icon

Vysťahovali nás z domu, som v krízovom centre a manžel sa túla

avatar
emka1990
7. júl 2020

Dobry den na uvod sa predstavim volam sa Ema
Sama neviem kde a ako mam zacat
Tak dozvedeli sme sa sa ze cakame babetko.aj ked ma dcerka len 16 mesiacov sme si povedali ze to dietako je dar a bude viac starosti ale dame to a vyrastu nam deticki spolu .
Zacali sme hladat vetci byt nasli sme podpisala som najomnu zmluvu a zaplatila najom potom prisla korona manzel prestal pracovat na tri tyzdne a peniazky sa pomali minali nikdy sme vela nemali.ale zijeme zivot ako kazda rodina tak bol treba zaplatit druhy najom sla som do banky a na ucte bolo 316eur tak som 300uhradila s tym ze pridem domov a pojdem uhradit este 50 nebola som este ani doma zvonil telefon ze sa mame vystahovat zato ze som poslala 300eur prenajimatel bol arogantny clovek ktori uz nechcel 50eur ale uhradit aj dalsich 350eur do 29teho tak sme mali zaplatit 400eur bolo to o 13 dni manzel mal uraz na ruke mal to site 8stichov do prace siel aj tak prislo 29teho a vyplata meskala prenajomatel bol neodbitny na druhy den sme sa mali vistahovat do 12 stej prisli o 10tej uprosila som ho aby sme si tam mohli nechat aspon veci na tri dni a odysli sme z baraku boli sme na ulici s 16 mesacnou dcerkou ja som v 8smom mesiaci tehotenstva co teraz kam ist ?? Ani jeden nemame rodicov co nas uchilia dnes je 7 dmeho muz je psychicki na dne ten sa mi straca pred ocami dcerka place den noc ostali sme bez penazi strechi nad hlavou a dalsia rana prisla ked som sa dozvedela ze bez akeho kolvek upozornenia nam vyhodili nabytki 2 rocne oblecenie pre Emku synceka vsetko niekde na smetisko pracku si nechali ja som skoncila krizom centre manzel sa tula ja neviem co mam robit.bojim sa ze spravi nieco co uz nevrati nikto spet vidim Emku ako tasko to tu.znasa ja uz neviem co.robit nikdy som neziadala o pomoc neziadala nic od statu kam mam priniest.synceka ?? Co mu mam obliect ako ho mozem prinies na tento svet uz

avatar
stanulienkat
7. júl 2020

@domininka Aké priaznivé okolnosti???? Veď keď nemám v hlave nasraté a nie som úplný prvok, tak si nerobím deti keď nemám z čoho žiť. To je úplne základný predpoklad, na to nemusíš mať vôbec zlatú hviezdu na čele. Idem robiť ,niekoľko rokov makám a potom si založím plánovanú rodinu. Nenechám sa z buchnúť dvomi deťmi s debilom na krku bez bývania.

@romanovic To je zaroven od nej aj rada,ako sa nedopracovat k takemuto vysledku.

avatar
jaskolka
7. júl 2020

Nesedí tam viac veci, proste neverím autorke ani slovo. Bud úplný blud, alebo len chce ťahať peniaze a zadarmo veci.Pise celkom nereálne....

avatar
gucciok85
7. júl 2020

@ckatka trápne

avatar
gucciok85
7. júl 2020

@domininka presne toto hovorím, je trápna

avatar
deti95060810
7. júl 2020

to si vymyslela že? lebo vysťahovať z jedného dňa na druhý ťa jednoducho nikto nemôže.... A už vôbec nie ak je v rodine malé dieťa....😉

avatar
nini1010
7. júl 2020

@ckatka Prepac ale bez ohladu na to, ci je tento pribeh skutocny ci vymysleny,ty si asi nie uplne kompletna.

