Ujov syn mi doškriabal auto

6. aug 2020

Ahojte. Stala sa taka vec. Ujov 5 ročný syn mi doškriabal auto, zaparkované bolo na našom dvore oni bývajú za nami. Cez celé auto je čiara kapota doskrabana atď. Auto je staré kúpila som ho nedávno za 1500 e. Ujo sa tvári ze sa nič nestalo ako by ste to riešili zájsť za nímmi a povedať ze škodu chcem preplatiť?

autor
6. aug 2020

@pribinak presne tak, naschvál som prišla na malé posedenie kde bol aj on a vobec to neriešil. Takže som sa rozhodla ze sa nato pozrie kamarát a keď sa to bude dat po riešiť nejako ináč ako lakovaním tak skočím za ním sa o tom porozprávať.

ivetka_kamo
6. aug 2020

A foto by nebola?

martina1201
6. aug 2020

Ahoj sú aj iné možnosti ako prelakovanie auta. Rôzne korekcne tyčinky, fixky, brúsne pasty a vosky. V každom prípade o nápravu alebo o preplatenie škody by sa mal ujo postarať. Či bude stáť 5€ alebo 100 € a viac.....

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
6. aug 2020

A vzadu tiež

autor
6. aug 2020

@martina1201 áno vto dúfam ze sa to bude dat spravit nejak lacnejšie. Ináč by ostalo asi také. 😕

sfialka
6. aug 2020

Jedna vec je,že Vaše vzťahy môžu ostať naštrbené. Keď sa ujo tvári,že nič tak nečakaj nejakú super reakciu. Potom kvôli škrabancom budete mať nezhody v rodine. Treba zvážiť všetky možnosti a či to stojí za to

amelia000
6. aug 2020

Faj potom vediet ako sa ujo vyjadril 🙂

ivetka_kamo
6. aug 2020

Fuuuha, no to je dosť, ja som si tiež nasla na parkovisku doskriabane auto, nový Mercedes, 2 týždne som ho mala, prikladám foto predných dverí a zadné detto

marca12
6. aug 2020

Prelakovanie bude drahsie ako cena auta. Jedine,co viete spravit,dat si namiesat odtien farby a kusok po kusku zatierat,nech to nezacne hnit a odlupovat sa farba. Nech ti ujo aspon farbu preplati. Ale co je to za pristup,ze ho sameho nenapadne ospravedlnit sa a hladar riesenie.

autor
6. aug 2020

@sfialka záleží od človeka napríklad môj pes jorksir poobhryzal okuliare mojej švagrine ktoré si umná zabudla a ja som jej kúpila nové a sme kamošky ďalej 😀

autor
6. aug 2020

@marca12 noved to ani to nespomenul určite by som ho nepýtala nech auto staré prelakuje. 😏

betulinka1
6. aug 2020

Akoze ja by som sa uja spytala ako to chce riesit, lebo si mala aj kupca na auto a takto ho nechce. Okrem toho dufam, ze dieta aspon dostalo hubovu polievku, akoze 5 rocne nie je retardovane natolko aby vedelo, ze sa na auto nekresli kamenom. Sorry ja by som neostala ticho a nie preto, ze auto je lacne a srot ale nech si ujo dava pozor na dieta. Zajtra to moze byt priatelove auto za 20 tis.. Akoze na dvore mame aj dve tri auta ale vazne toto by moje dieta nenapadlo a to ma pieskovisko za autami aj s kamienkami.

autor
6. aug 2020

@betulinka1 reakcia jeho mami bola ze mu povedala ze toto sa nerobí s pólo úsmevom a ďalej sa hrali.

autor
6. aug 2020

Takže prvé si zavolám na poisťovňu keď to preplatí dám lakovat keď nie tak prelestit alebo niečo.

betulinka1
6. aug 2020

Inak niektore poistky domu kryju aj zodpovednost za skodu osob, ktore v dome byvaju. Aj toto treba skusit.

zuzanapjat
6. aug 2020

@betulinka1 dom a domacnost tam sa zahrnuje i auto?

zuzanapjat
6. aug 2020

Ja keď čítam o vlažnej reakcii matky a o žiadnej reakcii otca, tak ja osobne by som mala už na háku, či sa ako rodina pohnevajú po nároku na škodu. To musia byť aspoň takí experti ako ich 5 ročná ratolesť a po tom všetkom by som sa im ako osobám vyhla oblúkom. Inak by ma zrejme iritovali svojou prítomnosťou aj v iných veciach :D

modrava
6. aug 2020

povedz malemu nech na ich auto kamienkom nakresli srdiecko, slniecko, auticko, domcek, konika...

