Už neviem, čo si mám myslieť o priateľovej rodine

hopsajko
23. feb 2015

Dnes som si vytvorila novy nick lebo uz neviem co si mam mysliet. Priatel ma dlhy z podnikania o ktorych vie jeho rodina pomohli mu tak ze zalozili byt na hypo a on plati hypoteku do toho exekucie z jeho platu nam ostava tak 20-50 pre mna ked nevydem z peniazmi najomne a poplatky plati on. Toto vsak nie je ten problem... Mne nevadi zit ako zijeme zije tak mnoho ludi a s toho co mame vyzit vieme slusne...
Pred tym ako sa narodilo dieta sme zili v 1izbovom malom byte
mam este jedno dieta ktore je tazko chore a nie je jeho.
Shodou nahod mu v tom case zomrel otec to znamena ze dedil ciastku ktora nam chybala po predaji bytu na tento pidi mini domcek mimo mesta. Ciastka jeho isla na ucet jeho sestry tz aj dedicstvo kvoli dlhom.... Dobre s mamou vedeli ze peniaze mame len tak tak a obe suhlasili s predajom bytu a kupenim domu. Dom je na meno jeho sestri. Jeho sestra byva s mamou v byte ktory mama prepisala na nu...
Peniaze za dedicstvo dosli v splatkach na 3krat co ona cakala kvoli peniazom rok ...
prva vec ktora ma zarazila bolo ze nepovedali nic s mamou o tom ze si z penazi urcenych na dom stiahnu peniaze co im dlzi len peniaze dosli a zobrali....
oznamili potom ...
jasne mali na to pravo ale bez slova?
druha vec svokra bud.povedala ze nam da 200e jeden mesiac na sedacku dolozi do mojich penazi a dodala ze nam pomoze aj bud mesiac s chodnikmi a to dalsimi 200e
sedacku dodrzala ale sok dosiel ked sme sa dovolili opytat na dalsi mesiac ci nam pomoze a s prepacenim nas poslala ....
ja som zas vyhrabala a dala spravit chodnik bo po metrovom blate sa s vozikom a s malou do domu hrabat nebudem
trebalo porobit veci na ktore nam prispela moja rodina a pomohla nam...
tretia vec bola ked bud.svokra zacala vykrikovat ze ked priatelovi sa nieco stane tak nas kvazi vystahuje z domu ktory zial oficialne nie je jeho ale podla rodinny ano je bo sesrtra ma byt po mame a priatel mal byt po babke...
ked som sa na to opytala priatela ze co to vlastne hovorila a bol sa jej pytat na to tak sa so mnou dost dlho nebavila ani jeho 8rocna neter ani hubu nevedela otvorit na pozdrav...
stvrta vec ktora ma zarazila bud.svokra volala priatelovi kvoli niakemu dlhu a on jej povedal ze mami teraz nie idem s malou k lekarke ma 40horucky ani ju to nezaujimalo a pindovala mu dalej....
2mesiace sa o svoju vnucku nezaujima na vianoce jej dala darcek s cenovkami nech asi ja chudera vidi. co to stalo...
dalsia vec je ze namiesto pomoci sa otocili chrbtom ....
vcera som sa s bud.svagrinou pohadala lebo som na niake veci mala iny nazor ....a chce ma vystahovat z domu do ktoreho som uz peniaze vrazila a este vrazim....
podotykam ze ked som pracovala tak som obcas kupila malemu vec v nexte v zare vo vypredaji a ked som to povedala pred nou tak dovtedy kupovala veci pre malu u cinana na dalsi den utekala a kupila malej nie v zlave ale za normalnu sumu...
ked som zacala chodit nakupovat do sekaca detto itekala aj ona... ked som si navrhla kuchynu v kombinacii farieb biela a svetle drevo tu istu kombinaciu mala do tyzdna doma. videla nasu postel do tyzdna ma presne tu istu doma.
ked nasa dcera dostala psa od kamarata chovatela do tyzdna jej dcera mala rovnakeho...
a tak dalej...
na krst malej ako krstna mama nedoniesla nic a este pred kostolom nam povedala ze cert bol dlzny tento krst lebo aj jej mala chce krst....
ked sme sli na vylet tak si z mojej 2rocnej dcery svokra s 8rocnou robili srandu a svokra jej hovori ze mala nie je na jej urovni ako sa moze 2rocne dieta rovnat 8rocnemu? stacilo povedat ze dcera je malicka este...
a vela pod.veci
teraz sa mi risovala prilezitost vyplatit vsetky dhy no nemam chut ani silu to riesit so svojim pravnikom ked za iny nazor som bola odsudena a priatelovi bolo povedane nech si so mnou doma robi poriadok a ze na dom nam dala jeho mama co pravda nie je a ona nechce priatela uz vidiet ze u nej skoncil..