avatar
gucciok85
7. júl 2020

@solange7 keď žijú z výplaty do výplaty, prečo by nemohli minút tie peniaze? Nemajú našetrené,ona je na materskej. On veľa nezarobí. Treba platiť nájom, treba na jedlo atď. A love sú fuč. 🤔

avatar
ckatka
7. júl 2020

@domininka to vôbec nie sú priaznivé okolnosti. To je tvrdá makacka. Rad som jej dala neúrekom...A je to výstraha pre ostatné hlavne.

avatar
ckatka
7. júl 2020

@gucciok85 asi tak ako vymyslený príspevok od autorky ktorá si myslí že dostane niečo zadarmo...

avatar
ckatka
7. júl 2020

@nini1010 ja som kompletnejsia ako si myslíš. Všetko v živote som si odmakala ja aj môj muž. Začínali sme s holými zadkami naše rodiny nemali ani na zaplatenie internátu takže od 14 rokov som mala vlastný príjem z ktorého som si hradila co som potrebovala do školy a podobne.
Toto je výstraha pre ostatných, ktorí nerozmyslajú dopredu a narobia si deti a potom nevedia kam s konopí...Dieťa je dar. Ano samozrejme. Ale dar o ktorý sa máš starať.
Odhliadnuc od toho ze je to fake profil fake téma...

avatar
nina37
7. júl 2020

@ckatka tak vieme skoro cely zivotopis aj co kamosi studovali,vsetcia si musime hlavu buchat ze sme nestudovali medicinu,no tiez nemam slov na taketo chvalenie a vobec od veci ale absolutne od veci odpoved

avatar
marca12
7. júl 2020

@ckatka takze vsetci hura na medicinu inych ludi nepotrebujeme vies co vdaka takym chuderam ako si ty,su medzi nami ludia na hranici chudoby. Kazdy na nich pozera zvrchu,ale nenapadlo ta,ze nemozme vsetci liecit chorych? Kto by ti potom piekol pecivo,natrhal zeleninu,ovocie,aby si si ju mohla kupit v obchode,kto by ti robil to tvoje poistenie? Ked by neboli klikaci v korporaciach ako si ich ty nazvala. A ze lekarova zena. Moze hanbit pan doktor,takto pozerat na ludi zvrchu. A nenapadlo ta,ze nie kazdy ma zazemie od rodicov? Ja dakujem bohu za vsetko,co nas rodicia naucili,ze nam dali zazemie. Ale nie kazdy mal to stastie a to sa potom s clovekom vlecie cely zivot. Nevies si ani predstavit,ake osudy maju ludia. Nesud,nechval sa a radsej pomoz. Nemusis financne,ale aspon moralnu podporu si zasluzi.

avatar
ckatka
7. júl 2020

@marca12 sorry ale muž si vyberal odbor/robotu takú ako ma, aj preto aby uživil rodinu. Ja takisto, aby som sa bola schopná uživiť sama. A je veľký rozdiel,keď niekto vytvára hodnoty alebo bezducho vyrába nepotrebné reporty bez pridanej hodnoty (zažila som aj také...v mnohých korporáciách je x ľudí nepotrebných a teraz cez koronu to zistili a poprepúšťali -presne tých, čo od rána do večera meetinguju a kavickuju a nič reálne neprinášajú do firmy).
A budem sa opakovať...slečne /pani..hoci fiktívnej...som poradila viac než dosť. A ostatní nech si radšej dávajú pozor predtým ako si budú zakladať rodinu s 300 eurami na účte a bez podpory rodiny. To je čistá nezodpovednosť.
Bud makám študujem brigadujem praxujem trénujem....alebo mam v paži, sedím pred telkou, vzdelávam sa len na konovi... a potom vyplakavam ze som "len obyčajný človek s nízkym platom". Haló. Každý sa narodí s tými istými 24hodinami denne. Je na každom ako s nimi naloží. Autorka sa rozhodla nejako...A holt...nedopadlo to dobre. Rozumné ženy sa radšej poučia na cudzích chybách...ako na svojich.

