icon

Vysťahovali nás z domu, som v krízovom centre a manžel sa túla

avatar
emka1990
7. júl 2020

Dobry den na uvod sa predstavim volam sa Ema
Sama neviem kde a ako mam zacat
Tak dozvedeli sme sa sa ze cakame babetko.aj ked ma dcerka len 16 mesiacov sme si povedali ze to dietako je dar a bude viac starosti ale dame to a vyrastu nam deticki spolu .
Zacali sme hladat vetci byt nasli sme podpisala som najomnu zmluvu a zaplatila najom potom prisla korona manzel prestal pracovat na tri tyzdne a peniazky sa pomali minali nikdy sme vela nemali.ale zijeme zivot ako kazda rodina tak bol treba zaplatit druhy najom sla som do banky a na ucte bolo 316eur tak som 300uhradila s tym ze pridem domov a pojdem uhradit este 50 nebola som este ani doma zvonil telefon ze sa mame vystahovat zato ze som poslala 300eur prenajimatel bol arogantny clovek ktori uz nechcel 50eur ale uhradit aj dalsich 350eur do 29teho tak sme mali zaplatit 400eur bolo to o 13 dni manzel mal uraz na ruke mal to site 8stichov do prace siel aj tak prislo 29teho a vyplata meskala prenajomatel bol neodbitny na druhy den sme sa mali vistahovat do 12 stej prisli o 10tej uprosila som ho aby sme si tam mohli nechat aspon veci na tri dni a odysli sme z baraku boli sme na ulici s 16 mesacnou dcerkou ja som v 8smom mesiaci tehotenstva co teraz kam ist ?? Ani jeden nemame rodicov co nas uchilia dnes je 7 dmeho muz je psychicki na dne ten sa mi straca pred ocami dcerka place den noc ostali sme bez penazi strechi nad hlavou a dalsia rana prisla ked som sa dozvedela ze bez akeho kolvek upozornenia nam vyhodili nabytki 2 rocne oblecenie pre Emku synceka vsetko niekde na smetisko pracku si nechali ja som skoncila krizom centre manzel sa tula ja neviem co mam robit.bojim sa ze spravi nieco co uz nevrati nikto spet vidim Emku ako tasko to tu.znasa ja uz neviem co.robit nikdy som neziadala o pomoc neziadala nic od statu kam mam priniest.synceka ?? Co mu mam obliect ako ho mozem prinies na tento svet uz

avatar
whatever1
7. júl 2020

@ckatka Prepáč, ale si hrozne povrchna. Neviem ako tvoji rodičia, ale moji ma učili vážiť si kazdu pracu a nepohrdat nikým zato ze robí smetiara, upratovačku, predavačku a pod.... Každá práca je potrebná a hlavne tie "podradne" práce su nedocemene ani platovo ani takými ľuďmi ako si ty. Nie je dôležité koľko kto zarába ale to akým je človekom. Máš nesprávne zoradené hodnoty. Keby bolo podľa teba a každý by mal nadštandat, kto by potom vykonával tie obyčajne práce? Ved trosku rozmýšľaj a prestaň sa chvastat, tak si obdiv neziskas.

avatar
evalea
8. júl 2020

@whatever1 presne v kuse len ja ja ja 🤣🤣🤣myslím že má naozaj troska pomýlené hodnoty chcela som napísať že keby zostala sama na všetko či by hovorila to iste ale myslím že by sa vynasla veľmi rýchlo hneď by napísala ďalšie uzastne veci čo v živote dokázala 😉😉

