Vekový rozdiel medzi partnermi

prdelinka12
30. jan 2013

Ahojte,aký je medzi vami vekový rozdiel ? medzi mnou a mojím drahým je 9 rokov,jemu sa to zdá veľa,mne ani nie..Tvrdí,že mu viac ľudí povedalo,že keď budeme starší,pocítime rozdiely....čo si o tom myslíte ?

digysa
12. apr 2013

@andy04 Akurat som si precitala, co si pisala v predoslom prispevku....tak vidim, ze to vidime rovnako. ANO....s tymto uplne, do bodky suhlasim........to iste som pisala aj ja 🙂
Da sa aj z vacsim vekovym rozdielom.......ale ja to povazujem za vynimky....

Citujem tvoj prispevok: "Tak moj ma o 14 rokov viac... sme spolu 14 rokov a pekne nam to klape sportuje takze sa drzi vo forme a ma kopec konickov co ja povazujem za velmi dolezite... a extra energiu mu dodal nas trojrocny syn emoticon
Mat mladsiu partnerku nuti chlapa starat sa o seba viac a ja to vidim na mojom ako mu ludía hadaju o 7-8 rokov menej pozor na gaucovy typ to by sa mohol ten vekovy rozdiel za par rokov citit a Dolezite.... vyriesit otazku deti hned zo zaciatku... keby nechcel radsej si to rozmysli pretoze ty urcite skor alebo neskor budes chciet

andy04
12. apr 2013

@digysa Mám pár kamosiek šťastne alebo nešťastne rozvedenych... niektore už úplne bez záujmu o nový vzťah možno budu svoj život doživat samé. Budu pre to menejcene?

ankasem
12. apr 2013

medzi mnou a mojim manzelom je 13 rokov rozdiel.. ja mam 22 a on 35 rokov..mame 7 mesacnu dcerku . sme spolu od mojich cca 16 rokov.. klape nam to dobre.. v roku 2011 sme sa vzali a tak sme sa rozhodli pre babo...
niekedy je lepsie mat starsieho alo mladeho a rozkekeseneho :D

digysa
12. apr 2013

@andy04 Menejcenne? To ta ako napadlo pouzit toto slovo v tejto diskusii?? Asi mi niekto stoji na kabli....priznam sa...nemam ti co na to odpovedat, lebo si to akokeby zabila dalsi rozvoj na diskusiu.....

Co ma menejcennost spolocne s vekom partnera? Vysvetli prosim..... 😖 😒

andy04
12. apr 2013

@digysa Netahaj prosím za slovicka... Chcela som tým povedať v 70 ak dozijem môžem byt kľudne vdova tak ako to moze byt v 70 môj partner alebo rozvedeny... To znamena sama... tak ako žije plno ľudí a nie preto sa idu zblaznit
mat staršieho partnera neznamená ze je vzťah iný rozchody sú povolené Tak ako tvoj príklad 70-84 alebo 74-74 V podstate je to už úplne jedno budeme starý 🙂 Nikomu bude slúžiť zdravie lepšie niekomu horšie ale nikto si nemôže byt istý komu ako ...

digysa
12. apr 2013

@andy04 na tie variacie, ze mozes byt vdova aj teraz, aj v 50-ke aj v 60-ke som uz odpovedala....na predoslej strane.....

Za slovicka netaham...ale si sa asi sekla...lebo menejcennost tam vobec nepatri...skor "samota"....

A tak ako na pociatku zivota, kde je velky rozdiel u dietata mat 2 roky versus 8 rokov.......to iste patri aj pre starobu..........je velky rozdiel ked ma jeden partner 55 (stale fyzicky/mentalne cinna osoba) versus 75 (kedy si uz staroba prichadza na svoje- clovek na dochodku, vacsia unava, zhorsovanie zraku, sluchu, motorickych zmyslov....a pod)

Ja pisem o beznych prikladoch.....nepisem o tom, co sa moze stat....(nehoda, choroba, rozvod.....) pisem o beznom priklade, kde sa vacsina ludi dozije staroby.....