avatar
marca12
7. júl 2020

@ckatka pan boh zaplat za takeho doktora,ktory to robi pre peniaze

avatar
katarinka89
7. júl 2020

@emka1990 ty si tá čo chcela požičať tu na MK 100€?

avatar
nini1010
7. júl 2020

@ckatka Lebo nech je to kludne aj fake ale si totalne necitliva a toto co si tu napisala bolo uplne odveci.Okrem toho akoby to tak nemala kazda druha v zivote ale nevypisuju to zene ktora je na dnes ci uz je to pravda alebo nie.

avatar
lucitta9
7. júl 2020

@ckatka no tak zase byt doktor nie je ziadne terno, zvlast na SK ;) je kopec profesii kde sa lepsie zaraba, to si tvoj manzel mohol lepsie vybrat skolu 😉 a ako uz napisal niekto predo mnou - panboh zaplat za doktora co si vybral povolanie kvoli peniazom.
Milujem takych mudrlantov, co rozdavaju take rady ako mal kazdy na vyske studovat, aby sa mal dobre 🤦🏻‍♀️

avatar
ckatka
7. júl 2020

@marca12 no zadarmo to robiť fakt nikto v slovenských podmienkach nebude...našim lekárom nezavidim ani jediný cent...ale to nepochopí kto nezazije.
Našťastie môj chlap je dobrý človek a dobrý lekár, takže si nemusis robiť starosti.
Ale.to.je offtopic.
Ide o to ze táto téma ma byt varovaním. Kto chce, pochopí, kto nechce, o pár rokov tu bude prosikat.

Ja mam svedomie čisté. Pomôžem vždy keď môžem. Ale ako vravi to krásne indiánske príslovie...Daj človeku rybu a nasytis ho na deň. Nauč ho ryby chytať a bude sýty celý život....
Vzdy sa snažím ľudí učiť ryby chytať. Aj preventívne. Nikdy nevieš, kedy ta život zaveje k rieke... Ale samozrejme nebudem učiť človeka chytať ryby keď od hladu nevidí. Táto téma je fejk. Pochopte to.
Dúfam že sa z nej poučia druhí.

avatar
lindusss2016
7. júl 2020

@ckatka ja by som len chcela podotknut, ze korona sa najviac asi dotkla malych zivnostnikov, ktori svoju oracu robia s laskou, ale bolo im to zo dna na den zakazane. Za druhe medicina je (podla mna) odbor, ktory je nielen zamestnanim, ale v prvom rade poslanim. Ak to lekar nerobi ore pacientov, ale pre peniaze, nemoze byt dobry, nech je akykolvek odbornik, no ludskost a snaha ozaj pomoct pacientovi mnohym naozaj chyba, co je velmi smutne. Dalej by som sa chcela opytat, co si vystudovala a kde pracujes ty, to nechcem rypat, ale ked uz si to dala ako navod na "spravny zivot", tak by si mala doplnit tieto informacie, nech mlade baby vedia, kam sa oplati ist studovat 😊 Ja mam v okoli chvalabohu vela ludi, co robi svoje povolanie s laskou a pocas korony pocitili velku krizu, napriek tomu by nikdy nemenili, aj keby vedeli, ze o rok pride kriza zas... peniaze z daleka nie su vsetko, cim samozrejme nechcem obhajovat nezodpovednost ludi, co ziju ako autorka, len mi prislo, ze cely tvoj prispevok smeruje k tomu jednemu...

