Teta povedala, že mám doma neporiadok a špinu

16. mar 2023

Názor na tetu? Bola u mne zagratulovať malej na narodky a u nás je stále neporiadok nehanbím sa za to mame 2 malé deti, bordel v byte šťastní díte😂 a ona že ľudia sú už stále lenivejši a že tých má najradšej čo hovoria že u nich doma nie je špina len neporiadok že predtým čo sa čistí byt najprv sa musí robiť poriadok 🤣 môj muž je veľmi čistotu milujúci on keď je doma po sebe stále úprace aj často sa preto hádame lebo keď príde domov z prace je doma bordel a nie je navarené..

gabu_lienka
16. mar 2023

Teba by malo trapit, ze mas doma bordel a spinu, nie to, ze ti to niekto povie.
Najviac som sa pobavila, ako by si chcela od 4rocnej, aby si po sebe upratovala a sama to nerobis 🤣 cely den je v bordeli, nikoho nevidi upratovat, tak ako ju asi tak ma napadnut robit to?

betulinka1
16. mar 2023

Ako som citala tvoj komentar, kde si pisala, ze si lenivá a svokra ti nosi jedlo kazdy druhy den pre deti, tak mi napadla tema z tohto tyzdna tu na MK. Autorke vadilo, ako mužova rodina drzi spolu a babka napečie a donesie vnúčatám. Tak sa musim usmievať, ze ty by si bola vdacna nevesta za taku starostlivost. Pozri sa, komu sa nepaci, nech k tebe nechodi. Nikto nevie ako mas narocne deti a preco nestihas upratat a navarit. Mozes byt unavena, chora atd…

ariannazara
16. mar 2023

Deti niesu výhovorka nato mat doma neporiadok! Poznáme také osoby ktoré majú doma neporiadok, pritom pol dna presadia na telefóne. 😡

maryetta
16. mar 2023

@katus87 to vie uz aj moj 2,5 rocny. Proste sam vidi co robime on sa len pridal. Vie dat misku do umyvacky. Teglik od jogurti do kosa.
Spinave pradlo na pranie. Hracky-kazdu jednu vie kam patri…. Lebo denne ich za sevou upratuje (bez toho ani neidu deti spat).

jaskolka
16. mar 2023

Podľa mňa vymyslená téma. Neviem si predstaviť, aby jedna zdravá žena upratovala riady a kúpeľňu 1 x mesačne.
Hračky nie su neporiadok.
Rozhádzané oblečenie, neumyte riady, plienky po zemi - to uz je neporiadok.
Mesiac neodlozeny riad, neumyta kúpeľňa a WC - to už je chliev.

ivangeline
16. mar 2023

Aj u nas je neporiadok,aj ufulane okna a zrkadla a steny... ale akoze..aj tak umyvam riady 2 az 3x denne,raz za tyzden wc (aj castejsie)a kupelna,vysava sa denne,prach raz za 2t a pracka ide kazdy 3 den (aj 4x)...a ani nepisem kolko x sa zohnem a odlozim veci na miesto. :D Od hraciek,po oblecenie a topanky a papiere,jedlo a kadeco sa najde tam kde nema byt.. xD

katus87
16. mar 2023

@maryetta veď práve, deti sa učia podľa toho čo vidia, tiež sme pekne začínali s jednoduchými vecami odkedy začali vnímať a teraz sú samostatné jednotky 🙂

anjelicek26
16. mar 2023

Nejako si nepochopila, ze cista domacnost je normalna vec :( Kazdy jeden vecer bezi vysavac, umyjem dlazku, zotriem v kupelni umyvadla, vanu, zachod, v kuchyni sporak a kuchynsku dosku, prehodim veci s pracky do susicky (poskladam rano pred tym nez idem do prace) varim vecer, pracujem 40h a mame styri deti, ktore maju kopu domacich ulohy, kruzkov a ano robila som odkedy mali 1,5 roka takze ziadne vyhovorky prosim ta. Nehovorim, ze mam tip top domacnost, ale mam tu cisto proste primarne cisto, veci odpratavam priebezne, deti pomahaju v ramci moznosti od mala, spratavaju zo stola, plnia a vykladaju umyvacku, povysavaju si izby, sprataju hracky a to uplne od malicka, najprv som to robila s nimi, teraz to zvladaju sami... muz robi to iste, prestriedavame sa jeden to druhy to nech je vecer vsetko fajn nez zalahneme... necitim sa ako otrok domacnosti, proste by ma nenapadlo to neurobit, necitila by som sa doma dobre.

mimi3008
16. mar 2023

Nejak som realnosti tejto temy presta verit pri precitani, ze autorka upratuje riad a kuchynu 1-2x mesacne. Ozaj neverim...ved to by musela mat desiatky sad riadov a priborov...

dusankomoj
16. mar 2023

Autorka čakala komentáre,aká je teta hrozná! Ale na mieste tej tety,tak k vám už nepáchnem(iba s tetanovkou🤣) Dve deti niesú dôvod na neporiadok a medzi nami: záchod sa neumýva 1-2 krát mesačne.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dusankomoj
16. mar 2023

