Už som z neho unavená

tjaden
4. okt 2015

Ahojte žienky, po pravde idem sa tu vykecať, už som o priateľovi písala, takže ak mi chcete vynadať prečo s ním ešte som smelo do toho, dnes mám tak "úžasný" deň, že na takéto otz. ani odpovedať nebudem. V skratke, nemám kam a za čo ísť, nemôžem ísť do práce, nemá mi kto malú strážiť a nie sú tu jasle, najbližie sú tak ďaleko, že by som s malou musela ísť autobusom o pol piatej ráno, takto dieťa týrať nebudem. Chcem vydržať kým malá pôjde do škôlky, nájsť si prácu a zobrať nejaký podnájom, alebo ísť k mame, teraz k nej nepôjdem, nechcem aby nás mala na krku(myslím po finančnej stránke). Môj priateľ je hrozný človek a každý deň to zisťujem viac a viac, ale aby som tu nenapísala esej, tak idem rovno k veci. Dcérka ma vyše roka, nemám s ňou problém, je úžasná. Priateľ na ňu kašle, nehrá sa s ňou, nezaujíma ho, neprispeje na ňu ani cent....Nechcel som patriť medzi nezodpovedné mamičky, ktoré otehotnejú primladé a potom to nezvládajú a chcú si znova užívať, takže sa snažím byť matkou na 100%. Starám sa o malú podľa mňa výborne, na to, že k deťom som veľmi dobrý vzťah nemala (bála som sa ich viac ako oni mňa, takže som od nich zdrhala). Niekedy celé noci nespím len upratujem aby bolo všetko dokonalé, v byte máme tak čisto ako na operačnej sále, o všetko sa starám ja, všetko do bytu zháňam ja, ak treba niečo kúpiť všetko ide z môjho vrecka , ak sa niečo pokazí opravím to ja alebo hľadám chlapa čo to spraví, vymaľovala som všetky izby po nociach kým malá spala... lebo priateľ tu ani prstom nehne a to doslova. Dohováranie ani po dobrom ani po zlom nemalo význam, ak totiž aj niečo urobil pochválila som ho aby si myslel, že je šikovný a robil toho viac, ale po pravde totálne katastrofa...bodaj by nie keď všetko robil opitý. Už nerobí nič. Vraj on toto neberie ako domov, jeho domov je pri svokrovcoch, toto berie ako dočasné bývanie....takže aj 10r ru bude žiť v bordeli ....výhovorka na lenivosť. To má po svojej mamičke, tej musím denne denne chodiť pomáhať...no pomáhať znamená pomáhať niekomu pri tom ako niečo robí, lenže ona nerobí nič, len mi hovorí čo mám robiť a ja sprostá robím a robím...však je to svokra tak treba pomáhať, navyše ak by som odmietla ohovárala by ma ako lenivicu a to aj rozhodne nie som. Každý ma chváli aká som šikovná, aké mám skvelé nápady, aj ich realizácia sa mi vždy podarí, ale muž nie, práve naopak som lenivá, sprostá žena, ktorá celý deň nič nerobí, už som bola aj ku aj pi aj jeb...vynadá mi za všetko za čo sa len dá aj za to ak idem z parkoviska do obchodu a nezatvorím dvere na aute, za to za mnou kričí, že som pi aj pred ľuďmi, aj fackami sa mi už vyhrážal. Ak mu porozprávam čo všetko som za deň urobila a to mám malé dieťa ak mi povie, že on takéto bytové práce neuznáva...že to je nič. Tak som sa naštvala prestala som mu prať a žehliť šak ak je to nič hádam to zvládne, ale nič mi to nepomohlo akurát čo sa to nakopilo a keďže nechcem mať smrad z jeho veci aj tak som mu to musela oprať. Stačí, že nájde jediný neumytý pohár a všetko čo som za deň urobila sa mení na "nič". Na net oddýchnúť si chodím len v noci ak už mám všetko hotové, no akonáhle zapnem notebook, už sa do mňa naváža, že zruší net, že celý deň tu sedím...tak pozerám naňho veď tu chodím len v noci ! On spokojne celý deň a to doslova celý leží na gauči pred ním notebook a pustená tv, okolo neho množiaci sa riad a špinavé ruky si utiera spokojne do gauča, očividne nie dostatočne lebo všetko čoho sa dotkne je zamastené,jedlo aj po zemi, ako chodí stúpe po tom a rozvlačuje to po zemi, hádže tam i smeti, bordel z cigariet, zakaždým ocikané celé wc až hnus...že malá chodí po zemi a bude to mať na rukách má v pi. V spálni 5x denne rozhádže všetky veci hrabe sa aj v koši na prádlo a tak porozmetované to nechá všade, skrine sa kvôli tomu nedajú zatvoriť. Ak opustí kúpeľňu des...pláva vo vode, všade jeho chlpy, pena na holenie všade a na všetkom, všetko rozhádzané, špinavé veci a uterák plávajú vo vode na zemi...Ak si robí jesť tak jedine keď je opitý napr. dnes som sa tam skoro zabila, na vyliatom oleji(ten bol aj po celom byte) celý šporák zadrbaný, linka, stôl, umyvadlo prepchané upchaté, jedlo všade aj po zemi taktiež ako v obyvačke postúpané, všetko zaschnuté takže si môžete predstaviť čo to je odstrániť to. Balón všade popol zo špakov, rozliate pivá a štamperlíky s bohviečím, všetko to je povyliavané aj na zemi, takže ak tam vojdem automaticky zistím, že mám prilepené papuče...V chodba topánky rozhádzané všade zem, lebo chodí do lesa, bundy, ktoré sa mu nezmestia na vešiak sú všade možne, zase pivá cigarety...Jediná čistá izba je tak detská, lebo tej sa vyhýba, veď nedajbože by sa musel hrať s malou! Možno viac ako 2min čo mi ju postráži kým idem na wc, či do sprchy! Radšej som aj do tretej v noci hore, lebo ak príde opitý a nedám mu jesť a neodnesiem ho spať do spálne tak ma ráno čaká po byte také prekvapenie že až. Posledné 4dni je vkuse v liehu, môžete si predstaviť čo doma porobil. Včera som celý deň pratala doma i u svokry tak som zaspala s malou, v noci som sa o jednej zobudila na strašný treskot akoby niečo obrovské spadlo....v chodbe bolo zasvietené, on ležal na zemi okolo neho rozhádzané veci, celá hlava krvavá a trepal sa a búchal ako ryba na suchu totálne sťatý, smrdel ako stoka, bála som sa aká je tá rana na hlave, nie kvôli nemu ale kvôli sebe, aba som z toho nemala ja problémy, tak som mu to poumývala on na mňa len trešťal oči a nevedel ani hovoriť, boli to len škrabance, tak som ho poslala spať. Nevedel sa dvihnúť tak mu hovorím skús ísť po štyroch, tak s ťažkou biedou sa po štyroch odtrepal na posteľ. Od brata som sa dozvedela, že dostal v krčme päsťou ako varovanie, lebo asi 7chlapov vyzýval aby s ním šli von(a robí to vraj pravidelne), vraj ich všetkých pobije, vyšli von rozhodnutí, že ho zmlátia tak aby sa zobudil na pohotovosti, brat ich však presvedčil, že je to debil a berie ho domov. Jedného z nich mi dal k mobilu a ten mi povedal, že ak mi doma bude robiť problémy, dobehnú a poriešia ho...som už tak unavená, už tak veľmi nevládzam, a neviete si predstaviť ako strašne ho chcem zmlátiť, už na to myslím každý deň, tak som mu povedala, že ak ich znova vyzve na bitku, nech ho zbijú...ale nie tak aby prišiel domov s monoklom ale poriadne...

