Vybrali by ste si spätne životného partnera?

monika311
2. máj 2014

Ahojte baby.Je tu tema ako napr.Chyba vam minulost?vratili by ste cas spat?....Moja tema je podobna.Mna by zaujimalo ci by ste si spatne vybrali toho isteho,,zivotneho"partnera.Nemyslite niekedy na byvaleho?(ake by to bolo s nim?...)

lyzzy
3. máj 2014

Ja este dodam:....pracujem s ludmi,takze denne ich stretnem vela.Samozrejme aj muzov.Ale musim naozaj cestne vyhlasit ze odkedy viem,ze ten MOJ je naozaj ten pan pravy tak som nenatrafila ani na jedneho u ktoreho by ma napadla myslienka ze co ak ten moj nie je pre mna to prave.
Proste,vzdy si poviem ze dakujem ze mam doma takeho chlapa akeho mam.Nie je dokonaly ale snazi sa byt 😀

mirka414
3. máj 2014

Ja som prešla vela km kym som stretla mojho manzela a dodnes viem,ze niekto ma vyslovene posielal stale bližší a bližšie k nemu.uz som par x držala lístok v ruke v Zürichu na autobusovej zastávke,ze idem naspäť domov ale pokazdé sa vyskytlo nieco iné az do chvíle kym som v praci nestretla mojho Markusa.čo bolo kedysi je za mnou a vsetko je tak ako ma byt,v ten okamžik ked som bola s niekym iným berem tak,že to v tú chvilku bolo správne a krásne.nič z minulosti neľutujem a dakujem za to čo mam.

ellca123
3. máj 2014

ano ,volola by som znovu svojho muza
cim viac problemov sme mali,tym nas to viac spojilo /pozname sa 20r. /

kofoluska
3. máj 2014

Urcite ano. Nezaujima ma, ako ziju moji byvali partneri, ci su stastni, ci vobec niekoho maju. A uz vonkoncom nepremyslam nad tym, ake by to bolo, keby som s nimi ostala. Som so svojim manzelom stastna, za tie roky, co spolu zijeme sme si presli vselicim, vzdy sme spolocne vsetko zvladli a viem, ze aj do buducnosti spolocne vsetko zvladneme. Pretoze sa milujeme, respektujeme, doverujeme si a sme voci sebe lojalni. A pravdu povediac, odkedy sa nam narodil syn, tak by som mojho chlapa nemenila ani za desiatich inych. Lepsieho otca pre svoje dieta som si nemohla priat.

zabka79
3. máj 2014

@monika311 ja by som sa znova rozhodla pre môjho manžela. Nemenila by som 😀

monika311
autor
3. máj 2014

Tuto temu som napisala preto lebo sa vo mne objavili akesi nezname mozno dlhe roku ukryvane city.Nedavno som sa cisto nahodou stretla s mojim byvalim.Ach baby ako to napisat.Zostalo mi smutno za nim paci sa mi,pritahuje ma.Tie nekonecne nase rozhovory,ktore sme viedli,a ktore som s mojim manzelom nikdy nezazila.S byvalim sme mali tolko spolocneho.Ja fakt neviem preco sme neni spolu :(Najkrajsie a najlepsie co mam s mojim manzelom je nase dieta a zazemie,ktore s nim mam...nemame vela spolocneho.On je v manzelstve spokojny stale mi hovori ako ma miluje....Aj to na nom vidim(obcas)snazi sa ....ale mna to taha k byvalemu.preco ?Co mam robit?....

sono2
3. máj 2014

Myslím si že sa nemá zmysel vracať do minulosti aj keď bola hocijaká, lebo je to minulosť. A minulosť sa vrátiť nedá. Česť výnimkám, čo si to vedia zariadiť...

tenerifka
3. máj 2014

Nateraz nepoznam rozumne vysvetlenie k tomu, ako to osud zariadil a ja som sa zoznamila s mojim manzelom a sme spolu uz 17 rokov(15 manzelia). Ja som si to vsetko totizto nejako vysnivala este v mladosti, dokonca aj tento konkretny ostrov kde zijem. Mam manzela, ktory by za mna dychal,ktory ma zahrna laskou a pozornostou, ...ktory mi kazdy den povie, aka som krasna, jedinecna, uzasna...... ktory sa ide pretrhnut, len aby mne a nasim detom nic nechybalo, ktory mysli v prvom rade na nas, na rodinu a vsetkych naokolo a az potom na seba. Naproti tomuto MUZOVI su ti predchadzajuci (vratane predchadajuceho manzela) len slabym odvarom MUZA, a aj ked som obcas ja ta co nevie co od dobroty, nevymenila by som ho ani za spanielskeho princa.....