traktor
6. aug 2020

...a teraz si predstavme,že tam nestojí staršie auto ,ale úplne nové..tiež by ste to vzali tak pokojne? Podľa mňa ,je úplne jedno,koľko stálo,ako je staré..nejaká zodpovednosť predsa musí byť..aj adekvátny trest pre dieťa ( samozrejme nemyslím bitku)..predsa ,keď sa nad tým mávne rukou nabudúce môže byť smelší a urobiť niečo horšie..

miriam11
6. aug 2020

Pýtala by som zaplatiť škodu.

evitka83
6. aug 2020

Normalne si to dam ocenit a poviem slusne strykovi, ze sa stala taka a taka vec, sice to nie je tragedia, ale treba to opravit a bude to stat tolko a tolko a ty zial na to nemas, tak ako to teda mozete vyriesit. Lebo inak to auto nepredas. Ja som sice za pokojne vztahy v rodine, ale keby sa mi stalo cokolvek v ramci rodiny, kde prijdem k pre mna zatazujucej financnej ujme a druha strana nema ochotu to riesit/ kompenzovat, riesila by som sud

betulinka1
6. aug 2020

@zuzanapjat to je jedno na com vznikne skoda ale kto ju sposobil. Cize ak ju sposobi osoba v poistenej domacnosti. Ale neviem presny nazov, lebo su dva typy poistenia len domacnosti a potom rozsirena aj na osoby v domacnosti, ktore sposobia skodu. Mne tak uhradil jeden cyklista spatne zrkadlo, ktore mi odpalil na krizovatke a zaplatila to ich poistovna z poistenia domu.

betulinka1
6. aug 2020

@modrava moze pridat aj kreslenie kamienkami na okna a balkonove dvere 🤣🤣🤣

gladys_07
6. aug 2020

je uplne bezpredmetne, kolko to auto stalo. Ujov fracek na nom sposobil skodu, nech to ujo zaplati. Mozno ho potom aj zacne troska vychovavat. A bolo by mi jedno ze prelakovanie stoji viac ako auto samotne. Tebe tie peniaze nepadli do lona.
Je pekne ze Ti zalezi na dobrych rodinnych vztahoch, ale ujovi su ocividne u prdele. Nenechaj si skakat po hlave.

amelie2017
6. aug 2020

Uprimne, neviem, ci by som pytala peniaze, ale urcite aspon ospravedlnenie tak od syna ako od stryka a aby mu dosledne vysvetlili, co urobil. Ak nie oni, tak ja. A isto nejaky trest. Nemoze to ostat len tak.
Ako keby toto spravila moja dcera, tak automaticky uhradim skodu a takeho zdrba by dostala, ze by ti to auto umyvala kazdy tyzden az do 18.
Ja neviem co su to dnes za ludia, casto tu citam, ze kamaratkin syn rozbil mojmu tablet, dalsia niekomu mobil a tu ludia akoby sa nic nestalo. Neviem ci si doma kazia veci ako na pase a je im to jedno, alebo nemaju v sebe ani stipku hanby.

sidicek
7. aug 2020

Treba to normálne riešiť s rodičmi dieťaťa.

vilma7
7. aug 2020

A to s čím poškriabal?

lula313
7. aug 2020

@vilma7 písala, že kameňom, ale podľa foto je to celkom hlboko

simca06022011
7. aug 2020

No nieze by som to tu zistovala, okamzite ako sa to stalo by tam bol ujo dotiahnuty aj za usi a nech to OKAMZITE riesi. Ono aj ked to auto nebudes pouzivat, nebudes ho vediet predat.. treba ti kompenzovat skodu. Plus auta sa treba aj zbavit nasledne. Na skrabance existuju sposoby, ale na takyto rozsah, ze skrabance kol dokolca celeho auta, uz je kazda rada draha. To je ako ta debata co tu bola, ze teta rozbila dcere mobil... proste urobia skodu, nech to riesia. Cez poistku, urobit to sam alebo cez kamarata, alebo si naspori.. je mi to fuk. Tvoja chyba to nie je. Neviem ako sa to len tak mohlo stat... ako ho to napadlo. Riesit cez poistku, alebo pre mna za mna, nech to aj cele prelakuje. je mi to fuk. Chcela y som nahradit celu skodu. Nie len zakreslit skrabanec, co je otazka casu, ekdy sa to odluplne, alebo ukaze. Uz len ten pristup, ze sa nic nedeje, by ma vytocil.
@sissy27 a tvoje nazory su fakt divne... predstav si predavala som auto bez jedineho skrabanca a este aj odservisovane s novymi dielmi pred predajom za 1000EUR :D a aj keby nie.. aj na starsom aute by ma slak trafil mat takto doskriabane auto. A ano mala by som problem na takom jazdit, este vacsi problem ho dalej posunut alebo nieco s nim robit. A ked si tam postavim mercedes a rozmaznancek s mamickou sa rozhodnu ze si idu kreslit, vtedy to bude ine?