mimla
5. okt 2015

@tjaden Možno by ti pomohlo uvedomiť si, že jediná devíza, ktorú všetci máme je čas. Aj zamestnávateľom predávame svoj čas v ktorom pre nich vykonávame určitú činnosť. Ten čas je len a len tvoj. Záleží na tebe ako s ním naložíš. Nežijeme v počítačovej hre, kde máme tri alebo viac životov. Všetko čo robíme je nezvratné. Každý náš skutok je náš spôsob, ako naložíme so svojim časom. Každý deň, ktorý ubehne je jedinečný. Už sa nikdy nezopakuje. Nedá sa dnešok prežiť a napraviť opäť zajtra. Každý deň, ktorý prežiješ inak ako chceš, so zaťatými zubami, s negatívnymi myšlienkami je ako zahodená hodnota. Je to tvoj život, máš ho len jeden.

Máš iba jednu mladosť, tak ako tvoja dcéra má iba jedno detstvo. Čas je veľmi vzácny, ale často s ním zaobchádzame, akoby sme ho mali nekonečné množstvo. Ty svoj čas venuješ človeku, ktorý ho nedokáže oceniť. Dokonca si ukracuješ z času, ktorý je určený na oddych, aby si po nociach maľovala steny. Obetuješ svoj čas na pomoc ľuďom, ktorí si tvoju pomoc a teda ani tvoj čas nezaslúžia. Vyzerá, že si celkom usilovná a svoj čas vieš racionálne podeliť, len smer, kam smeruješ a kam venuješ svoje časové úseky je nešťastný. Ak už si ochotná takto veľkoryso nakladať so svojim časom, aspoň vymeň príjemcov tohto vzácneho daru.