digysa
3. máj 2014

NEVIEM.....raz som si cestou rychlikom z Liptovskeho Mikulasa do Leopoldova sadla do kupe, kde boli 2-ja chalani. Asi to mali namierene do skoly na intrak do BA. Uz tomu bude dobrych 18 rokov, ale ja na toho jedneho chalana doteraz nemozem zabudunut a asi si budem vycitat cely zivot, preco som sa tak hanbila si od neho vypytat kontakt. Ocividne sme sa jeden druhemu pacili. On sa na mna stale usmieval, pre mna to bol absolutny ideal krasneho chlapca. Mne sa srdce rozbusilo hned ako vstupil do vozna.... Poziadala som ich, aby mi pozicali casopis, co citali a vedla mna sedela kocka s ktoru som sa ako-tak bavila, tak sme si citali spolu... mala som mu tam napisat aspon moje cislo mobilu, ja KRAVA. Uz nikdy som ho viac nestretla.

No a toto je dovod, ze moja odpoved znie NEVIEM.... Nestastna nie som, som nadmieru spokojna so svojim zivotom, manzelom, detmi ...je to jedno velke dobrodruzstvo.....ale, co keby ten chalan bol moja zivotna laska? 😒

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sendy182
3. máj 2014

@digysa nebol náhodou blondiak s modrými očami 🙂 🙂 🙂 🙂
@monika311 ak máš dobrého manžela s ktorým máš aj dieťa......ste funkčná rodina.....tak bývalého nechaj tak.....je to tvoja 13 komnata keď máš k nemu tak blízko......ja ti to otočím.....čo ak tvoj manžel takto spomína a nevie čo má robiť......stretol sa s bývalou......verím že by ťa to pri srdci nehrialo... 😉 ..ja to vnímam ako podraz.....sebeckosť.....mám sa dobre aj no čo ak sa môžem mať ešte lepšie.....nebudem pozerať na dieťa a ani na manžela......možno vyskúšam nedozvie sa to......atď..........to je môj osobný názor..... 🙂 🙂 🙂 🙂 ............čo sa týka tvojej otázky nie nezapodievam sa.......tým čo by bolo aké by to bolo...som s mužom ktorý sa mi vždy páčil.....a ja jemu.....,-)))........jasné spomienky máme každá......rada dokonca spomínam ......no na školské....internátne časy......taktiež si spomeniem aké to bolo kým som nemala deti.........a v tej dobe snívala aké to bude keď mi bude ťahať na 40-tku......a že budem už stará 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 .....................no a nie som 😀 😀 😀 😀 😀

adri266
4. máj 2014

@monika311 Taketo pripady tu uz niekolko krat boli. A moja rada je, nerob absolutne nic, vaz si svoju rodinu, miluj svojho manzela.
V zivote robime niekedy rozhodnutia, za ktorymi si musime stat. Ak sa niekto rozhodne predat rodinny dom, nemoze po roku prist ku kupcovi, ze si to rozmyslel.
Ak sa vydas, nemozes po tyzdni povedat, je mi luto, chcem byt znovu slobodna.

To, ze je byvaly, nieco znamena. Keby ste mali byt spolu, neboli by ste sa rozisli.
To, co si teraz predstavujes, su uz len zidealizovane spomienky. Tvoj byvaly kludne moze byt najhorsi sviniar a tyran, psychicky manipulator a vrah 😎 . Ludia sa totiz menia.
Moze byt zadany, stastne zenaty.

TAkze moja rada, neutapaj sa v sebalutosti, ze si stratila nieco krasne, mas nadhernu rodinku, zdrave dieta, milujuceho manzela. Rozhovory s manzelom mozes zacat, dajte si vecer vinka, a kecajte. Hrajte spolu spolocenske hry, luste krizovky. Nejaky cas ten pocit potrva, a potom sa strati.

monika311
autor
4. máj 2014

@celasapremenim ano pisem o sebe.Zacala som rozmyslat o byvalom.Mozno aj preto,ze sme sa nedavno nahodou stretli.Akoby sa vo mne objavilu akesi stratene dlho ukryvane city....neviem to pomenovat....neviem mozno sa len nudim,,na materskej"alebo ma prestal bavit ten stereotyp,ktory mam s manzelom...aj som si hovorila klady a zapory na oboch (myslim manzela a byvaleho)a fakt nechapem preco som sa vydala...jasne muza mam rada,lezie mi obcas na nervy 🙂 ale to asi kezdej zene chlap....s muzom som nikdy neviedla dlhe rozhovory ako s byvalim....mozno si ho len idealizujem ja fakt neviem...hovori sa zide z oci zide z mysle....budem sa toho drzat....mate niekto podobne city,myslienky?....co si o tom myslie?....