avatar
nenne27
8. júl 2020

@ckatka z teba ide riadny chlad...citova mraznicka

avatar
lindusss2016
8. júl 2020

@ckatka len ty stale pises o peniazoch ako o hlavnom kriteriu vyberu povolania... pre mna stastny zivot neznamenaju prachy a moznosti ich utracania. Robit, co ma bavi, byt slobodna a mat cas na svoju rodinu, to je to, co v zivote chcem. Samozrejme mat zabezpecene zivotne potreby je velmi dolezite, ale k tomu vela nepotrebujes, staci sa naucit hospodarit, su rodiny, co vyziju ozaj z malicka... ale aby som sa sustredila na to, ze cely zivot makam ako fretka medzi pracou a domacnostou len preto, aby sme mali a mohli stale nieco nakupovat, to mi zrovna nepride ako navod na stastie

avatar
beronsche
8. júl 2020

@ckatka "Vedte svoje deti k samostatnosti. A.nezametajte im cestičky. Len tak sa naučia makať a prekonávať prekážky." s tymto suhlasim.
Co sa ale tyka ostatnych prispevkov, velmi zle nacasovanie, nespravna diskusia.. Akoby si zene, ktora nemoze mat deti pisala, ake je to super, ze ty ich mas.. Nikto ti neberie tvoje uspechy. Ano, makala si tvrdo, klobuk dole, super. ALE - chyba ti pokora.. A mozno aj empatia.. Akoby si mala pocit, ze ty si lepsia, lebo ty si makala, ty si si vybrala dobre, ty si uspesna.... Zabudas na to, ze kazdy sme iny.. Kazdy mame inu mentalnu vybavenost, vysli sme z inych podmienok, formovali nas ine okolnosti.. A niekto veru musi aj "podradne" roboty robit, same sa to nespravi.. Aj ked oznacenie podradna praca je podla mna dost cez ciaru..

Este som chcela dodat, ze co ja vnimam ako total fail, tak vseobecne a aj v takychto smutnych pripadoch (aj ked tento je fake) je, ze ludom uplne chyba financna gramotnost. To je to, co ich dostava do problemov..

avatar
lindusss2016
8. júl 2020

@ckatka s tou samostatnostou deti suhlasim, urcite sa musia vediet postavit na vlastne nohy. Ja sa snazim im stepovst aj hodnoty podla poradia, ktore sama uznam za vhodne, peniaze a uspech merany peniazmi su pre mna v rebricku dost nizko.

avatar
beronsche
8. júl 2020

@yipsylonka9742 vies preco je to negativne okomentovane? Pretoze o tom pise na nespravnom mieste... Ak by toto bola diskusia o tom, co sme v zivote dosiahli, alebo ako smerovat deti, aby boli uspesne, tak by boli taketo prispevky vnimane velmi pozitivne.. Tu vsak miesa jablka a hrusky a este dost arogantnym sposobom, preto ta odozva..

avatar
lindusss2016
8. júl 2020

@beronsche do bodky s tebou suhlasim 👌
A ten zaver si vystihla, nie je problem, ze niekto nezaraba 2000€, ale len 500. Problem je, ked sa nenauci z toho vyzit. V dnesnej dobe je kopec moznosti, ako zit lacno, len netreba doma s cigaretkou v ruke vyplakavat, ze nemam dobru pracu a rodina sa o mna nezaujima.

avatar
stanulienkat
8. júl 2020

@ckatka myslim,ze sa nemusis tolko obhajovat a vysvetlovat. Blbemu nevysvetlis a aspon trochu inteligentny clovek pochopil,co si chcela povedat. Kazdy si je strojcom svojho stastia. Chapem,co ta tolko hejtuju. Ja mam tiez take nazory,no na MK sa to nenosi. Su tu povacsine jednoduche a financne negramotne zeny. Tu si za peknu,len ked kazdeho polutujes a potlapkas po pleci,ze ake tazke to ma. Tu sa malokomu chce rozmyslat a nieco robit,aby sa mal lepsie. Jednoduche je nechat sa zbuchnut nasilnikom bez strechy nad hlavou a nemat co dat detom do ust. Na MK sa to povazuje za standard a potom sa tu zeny predbiehaju,ktora horsie dopadla a ktora je vlastne blbsia. Ked rozdavas rady ako si zarobit a postavit sa na vlastne nohy,tak si za necitlivu,chamtivu a podobne nezmysly.

