svokrovy a dvoch švagrinach pubertalneho veku ... tie dievčatá absolútne v ničom nepomáhajú naopak sú ešte aj hnusne drzé a nevdačné a + k tomu rozmaznané... ale sú to ich krasne princezničky a ja som tá zlá škaredá neschopná nevesta .. poraďte mi niečo ďakujem...




prasknu nervy a svoje

svokrinjazykmonika
11. dec 2022

Eeeej, dobré čítanie. Slušne jej tu nakladáte všetky 😂 To asi nečakala.

kacernakokse
11. dec 2022

@sashabb to že tak rozmýšľaš ty, tak to ešte neznamená že to tak majú všetci. Možno sú kresťanská rodina v malom meste a radšej to urobili takto aby ich nikto neohovoril, alebo nemá s rodičmi dobrý vzťah celkovo. Čo by aj dávalo zmysel, že asi dobrý vzťah spolu mať nebudú keď nemá zvládnutu sexuálnu výchovu a nejakú elementárnu prípravu do života. Ako povedzme si narovinu, normálne vychované dieťa, ktorému rodičia dali dostatok lásky a předali dostatok skúseností, sa nenechá v 16 nabuchat.

syslik81
11. dec 2022

@onedaynick tz mas strasne nudny zivot ked tu striehnes kto kde spravi aku chybu , kde mu vynecha neake pismenko .. mala by si si najst iny konicek-tento uz zacina byt trapny 😘

0silvia0
11. dec 2022

@syslik81 ale boze ved sa neurazaj, no tak ta upozornila a co? Je bezne napisat dakujem za upozornenie, uz si to zapamatam a ty sa kvoli tomu rozculujes.
Tebe pismenko nevynechalo, len nevies ako sa to pise, lebo si urobila chybu aj v tomto rozculenom prispevku.

syslik81
11. dec 2022

@0silvia0 ja netvrdim ze mi vynechalo pismenko a rozhodne sa neurazam..len pisem ze sa musi nudit ked striehne kto kde spravi chybu a upozornuje aj ked sa jej nik neprosi .. nie kazdy si lipne na pravopise .. slovencinu pouzivam len na tomto fore a uplne ale ze uplne mam jej radu niekde hlboko zahrabanu tam kde slnko nikdy nezasvieti ... a preto sa nepoucim a nabuduce to napisem zas tak ako teraz a vobec ma to trapit nebude .. nie tak ako ju

kvetinka75
11. dec 2022

@sashabb ma.uz 18 takze je plnoleta. Nevies ako je to z druhej strany preco tam nemozu byt. Ja mam 1 dceru a bola.by som rada keby byvala u nas ale.ak by som mala 2 deti. Uz by sme.sa tu nepomestili ak.by tu mala.byt aj s dietatom ( to este hadam ano) ale aj s muzom. To uz neviem kde by som ich ulozila

lujza123
11. dec 2022

Ja ti rozumiem. Tiež som nevedela bývať s rodičmi (a u cudzích rodicov by som už vôbec neostala) preto šlo moje 1,5 ročne dieťa do jaslí a ja do práce.

Porozmýšľaj nad tým, bude sa vám ľahšie žiť. Ak nemajú príliš plno vedia zobrať dieta iba na pár dní v týždni, prestriedali by ste sa s priateľom v starostlivosti, dva - tri dni jasle a mali by ste 2 platy a z toho si podnajom môžete dovoliť.