mafin152
4. máj 2014

ja na byvaleho nemysli, lebo som ziadneho nemala 🙂 s tymto mojim som uz skoro 7 rokov a je to najlepsi chlap, nie je to vsetko dokonale, ale aj tak som velmi stastna.. ach jaj, teraz mu idem povedat, ako velmi ho lubim 😵

veva45
4. máj 2014

No tak ja by som byvaleho ani jedneho nechcela..... ja by som uplne najradsej bola sama.... a myslim ze sa toto u mna aj stane..... teda vlastne ja by som najradsej bola s manzelom a aby sme stastne zili, ale toto u nas nefunguje a ja uz som unavena a preto sama.... ja chlapov nechcem ani vidiet ani citit..... a pekne dlho.... ☹

monika311
autor
4. máj 2014

@mafin152 ako mozes vediet,ze mas toho najlepsieho muza,ked si ineho nemala?....ale je pekne,ze ho tak lubis

@veva45 taketo obdobie mavam aj ja ja ked sa s manzelom hadame,ale ved kto by ma rozculoval keby som ho mala 🙂neviem ake mate problemy vy ale vsetko raz prejde cas vsetko vylieci a aj hadky prestanu,unava prejde.vsetko chce cas 😉

veva45
4. máj 2014

Praveze nepomohla ani poradna a ide to stale k horsiemu.... obavam sa ze u mna to vyvrcholilo tym co mi povedal, teda urazil ma v sobotu pred sibackami.... a ako sa zachoval pred babami a ako ziape a ako ma tlaci do veci a ako stale rype a slubuje a skoro nic neplni a to aj babam.... neviem sa nan spolahnut.... uraza sa za uplne blbosti a aj za nic.... pri kazdej hadke mi ziape ako mu vsetci vravia aka som zla a proste hrozne.... milion x sa stahoval a samozrejme zostal, take vydieranie..... keby si toto precital tak neviem co by bolo..... len uz som fakt unavena.... no asi si podem kupi zreb.... ved nestastie v laske stastie v hre..... 🙂

monika311
autor
4. máj 2014

@veva45my sme s mojim manzelom mali obdobie hadok a to denno denne.bola som unavena aj som chcela odist dokonca som aj isla k mojim rodicom oddychnut si...a on prisiel s kyticou kvetov vyznal mi lasku....velakrat sa hadame aj pre malickosti a vycita mi,ze za vsetko mozem len ja.ved kto iny za vsetko mozu len zeny nie 😎 ale zachvilu je dobre..Skus aj ty ak mas kde aspon na vikend odist a nechaj ho nech si oddychnete od seba mozno vam to pomoze a pridete na ine myslienky...mne to pomohlo oddychla som si ....a ten los skus nikdy nevies mozno fakt cosi vyhras 😉

jaron
4. máj 2014

@monika311 no ono je to tak trochu záludná filozofická otázka 🙂
u mňa je to ako keby som sa pýtal, či by som si znova vybral svoje deti - no jasne, že áno, ak by som však bol vrátený do minulosti a svoje deti v mojej mysli neexistovali, tak by som o nich pochopiteľne ani neuvažoval, podobne je to aj s manželkou, ak by akože mala v tej minulosti byť v mojej mysli, tak samozrejme by som si ju znova vybral, pretože je moja, určite by som si nevybral nejakú cudziu ženu 🙂 , aj keď sme na svadobnom oznámení mali verš:
"Mylujem ťa s chibami, to je celé tajomstvo."
(Ale ono je to asi celé hlúposť takto o tom uvažovať, aj tak sa to už nedá 🙂 )

veva45
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
monika311
autor
5. máj 2014

@veva45 ak mas ist kam s detmi byvat a myslis si,ze sa nezmeni tak poziadaj o rozvod s zariad si zivot bez neho.Neviem kolko mas rokov ale v podstate je to jedno zacat odznova sa da aj v padesiatke.Tak vela stastia ti prajem aby si sa rozhodla spravne.A tie hadky si tak neber radsej mu povedz,ze sa uz nechces hadat a ked to nepomoze tak ho ignoruj....

moonlight1210
5. máj 2014

@monika311 ked pocujem stereotyp a stretala som byvaleho a ozvali sa pocity - tak si hovorim: kto chce kam, pomozme mu tam.
Manzelstvo, kde nie su vazne problemy a tvrdenie ze je nuda - to naozaj nie si schopna si vymysliet neico co tvoj zivot naplni? Okrem neustaleho cakania, ze ten druhy ti ho ma naplnit?
Ak si odisla od prveho, pre nieco to bolo (ak on od teba, tak si zrejme ty nebola dost dobra). Je mozne ze tiez sa ti prejedli tie dlhe rozvohory a chybalo zas nieco ine.