venija
12. apr 2013

Moj ex bol odo mna starsi o 7 rokov, teraz mam partnera mladsieho o 7 rokov, mame spolu rocne dieta. Keby som sa mala este raz rozhodnut, tak najlepsia by asi bola stredna cesta, + - rovesnik. Tak si to myslim ja. Velke vekove rozdiely sa casom prejavia, vacsinou v tom negativnom zmysle.

ritusuk
12. apr 2013

ja budem mat tento rok 27,skoromanzel 36 rokov.priznavam,sprvoti ma fascinoval-skusenostami,nadhladom.nemal problem s detmi,venuje sa im kazdu volnu chvilu,do krciem nechodi.coraz castejsie hovori,ze to nepotrebuje-on uz ma toto odzite.ja chcem bud.rok nastupit opat do prace a tym sa pre mna vsetko meni-cim su deti starsie,tym castejsie mam uz cas aj na seba,chodia za mnou kamaratky,idem na kafe,planujeme damsku jazdu.a on zacina byt nervozny,citim to.nepotrebujem kazdu sobotu ozran party,ale po 2porodoch behom roka a po 2 rokoch nonstop maminkovania,citim,ze mi treba zit.kupit auto,pracovat,rozbehnut sa.sipim sipim problem

kattis
12. apr 2013

@zuzlina1 Ako si to prezivala ty, z pohladu dietata? Bol ocko s tebou/s vami aktivny?

kattis
12. apr 2013

@digysa Moj partner je ovela aktivnejsi ako kopa mojich rovesnikov- je v domobrane, stara sa o mladych, je spolocensky. jasne, nema prehlad v najnovsich pocitacovych hrach, ale zato ma prehlad v tom, co sa deje vo svete. Patri ku generacii gentlemanov, o ktorej s ti pri mladom 30tnikovi moze len tak snivat.

A to, ze ja budem mat 60 a on 75? Aspon, ked pridem domov z prace, bude navarene a upratane. A namiesto pozretia si sprav mi moze on zrekapitulovat, co sa dialo vo svete.
Nevymenila by som mojho manzelika za nic na svete.

digysa
12. apr 2013

@kattis Neviem, ale to, ze mladi chlapci nepatria medzi gentlemanov je ukazka toho, ako sa staraju o svoje deti TERAJSIE MAMICKY..... Ja svojho syna ucim slusnemu spravaniu.....uz teraz ho ucim malickosti ako , ze do dveri vstupuje prva dama- jeho sestra a mama....a on musi podrzat dvere....

A myslim si, ze moj syn bude dobre vychovany a este z neho budej a gentelman..... z vekom to ale nema nic spolocne....

Kocky- mne je jedno kto si koho vyberie.........ale "utesovat" sa a absolutne nebrat na ohlad rizika velkeho vekoveho rozdielu medzi partnermi tiez nie je to najlepsie......... Taketo manzelstva vzdy budu obnasat vacsie rizika...lebo ten vekovy rozdiel tam je a s tym sa nic neda robit.....
Som rada, ze su aspon dievcata, ktore si priznaju par tych negativ ( vid prispevok od @ritusuk ) Ale ak je na to clovek pripraveny a odhodlany znasat tie problemy....tak preco nie......

Len pre boha "nevyvysujte" taketo parnertva na piedestal idealu...... hlavne ked ste v obdobi, kedy su tie rozdiely este nie tak badatelne......budme realisti....

ritusuk
12. apr 2013

@kattis prepac za tu otvorenost,ale vek je vek,je to nieco pevne,tym nepohnes.ani ten moj nie je klasicky postarsi pan,skor naopak,ale obcas jednoducho vidim,ze nestiha.ze je unaveny.ze potrebuje pokoj.na jednu stranu na nezaplatenie,na druhu-serie ma to a nie malo.milujem ho a som pripravena s tym zit.ocakavam prekazky-vyzvy.ale cakat,ze Ti niekto v 75 bude upratovat a varit...po 65 (ak neratame s tym,ze niekto ma mozno kombinaciu genov a pravidelnej jogy a raw foodu) sa zacinaju skutocne problemy.mna desi uz nas rozdiel,60-69.ale na toto clovek prve roky nemysli.