je mi len luto ze babka sa nezaujima krstna sa nezaujima a vsetko je uz tak domotane ze mam lne zuby domu a vsetkeho okolo priatela ze by som sa najradsej s detmi zbalila a odisla ale to riesenie nie je...☹
len ma mrzi co peniaze robia s ludmi....
ja uz neviem co je spravne a co nie...
ci je to zavist ze jej sa v zivote nepostastilo a muzi ju opustili a vidi nas vztah tak ho chce zruinovat?

lalinko2010
23. feb 2015

@hopsajko ahoj, máš problémy to je jasné.
hlavný problém u teba je rodina priateľa - nezáujem o dcéru....
najprv ste si mali poriešiť bývanie, a nie dať dom na priateľovu sestru, ty tam investuješ peniaze, hádam si si nemyslela že keď tak urobíš tak ti dom nechajú? to ťa ako napadlo?
a nerieš kto kde a čo kupuje, číňa, zara, next a podobne, toto sú také myšiace vojny ktoré nemajú zmyseľ, nikomu nehovor kde čo nakupuješ a je to, na čo na to upozorňovať, každý nech nakupuje kde chce, nerieš vianočné darčeky, buď rada že ste dostali a nie že aj s cenovkami.
Porieš hlavne bývanie, platíte všetko ako máte? nemáte podlžnosti?

abbey1
23. feb 2015

@hopsajko A o tyzden ti zo závisti preberie aj nick na Mk. Inak čítanie fakt pobavilo.

mima9999
23. feb 2015

No mas to tazke, ale tiez si myslím že by si mala s priateľom vyriešiť vaše bývanie,aby bolo vaše a nie ze tam nalejete peniaze a o par rokov nevies co sa môže stať a vykuria teba alebo vas všetkých na ulicu. Daj si prioritu bývanie,buď bude dom na vas písaný,alebo sa zbalte a najdite si hoc aj podnajom a postupne sa zmozete spolu,alebo tvoja rodina nemôže pomôcť nejak? Ostatne by som tiez neriesila kde kupujes veci a tak,proste nezmenia sa asi v tom,budú ti len zavidiet,musia sa s tým bohuzil zmieriť,čiže povedz im len to co chces aby vedeli. Ze nemajú záujem o vaše deti,je to smutne,ale tiez kym ony nebudú chciet,nwzmeni sa to. Daj na moju rada rieste vlastne bývanie aby bolo vaše. Prajem ti veľa stastia a trpezlivosti.

janickacrazy
23. feb 2015

@hopsajko Akože fakt nechápem, prečo je ten dom, kde bývate napísaný na jeho sestru? To bola najvačšia chyba tvojho priateľa a teba. Ten 1izbový byt dúfam že nebol tvoj? Lebo ak áno, tak potom ťa pekne obabrali. Nie si ani jeho manželka, takže ak ťa on a jeho podarená rodinka vykopne na ulicu, tak čo preboha budeš robiť? Nechápem ťa vôbec. Také hlúposti ako oblečenie a darčeky by som neriešila vôbec. Ked mám dlhy a nemám peniaze, nekupujem dom, to je snád každému jasné, alebo nie? 😖

andrea.petrus
23. feb 2015

@hopsajko Všetky svoje peniaze, ktoré vrážaš do ich domu sú stratené a nikdy sa Ti nevrátia. Tak ako hore píšu dievčatá, musíte si nájsť vlastné bývanie, kúpené najlepšie na Tvoje meno, ak má priateľ dlhy.

timea7
23. feb 2015

@hopsajko rieš najprv podstatné veci - t.j. bývanie a s priateľom, ostatné veci daj bokom, lebo sa do toho zamotávaš

