Tichý konflikt so svokrou

31. aug 2020

Ahojte, pisem anonymne, clovek nikdy nevie.. Potrebovala by som nazor, mozno radu, neviem. So svokrou sme nikdy nemali konflikt, v podstate ju mam rada, nemozem povedat na nu, ze je zly clovek, ale... Byvaju dalej, takze sem tam vikendy travime u nich, ona pracuje v meste kde byvame, takze viac menej pravidelne nas navstivi. Posledne 3 razy, co sme boli u nich, tak urobila tak, ze si vzala masho syna 3 rocneho a isla s nim prec po dedine na cca 2 hodky. Vzdy to bolo tak nestastne - v 30tkach horucavach na ihrisko, tesne pred nasim odchodom domov, uz zbaleni sme cakalo, tak manzel isiel ich hladat. Nevzala si mobil. Potom zasa bolo uz dost hodin, syn.mal ist vecerat, zas ich bol hladat, zasa nemala mobil. No a naposledy rano, ze ide na cintorin, ze vezme ho a boli prec 2 hodiny, maly bez vody a siltovky, vonku horuco, zasa nemala mobil. To som uz bola dost nahnevana, vadilo mi to proste. No a teda k tomu sa pridalo este v ten den - dcerka bude mat rok a ona ked sa zobudi, tak este je tak rada na mne. Sedeli sme, dcerka na mne a uz mi ju sklbala, ze daj, vezmem si ju. Manzel spal so synom, svagor prec.. Ona si vzala malu na hojdacku, tam jej spievala a strasne ju chcela uspat este a ja som sama sedela vnutri a citila som sa ako blb. S manzelom sme sa pohadali, lebo on na tom nevidi noc zle.. Tak ja neviem.. Som prilis citliva ci ako? Ale povedala som si, ze ja tam uz nepojdem, toto nie je moja vysnivana predstava ako travit vikendy s rodinou.. Dakujem za kazdy nazor 🙂

h_petra
31. aug 2020

ja nerozumiem tomu, že dieťa má nejaký rituál, po zobudení leží na tebe a svokra príde, povie ti aby si jej ju dala a ty jej ju dáš? a potom si nešťastná? veď nemusíš snáď plniť priania svokry. Ani syna by som jej nedávala na dvojhodinové vychádzky... a máš po probléme.

mrkvicka060
31. aug 2020

Tak otvorim usta a poviem "zachvilu vam ju dam, este chvilu ju chcem mat pri sebe". Tak ti treba ked nevies tie usta otvorit... co ine ti poradit. 90percent konfliktov, co sa rozoberaju na konovi je o tom, ze jeden si mysli a domysla, druhy si mysli a domysla, ale vsetci su ticho a len po sebe zazeraju...

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elenka74
31. aug 2020

Svokra by si mala uvedomiť, že je len stará mama a podľa toho sa správať. Neviem, či si v mladosti málo užila prítomnosť a tuľkanie s vlastnými deťmi a teraz si to chce vynahradiť.

autor
31. aug 2020

@mrkvicka060 povedala som, ale prekrutila ocami a potom, ked som sa naciahla za kolacom, tak si ju hned vzala, sak si zjedz v klude kolac.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
0silvia0
31. aug 2020

staci sa nespravat ako nemá a smutná princezna z rozpravky a bude to ok. Chapem, svokra je starsia, pre teba autorita asi, ked jej nic nepovies. Staci zobrat odvahu a pokojne komunikovat a dohodnut sa, neboj, to sa naucis😉
Svokra to asi nemysli zle, len nie je velmi jemnocitna, skor taky hrubokozec, treba si najst spolocnu rec.

simca06022011
31. aug 2020

nie nie si prlis citliva, ziadna mama neznasa, ak jej trhaju dieta z ruk... treba povedat dost aj ked sa bude na mihalnice stavat. Ty si mama. POvedz ze dieta nedas, nech vydrzi a hotovo. Ked sa bude po nej nacahovat a nardapovat, tak ju poslem niekam, nech vydrzi pol hodinu (aj ked neviem.. po spani tulkanie, a ty ides jest kolac... nuz...) Detto... po opakovanom probleme pri vychadzkach s malym (nema telefon, vypari sa bez cohokolvek), by som jej normalne povedala, ze nikam s nim nepojde. AK ide, lebo ste dohodnuti.. skontrolujem ci ma so sebou mobil, ci ma maly ciapku, ci ma vodu (inak, nezomrie bez nej hodinu urcite) a potom ich pustila s tym.

