Teta povedala, že mám doma neporiadok a špinu

16. mar 2023

Názor na tetu? Bola u mne zagratulovať malej na narodky a u nás je stále neporiadok nehanbím sa za to mame 2 malé deti, bordel v byte šťastní díte😂 a ona že ľudia sú už stále lenivejši a že tých má najradšej čo hovoria že u nich doma nie je špina len neporiadok že predtým čo sa čistí byt najprv sa musí robiť poriadok 🤣 môj muž je veľmi čistotu milujúci on keď je doma po sebe stále úprace aj často sa preto hádame lebo keď príde domov z prace je doma bordel a nie je navarené..

maryetta
16. mar 2023

Niekedy stači malo a človek hneď vie že toto je výmysel. A ak je to aj pravda tak teta ma pravdu….
A ja uz iba dodam ze sa necudujem ze su doma hadky …

syslik81
16. mar 2023

mas doma 7 mesacne decko a ty upratujes 2x do mesiaca .. mas doma skolacku a nevaris ako nehnevaj sa ale si leniva a este aj neskutocny bordelar ... a ucis k tomu aj dceru .. moja je priblizne v rovnakom veku ale za prdelou si pratat vie... svokra povedala nahlas to co je pravda a ty s tu este aj s tym chvalis ako ti to nevadi ... ty si bud aka chces hnida ale aspon kvoly detom pohni lenivym zadkom a daj im cisty domov

zuzinka888
16. mar 2023

Prepac,ale niekto ti to musel povedat. 4 rocna nie je mala aby si upratala hracky. Hodila oblecenie do pradla- mozno aj vytriedila pri prani- pre deti je to zabava a aj sa farby naucia. A mylis sa. Bordel v byte- stastne dite🤦‍♀️🤦‍♀️.WTF- ved spindiry sa nejako musia obhajit. Tak ja nemam dom vysperkovany kazdy den. Ale vysavac, mycka, pracka a sporak idu denne. A varit? Ved obed sa da do 30 minut navarit.🤦‍♀️

kristinapetronela
16. mar 2023

Podľa mňa je to cele vymyslené .naschval píše ako zareagujeme

nicoli02
16. mar 2023

heh neviem kde si vzala to, že kde je bordel, tam je šťastné dieťa. porozhadzované hračky nie sú podľa mňa bordelom a možno aj ona narážala na iné veci. sama píšeš, že aj manžel nadáva, tak by bolo na mieste sa nad tým tak trocha viac zamyslieť, či by si fakt nemala pridať, čo sa upratovanie týka

ema22270
16. mar 2023

Len by som doplnila, ak sa teta dopredu ohlasila, tak to je uz nepochopitelne, ze si neupratala vopred, ja prijimam len ohlasene navstevy a predtym fakt upracem - aby bolo vsetko poriadene, podlahy, kupelna, vsetky plochy ciste a bez neporiadku. Citim sa tak lepsie a je to moje pravidlo.

tiezjedna
16. mar 2023

sorry, ale si hnilá jak voš...

anjelicek26
16. mar 2023

@jabadabadu lepsie by som to nenapisala... ano mat male dieta znamena neodpratane veci, rozhadzane hracky, ale rozhodne nie spinu a nenavarit...

autor
16. mar 2023

@anjelicek26 ja nemám doma špinu len neporiadok nie som otrok domácnosťi ako vy super maminky

levandulova111
16. mar 2023

Tak ja som nikdy nebola nejaká zapálená do upratovania, ale vždy som spratala, už len ten pohľad na "bordel" ma donútil, keď som bývala u matky.
Odkedy sme sa presťahovali do nájmu, tak je pravda, že som upratovanie znenávidela kvôli lokalite, kde je najprašnejšie z celého mesta a aj susedia sa sťažujú, že utrieš prach a za hodinu je naspäť, ale aj nábytok máme bledý, podlahy biele, čiže všetko je behom chvíľky vidieť, každá bodka, ale upratujem, kúpeľňu s wc musím mať čistú, sporák tiež, keď nestihnem povysávať, tak aspoň tú metlu chytím do rúk, navarené musím mať, mám muža a 3 deti (11r.,9r. a 2,5mes.), opraté dupľom.. 😅 veď by ma hanba fackovala, keby sa nestarám 😅
Ešte aj teraz čakám, kým mi čistiaci prostriedok zapôsobí a idem na "to" 😅
Takže toto je buď vymyslená téma ako tu baby už spomínali, alebo musíš byť z tých "jednoduchších" zo zámeny manželiek 👌😅

levandulova111
16. mar 2023

Otrok? Necítim sa tak. Som matka v prvom rade a kto sa postará o moje deti, ich spokojné brušká a pohodlie, keď nie ja? 🙂 A tak isto aj o partnera? Nerobím mu slúžku, pomôže aj on v domácnosti a že dosť, ale v prvom rade sa oň stará o to, aby sme mali za čo bývať a za čo žiť, čiže keď mu operem, alebo navarím (pre všetkých), nemyslím si, že by som mu robila nejaké extra služby 😉
Vieš kto boli otroci? Pozri si film 12 let v řetězech a potom povedz, či si stále prídeš ako otrok 😉

viestta
16. mar 2023

V kupelni po dvoch tyzdnoch mas spinu, nie neporiadok. Ak ju teda denne pouzivate. Neporiadok su rozhadzane hracky, neodlozene pradlo. WC neumyte dva tyzdne je humus

mariska1989
16. mar 2023

A prečo si nemala upratané ?🤣🤣🤣🤣🤣 Akože ja sa nedržím pravidlá "bordel v byte šťastní díte" akože ja mám doma 3 deti .čoskoro 12r /9r a čoskoro 3 ročne a teda čo neznášam je keď najmenšia rozmedzie bordel alebo keď staršie dve niečo tvoria a popravu len väčší bordel a čau zhaslo vtedy sa už vadim že aj stôl treba umyť a popratať naporiadok . Nehovoriac o tom že pripomínam že tu metlu môžu aj oni vziať do ruky . A pokiaľ čakám návštevu tak mám upratané všetko a nemusím sa báť že mi príde teta a povie že mám bordel

tosomja
16. mar 2023

Čo deň, to nová perla, dnes je to aspoň trošku lepšie, ako tá nudná téma o ZŠ 🤣

andrea_82
16. mar 2023

nie si otrok domácnosti... A čo teda celé dni robíš? Deťom nevaríš, hračky s nimi neupraceš. Pochybujem, že sa im venuješ, hráš sa s nimi, čítaš im. A poobede si po tejto "ťažkej" drine potrebuješ ešte zrelaxovať. Bože, žena, si lenivá ako voš.

drahomirrra
16. mar 2023

Dalsia vymyslena tema.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jaond19
16. mar 2023

K tete sa nevyjadrujem,aj ked ma pravdu, namiesto vycitiek mohla ponuknut pomoc. Nabuduce by som ju nepozvala (ale to som ja). Ty skus prehodnotit mnozstvo vecí, ktore u vas vytvaraju bordel a ktore maju deti k dispozicii na rozhadzovanie. A ze neni navarene to sa ti cudujem.... existuju stovky rychlych receptov pri ktorych nemusis 3 hodiny stat v kuchyni... spravis viac, mas 2 dni pokoj.... co budes robit ked budes chodit do prace? Padne vam domacnost na hlavu? Ja vysavam skoro denne, neznasam smietky drobky omrvinky po zemi. Raz jednu izbu, potom druhu, vzdy tak na 5min, je tu permanentne cisto na zemi, mame este aj batola, nepotrebujem aby sa tu plazilo po prachovych chuchvalcoch.... trosku sa nakopni

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
reanda
16. mar 2023

nazor na tetu? ze je hlupa, ked si radsej neuzila sama kavu v peknej kaviarni, ako trepat sa do spinaveho, smradlaveho bytu k lenivej hlupani, len aby jej dcera dostala darcek k narodeninam 😀 .. dufam, ze ani oslavu pre dceru si nerobila, lebo sa ti nechcelo a radsej si relaxovala 😀

akab
16. mar 2023

@maryetta Nemusí to byť vymyslené. Ja som raz dávno bola v detskom kútiku a tam sa jedného dievčatka spýtali v rámci rozhovoru, že čo si mala na obed? A malinká povedala: "Chlebík s maslom." Tá, čo viedla komunitný kruh, či čo to bolo vraví, že to boli asi raňajky. A mamina bez hanby, že a kto by varil, však aj to je jedlo a malá aj tak nič nechce. Že keď varí, nemá čas na iné.