pingu1
12. apr 2013

@prdelinka12 akoze 22 plus 9 je 31.... co moze 30 rocnemu vadit na tom? nechce nahodou vycuvat zo vztahu nenapadne?

andy04
12. apr 2013

@ritusuk No to ze ma iba 36 rokov je to dost divne ze nestíha alebo je unavený... v tejto dobe by sa praveze rozdiel nemal este vôbec cítiť Moze to byt aj tým ze si bola tak dlho na materskej a chceš sa teraz este zabaviť a ak on nie je disco typ tak s tým asi nič nenarobis Musíte nájsť nejaký kompromis inak hádky zaručené 😒

ritusuk
12. apr 2013

@andy04 vies,robi osem hodin denne,neraz aj nadcasy.mame 3 male deti-prebaluje,krmi,kocikuje,kupe.a este sme tu my ako par-dava si na tom zalezat,kupuje vino,ruze.proste top.ale sam sa mi priznal,ze to uz citi-bolieva ho koleno,ma to chronicke od nehody na motorke.navyse v zahranici nemame pomoc babiciek napr.a dost to semtam chyba.diskoteky,cestovanie po svete,koncerty-toto vsetko uz mal a teraz je papuciar🙂 tam bude problem.a zrejme aj v tej materskej,som na nej len druhym rokom,ved su zeny co su 6-8 rokov doma a vyhovuje im to.mne nie.

andy04
12. apr 2013

@ritusuk Dohodnite sa nech ťa nechá raz za čas vyrazit si s kamoskami aspoň niečo na vyvetranie hlavy... tri deti a take malicke je dost prace takze to vysvetľuje veľa My sme mali taky kompromis teraz mi tie výjazdy tiez už nechýbajú Ale pamätám si ten pocit ako lev v klietke ked sme boli dlhšie bez nejakého programu môj ma dost chápal ale nebol nadšený ked som išla sama s kamoskami. radšej sa obetoval a išiel so mnou... Žiaril chudacik 🙂

kattis
12. apr 2013

Ja uz trocha nechapem, co tu riesite... Moj svokor ma 78 a rube stromy, pili drevo... zalezi to od osoby... mentality a urcite aj trocha genov. Na to, aby bol niekto domased, netreba mat vekovy rozdiel. To je o povahe a lenivosti.
Ok, mozno budem musiet manzela v 70tke prebalovat. Je to asi nejaka zivotna lekcia, z ktorej sa mam nieco naucit. Vyvazuje to vsetky tie krasne roky, ktore spolu prezivame.

sonickaka
13. apr 2013

@kattis Rieši sa tu to, že vitalita človeka je individuálna a že je prirodzené, ked ľudia starnú spoločne a nie, že jeden partner sa prizerá ako druhému ubúda síl a chápavo prikyvuje.

maerek
27. apr 2013

medzy mnou a priatelku je rozdiel 17 rokov a to mame spolu dieta a je to super

santamonica
10. aug 2013

no niektore prispevky su tu typu.....ked ste si "vybrali" o tolko starsieho partnera, tak potom cakajte to najhorsie, bude stary, nevladny, neviem co..... ja osobne som si manzela nevybrala, ani nikto mi ho nevybral, proste sme sa stretli a zamilovali sa, jednoduche...... ako pozerat a kalkulovat vo vztahu, ze co sa mi viac oplati a z akych dovodov, ze mladsi mi dlhsie vydrzi , ci co....to su pekne hluposti......mne je jasne, ze ked budem mat 50 a moj muz 76 , tak asi uz nebudeme spolu neviemako santit a tiez mozno bude chory a budem sa musiet o neho postarat.....ja s tym pocitam.....takisto to moze byt naopak......jeho otec bol vitalny a sportoval do 82 a potom zomrel na rakovinu, aj to len preto, ze odmietal ist k doktorovi....ale proste, kde mam zarucene, ze mladsi je lepsi? ani vo vztahu k detom....ano vo vseobecnosti to plati, mlady otec je aktivnejsi atd, ale ked sa pozeram okolo seba, je to smutne, tolko mladych otcov sa aj tak detom nevenuje, pripadne rodinu opustia a deti su aj tak iba s mamou....takze co, nikto nikdy nevie, ako co dopadne, a ak je vekovy rozdiel velky a funguje to, tak je vsetko v poriadku 🙂