Sorry za filozofické okienko. Mne takéto zamyslenia veľmi pomáhajú utriediť si myšlienky. Možno to pomôže aj tebe.

jolinka
5. okt 2015

@tjaden myslim ze, tvoje rozhodnutie zatial nejst k mame nie je ani tak o tom ze ju financne zatazis ale skor o tom, ze nechces pocuvat jej reci a vycitky o svojom vztahu 😕 Pricom to co pocuvas od svojho "priatela" je ovela ovela horsie 😝 😝

Nevyhovaraj sa...ved mame by si prave pomohla, spolu by ste lepsie zvladli platit najom a ine veci, ved by si mala rodicak plus pridavky plus vyzivne...dokopy aspon 300 eur. a aj keby mama pracovala ze ti cez tyzden nemoze strazit malu namiesto jasiel, moze ti ju postrazit aspon cez vikendy a ty si v klude privyrobis nejakou brigadou, cez sobotu nedelu.

Celu tu energiu, co venujes upratovaniu po prasati, pomahanie svokre...by si mohla radsej venovat ZAPLATENEJ PRACI 😉 😉 a zili by ste s malou vo vacsom klude.

hanka_april
5. okt 2015

@tjaden 10000000x radsej by som pocuvala mamine reci ako toto - grc 😝 😝 😝 a ak ty vies zarobit lepsie ako mamina, tak nech mamina ostane doma s malou a ty chod do prace..... 😕

lubkavargova1
5. okt 2015

Vies, nikto nema pravo sudit ta...kazdy ma svoj kriz. Len toho dietata mi je luto. Prisla si sa vyzalovat. Chapeme, tak potom sme si ta vypoculi. A co dalej? No, asi nic. Takyto zivot je tazky. Bude to este horsie...a este horsie. Bud sa na to pripravis alebo zdrhnes...je to na tebe

milica313
5. okt 2015
Používateľ milica313 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od milica313.

prosim ta zbal a odid.. o com je takyto zivot? myslim ze ti bude lepsie barkde inde..

janickacrazy
5. okt 2015

@tjaden Prosím ťa, nečakaj tak dlho a odíď čo najskor. Nikdy nevieš, čo sa može stať. Čo ked jedného dna skolabuješ, kedže v noci poriadne nespíš? Čo ked ten tvoj vtedy príde ožratý a malej dačo urobí? Ozaj radšej chod k mame alebo do toho centra. Nič horšie ako toto, čo žiješ nie je. Okrem toho, dieťa to všetko vníma, aj ked je malé, chceš aby mala potom dáke traumy? Ked nie sú jasle, nájdi opatrovateľku, je kopa mamičiek na MD, čo si veľmi rady privyrobia, budeš mať aj plat aj rodičák ti ostane do 3 rokov, takže určite sa to dá, len musíš chcieť. Držím palce.

mysicka36
5. okt 2015

Ak ho teraz zabiješ zachvílu si vonku na podmienku a máš pokoj 😀

Kokos neviem koho byt to je kde bývate ale buď ťahaj odtial preč alebo vyhoď jeho.

ajkava
5. okt 2015

@tjaden teda nehnevaj sa, ale si riadna trubka. Tak necháš sa vydierať jeho mamou, robíš ako debil doma aj u nej. Však ty nemáš svoju dôstojnosť. Možno píšem tvrdé slová. Píšeš, žeby ťa ohovárali... Ser na ľudí. Ty potrebuješ zrejme, aby si bola v očiach druhých top. A čo ty, čo tvoj život? Dievča zlaté, najskôr sa nauč úcte k sebe, potom uvažuj o tom, kam vypadneš. Alebo chceš skolabovať, kým malá pôjde do škôlky? Skús si dať inzerát, či niekto neprijme matku s dieťaťom za opateru o staršieho človeka. Akože podnájom. Možno sa nejaký starký poteší z malého drobca, ty pomôžeš a hlavne začneš dôstojne žiť. Držím veľmi palce. Neobzeraj sa na druhých a ži svoj život sama bez debilov a ciciakov energie.