rokkisu
23. feb 2015

za vsetkym je zavist! obe su ako zranene zvieratka,ktore kopu na vsetky strany,lebo su v zivote nestastne. su to hlupane a uvedom si,ze proti hluposti sa bojovat neda. nemas sancu. hlupak ti neuhne. je to jej vizitka,ze kasle na vnuca. to svedci o jej dokonalej hluposti. vravim z vlastnej skusenosti. vela som sa koli tomu trapila,pregrcala,prerevala dni noci...pkus potrat. a na co. nic sa nezmenilo. len som si skodila. manzel vsak vzdy stal na nasej strane. a to je zaklad. priatel si musi v prvom rade chranit vas. oni sa nezmenia a nezmenia ani nazor na teba. materializmus a prachy zabijaju dusu ludi. zakladne citove hodnoty zivota im nic nehovoria,slovicka ucty,vdaky..nic. su to len chodiace monstra bez srdca. na nase deti,svoje vnucata kaslu z vysoka. opovrhnutie stareho senilneho deda pozriet sa prvy krat do kocika na nase druhorodene dieta vo mne potvrdilo,ze s touto "sortou" cloveciny uz nechcem mat nic spolocne. cakaj aj najhorsie. ked das na komunikaciu a urovnanie,moze to skoncit zle. i ja som dala sancu a velakrat,vzdy to skoncilo nadradenostou,fiaskom,umudrelostou hlupakou,ktori si melu svoju pravdu a raz si ju vezmu aj do hrobu. ich vec ich problem. k ucte k manzelovi som trpela 5 rokov a dalsie dva boli najhorsie,kde sa hlupaci snazili pritvrdzovat hudbu,ale je to asi klise,ake laska odolala a nas vztah este viac upevnila. v dnesnej dobe je to s financiami tazke, ale jedno si uvedom. vsetko radsej za svoje. nemam na nieco? nekupim si. ak si pozicias, druha strana ti to zrata aj s urokmi. rodina si ma pomahat,to je pravda,ale hlupaci materialisti to nikdy nepochopia. takze radsej vsetko za svoje a nebit zavisly od druhych. je to najhorsie co moze byt. je to bludny kruh. jeden taha svojimi dlhmi do zeme druheho treti tretieho a problem je na svete. vy drzte s priatelom spolu. to je zaklad. a snazit sa vyzit zo svojho. musite si pomoct vy dvaja, pretoze z ich strany treba ocakavat len problemy ak sa snad neumudria. mozno im to zenskym v hlave dopne,ale skor si myslim,ze nie,pretoze stary strom uz neohnes. prajem vela trpezlivosti a hlavne drzte s priatelom vzdy spolu!

katarinamarkova
23. feb 2015

@hopsajko par otazok:
- preco kydas na niekoho kto vam pomohol a vlastne vas nechal byvat v dome, co ani nie je vas, pomohol vam splatit dlhy, prispel vam na domacnost.? preco?
- preco vrazas do domu co nie je tvoj?
a vlastne nie je ani tvojho priatela.....preco? naco?
- preco sa o seba nestarate sami, ved ste obaja dospely?
- preco potrebujete aby vase problemy a chyby za vas riesil niekto iny a ten chudak za to nedostane pochvalu ale len vyhubovane, aky on je zly, ze spravil IBA tolko a pomohol IBA takto.

trochu vdaky a pokory by z tvojej strany nezaskodilo. a ked sa ti zda, ze ti pomahaju malo, tak sa o seba staraj sama, kup si vlastny dom, peniaze na ten chodniksi zarob.....ved si dospela, nie?

baldinka
24. feb 2015

A co vrazas do toho domu,ked vlaste potrebujes pozicat?

tinki
24. feb 2015

@hopsajko
Na koníku ti nikto nepomôže, ak problém nepopíšeš jasne..rozumiem, potrebovala si sa vyrozprávať..ale z tohto tu..my nevidíme do problémov ktoré máte...a to čo si napísala, sa môže veľmi ľahko obrátiť proti tebe. Lebo tu môžme vidieť len to,čo si napísala..ale podľa toho ako a koľko si toho chcela napísať je zrejmé, že je toho viac..Určite to nie je sranda, žiť s dlhmi..išla si do toho vzťahu a vedela si, že dlhy tam sú..Tak sa ich snažte postupne splácať..Spomínala si, že máš postihnuté dieťa..zrejme nemôžeš veľmi zamestnania preberať...ale niečo skús..nájdi si niečo aspoň pre seba aby si mala príjem..
Od nikoho nič nečakaj..nebudeš sklamaná..So svokrami je to ťažké..Každá je iná..možno len chce aby si bola spokojná..Neber to ako sútaž..ak si kúpila niečo značkové..možno sa bála, že ti číňan nie je dosť dobrý..váž si to, že išla a kúpila ti niečo..neporovnávaj..nehľadaj problém tam kde nie je....na všetko sa snaž pozerať aj očami tých druhých..Držím palce, aby sa ti situácia troška zjednodušila..