avatar
stanulienkat
8. júl 2020

@beronsche nemiesa hrusky s jablkami. Skus pohnut mozgovymi zavitmi a uvidis,ze to spolu suvisi.

avatar
karolinakr
8. júl 2020

@stanulienkat 😄😄

avatar
karolinakr
8. júl 2020

@stanulienkat @ckatka tiež suhlasim. Ked chce človek viac peňazi, musi makať, ak sa nenarodil so zlatou lyžičkou v puse, pripadne nechce zarabat prostituciou a fotenim aktov. Na to treba mozgovu kapacitu, cielavedomosť a vytvalosť
Tieto slovenske ceny niekolko nasobne presahuju vyplaty, tak kto neni Ing. Pudr...Mudr... moze si isť piskať.Takto su nastavene ceny i platy, na zapaDe sa ma aj bezdomovec dobre, su to bohate krajiny, možu si to dovoliť
Tiež su muži automaticky ponukani do veducich pozicii s niekolko x nasobne platim, tak ženy ak nie su šikovne od prirody to tu maju ťažke +(decka na krku)
Toto je bohužial cesta makať na sebe

avatar
yipsylonka9742
8. júl 2020

@stanulienkat si to vystihla maximalne, lepsie sa uz neda
..vlastne si vystihla celu pointu MK ... taaaak perfektny Komentar som este necitala a k tomu patri aj velke Plus @ckatka...

avatar
karolinakr
8. júl 2020

Moj spolužiak so ZŠ sa vzdy učil na same jednotky.Bol terčom posmeškov.Mama riaditelka otec doktor, tiež ho nanútili na medicínu On sa pritom učil nemčinu.Išli so ženou lekarkou do Nemecka a robi tam chirurga platy 6000 - 8000€ a to neviem či nehovorim malo.Kupil si dom čo bude mat asi za par rokov splateny.Tiez mu zavidim, ale rodičia ho dotlačili a robil spravne rozhodnutia v spravnom čase a žne si vysledky svojej prace, ako mlady človek je za vodou Dóchodok bude mať nadpriemerny
Takze ja to oceňujem i ked nie každy ma takych ambicióznych rodičov .

avatar
sasa1983
8. júl 2020

@ckatka ja som na tom značne podobne a značne rozumiem čo si tým chcela povedať. Kto nepochopí vopred, ako zaplniť dieru na pracovnom trhu, aby bol menej závislý od rôznych ťažšie ovplyvniteľných faktorov a okolností, tak hold pláva na rozbúrenej hladine.

avatar
stanulienkat
8. júl 2020

@karolinakr suhlasim s nazorom so slovenskými cenami, ale mnoho vecí zase súvis politikou, s povedomím ľudí o politike, so základnými ekonomickými znalosťami. Ludia sa neštítia opätovne voliť takzvaných socialistov, ktorí sa tu rozťahujú ako mafia a rozkrádajú túto republiku. Ludia nechcu chapat,ze NIC nie je zadarmo. Chcem podotknúť, že ja mám na Slovensko podpriemerný plat, napriek tomu sa prikrývam len takou perinou, na akú mám. Tiež, keď som začínala, mala som niekoľko brigád popri práci a nesťažujem si. Je to o mentalnom nastaveni. Ale viem,ze ked planujem dieta,musim sa onho JA postarat. Nie stat,ani nikto iny. Takze najprv sa zabezpecim a potom rodim.

avatar
sasa1983
8. júl 2020

Ale tak pointa bola inde. Ťažko babe radit a pomáhať. Je to nedobre zo všetkých strán. Keby to bolo skôr, jednoznačne by som povedala potrat, teraz už je na to neskoro. 1 dieťa..to by si našla prenájom a prácu a bolo by to ľahšie.

avatar
miriam11
Odpoveď bola odstránená
avatar
stanulienkat
8. júl 2020

@miriam11 ked nema autorka v hlave masrane,tak jej pomohla.