Si síce mladá, možno ti až teraz dochádza ze lepšie je ženám ktoré majú bábätko až vo vlastnom bývaní, s vlastným autom a vlastným platom.
Ale tak je to ako to je, musíš sa s tým popasovať.

onedaynick
11. dec 2022

@syslik81 v poriadku, tvoj nazor, ale uz budes vediet, ako sa to pise.

zuzanockamt
11. dec 2022

Nečítala som komentáre.
Nepáči sa ti, choď bývať do svojho. Nie ste ani zobratí, nie je to tvoja svokra. Je to pani, matka tvojho priateľa, ktorá vám vyšla v ústrety a prijala vás v dome, aby ste neskončili na ulici. Nikto ti nekázal mať dieťa v takomto mladom veku. Buď rada, že máš kde bývať.

elenatomasova
11. dec 2022

Asi aj vlastná matka vie prečo tá nevezme k sebe, preto by si mala byť vďačná svokre že máš kde bývať...môj názor a to nemám 40 r.

tomikejt
11. dec 2022

Bývaš v podstate u cudzieho takže môžeš akurát tak s prepacenim držať hubu a krok. Ak sa ti nepáči, šup do práce a zariad si s priateľom vlastné bývanie. To ste už mali aj tak dávno mať.

saxana000
11. dec 2022

Posli muza do poriadnej roboty a zmiznite odtial.mas hadam rodicak.na zaciatok kludne do jednoizbaku.teraz predpokladam tiez ste v 1 izbe aj s malou.a mozete si to kludne vyskusat sami..

nwnw
11. dec 2022

Tu pomoze len odstahovat sa. Bud vydrzis kym pojde do skolky mala, alebo dieta do jasli a chod do roboty a mozte sa odstahovat.

caroline_
11. dec 2022

Svokry su uz raz take...musis vydrzat ine ti neostava...

zmrzlinka2021
11. dec 2022

Jedina rada - odist s priatelom do vlastneho byvania. V opacnom pripade ti ostava len suchat nohami. Zijes v cudzom dome, s cudzou zenou (bacha, stale si len frajerka jej syna), s tebou a dietatom prisla o znacnu cast sukromia, predpokladam, ze nejako extra neprispievate...

Vela zdrbov, ze?

No ale netreba vesat hlavu. Treba si s priatelom sadnu a prediskutovat moznosti. Aj ked mam obavu, ze pratel si nebude chciet komplikovat zivot a radsej sa rozhodne ostat doma "v klidku" a teba ako svoju frajerku posle "domov" k tvojim rodicom.

vibamaja
11. dec 2022

Skus sa vzit trochu Ty do svokry. Mala svoje sukromie, zivot... Teraz sa deli o byvanie s Tebou. Asi tiez sa musela vzdat svojho komfortu... Ty byvas u nich, preto sa musis prisposobit... Ak sa Ti nepaci, makaj(te) na tom, aby si cim skor odisla. Urcite sa potesi aj ona...

larisa
11. dec 2022

Nie ste ani manzelia nie je ti svokra. Pre teba je ona cudzia žena. A ty si toto dovolujes. Veď , keď sa ti toto nepáči choď bývať do svojho . A čo tak ísť do práce. Ci sa ti nechce chodiť do práce ??? Sa nehanbis takto ohovarat ženu u ktorej bývaš. Si nevdacna naozaj .

danieladeley
11. dec 2022

Tvoja "svokra" nie je svokra, pokial si nemala svadbu s jej synom, "svagrine" su cudzie osoby, ktore by ti mali byt vdacne za co? Ze im zaberas miesto v ich vlastnom dome? Rodicia tvojho priatela nemusia ani prstom pohnut, aby ti pomohli s dietatom. Kritizovat, ze priatelova mama 20 rokov nepracovala? To ta abslolutne nemusi trapit, to nie je tvoja vec, mimochodom, predpokladam, ze ty si tiez nikde nepracovala, ked si sa nechala nabuchat v 17. rokoch. Ak nie o dietati, o com sa ma s tebou bavit? O vyske, na ktoru nechodis, o praci, do ktorej nechodis, o domacnosti, ktoru nemas, o rodicoch, u ktorych si ani nemohla ostat? Sa spamataj dievca, mas holu rit a vyskakujes na niekoho, kto ukrojil zo svojho pohodlia a prijal ta do svojho domu. Mozno sa k tebe ani nechova ako k neschopnej matke, ale ako k neschopnej zene, lebo k tej mas celkom blizko.

