V ničom sa mi nedarí

dani138
2. máj 2021

Ahojte. Musím to sem napísať lebo sa potrebujem už niekomu zdôveriť.. môj problém je že mám pocit že mi nič nejde že sa mi v ničom nedarí. V práci niesom vôbec šťastná pracujem v závode chcem zmenu ale zároveň sa jej veľmi bojím. Mám strednú školu s maturitou neucila som sa vôbec až tak zle ale proste sa mi nedarí zamestnat inde. Som skôr introvert ako extrovert aj keď som uvažovala spraviť si nejakú školu bojím sa že by som ju nezvládla. Naozaj rada by som sa odosobnila a začala na sebe nejako pracovať ale mám strašne zlý pocit zo seba a z toho že to zasa nevyjde.

elementissa
2. máj 2021

No a s takymto pristupom sa ti ani nikdy darit nebude. Strach v tebe zabije posledne zvysky tvojho ja. To chces? Najdi si dobreho psychologa, mozno gestalt by bol pre teba fajn, vyries pricinu svojho iracionalneho strachu zo zivota, zrut mury, v ktorych si sa zabarikadovala a prijmi, ze zivot je velka neznama a ked sa budes vsetkeho bat a budes "zalezena pod perinou" lebo sa bojis, tak sa nikdy spod tej periny nepohnes. Kto ma v rukach tvoj zivot? Ty sama alebo okolnosti, ktore nedokazes predvidat? Comu veris, co ta posuva? V zivote treba byt odvazny, lebo svet je velke miesto, ktore nie je plne jednorozcov. Vyzaduje si odvahu zit a kazdy den sa odhodlat k prekonaniu dalsieho strachu. A na zaver ti len poviem : neboj sa zlyhania. Boj sa, ze o rok budes na tom istom mieste co dnes.

maximilie
2. máj 2021

@dani138 strach je tvoj najväčší nepriateľ. Kvoli strachu prichádzas o veľa príležitostí. Coho sa bojíš? A co ak tu školu nezvladnes? Co sa stane? A co ak ti niečo nevyjde? Skusis niečo iné znovu a budeš skúšať dovtedy, kým to nevyjde. Život je príliš krátky na to, aby nas brzdili strach. Bud sa budeš cely život báť a prežijes svoj život v nejakom závode, alebo sa vzchopis a vrhnes sa do niečoho nového. Nemusi to vyjsť, ale garantujem ti, ze každý pád ta posilni a po každom páde budeš silnejšia a odvážnejšia.
Takže.zmen pracu, daj si prihlášku na vs, zacni si plniť sny. Je to na tebe.
A co sa ti ma vlastne dariť? Uz si niečo urobila pre zmenu?

ella_price
3. máj 2021

Všetko je to v tvojej hlave. Prestaň sa ľutovať a vyplakávať na koňovi, zmeň prístup k sebe a začni na sebe pracovať a uvidíš, že zmeny prídu.

elizabet173
3. máj 2021

@dani138 a čo sa stane ak tú školu nezvládneš? Nebudeš ani prvá ani posledná, ktorá z tej školy odíde na inú, alebo sa na štúdium vykašle. Ale s pocitom - skúsila som, nie som na to. Takto máš len strach a ten ťa neposúva nikam, naopak brzdí. Bedákanie na MK ti je k ničomu, ešte dnes sa začni uchádzať o iný druh práce. Ak máš stále pocit, že máš zatiahnutú ručnú brzdu, navštív psychológa, pomôže ti tvoj život skvalitniť.

zuzana1688
3. máj 2021

@dani138 Ahoj ja som rovnaký typ no moja rodina a manžel ma veľmi zmenili ukázali mi úplne iný smer a vtedy som dostala sebavedomie síce sú dni kedy si poplacem ale deti ti ukážu úplne iný smer...🙂Ja sa snažím nájsť si na seba čas skús sa viac venovať svojim záujmom ísť von spoznávať nových ľudí...No rokmi som pochopila strašne veľa vecí aj čo sa správania a nášho postoju k životu týka nás ovplyvňuje veľa faktorov či zážitky z detstva , partner,genetika ale hlavne rodičia ti dajú veľa ty si v dospelosti musíš budovať sebavedomie...Inak sa zastavíš v stereotype a dať si hlavne otázku či chces žiť alebo prežívať a podriaďovať sa... Všetci máme len jeden život...🙂☘️Držím palce a prajem veľa šťastia a ver že viem čo zazivas 😊

lidia73
3. máj 2021

niekey sa to zda byt ako ta najlepsia cesta, proste zit ako chchu ostatny no clovek je potom lne nestastny. treba veci skusat, napodari sa no a co nebudes ani prva ani posledna, no nebude ta potom tak hryzt svedomie z toho, ze si to ani neskusila

judar
3. máj 2021

Tak nemusis hned dobyt svet...ak si sama seba vazis presun sa hoc aj za predavacku, stale lepsia praca ako niekde sa nahanat a nicit sa, ....ked sa bojis VS - nechod na nu, ta neni patentom ani na rozum staci vidiet nasho premiera a spol...proste najdi si iny smer, skus rozne kurzy, jazyky nieco ine, naber proste skusenosti, VS nieje az taka zaruka na dobry zivit ze ked ju mas hned sa inde dokazes uplatnit je to skor mylna predstava, ....ja za cias SS ked som maturovala, chodili snami do triedy externisti vo veku 30-45 rokov robili si dalsiu maturitu, dotoho jeden z nich bol obycajny kamionista, spravil maturitu venoval sa tomu aj po skole, odisiel do zahranicia sa priucit technikam, vratil sa vybudoval si meno, je zivnostnik este aj zsmestnanec a zaraba dost dobre a nema ani VS ...proste vypracoval sa

dani138
autor
6. máj 2021

@zuzana1688 ďakujem veľmi pekne tento komentár mi veľmi pomohol 🧡

san_dra11
6. máj 2021

Najhorsie je len vyplakavat a drzat sa v tej rovine, ze sa ti nic nedar. Treba sa trocha vschopit a snazit sa nieco dokazat. Kolkym sa iste veci hned na prvy krat nepodaria, no skusaju to, az pokial to vide