autor
31. aug 2020

@viestta povedala, ze o 15 min.su naspat, malemu som dala napit, isiel na biku, bez ruksaku, ze sak sa hned vratia. Odosli o 8 rano, prisli naspat pred 10.

lenuliatko84
31. aug 2020

Vzdy ked isiel maly s jednou babkou von mal v kocari aj vodu, a ked bol vacsi tak v rupsaku a aj nieco pod zub.ved si jej to mala nachystat a uzivat si chvile pokoja.zober si nabuduce knizku alevo nieco podobne a uvolni a

autor
31. aug 2020

@viestta napodobne...

janinah
31. aug 2020

Tak ja zas a znova...sa idem modlit za normalnu nevestu...pre toto ty ides svokru odsudzovat na nete a dat si od cudzich zien pritakavat.ze matka tvojho muza je nemozna? Ach.jaj.to co za doba toto....kym ja budem mat nevestu.tak uz asi pisomne bude treba povolenie pytam zobrat vlastne vnuca na prechadzku....

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mrkvicka060
31. aug 2020

Moja mama je tiez takato, dvakrat kej musim casto povedat, niekedy trikrat a uz raznejsie, lebo ona si tiez furt chce ist svoje, ale vzdy jej to zopakujem, ked hned nepochopi, ze mi zo nevyhovuje a pochopi. Inak moja mama to casto robi pre to, lebo ona si MYSLI, ze ma tym odbremeni, aby som si od deti oddychla, a proste ona ma v hlave ze ja ju asi nechcem zatazovat tak odmietam zo udborilosti ale ona ma teda chce presvedcit, ze jej to nevadi a kludne si mam oddychnut. Takto by to podla nej malo byt. Skus sa aj ty na to takto pozriet, ze svokra mozno naozaj ta chce jednak odbremenit, ze ved na tebe su zaveseni stale tak nech mas klud, a na druhej strane, kym ste tam, chce si vnucata uzit. A vnucatam sa to mozno aj paci. Pytala si sa niekedy syna, ci sa mu pacila prechadzka so starkou? Ci sa na nu tesi a podobne? Tak vzdy syna vychystaj ako uznas za vhodne a vybavene, nech si chodi so starkou ked sa mu to paci.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janka54321
31. aug 2020

Moja svokra je tiez jedna ,,katastrofa", chovanie voci mne,mojej rodine, rozdiely robi medzi vlastnymi detmi, vnucatami, jedna prefikana osoba, a to co popisujes by mne osobne nevedalo...to je naozaj take nevinne, mozno jej len.nedochadza, co robi, mozno to ted nerobi umyselne...kde moja svokra robi veci schvalne

mrkvicka060
31. aug 2020

*ze odmietam zo zdvorilosti

Sorry za preklepy 🤦‍♀️

halabolka
31. aug 2020

Ja teda deti nemam, preto pisem len hypoteticky. Ale ak by som ich mala, asi by som bola rada, ze sa svokra stara a dokaze vydrzat s vnukom bez problemov niekolko hodin. To, ze mu nezobrala vodu, nuz, asi je trosku nezodpovedna, nenapadlo jej to. treba za nou behat a pripominat jej, na tretikrat uz snad z domu nevyjde bez flase s vodou. Netreba si z nej hned robit nepriatela, asi sa len snazi byt dobrou babkou a tie veci okolo toho, ktore tebe prekazaju, nevnima. Stale lepsie ako mat svokru, ktorej by vnucence liezli na nervy a nechcela by postrazit ani na chvilu 😉

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
whatever1
31. aug 2020

Ak pravidelne brava syna prec na "15"minut tak sa podla toho zariad. Daj jej mobil do ruky a syna nabal(voda, čiapka...) a ak budete nachystaní že pomaly odchádzate preč, tak jej už syna nedaj. Nauč sa byť trošku asertivna.

hipuska
31. aug 2020

Nechaj to tak. Kašli na to. Mysli na to, že vzťah dieťa a babka je jedinečný. Mozno niekedy nahradí aj vzťah mama-dieta. Ja mám úžasné a krásne spomienky na babku. A až keď babka zomrela a ja som mala vlastne deti, som sa dozvedela od mami aká bola "mrcha" svokra. A som mojej mame neskutočne vďačná, že som to nikdy ako dieta nepocítila. Zdá sa, že máš aj pekný vzťah s muzom. Nekaz si to. Ak je dieťa stastne....priprav sa do budúcna, keď bude s babkou-vodu daj, keď aj pôjdu na chvíľku.