zuzanalila20
11. dec 2022

Pani "svokra" tiež mohla synčeka trochu inštruovať, ako sa (ne)robia deti. No tak aspoň teraz preberá nejakú zodpovednosť, v 40tke najvyšší čas. Všetky tu mudrujete, že keď bola autorka tak blbá, aby otehotnela v 16, má teraz držať zobák a krok. A pán "priateľ" ju asi otehotnel náhodou. Iste ste všetky v 16 presne vedeli, kam v živote smerujete a boli zodpovedné 😃 a preto ste aj doteraz také frustrované, že tu nakladáte dievčaťu, čo sa v 16 rokoch rozhodlo neísť na potrat a vychovať dieťa. Môžete sa hanbiť, dámy.

Ty, autorka, môžeš byť na seba hrdá. S priateľom sa porozprávaj, ako vidí váš vzťah a budúcnosť, bábo má už rok a pol, za ten čas si mohol stihnúť uvedomiť, čo otcovstvo prináša. Chce sa osamostatniť? Lebo u jeho mamy nemôžete bývať donekonečna. Keď sú problém peniaze, čo predpokladám, tak rozmýšľajte, ako zarobiť. Potrebujete si doplniť vzdelanie? Prax? Sústreďte sa obaja, ale najmä on na to, ako zarobiť dosť na to, aby ste mohli bývať sami. Nenechaj sa ukecať dristami o tom, že snáď nebudete platiť banke alebo cudzím ľuďom.

Dohadovať sa so svokrou nepomôže, ona sa nezmení, od pubertálnych švagrín tiež nemaj očakávania. Možno je to smutné, ale je to tak, je na tebe postarať sa o seba a dieťa. Drž sa 💛

zuzanalila20
11. dec 2022

@danieladeley To si celý život taká zatrpknutá, alebo je to len selektívny jav voči 18ročným mladým ženám s deťmi? 😃 Sama sa spamätaj, dospelá žena, čo o 18ke, o ktorej inak nič nevie, bude hovoriť, že je neschopná. Ty si sa v jej veku iste starala o celý detský domov, predpokladám.

zuzanockamt
11. dec 2022

@zuzanalila20 Normálne zmýšľajúce 18-ky si nerobia deti a nenasáčkujú sa s nimi k cudzím ľuďom, ktorých využívajú. Dúfam,že také čosi mi nikdy synovia domov nedovlečú.

zmrzlinka2021
11. dec 2022

@zuzanalila20 V 16 rokoch som zacala chodit na strednu skolu a ani myslienku som nemala na frajera, kedze som chcela vystudovat strednu a potom vysoku a nebudem predsa s niekym teraz 9 rokov chodit - ani by som na to nemala cas, kedze prioritou bolo vzdelanie a praca na seba + musela som brigadovat, kedze som bola z chudobnej rodiny.

Nech to znie akokolvek kruto a z casti je to dost nespravodlive, vacsinou si zial v pripade autorky toto odskace ta zena. Ale tam bol problem asi aj iny - v jej rodine. 16 rocna baba je este dieta, zodpvoednost maju jej rodicia, nie aby sa im zhanalo dievca po chlapoch...

danieladeley
11. dec 2022

@zuzanalila20 v jej veku som som sa zamyslala, ako dobre vystudovat a dostat sa na vysoku, vdaka ktorej mam teraz pracu. Ako ist po skole zarobit, ako mat vlastne byvanie, nez si spravim dieta. Ako si uzivat zivot a cestovat. Ako mat na ucte dost nato, aby som s dietatom na rukach nevyplakavala, ze sa nemam kam podiet a preto musim trcat u "svokry". Neviem o 18- tke nic, mas pravdu, ja som mala 17 a potom som skocila rovno na 19 :D odporucam ti vygooglit pojdem zatrpknuta ;)

