Svokrovci ťahali môjho 5 mesačného syna za ruky

31. okt 2020

Syn ma čerstvých 5mesiacov , nesedí, nechodí , jedine čo robí zatiaľ je že sa pretáča na brucho ale to už od konca 2. Mesiaca
Teraz sa snaží si sadat teda ešte len skúša že ako na to.
Bola som v obývačke svokrovci v kuchyni dala som im nachvíľu malého lebo som si potrebovala niečo dorobiť na PC a dôjdem do kuchyne a maly na zemi na nohách a oni ho držali za zápästia a nadvihovali ho že “hop hop hop” akože skáče alebo akože chodi a tak ho ťahali no nemala by som tu byt vulgárna ale skoro ma JEBLO na mieste. Neviem ako dlho to robili samozrejme som to hneď stopla že na toto je príliš skoro. Ale mohlo sa mu niečo stať ? Veď preboha hocikedy keď ho prebalujem a nadvihnem mu nohy počujem kostičky že mu pukaju. Nechcem byt za hysterku ale je to moje prvé dieťa tak neviem. Ďakujem za všetky odpovede

nikpa
31. okt 2020

Určite by plakal alebo aspoň bol nespokojný keby ho boleli ručičky, že by mu s nimi niečo urobili. Toto ťahanie za rúčky je nebezpečné, aj keď sa robí jemne. Akoze čo chceli od 5 mesačného aby ich ponahanal 🙄 ja som tiež bola hakliva na takéto veci a bola som tiež hysterka pre našich aj pre svokrovcov ale ako prvorodička a ešte aj predcasniatka som to proste všetko prežívala. Ak máš pocit, že treba si dieťa chrániť, urob tak, aj keď budeš za hysterku, ty si jeho matka.

pribinak
31. okt 2020

Nechceš byt za hystérku, ale si. Ak by ho to bolelo, tak by plakal, kričal. Snáď s ním neskákali hodinu

basska_b
31. okt 2020

Tam treba poučiť staršiu generáciu, že toto teda nie. Niektorí sa dokonca poučiť nenechajú. Potvrdzuje to, že ako keby prvé tri roky života niekto akoby aj rodičom z hlavy vymazal a myslia si, že dieťa je fyzicky a mentálne je na úrovni 3ročného škôlkara. Neboj sa, deti veľa znesú. Ale dlhodobo by mu to spravilo zle

gabu_lienka
31. okt 2020

Mna by zaujimalo ako a PRECO toto niekoho napadne robit s babatkom? 🙏 necudujem sa ze ta skoro drblo

autor
31. okt 2020

@pribinak ale dobre ty , madam nepríjemná, v každom jednom príspevku, dá sa komunikovať aj normálnym spôsobom.

pribinak
31. okt 2020

Juj, hlavne že ty si náramne príjemná.

basska_b
31. okt 2020

@gabu_lienka Oni nevedia. Oni sa s ním hrajú ako keby mal už 2-3 roky

nini1010
31. okt 2020

Stat sa mu nic zrejme nestalo ale hysterka nehysterka ja by som na nich teda ozaj vyletela ci rozmyslaju?!To nema nic so starou ci mladou generaciou.To hranici s mentalnou retardaciou.Ziadnu z nasich babiek ci starkych by nenapadlo 5 mesacne dieta takto tahat za ruky vo vzduchu!

autor
31. okt 2020

@pribinak ja som sem napisala slušne , ale v dnešnej dobe už neplatí kto do teba kameňom ty doňho chlebom! Aspoň umna nie

autor
31. okt 2020

@nini1010 no oni že veď sme vychovali 5 deti a naše deti už v 3 mesiacoch boli v choditku atd omáčky proste

nelca0510
31. okt 2020

Juuuuj... Ťažko vysvetliť staršej generácií.. Mna by tiež porazilo. Mojej mame bolo ťažko vysvetliť, nehc dcérku pasívne neposadza.. Neskutočne veľa krát sa na to odula.. Vysvetliť, povedať rázne nie. Aj tak im čoskoro malého postrazit nedas.

nini1010
31. okt 2020

3 mesacne v choditku hej?Nuz tak mentalna retardacia je viac nez ista.Verim ze aspon syn zasiahol.Ja toto neviem pochopit,moji svokrovci aj rodicia su v celku normalni.

nika_m
31. okt 2020

Musite si jasne stanovit pravidla co sa toho tyka ak si nezelas aby s nim narabali takto...🙂 My sme to s muzom jasne odkomunikovali, ze ziadne posadzovanie ani tahanie za ruky a podobne dristy si nezelame u nasho syna a sice mali reci niektori ale nakoniec to respektovali 🤷 najhorsie bolo asi len to, ze som rodila 3m pred svagrinou a ona isla touto retro cestou a jej mala sedela jak pani v 6m zatial co nas chudacik maly sa len po zemi valal 🙄 takze porovnavali vkuse nase deti a ako je ona sikovna a neviem co..neuveritelne ale aj nas syn sa naucil krasne si sadnut, chodit atd...zatial co neter nevie dodnes poriadne po 4 ist ked je na gauci napr 🙂 treba jasne vysvetlit, vy ste rodicia...a potom uz len trpezlivost pri tych dristoch co budete pocuvat o tom ako my sme boli v choditkach a jedli parky dobre ze nie v 7m :D