avatar
gazpalm
Autor odpoveď zmazal
avatar
ckatka
7. júl 2020

@lucitta9 prečo na výške? Ved mat sa dobre môžeš aj ako šikovný podnikateľ, dobrý startupista, športovec, remeselnik, kozmetička, šéfkuchár ....nikde nevravím ze lekár je terno. Len vravím, že je to jedna z profesii, ktoré nemajú problém uživiť rodinu, lebo chorí budú vždy. Rovnako ako vždy bude mať prácu hrobar, stolár ci elektrikár... A preto pri vyberaní profesie je fajn myslieť na to, či sa tou pracou uživim. A snažiť sa byť perfektný vo svojej profesii. A nie ísť z gympla na pofiderny odbor na VŠ, ktorý ťa reálne na život neoripraví. Alebo ísť na ľahkú skolu lebo tam nie je matika..
Proste makať na sebe. Je x možnosti aj zadarmo. Len ľudia sú leniví. Pohodlni. Prídu z roboty a pustia si telku. Alebo idú do krčmy. Voľný čas pasívne zabíjajú. A pritom.by mohli robiť na tom aby sa mali lepšie. Ale je jednoduchšie vyplakavat na konikovi ako sa mam zle a ako za to nemôžem. Môžeš. Sorry. Za svoj život si každý môže sám. Stávajú sa aj zlé veci...ja viem a beriem. Som polosirota. Z chudobnej rodiny. Ale to nie je výhovorka. To bol pre mňa hlavný dôvod makať. Nie po skole chodiť chlastat s kamarátmi...ale robiť.

Niekto.pisal.ze.sa.chvalim.a neradim...
Treba čítat s porozumením..pekne som.tam napísala.co.treba robiť v takých prípadoch. Pohovor so socialkou, prvoradé aby neprišla o deti, potom vybavit dávky, mestský úrad, popytat sa o sociálne byty, zamestnávateľ (jej alebo manželov)...

Cieľ príspevku je vymamit peniaze od mamiciek. To ste snáď pochopili. A autorka bola rýchlo prekuknuta....to sa na MK nerobí.

avatar
yipsylonka9742
7. júl 2020

@ckatka aj mna zaujima, kde pracujes a co si vystudovala...cisto zo zvedavosti...
Nikdy nepochopim, ze preco tvoj a podobne pribehy su negativne okomentovane...(samozrejme, ze viem ale nepaci sa mi to)
Preco, ked sa clovek snazi ...druhi to beru hned ako ..a tri bodky... ??? Ach jaaj...

avatar
ckatka
7. júl 2020

@lindusss2016 vieš čo ja som vyštudovala relatívne ťažký technicky odbor na STU, kde nás zo stovky na začiatku skončilo osem...z toho ja ako jediná žena. Popritom štátnice z ekonomiky a pedagogické minimum. Plus praxe, staze a brigády tu aj v zahraničí a potom popri robote PhD. Popri skole som robila všetko možné od telefonistky, cez dokladanie tovaru v Lidli po skladanie letákov, cez víkendy keď kamošky chodili zurovat, som si privyrábala na akciách s kapelou, len aby som mala na školu.
Popri materskej sa snažím zlepšovať dalsi jazyk aby som vedela komunikovať s firemnými pobočkami v ich jazyku lebo nie všetci hovoria anglicky...A študujem akreditovaný kurz mediatorstva..lebo...proste mi to príde ako potrebná zručnosť pri práci s ľuďmi.

Babám ja osobne veľmi odporúčam technické smery. Žiadne sociálne práce, ekonomiku ci humanitné vedy...Mnohé budú v technike lepšie ako chlapi, lebo sú preciznejsie. Kľudne aj informatiku. A jazyky. Ale nie ze učiteľstvo angličtina /hudobná. Normálne ísť von a pracovať par mesiacov a naučiť sa riadne jazyk. Chodiť na odborné konferencie / vystavy/ semináre...sledovať vývoj vo svojej Profesii, nestagnovat. Pôrodom život nekončí...

Alebo potom ešte čo mám úspešné a spokojné kamošky (mnohé aj bez VŠ), tak bud sú doktorky tiež, alebo inžinierky (technické), softvérové špecialistky, alebo potom také, čo našli dieru na trhu a vyrábajú niečo chcené a dosť špecifické ...napríklad oblečenie pre nosicske maminky alebo bezlepkové zákusky...alebo barefoot topánky.