mogaa
31. aug 2020

Na jednej strane je zlá svokra keď berie dieťa na 2 hodiny- lebo ho berie v nevhodnú dobu(čo asi ani netuší že je taký problém pre mamičku), nedá mu šiltovku ani piť(?)- tiež nechápem prečo jej tieto veci automaticky nenabalí mamička ved vie že je horko, a zjavne nenosí mobil....na druhej strane je zlá svokra ktorá sa nezaujíma a nepomáha s deťmi.....no kto by vám vyhovej mamičky?

autor
31. aug 2020

@hipuska dakujem 🌷

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
malinoismum
31. aug 2020

@viestta dlhodobejšie sledujem tvoje reakcie a prepáč že ti to píšem do verejnej diskusie ale Difam že raz dospejem do tvojho rozumu žena 🤟🏼😊❤️

deti95060810
31. aug 2020

podľa mňa tvoj manžel má pravdu a ty preháňaš....
čo by som ja zato dala keby mi svokra zobrala deti na prechádzku....NIKDY sa to nestalo - deti už majú 10+

0silvia0
31. aug 2020

Autorka prosim napis idealne travenie vikendov s babkami a dedkami, lebo zacinam mat mierny stres z toho, co ak sa raz stanem svokrou, sak nebudem vediet co mozem a co nemozem🙈

ckatka
31. aug 2020

V prvom rade ty si matka a ty si zodpovedná.
V druhom rade neverím že existuje babka, čo robí svojmu vnúčaťu naschvál zle (možno par psychických porúch...ale inak normálna to nespraví).
To si treba len vykomunikovať.

Na druhej strane...
Mam najstaršiu tetu, co nema deti. Učiteľku. Materský inštinkt si kompenzovala na neteriach a synovcoch (nás) a teraz aj na našich deťoch.
Moja mama a druha teta s nou márne bojovali svojho času...ona vždy bola najmudrejsia a vždy vedela všetko o výchove a stravovaní najlepšie a nikdy nerešpektovala rodičov keď niečo povedali/zakázali. Dobre si pamätám ako sme tam radi chodili a nechceli odísť (a ako napríklad moja mama za to revala), lebo u tety sme mohli všetko, kŕmila nás sladkosťami, podplacala darčekmi a nechala pozerať telku /video koľko sme chceli. A teda že to bolo naozaj nadmieru, trávili sme tam veľmi veľa času a keď dnes zadrie niečo v zmysle ako nás "ona vychovala"...až mi je zle.

S mojim dieťaťom začala robiť to isté. Furt ho na niečo namotava (zoberiem ta na prázdniny, sľubuje mu hory doly len aby malý chcel k nej ísť)...bez môjho vedomia mu sľubuje a nakecava kadečo (samozrejme veci s ktorými ja nesúhlasím). Akonáhle ma príležitosť, snaží sa s ním byť sama bez dozoru...A okamžite ho pcha sladkosťami len aby ju mal malý rad. Lenže malý už má 3,5 roka a už mi všetko povie. Kde boli co papal co pil. Doma používame zásadne barefoot topánky...ona mu doniesla nejaké "od kamarátky po niekom", povedala som ze ďakujem ale my také nepoužívame lebo...bla bla...Na druhý deň keď ho došla akože strážiť (mali sme skolku ale chcela.dojst a ze nech malého nedávam do.skolky ze ona s ním bude...), poslala mi video ako sú vonku...A samozrejme malý v tých hnusných ťažkých tvrdých topánkach. A to je len jeden príklad z mnohých.
Po dobrom nepomáhalo. Posielala som jej články, videa, vysvetľovanie...
Párkrát som jej za to potom teda na rovinu vynadala, keď nepomohlo tak som jej ho proste pol roka nedala. A potom len pod dozorom a keď ho chcela zobrať samého von tak som povedala ze nie. Ze kým nebude rešpektovať našu výchovu a zákazy...tak nikam maly nejde.
Teraz je to o niečo lepšie, keď poviem ze na hodinu môžu ísť von (akože pred bytovku), tak sú zhruba hodinu (ale aj tak zistím ze neboli vonku ale u nej, v obchode, u niekoho....)

Dnes už chápem prečo sa s ňou jej svagrovia nebavia 🤦‍♀️😂
Môj muž ju už má tiež sakra v zuboch...A radšej zaplatí opatrovateľku ako by mal požiadať o stráženie ju.
Našťastie býva od nás 150km takže nechodí tak často. Ale tých párkrát nám bohate stačí...malého si po každej jej návšteve dávam týždeň do poriadku. Šibe mu úplne vtedy.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz