Vydatá a zamilovaná ale nie do manžela

anissee
1. máj 2013

Ste tu nejaká taká?? Mala som na Slovensku priateľa s ktorým mi bolo super, myslela som že s ním už zostanem a naraz som odišla za prácou do Nemecka...Najskôr som sa vracala domov, potom som sa už nevrátila...vlastne aj kopačky dostal po telefóne...zoznámila som sa tu s mojím terajším manželom. Totálne ma očaril, spĺňa všetko čo som si vysnívala a čo mal môj ,,ideálny muž,, mať. Všetko bolo super, vzali sme sa, kúpili dom, ja som ostala pracovať a máme spolu syna. Je mi s ním veľmi dobre nič mi nechýba..len.... Pred pár týždňami som sa vrátila domov a stretla som môjho bývalého...a cítila som sa ako pubertiačka 😀 😀 Ked som ho zbadala hned motýle v bruchu, ruky sa mi triasli ....Po takom čase sme sa porozprávali a ja som cítila to čo predtým...Ale ako môžem ľúbiť aj mm aj Tomáša? Ako? Nič mi nevyčítal, stále sa na mňa usmieval...a pri odchode mi dal malililinký bozk na rozlúčku a vyjadril sa že je sám lebo stále čaká 😢 😢 😢 Už som bola ako tak vyrovnaná, aj som si myslela že to bude ok a v Nemecku sa to vráti do starých kolají...ale houby...som doma síce len dva dni...ale ja na neho stále myslím...a najhoršie na tom je, že mm ma prekukol, spýtal sa ma či som sa s ním stretla a čo sa dialo. A ja som sa samozrejme nepriznala 🤐 😔 Stále zatĺkam a tvárim sa že je všetko ok ale nie je....Juj...
Baby poradte...ktoré ste boli v podobnej situácií....podarilo sa vám zabudnúť časom? A ako?Vôbec neviem čo mám robiť....

damiankad
1. máj 2013

och ty ťava...ja viem že je na výčitky neskoro..ale ja som ti vravela, že nemáš špekulovať... ☹ 😀 aspoň viem že ste dobre došli, kedže sa ti nedá dovolať....pozdrav Lexiho 😖

mima4
1. máj 2013

@anissee

čo robit?

miluj viac a viac svojho manzela, prejavuj mu skutky lasky a vyhybaj sa akemukolvek stretnutiu s expriatelom. TY si sa dobrovolne rozhodla zostat so svojim muzom cely zivot, dala si mu slub, slub ze ho neopustis, budes mu verna, budes pri nom stat... ked si chcela nechat otvorene vratka, na to je tu zivot "na hromadke", kedy ludia sa neberu lebo nie su si isty ci by dokazali prijat toto rozhodnutie, tento zavazok.

Casom zabudnes, pretoze aj kebyze tam bola laska, tak skutocna laska nestavia na nestasti druheho cloveka, tym padom by si nedokazala ublizit svojmu manzelovi. Laska hlada dobro druheho, nie seba, to je dolezita odlisnost oproti sebeckej sebalaske, ktora neprinasa pozehnanie druhym.

zuzanockamt
1. máj 2013

@mima4 ale manzelstvo tiez nie su zelezne okovy a nikto nemusi byt vo vztahu nasilu, lebo uz ma na to papier ... vzdy sa da odist, len si treba zvazit, ci to stoji za to

voskovaeva
1. máj 2013

och

modrazaba
1. máj 2013

@anissee Tvoj muz si nezasluzi aby si ho opustila kvoli byvalemu slovenskemu priatelovi. Dufam ze nad tym ani neuvazujes. Dobre si rozmysli co urobis; jedna vec je pobluznenie ktore moze za par dni alebo mesiacov prejst druha vec je realny zivot z dobrym muzom; dieta. Vies si predstavit ze by si o toto vsetko prisla a vratila sa na Slovensko - do neistoty? Ja by som urcite neriskovala. Ani pre byvalu lasku nie. Zelam ti aby si sa velmi rychlo spamatala a vratila sa v myslienkach aj v pocitoch tam kam patris - k svojmu muzovi a dietatu. Oni si nezasluzia aby si ich sklamala. Drzim palce!!!!

zuzulica
1. máj 2013

@anissee chvíľkové pobláznenie...ja by som povedala,že čo nemáme nás najviac láka,ale keď to dostaneš ťa to prejde,len či by to stálo zato...Myslím,že ten bývalí asi nebol až taký dokonalý,keď si sa na neho vykašľala.

sissy27
1. máj 2013

@anissee no čo, bolo koze dobre tak išla na ľad tancovať... a zíde z očí zíde z mysle - už sa to raz stalo voči tvojmu ex, tak sa z toho zase vyspíš a bude... alebo je Tomáš tak úžasný, že hodíš za hlavu svoj doterajší život, rozvedieš sa, budeš sa súdiť o dieťa a on bude stáť pri tebe a spolu to zvládnete a začneš nový, lepší život? Hmmm porozmýšľaj...

machovalucka
1. máj 2013

tebe by sa páčilo keby ťa manžel opustil pre bývalú??????

sevi
1. máj 2013

presne tak. Manželovi nič nehovor. Zbytočne by si si to doma pokazila. Toto "zaľúbeníe" poblaznenie ťa za chvíľku prejde a všetko pôjde v starých kolajach s manželom.máš aspoň trochu rozumu tak nerob unahlené závery. A posledná veta - keď vtačka lapaju pekne mu spievaju. Zamysli sa nad tým.🙂

darinkamandarinka
1. máj 2013

@anissee
ja som bola na tom tak isto.teda az na to,ze s priatelom nie sme zobraty.s byvalou laskou som si pisala cez net a obcas som mala sto chuti nehat priatela a ist za tym druhym.ale neurobila som to.vies nie nadarmo sa hovori : nikdy neopust niekoho koho milujes pre niekoho kto sa ti paci,lebo ten kto sa ti paci ta opusti pre toho koho miluje.
ale zas u teba to platit nemusi...no dobre si zvaz co urobi.mas manzela a dieta kt.ta miluju.koho viac milujes?s kym sa citis lepsie?
drzim palce 🙂

mimka11111
1. máj 2013

@anissee nevieš,čo chceš a nevedela si to ani pri tvojom bývalom expriatelovi.....keby si teraz stretla tretieho "podobného" muža, "zamiluješ" sa aj do neho....v prvom rade by si si mala upratať sama v sebe,aby si neubližovala všetkým, ktorých vo svojom živote stretneš

anissee
autor
1. máj 2013

@modrazaba
@zuzulica
@sevi veru mu nič nepoviem...máte pravdu...nebudem sa už trápiť myšlienkami o Tomášovi a čo by bolo ak...som vydatá a mám syna...mm ľúbim zostane to tak a ja zostanem s ním...on mi to pomôže prekonať...dakujem vám za rady ...ešte prejde kooopa času kým sa to urovná....ale verím tomu že bude všetko ako predtým 🙂 Ja sa cítim doma tu a som tu spokojná...aj náš syn...budem robiť všetko pre to, aby som konečne zabudla

anissee
autor
1. máj 2013

@machovalucka myslím že nejde o to či by sa mi to páčilo...keby vedel, že ma už neľúbi nechala by som mu voľnú cestu...čo by som urobila aby to bolo inak?? a

mima4
1. máj 2013

@zuzanockamt pre mna manzelstvo nie je papier, ale rozhodnutie, vážne rozhodnutie na celý život a pravdaže dobrovolné rozhodnutie. Človek ktorý je však slobodný, má právo odísť hocikedy preč, je to legálne, pretože toto rozhodnutie neprijal.

zuzanockamt
1. máj 2013

@mima4 pravo odist ma aj clovek, ktory ma sobasny list 🙂 ... manzelstvo nie je väzenie 🙂

moniciak
1. máj 2013

A pri zoznámení a prvom randení s mužom motýle neboli??? 🙂 Čo si myslíš, co by si dosiahla??? Áno pár mesiacov či roky by ste si užívali a potom by prišli prvé problémy a tebe by začal pravdepodobne chýbať manžel, ktorý ti neublížil... Predstav si takúto bydúcnosť s bývalým a myslím, že ťa tie chute rýchlo prejdú...
Áno, sme ženy, máme rady lichôtky aj vyznania, ale ty máš syna, ktorý si nezaslúži prísť o otca kôli tvojim výmyslom...
Držím palce

moniciak
1. máj 2013

@zuzanockamt Ale nie kôli tomu, že sa chce cítiť ako pubertiačka 🙂

zuzanockamt
1. máj 2013

@moniciak tak ako som napisala vyssie - odist moze clovek kedykolvek bez ohladu na to, ci ma na partnera papier alebo nie, ci maju spolu deti, alebo nemaju - len si musi zvazit, ci mu to fakt stoji za to - to uz si musi zvazit kazdy sam ... kazdy sme iny a konali by sme v danej situacii po svojom 🙂

mima4
1. máj 2013

@zuzanockamt nie je spravne odchadzat z manezlstva, ked do neho vstupujeme a vieme s "cim"... to co ty prezentujes, to je sucasny pohlad na manzelstvo, ktore zanechava predovsetkym dosledky na ludoch, na detoch, pretoze vsade sa prezentuje "ked uz nechces, proste odid", ale manzelstvo je zavazok lasky, zavazok, ze niekomu slubis, ze ho budes milovat, starat sa o neho, zdielat s nim zivot ... Autorka tejto temy dobrovolne a z lasky vstupila do manzelstva s inym clovekom, preto by mala svoj slub dodrzat.
Na legalny odchod je tu zivot "na divoko", ktory si coraz viac ludia vyberaju, kedze nechcu sa viazat. V takom zvazku mozes aj vymenit partnera, pretoze je to nezavazny vztah.

zuzanockamt
1. máj 2013

@mima4 aha, no a co teda pripady, ked je jeden z partnerov - manzelov tyrany a podobne ... aj vtedy plati "az kym nas smrt nerozdeli"? 😝

figurka1985
1. máj 2013

ja som prezila nieco podobne... byvaly priatel, s kt. sme boli 6 rokov. Rozumeli sme si skvelo, ale odisiel do UK, a prestalo to klapat... vztah na dialku neuspokoji ani muza, ani zenu... tak sme sa rozisli- ako inak- tiez na dialku....
Nasla som si tu muza, ktory mi dal to, co mi byvaly nedal, kedze odisiel... Do roka bola svadba... som stastna, spokojna... planujeme rodinku, a viem, ze je to muz, s ktorym chcem porezit zvysok zivota....
Ale vratme sa k mojmu byvalemu... nedavno som zistila, ze si nasiel priatelku, co mu velmi prajem. Velmi sa kvoli rozchodu trapil... Prvotny pocit bola spokojnost, ze konecne je opat stastny... a potom sa mi zacali vracat vsetky spomienky, na chvile, co sme spolu zazili.... na fotkach som videla jeho ranu na ruke, ktora viem kedy a ako presne vznikla, jeho medzeru medzi zubami... atd... v ten den som na neho intenzivne myslela, pratala v hlave... zistila, ze stale mi chyba, ako clovek... Rozpravala soms a o tom aj s mojim manzelom, kedze videl, ze nieco so mnou nie je v poriadku.... Mam stastie, ze je chapavy, a prezil podobnu situaciu.... Viem, ze lubim jeho, ale miestami si spomeniem na byvaleho, niekedy mam pocit, ze ho lubim... ale je to moja prva laska, ta sa vymazat len tak neda... prisla som na to, ze toie spomienky, pocitiy sa nam trosku neskor vracaju kvoli tomu, ze aj rozchod bol na dialku... teda- neprezivali sme to tak, ako by sme to prezivali, bojovali, keby sme tomu celili zoci-voci. Potlacili sme to v sebe, a teraz sa to odkryva... Ja dnes viem, ze byvaleho budem stale svvojoim sposobom lubit... ale nie ako muza, s ktorym som sa rozhodla prezit zivot, zalozit rodinu.... Minulost treba nechat minulostou... a zit v pritomnosti 🙂
Drzim palceky, aby si v sebe nasla odpoved ... urcite nie si jedina 🙂

ludka140281
1. máj 2013

@anissee ajaj maš to tažke,,,,nechaj to na čas tak a sama uvidíš,,,,ty vieš presne kto ma ake pre a proti,,či to s Tomášom nieje len akoby nesplnený sen,alebo nenaplnená láska? asi by som na čas žila naplno s manželom a čas ukáže...držím prsty 🙂

gabrielka94
1. máj 2013

skus si predstaviť,že y sa to stalo tvojmu mm a ty y si bola tá, o ktorej by on premýšľal, či si tá pravá a či s tebou ostane... 😔

jabadaba
1. máj 2013

@anissee zda sa, ze tie motyle v bruchu boli len traviace pochody. Ak by boli skutocne, tak sa asi s byvalym nerozidete a nehladas idealneho muza v niekom inom. 😀

jabadaba
1. máj 2013

@zuzanockamt to hej, manzelstvo nie je vazenie, ale ani holubnik, kde si parteri pobalia saky paky zakazdym co ich popadnu motyle v bruchu. Najma ak sucasneho manzela maju idealneho.

mima4
1. máj 2013

@zuzanockamt ale ja som nepisala o takych pripadoch, ale o tom, ked clovek DOBROVOLNE vstupuje do manzelstva.

machovalucka
2. máj 2013

@anissee vieš,mna manžel opustil krátko po svadbe kvôli kolegyni a mne sa zrútil celý svet,pre mna to bolo navždy.....s tým som išla pred oltár-pokušenia prídu v živote velakrát,je len na nás.....keby si sa vydala z naozajstnej,bezhraničnej lásky asi by si nerozmýšlala o bývalom....ale stereotyp príde do každého vzťahu,daj tomu čas a život ti ukáže cestu....nerob unáhlené riešenia....držím palce,aby si sa rozhodla správne...

atinag
2. máj 2013

Nuz "stara laska nehrdzavie"... 😅 ...mat tak taketo problemy... 😅

cica99
2. máj 2013

@anissee "este prejde kooopa casu, kym sa to urovna"....tak to ma rozveselilo. CAS je naozaj velmi relativny pojem....o cas sa neobavaj, ja v tvojom pripade tipujem max. tyzden. 🙂

atinag
2. máj 2013

@cica99 😀

didi3
2. máj 2013

@anissee Podla mna by si mala v prvom rade mysliet na svojho synceka. 😒 potom sa rozhodnes urcite spravne 😉