avatar
acrobaleno
8. júl 2020

Nemyslím, že @ckatka je povrchná alebo sa chváli. Len je hrdá na to čo dosiahla, je hrdá na manžela a nie je na tom nič zlé.
Čo sa týka autorky...nechápem takéto ženy.

avatar
acrobaleno
8. júl 2020

A tiež súhlasím s názormi, že keď niečo chceš mať, tak musíš na sebe zamakať, lebo nič nemáš zadarmo, iba ak máš bohatých rodičov. A nie čakať na niečo a veď nejako bude.

avatar
beronsche
8. júl 2020

@stanulienkat no aky jedovaty komentar.. Mozno mas problem citat s porozumenim? 😉
Mne je predsa uplne jasne, ze to, ako sa mas, suvisi s tym, co pre to robis.. LENZE toto nie je tema o tom, co robit v zmysle, akym to @ckatka otocila...
Predstav si, ze je autorka prispevku realna zena s takymto problemom.. Ano, posrala si zivot na totalku, zrejme je bez vzdelania, zazemia, podpory rodiny/ priatelov, bez prace, bez penazi a financnej gramotnosti je urcite.. Jedno male dieta, jedno na ceste, muz slaboch.. Ona zufala... Tak naozajstne bezmocne zufala... A tu jej zrazu zacnu zeny vypisovat, ze mala makat od puberty, mala si vybrat lepsie skolu, mala robit hento, mala robit tamto, lebo ony tak urobili a aha, ako sa maju dobre.. Ved bude mat chut sa rovno obesit! Preto mi to pride ako take mudrovanie, ktore je na tomto mieste zbytocne, ked cas nevratis, minulost nezmenis... Ano, moze si z toho zobrat ponaucenie, ale to by muselo byt napisene trochu inak, plus sa najprv musi odrazit od dna.. Jednoducho mi to nepride velmi empaticke, takto reagovat..

avatar
stanulienkat
8. júl 2020

@beronsche ano,mozno to nie je empaticke. Ale pomoze jej to mozno v tom,ze sa jej "nestane" o par mesiacov tretie dieta. Mozno si uvedomi suvislosti,vyber partnera,vyber zamestnania. Uvedomi si,ze sa sama musi pricinit o vlastnu biducnost.

avatar
nenne27
8. júl 2020

@stanulienkat haha jasne...ona si teraz bude citat litanie nejakej povyseneckej mudrlantky a vezme si ponaucenie😁😁😁

avatar
lucka_ke
8. júl 2020

@beronsche zase až taká bezmocná nie je, keď vie na MK pýtať peniaze... každý si poradí, príroda každého inak vybavila
tí s vyšším IQ sa budú vzdelávať a pracovať, aj na sebe, aj na svojich deťoch... tí ostatní čo majú charakter budú aspoň pracovať a snažiť sa si na seba zarobiť a zvyšok bude čerpať dávky a milodary, plodiť deti a sťažovať sa aký je svet krutý

avatar
nenne27
8. júl 2020

@miriam11 ckatka ma v prdeli ci pomoze ci nie.ona potrebovala celemu svetu povedat ze je pani dochtorova a ze makala cely zivot ako cinske dieta.v jej okoli ju uz asi nikto nepocuva tak nam sem supla cele CV😉

avatar
sasa1983
8. júl 2020

@nenne27 zatrpknutosť.ze ?

avatar
ndrag
8. júl 2020

Tiez neverim autorke ani slovo, toto je cisto vymyslena tema, pekne tu hraje na city, aby sa nasiel nejaky deb*l, co posle peniaze 👎

avatar
ernesternst
8. júl 2020

@emka1990 s dietatom nemaju zakonne pravo vas vystahovat, ani keby ste rok neplatili. Zozente si pravnika.

avatar
stanulienkat
8. júl 2020

@ernesternst ty by sj ju byvala rok zadara? To su chore zakony.