miadi
11. dec 2022

@zuzanalila20 frustrovana je tu autorka a Mozno aj ty. Nikto nepovedal ze mala ist na potrat ale ani sexovat nemusela tak skoro ked sa nevedeli chranit. To jej teraz mame zatlieskat? A ze co sme robili v tom veku ? Chodili do skoly co je na tom zle? Ty by si si zasluzila taku “ nevestu” alebo “ zata “ do domu. Ked je to take super a chvalihodne. Dievca nema pravo sa stazovat. Zije v cudzej rodine u cudzich ludi za to ze otehotnela moze aj ich syn aj ona rovnako. Lenze on sa tu na nikoho nestazuje on je v svojej detskej izbe s dievcatom a ich dietatom. Z jeho strany sa postarali .. z jej strany nevieme vravi ze domov nemoze ist . Tak podme nadavat na “ svokru” a “ svagrine” ze su zle lebo si nevazia to stastie ze ich brata babo im tam rok a pol Mozno cele noci neda spat. Mat doma babo nie je sen kazdej teenagerky. A tu mas vzorku ako si vazi ze ju prijali s dietatom do domu do rodiny. Mohli sa na nu vykaslat ako jej rodicia.

zuzanalila20
11. dec 2022

@zuzanockamt Babka nemá ani 40, z čoho jasne vyplýva, že aj v rodine otecka je mať deti pred 20kou štandard, inak povedané normál. Môj ani tvoj normál to nemusí byť, ale to nie je dôvod vyjadrovať sa hrubo. "Také čosi" je aj pani babka, tak asi nemá veľmi možnosť moralizovať 🙂

miadi
11. dec 2022

@zuzanalila20 ale pani babka nezije u svokry. To je cele. Ked deti maju deti… a starat sa musia stari rodicia. Autorka a jej priatel este musia dospiet. A naucit sa postarat o seba a svoju rodinu sami. Frflat na tych co im dali strechu nad hlavou im nijak nepomoze. Teraz len vydrzat a Raz sa osamostatnia .

zuzanalila20
11. dec 2022

@danieladeley Iste chápeš, že my sme zjavne mali úplne inú štartovaciu čiaru ako autorka. Narozdiel od teba rozumiem, že moje životné úspechy nie sú len výsledkom mojej úžasnosti, ale aj súhrou náhod a okolností, ktoré som sa neovplyvnila. Proste som mala šťastie narodiť sa do rodiny, kde bolo normálne napríklad aj mať deti vo vyššom veku, keď už majú rodičia zázemie. Zďaleka nie všetci majú to šťastie ako my, nemusíš autorku obdivovať, ale slušná zostať môžeš. Rovnako aj ostatné diskutujúce, na všetky butthurt komentáre sa mi odpovedať nechce.

slavomira236
11. dec 2022

No už by sa mohla vyjadriť aj autorka prečo nieje u rodičov či prispievajú na byvanie či mladý študuje alebo pracuje a aké majú plány do budúcna...no nejak sa odmlčala...ono ja rozumiem tej tvojej akože svokre má 40dsat deti odrastené mala by si užívať s mužom a jej teraz pribudlo do domácnosti bábätko a dievča ono to narúša vlastne celú rodinu a má môj obdiv že ťa vobec vzala ku nim

larisa
11. dec 2022

@zuzanalila20 nesúhlasím s tebou. V 16 rokov som chodila do školy ani vo sne , ani náhodou ma nenapadlo otehotnieť a ísť bývať úplne cudzím ľuďom do bytu alebo domu a aby ma živili. V 16 je človek ešte dieťa. Nesúhlasím s tým aby deti mali deti. Autorka tejto témy mala najprv vystudovat strednu skolu a nie sa vláčiť s chlapcom a otehotnieť.

sasa1310
11. dec 2022

ja si myslím, že pod mostom budeš mať lepší kľud. Lebo len na ten sa môžeš spoľahnúť bez podpory a pomoci svokrovcov.