Len sa mi nožík vo vrecku otvára, keď vidím tie príspevky na konovi "chcem začať podnikať, poraďte v čom " 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ Bez kreativity, bez nápadu...ako chceš byť úspešná, keď sama nevieš v čom?

avatar
terina25
7. júl 2020

By ma zaujimalo, kde sa da brigadovat od 14 rokov 🤔

avatar
nina37
7. júl 2020

@lindusss2016 myslim ze dala navod skor ako sa “dobre”vydat😂

avatar
ckatka
7. júl 2020

@yipsylonka9742 príspevok vyššie. 😊 som rada ze sa tu nájdu ľudia ktorí so mnou súhlasia (to množstvo lajkov vidím) a chápu, o čom to celé je.

Ako technik s tými zručnosťami ktoré mám, som si v živote prácu nehľadala...vždy mi bola ponúknutá. A vždy mi za ňu dali koľko som si zapytala.

Ja by som si veľmi priala.aby všetky ženy tu na konovi boli úspešné, šťastné, milované a spokojné. Pretože potom by nemali vôbec žiadny dôvod závidieť, rýpať či inak prenášať negatívnu energiu.
A ja sa cítim dobre keď sú okolo mňa ľudia, ktorí sa majú dobre. Čiže robím všetko pre to, aby som sa mala dobre ja, AJ ľudia okolo mňa. Chápeš...Si to, čo sú ľudia okolo teba...

avatar
ckatka
7. júl 2020

@yipsylonka9742 to máš ako Cibulkovu...všetko zarobila vlastnou drinou...A aj tak ju zhejtuju lebo závidia 😂😂😂 okej...má viac ako ja...A co...nech sa ma dobre. A nech utraca peniaze v obchodoch mojich kamošiek 💙

avatar
nina37
7. júl 2020

@ckatka hlavne ze lekari “placu”ako malo zarabaju

avatar
ckatka
7. júl 2020

@terina25 keď som ja mala 14, dalo sa. Chodila som spievat s kapelou. A recitovat na pohreby. A roznasat letáky alebo oberat uhorky známym na pole.

avatar
ckatka
7. júl 2020

@nina37 na hodinovú mzdu to nie je veľa ozaj...keď si preratas koľko tam stravia času a koľko času musia byť v pohotovosti na telefóne...môj chlap ma bežný pracovný mesiac aj 270hodin odrobenych. Dovolenky ma celu tohtoročnu aj vlanajsiu lebo im zakázali ju čerpať lebo ich je malo.
Keď sme to rátali...hodinovú mal nižšiu ako ja. Ale ano...zarobí...len furt nie je doma no...sú dni kedy odíde o 6 a príde o 16...a sú týždne kedy len prespať a prezliecť. Niekedy len prezliecť a najesť 🤦‍♀️
A to je atestovany špecializovaný druhy najskusenejsi na oddelení po primárovi. Denne na operačke.
Pred atestaciou zarábajú čistú almuznu. A nehovoriac o tom, že ťa škola stoji kopec peňazí...každú blbu učebnicu (ktoré my sme mohli mať z knižnice), si oni museli kupovať, lebo bez podpísanej knihy im skusajuci nedal skúšku...A takéto veci. A tie knihy sú drahé ako sviňa...6 rokov študuješ, ďalších 5 robíš za almuznu aby ta nechali zatestovat...A potom ti niekto bude zdaňovať ešte aj zjedene chlebíčky na kongrese, ktorý máš povinný ale platiť si ho musíš sám...A stoji ta minimálne 500€ a musíš na tri do roka...lebo kredity musíš zbierať...inak prides o robotu...
O tom už ľudia nevedia...
Ale nie o tomto bola táto téma.
Vedte svoje deti k samostatnosti. A.nezametajte im cestičky. Len tak sa naučia makať a prekonávať prekážky.