Neviem, mne to pride ze vymyslas, lebo ti je vlastne pridobre a ked pozries na romany - tam dej napreduje len preto ze sa vzdy nieco zle deje. Keby pokracovanie bolo o tom ako uz si iba dobre zili, tak ho zavrieme po prvej kapitole - lebo stastie je vlastne do istej miery nuda. Ked zistujem ze sa nudim, uvedomujem si, ze inak mam vsetko, co mi na komfort treba. Dobreho muza, zdrave deti, ziadne trenice v rodine, vlastne byvanie bez hypoteky, fungujuce auto, uspory v banke, pracu iba na 8 hodin, vikendy a dovolenky, priatelov, ... Same bezne, nudne veci. Ale tak dolezite.
A vzysok si vyplnim zalubami.

Zamysli sa, ci ti skutocne cosi vazne chyba a ci naozaj si nevies zivot naplnat aj sama. Lebo ak nevies, pojde dole vodou akekolvek manzelstvo, co uzavries. Vzdy budes totiz nieco chybat. A to nieco tam musis dodat sama.

sunshineka
5. máj 2014

kedze je byvaly,tak pre nieco zavazne sme sa rozisli a nie,nechcela by som byvaleho spat.aj ked bol v urcitych veciach dokonaly,vedel sa spickovo postarat o domacnost,dom,zahradu atd,ale co z toho,ked rad chodil za cudzimi zenami.a ci je stastny?nech je,prajem mu to.ja som tiez stastna a poradim ti jednu vec.nepremyslaj,vtedy budes aj ty stastna.vaz si to,co mas a stastie pride aj k tebe.tes sa z malickosti

marse
5. máj 2014

Minulosť je minulosť. Viac ju neriešim. A moja odpoved je ANO opat by som si vybrala manzela. Vonia tou spravnou chlapskou clovečinou. Aj ked ma specialne nadanie ma občas vytočiť. Ale ma dar to obratiť vsetko na humor a vtedy sa opýta ze kto by ma vedel lepsie nahnevat ako on? 😀 Je to o vzajomnom chceni. A o tom že iný chlap by to so mnou nevydržal. A ja som leniva to aj meniť 😀

A čo sa týka tých pocitov, že sa rozbucha srdiečko pri stretnutí bývaleho tak iba tolko , že ak ma žena dobre zazemie a ako tak dobreho chlapa co nevyvádza tak iba prislovie mojej babky.. Bolo koze dobre, išla sa na ľad šmýkať. 😉

andreasiskova3
5. máj 2014

Jednoznačne by som si opäť vybrala iba a jedine môjho manžela.Nie je dokonalý, veď ja tiež nie ale váži a ctí si ma. Pre mňa je ten najlepší.Sme spolu už 17 rokov z toho 12 svoji. A aj napriek nejakym tým problémikom, ktoré sú v každom vzťahu sa vždy vieme dohodnúť a všetko vyriešiť. Vieme čo je pre koho dôležité a preto nebazírujeme na banalitach. Je ūžasný otec a manžel, aj teraz mi nosieva kvety . Samozrejme, že sa stalo aj to, že popri robote a deťom sme sa jedného času akoby odcudzili, ale našťastie sme si to obaja včas uvedomili a zase sme ako novomanželia 😀 .Na každom vzťahu treba pracovať neustàle.

celasapremenim
5. máj 2014

@monika311 no, ja ti asi nepomozem psychicky, lebo som si zobrala najlepsieho chlapa pre seba za muza, som s nim uz velmi dlho (13 r. manzelia a 17 spolu) a nikto sa mu nevyrovna v nicom, byvali ani z chlapi z partie ani chlapi z prace ...a to myslim, ze po rokoch uz ziadne ruzove okuliare nenosim

monika311
autor
5. máj 2014

@moonlight1210 a vies,ze mas asi pravdu...ja nehovorim,ze balim veci a utekam k byvalemu,ale ze neviem co vobec k nemu citim,ale asi fakt ako to ty pises je to len z nudy a mala by som si viac vazit to co mam...vzdy ked budem mat podobne zmyslanie tak si precitam co si mi napisala...dakujem 🙂

mima4
5. máj 2014

ja som pred manzelom nemala ani jedneho priatela a vnimam to ako velke pozehnanie pre moj zivot 🙂 lebo som si chranila srdce pred rozchodmi a tym, co prezivaju tu tisice zien...a v ich srdci to zanechava stopy smutku, zatrpknutia...

Moj manzel nie je dokonaly, ale slubila som mu ze ho budem milovat do konca zivota a este v zivote som nestretla takeho muza akym je on - laskavy clovek, ktory ma dal na druhe miesto vo svojom zivote. cim sme dlhsie v manzelstve (viac ako 4 roky), tym viac je nas vztah hlbsi, dovernejsi a tym viac objavujeme tu krasu daru manzelstva pre nas zivot.

sissmiss
5. máj 2014

@digysa wau, ty si mala mobil pred 18 rokmi 😅 ?