zlte_kuriatko
21. dec 2013

@nika1288 aj medzi mnou a mojím je tiež 14 rokov. 🙂 a tiež zatial vek vôbec nevnímam, máme rovnaké názory a zhodneme sa skoro vo všetkom. akurát na začiatku boli problémy okolia kym si všetci zvykli a zmierili sa s tým, hlavne rodičia, že mám staršieho. teraz je všetko ok, lepší zať ako on neexistuje 🙂

zlte_kuriatko
21. dec 2013

@santamonica aj ja mám skusenosť, že čím je chlap starší je viac zodpovednejší a viac si to dieťa vychutnáva, užíva a venuje sa mu. vidím to na mojom mužovi.

sandrika1986
7. feb 2014

Medzi mnou a mojím partnerom je vekový rozdiel 9 rokov, ja som od neho mladšia 🙂

mpg
7. feb 2014

@sandrika1986 Myslím si, že 9 ročný vekový rozdiel je ešte pomerne optimálny. Aj ja som mala otca od mamy staršieho o 10 rokov a bolo to ešte v norme, tam záleží aj na celkovom zdravotnom stave, vitalite a pod. Takto s odstupom mi to pripadá tak, že ju vlastne tak trochu svojími skúsenosťami učil a mama zase viac prichádzala s aktívnymi nápadmi. Veľký vekový rozdiel začína niekde tak nad 15 rokov, keď to je už tak, že napr. dievča okolo 19-tky si nájde manžela vo veku svojho otca - okolo 40. Tam je to rozdiel jednej generácie a obyčajne to ide ťažšie, aby mali spoločné záujmy, spoločné témy na rozprávanie,
podobný zdrav.stav.
Ale stáva sa že niekedy funguje aj takýto vzťah, aj naopak, že žena je stašia aj o 15- 20 rokov.
Je zaujímavé, že keď sa aj napr. ja stretnem s nejakým mužom, tak je to o tom, či preskočí tá iskra, či mám z neho dobrý pocit, či niečo na ňom je také veľmi príťažlivé, funguje chémia - je to láska a vek sa ani tak neberie do úvahy.

zemoko
28. apr 2014

čo si myslite ak ja mam 18 rokov a strašne sa mi páči 30 ročna slečna ktora ma asi 5 ročne dievčatko ale mne to vobec neprekaža ani vek ani to dieťa.Aky je vaš nazor začať si snou či nie ? 🙂

lady511
28. apr 2014

@zemoko Ahoj,,,myslím že láska v tejto dobe už nepozná hranice,,mne napr su tiež simp,,muži s detmi,, 😀 príde mi to milé a mam pocit že taký muží su zodpovednejší a tak povediac už "vyžurovaný" 😀 takže podla mna chod toho,,,,,držím palce 😉

zemoko
28. apr 2014

@lady511 ĎAkujem sa povzbudenie dnes ju skusím viac osloviť pravidelne sa stretávame v posilnovni a ešte mam to štastie že že býva vedľa v bytovke vždy si pekne pozdravíme usmejeme sa no len som mladši tak neviem no premyšlam a premyšlam 🙂

lady511
28. apr 2014

@zemoko skus,,nič za to nedáš,,,a potom napíš 😀

zemoko
28. apr 2014

@lady511 ja jej chcem slušnym sposobom povedat ze je mi to trapne vykať tak peknej mladej zene ,ktoru stretavam kazdy den či by sme si nemohli potykat tak dufam že ma nepošle niekde do .. 😒

lady511
28. apr 2014

@zemoko jasne,,ja by som v tom nevidela problem,,a ta žena nemá priatela/manžela?