floki1994
16. mar 2023

@andrea_82 vsak je na modrom koniku a relaxuje 🤣🤣🤣

maryetta
16. mar 2023

@akab Ako zasa hej. Mam aj v rodine kde dievca prve 3-4roky nechcelo nic varene. Len chlebik s maslom. To bola istota ze zje.
Este ze ma svokru ci mamu co jej sem-tam navari-myslim tu autorku teraz…. I ked mam pocit to len ju podporuje v istej lenivosti.

floki1994
16. mar 2023

Sama si uznala ze tam mas neporiadok, s manzelom sa kvoli tomu hadate, svokra ti za to naklada...takze teta ti len povedala pravdu a mozno dufala ze ti tym otvori oci...prepac ale mat dve male deti a neuprata aspon raz tyzdenne poriadne aby vyrastali v cistom je naozaj smutne a humus...mne by to nedalo zit v takom bordeli...a ano ked upratujes kupelnu, wc, kuchynu raz za mesiac tak to nie je neporiadok ale BORDEL...manžel je velmi tolerantny... ja kebyze vidim toto u partnera tak ho radsej poslem do prace a opatrovatelku plus upratovacku si zaplatim a aspon sa budem vracat do cistej domacnosti 🙂

zuzana212722
16. mar 2023

Žena to to nieje o super mamach..ale fakt pri deťoch treba udržiavať poriadok čomu ich naučíš keď pôjdu z domu..mne svokra nenosí uvarené lebo vie skoro každý deň varím a vždy keď príde ju aj ponúknem veď máš dve deti..upratovanie nieje byť otrokom domácnosti je to základ v živote je to aj pre mňa znakom istej inteligencie preboha 2 krát mesačne upratať kuchyňu veď ja to robím každý deň..záchod q kúpeľňa ktorá sa používa každý deň? Tak to každý deň..veď si doma na md co sakra robíš? Veď to nemusíš umývať do poslednej omrvinky ale pretiet sanytolom ci iným dezinfekčným kuchyňu aj kupelku wcko? ..co ti to spraví? Teta mala pravdu aj ty sa umývas 2 krát do mesiaca?
Zmeň to lebo budeš mať problém v každom vzťahu

sabina_71
16. mar 2023

Ty nemáš doma bordel, ale chliev. Su zeny, ktoré aj pracujú a stíhajú všetko alebo minimálne toľko čo ty nie. Ako ja byt tvoj chlap tak ma z teba j…e. Ozaj si špindíra.

katkati
16. mar 2023

Autorka a sebe tiež umývaš 2x do mesiaca?

77daniela77
16. mar 2023

Autorka,ty si z nas robis srandu.....takato domacnost funguje?

noami12
16. mar 2023

Preboha 😱 to je výhovorka že deti sú malé, ja mam 2 ročnú dcéru a teraz som v 7 mesiaci a kmytam doma stále, každý deň umývam riad, každý druhý deň utieram prach vysávam a umývam vo veľkom dome podlahy, ešte do toho nespomínam pranie, skladanie vecí, varenie a iné veci okolo domácnosti a plus starostlivosť o 2 ročne dieťa. A to robim každý deň. A nie neni na to 4 rocné dieťa malé, aby si aspon po sebe skovala hračky, už moja 2 ročná sama sa zapája do niektorých aktivít ked vidí mňa tak sa snaží opakovať a to si aj už sama schovať vie občas hračky tak 4 ročné dieťa nepochybujem že by sa to nevedelo naučiť.
A som tehotná tiež by som si mohla dopriať relax a vyhovárať sa a nechat chlapa upratovať ked pride utahaný z prace... Ale neviem si predstaviť žiť v bordeli a už vôbec nie či by taký život zvládol somnou môj chlap.
Podľa toho že sa ti nechcelo ani s tetou stretnúť v meste a priznávaš že si lenivá máš úplne prázdny život. Chodíš vôbec s deťmi aj na prechádzku ?

katus87
16. mar 2023

Ako nehnevaj sa, ale 4 ročnú neučíš poriadku? Moja ma 4 a vie, že keď zje jedlo, špinavý tanier patrí do umývadlá, prádlo do kúpeľne a pod. Kedy sa majú deti naučiť spôsobom, ak nie v mladom veku? Rovnako aj u nás ako tu bolo spomínané, riad a vysávanie pravidelne každý deň. Prach utierame podľa príležitostí a to už samé deti prídu, že idú utrieť...🤷‍♀️ a to s mužom obaja pracujeme a deti mame v škôlke s necítim sa ako super žena. Proste chcem žiť v čistom