autor
31. okt 2020

@nika_m tak ja poviem vždy slušne muž nanich vždy nareve on je veľmi háklivý na malého ale nepomáha ani po dobrom ani po zlom. Vždy takúto debatu ukončia vetou ale prosím vaaas veď sme vychovali sami 5 deti tak vieme lepšie jak vy... a samozrejme deti v 2 mesiacoch dostavali masový vývar. Takze oni majú svoje spôsoby a názory a sú veľmi tvrdohlaví a ajtak si budú robiť po svojom. Akože oni sú super nechcem pôsobiť že ich nenávidim , fakt sú super svokrovci len táto vec jedna sa mi nepáči no, vzťahy sa menia príchodom dieťaťa , žiaľ

tamvtme
31. okt 2020

Kludne bud za hysterku,aj o mne si moji rodicoa myslia vselico (ze prehanam ohladne mojho dietata) ale je mi to jedno...robim tak, co myslim ze je najlepsie pre dieta a trvam na tom, upozornujem, vysvetlujem a nech si myslia co chcu 😉

ankare
31. okt 2020

Mna by tiez drblo. 🤦‍♀️

h2
31. okt 2020

Neboj, malému nič nebude. Ale máš poučenie do budúcna, nenechávať ho s nimi samého.

katkaba1
31. okt 2020

Moja svokra mi minuel zadrela (dvojkám idú zuby): Potri im ďasná vínom, aj naša babka to tak robila🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ skoro ma vykotilo🤦‍♀️ rady z roku 1900🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

autor
31. okt 2020

@katkaba1 moja kamoska to iste ale v prevedení so slivovicou😂😂 že sak aj nám dávali slivovicu na ďasna a tu sme , ale tak ona deti ešte nemá takze to celkom chápem.

kubkovamama
31. okt 2020

Nie si jediná "hysterická" matka. Moja exsvokra tiež vedela dokázať veci..3mesacnej plne kojenej taveny syr a masť zo slaniny,kôrku z chleba,dudel do medu a rumu,ročnej dala cucnuť z vína,nechať vyrevať kým nezaspí..kks,čo som sa ja nanervačila a horšie,že ex s ňou súhlasil.🤦že šak to ju nezabije,že aj tak to raz ochutná a ja iba rozmaznavam a zakazujem.A by si sa čudovala,koľko seniorov-ani ešte nie,má podobné názory.Nastastie,je pár výnimiek.Vypusti paru a v kľude im povedz čo a prečo nie,nepíšeš,či sú v pohode,ak áno mali by ta rešpektovať veď ty si mama.Na prvom mieste,oni sú až potom.Alebo nech partner im povie.U nás sa nedalo,vyšla som z každého rozhovoru ako nevďačná krava bez peňazí 😂 a vždy sa to zvrhlo v hádku.

1mina
31. okt 2020

Ak by sa mu nieco stalo by plakal hned urcite takze v pohode...ale ano je to uplne nevhodne robit s detmi, ja robim na rehabke takze rovno poviem.ze take veci vobec nie a na toto som prisna tiez s mojou dcerou som zatrhla vsetko posadzanie, tahanie za ruky, vodenie za ruky, choditka atd 😂

autor
31. okt 2020

@kubkovamama bože 🙈 aj môj je plne kojeny a tiež som sa napočúvala už z pôrodnice keď došiel mu chceli čaj dávať a že je obor že už dávno mal jesť zeleninu atď. Alebo že snim mám cvičiť že keď leží tak ho mám ťahať za ruky do sedu

autor
31. okt 2020

@1mina a choditko je teda vážne zle? Čítala som už niečo ale tak len take dohady mamičiek na Mk a už sa obzeraju v obchodoch po ňom tak vôbec to ani nemáme kupovať ?

1mina
31. okt 2020

No z fyzioterapeutickeho hladiska je ano zle....samozrejme ze vzdy sa najdu nazory ako oni v tom boli a nikomu nic neni...ja zas hovorim ze ked nikomu nic neni zaujimave ze mame tolko pacientov stale a aj mladych na rehabke 😁

raffaella
31. okt 2020

Ja som veľmi citlivá na správnu manipuláciu s bábätkami a žiaľ áno, táto stará generácia už veľa aj zabudla a hlavne si myslia mnohí, že sú neomylni...

juliet86
31. okt 2020

choditko jednoznacne nie

solange7
31. okt 2020

Ja ta chapem. Nemali by to robit.

zuzap33
31. okt 2020

Prosím chodítko určite nie. Vaše dieťa vám bude zato vďačné

nika_m
31. okt 2020

No to je horsie ked si nechcu vobec dat povedat...ved super, ze vychovali tolko deti...aj keby ich 20 bolo...ale tak rodicia ste teraz vy, vy vychovavate...chapem, je tazke takto bojovat proti tym nazorom, hlavne ked vsetko ukoncia hlaskami ako oni to tak robili a tu sme a prezili sme to a neviem co este..🤷 len asi trpezlivost treba mat v tomto 🤷

bluka2
31. okt 2020

Tiež by som to musela rozdychat. Hlavne, aby sa to neopakovalo, čo už teraz... 😕