eludka
5. okt 2015

nechapem, ze si zeny od chnupov nechaju urobit decko a potom tu vyplakavaju v akej strasnej situacii su..., ved sa nestal takym zo dna na den,,,

hradnapani
5. okt 2015

@tjaden nerozumiem vyhovorke, ze nechces byt mame finacne na krku. Podla toho co pises, celu tvoju domacnost tahas sama, takze asi mas z coho, takze by to nemala byt tragedia, ak by si bola s mamou. Ak dospela svojpravna osoba zije v takomto vztahu, nech si teda zije. Ale nech do toho netaha dieta, lebo ho tym poskodi navzdy. Mas zodpovednost za dceru a na nu mysli v prvom rade.
Ale tu na konovi ma tusim uz nic neprekvapi. Zeny, zijuce v otrasnych vztahoch, len sa zalujuce, ale nic nekonajuce, lebo milion vyhovoriek. Ano, nie je to jednoduche, a mnohe z nas by tiez asi neboli hned take razne konajuce, ako sa zda, ale to co si tu napisala, je nocna mora.

stanulienkat
5. okt 2015

Ako a kedy si ktakemu debilovi prisla? Ved si musela hned na zaciatku vztahu vidiet, ze nie je v poriadku. Drzim palce a urychlene k mame na krk, kym tvoje dieta nebude mat následky na cely zivot. Je nezodpovedne porodit dieta do takéhoto vztahu.

monita662
5. okt 2015

ja by som zavolala svokru aj svoju mamu vtedy ked je nacengany a robi bordel ....svokra nech si pozre co vychovala a tvoja mama nech si uvedomi ze to musis riesit odchodom ked nechce aby jej vnucka vyrastala v takom prostredi ...ver mi nie je to dobre na psychiku....ja som vyrastala podobne ...otec pil mama trpela mi snou .....chudoba nemali sme co jest hlavne ze ocko mal na alkohol....vyustilo to az do takych extremov kedy to uz ani mama nezvladala a zakazdym ked dosiel domov naliaty ho zlatila...ti bitky mam dodnes v pameti....chces toto pre svoje dieta? naco cakat este rok a pol? ved chod k mame....mama ak nema vazne zdr.problemy tak by vedela postrazit malu...ked nie ona najst niekoho na strazenie na par hodin ...nejaku studentku mladu ktora sa potesi aj ked jej das 30 eur na tyzden....vsetko sa da len skutocne treba chciet....ak ked teraz ty vidis len negativa ako sa vsetko neda a nejde a nepojde to ...ver tomu ze to je presne naopak ....tiez by som zavolala nanho policajtov ze ta akoze napadol ...nech ma aj nejake zaznamy....poziadat sud o starotlivost v tvoj prospech pytat tucne vyzivne a vysrat sa na takeho humusaka ,,,toto si tvoja dcera nezasluzi nerob jej to!!!!!!!!! i drzim palce ...dufam ze za par dni-mesiacov nam napises ako sa ti vsetko zmenilo k dobremu ...drzim palce!!!

melany_s
5. okt 2015

@stanulienkat mňa by skôr zaujímalo, kde on prišiel k takej žene, ktorá trpí jeho správanie

melany_s
5. okt 2015

@monita662 nie, ona za pár dní/mesiacov napíše, že ju priateľ mláti a ona sa to snaží vydržal ešte rok a pol 😠

pribinak
5. okt 2015

@monita662 ja si myslim, ze volat jeho mat jej nepomoze, ta dobre vie ake hovado vychovala a je rada, ze ho ma z krku a ze synator si zaobstaral skuzku a nemudi mu okolo zadku skakat ona

hankm
5. okt 2015

@pribinak ako je mozne, ze s takymi "chlapmi" si vobec niekto zacne? sa mi nechce verit, ze pred tym to bol chlap na urovni...

pribinak
5. okt 2015

@hankm nuz, tuto zaujimavu otazku smeruj na zakladstelku temy, mozno bude ochotna prezrafit cim ju tento muz ocaril ????

mammamiamiama
5. okt 2015

Dobre, precitala som si. Asi ma zlateho vtaka,ked s nim aj tak ostavas. Neviem vsak, preco do svojej zvratenej reality macas aj dieta. Ak by som ta poznala alebo bola tvojou susedou,okamzite podavam navrh na socialku, aby vam dvom odnali dieta a vy si zariadte zivot ako chcere. Upratany byt, ani natrete steny z teba matku nerobia. Si rovnaka prisera ako ten tvoj, ak svoje dieta nechavas v tomto vyrastat. Ty si ju porodila, ale nestaras sa o nu.