@elizabet173 dúfam,že ano,lebo inak sa to hnusí človeku aj predstaviť😪

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kvetinka75
16. mar 2023

@elizabet173 ja už na anonymné príspevky ani nebudem reagovať. Nemali by sa ani uverejňovať. Potom sú tu takéto blbosti

autor
16. mar 2023

@noami12 každý deň určite nepôjdem na prechádzku, ale chodíme tak 2 krát týždenne ináč v lete s nimi chodí chlap keď príde z roboty

autor
16. mar 2023

S takymi malymi detmi sa neda chodit nikde

autor
16. mar 2023

@betulinka1 presne!! Som nonstop unavená bábätko sa budí v noví 1-2 krát tak radšej si cez deň sadnem s deťmi na gauč a pozeráme telku nie že ešte upratovať cely deň a čo ja viem čo

autor
16. mar 2023

@anjelicek26 neverím ti! Veď si stále na koniku

anjelicek26
16. mar 2023

Ja neverim tebe, ze dokazes (a nechas) deti v takej spine, nenavaris a sedis cely den na gauci a pozeras s telku a nejdes ani s detmi von... ja som tu cez obednu pauzu... alebo teraz cez brutal nudne 4 hodinove skolenie zo sluchadlami na usiach.. ale tema je o tebe, nie whataboutism zasa..

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
reanda
16. mar 2023

@jabadabadu kuka telku 🙂

floki1994
16. mar 2023

Autorka 1-2krat? Vsak to je nic! Sestre sa tak 5-6krat v noci budi a aj napriek tomu funguje cez den-prechadzky, vari, uprace...ty cez den nic nerobis tak nemas byt z coho unavena...tvoje okolie ti to dava jasne najavo ale nechces to vidiet 🙈 ale to tazko ked mas taku povahu ze vsetci su okolo zli a ty si chudatko unavene ktore si nevie priznat chybu ze nieco robis zle 🙂 Aspon ze ten otec sa im venuje ked sa da ..

lady_hurts
16. mar 2023

Môj 1,5 ročný syn upratuje častejšie než ty 😅 nerobí mu problém vyložiť z práčky oprate veci, naložíme spolu sušičku, neskôr pomôže vyložiť, vlhcenym obrúskom utrie stolík , hračky si uprace podľa svojich možností po svojom, ale stále mám pocit, že je to viac ako spravíš ty za mesiac, nehnevaj sa.
Ak je toto naozaj reálny príspevok - uvedom si, že poriadok sa udržiava hlavne kvôli tomu, aby ste sa vy s deťmi cítili vo vlastnom byte dobre a aj kvôli zdraviu. Čo mi ešte viac hlava neberie - to naozaj nevaris? Neviem si predstaviť nedať malému varené jedlo počas dňa.
Mohla by si si trochu vstúpiť do svedomia a po malých krokoch začať aspoň s tým, že umyjes wc a kúpeľňu nie dvakrát do mesiaca, ale ASPOŇ dvakrát do týždňa, takisto aspoň dvakrát do týždňa utri prach, povysavaj, umy dlazku. A hneď nebude u vás taký bordel. V dni keď nebudeš upratovať tak navar. Všetko sa dá, Len treba chcieť.

sissy27
16. mar 2023

je rozdiel mať doma "prevádzkový bordel" - rozhádzané hračky po deťoch, neumytý riad od raňajok, kopu neožehleného prádla, neustlanú posteľ ... a je rozdiel mať doma zažratú špinu, mastné steny, osraný záchod, pleseň v kúpeľni, vrstvu prachu na poličkách atď.
Inak ty si normálne hnilá lemra, nič viac a nič menej. S dvoma deťmi sa dá precestovať celý svet a ty s nimi nevieš ísť ani na prechádzku, ale bolo by zaujímavé vidieť tvoje štatistiky, koľko hodín denne tráviš na telefóne, koľko máš v mobile posťahovaných hier, lebo na to isto čas je... Sa aj čudujem tvojmu mužovi, že ťa ešte nekopol do toho hnilého zadku... samému s deťmi by mu bolo ľahšie.

irusa
16. mar 2023

Ako prepáč 1-2 x umyť WC za mesiac.... No fuj....

dusankomoj
16. mar 2023

A o 1-2rôčky tu pribudne príspevok:manžel odišiel k milenke,čo som urobila zle?🤣🤣🤣 No,už ho prestalo baviť žiť v chlieviku a pozerať na RELAXUJÚCU manželku🤗

lilope
16. mar 2023

Podľa konštrukcie viet to odhadujem na fyzický vek 12 rokov. A ak nie, tak ten mentálny nebude ďaleko od neho a teta má pravdu. 😉

henka123123
16. mar 2023

Preco nemas navarene uz ked doma nemas upratane? To bude vymyslena tema..lebo aj my mame doma neporiadok hracky ppvytahovane a tak..ale denne je vyprate.povysavane.navarene.riady umyte..kupelka kazdy 3ti den.podlaku umyvam 1x tyzdenne(doma sa vyzuvame)1x do tyzdna skladam kopu vyprateho pradla

vafinka
16. mar 2023

Si s prepáčením lenivá a prasa,sorry,mne syn nepredal ani jednu noc do 4 rokov,viac som nespala ako spala,a to som s ním doma aj upratala ,výprava navarila ,a denno denne 2-3 x vonku,si lemra

saxana000
16. mar 2023

Neporiadok su rozhadzane hracky a neustlana postel..4 rocna je snad v skolke a 7 mesacna zas taky neporiadok nenarobi?co robis cely den ze este potrebujes relaxovat?ja byt tvoj muz by si kmitala az by sa ti za patami prasilo..Dvihni rit z gauca a zacni sa starat o poriadok a domacnost. Nehambis sa za to?a pocula si uz o socialke?aby ta raz neprekvapili medzi dverami. Riady a zachod raz za mesiac?fuj! idem vracat...