e9
5. okt 2015

@mammamiamiama myslím,že si to trošku prehnala....zakladatelka témy nevyzera až taká pribrzdená,ako jej nakladáš... každa v jej koži by sa posrala z takého života,možno to chvilku trvá pokiaľ sa spamätá z toho čo si vzala,žiadna z nás si nebrala hovädo,každá bola zaľúbená do skvelého muža a muži sa menia...niektorí ako tento-neskutočne, Je pravda,že možno aj ona potrebuje kop do riti,aby sa zobudila skôr,ale nesúď tak tvrdo,nikdy nevieš...

jolly84
5. okt 2015

@e9 ľudia sa nemenia vo svojej podstate......

e9
5. okt 2015

@jolly84 ver mi,že ano

alchemilkazltozelena
5. okt 2015

fuj az mi je na vracanie po precitani toho ako zijete, s akym hovadom,,,,je to hovado, to ani nie je clovek, s takym normalna zena nebude ani jeden den a nie to este zeby s nim mala dieta...cudujem sa ti, ak sa povazujes za normalnu, tak sa ho zbav, radsej neskor, ako nikdy! vsak to je blazon cisty,,,to sa neda ani opisat, lutujem tvoju dceru ze sa musi na to pozerat 😢 ziadne dieta si to nezasluzi, ono sa na svet nepytalo------

jolly84
5. okt 2015

Myslím, že by mala dobrovoľne odovzdať dieťa socialke, kým sa dáš dokopy, lebo to dieťa nesmie prežívať!

kremko
5. okt 2015

A čo chceš vlastne od nás počuť? Len ty túto situáciu môžeš zmeniť a ver, že bitka tvojmu partnerovi nepomôže. Je to magor a s tým nič nespravíš. Ty si múdrejšia a šikovná, pracovitá a tam hľadaj riešenie, sama v sebe. Len ty môžeš tejto situácii povedať dosť!

alaguema
5. okt 2015

@tjaden "priateľ" neprispieva, nestará sa. Už aj tak všetko ťaháš sama (ak je to teda pravda). Čo ti bráni, aby si sa presťahovala niekam bližšie k jasliam, do maličkého podnájmu? Dajú sa prenajať aj izby, napr.privát u nejakej staršej pani, alebo nájsť mamičku v podobnej situácii a prenajať si spolu dvojizbák, maličkú do jaslí a hajde hľadať prácu. Ten človek, s ktorým máš dieťa, ti musí platiť výživné plus rodičák a plat. Na začiatok sa pretlčiete. Tvoje dieťa má právo na slušný život.

lubkavargova1
5. okt 2015

Zeny on aj tak s nim ostane..keby chcela davno ho kopne do vrtule...ja zase mila zakladatelka dam ti inu radu aku ti tu davaju zienky...drz sa toho chlapa, zubami nechtami. nema zmysel ist domov, lebo predpokladam tvoja mama nebola nadsena ze jej dcera este ani skolu neskoncila a uz je tehotna. To by bolo bla.bla-.bla ze ona ti to povedala take reci. Nechyba ti to, ze? Hanba na sto rokov jak traky...to neprezijes...a on sa zmeni, neboj. Par rokov, a zmeni sa na horsieho hajzla...len preboha nepustaj sa ho. A ked sa aj pustit poprosim udat lokalitu ktorej sa nezadane zeny maju vyhybat aby takeho blba neklofli ani nahodou. Takze zatat zuby, a zdar s novym elanom do manzelskych povinnosti...neboj, urobi ti druhe decko a to uz nebudes mat cas vobec na nic a toboz aby si tu vyplakavala na nete a citala zeny co ti pravdu napisu a poradia dobre....este raz: neboj, to prejde, ruzove okuliarky sa vratia a dokonala idilka bude pokracovat" ...a ja teraz jdu blejt velebnosti...

regina22
5. okt 2015

tebe haraší, robíš si dobre? Si martýr?, choď na psychinu

0silvia0
5. okt 2015

@lubkavargova1 asi to tak bude, táto téma tu bola pred rokom a vidím, že "priateľ" klesol vo svojej primitívnosti ešte hlbšie a hlbšie:
https://www.modrykonik.sk/forum/rodinne-problemy/priatel-je-sebec-a-je-lenivy/

alchemilkazltozelena
5. okt 2015

@lubkavargova1 to si zabilaaaaa milion palcov horeeee TOOOOOOPPPPP

alchemilkazltozelena
5. okt 2015

@0silvia0 a on ma vraj vysoku skolu!!!! neveriiiiim, nema ani zakladnu podla mna, takto sa vystudovany clovek nesprava!!!!