Za manžela mám hysterickú ženskú

fefe11
25. sep 2014

Ahojte, chcela by som len pocut vase nazory na situacie, kedy by mali rodicia vasho muza zasiahnut a prehovorit mu do duse a vsetko sa nakoniec otoci proti vam. Napr.moj muz nedavno zmlatil nasho 3 rocneho syna tak, ze mal krvne podliatiny na zadku (bolo to prvy krat a bolo to preto, ze si nechcel umyt zuby-fakt strasna vec 🙂). Ked som syna zobrala od jeho hysterickeho otca do izby, prezliect ho a utriet mu sopliky, tak som skoro onemela, ked do izby za mnou vpalila svokra a povedala mi, ze ale manzelia by mali drzat spolu. Ani neviem, co ma viac nastvalo, ci to, ze manzel maleho takto zmlatil alebo to, co povedala svokra. Nechapem doteraz ako moze jedna matka a babka takto zareagovat. Namiesto toho, aby isla za svojim synom a dobre mu vynadat, tak ona prisla za mnou. (Podotykam, ze nas syn je jedno uzasne vychovane dieta a nehovorim, to len preto, ze je nas ale preto, ze to o nom hovoria vsetci v okoli. Avsak niekedy ma aj on svoje dni, ako vsetci). To ale moj manzel nezvladol, lebo sa asi chcel pred rodicmi ukazat aky je on "Pan otec" a trochu sa mu to vymklo z ruk. Ja som svokre povedala, ze uz ich mam plne zuby, lebo stale si len obhajuju svojho synacika (nebolo to po prvy krat co vybuchol alebo neprimerane reagoval aj pred nimi a oni nic neurobili, nic nepovedali). Ja keby som sa tak spravala ku svojim rodicom, tak by mi uz jedna letela ... Neviem, ci som to nevidela ked sme este spolu chodili, alebo som bola taka zalubena, alebo sa pretvarovali (to vie ich rodina dokonale). Podstatne je, ze vsetci su v pohode, len ja stale trpnem, kedy opat nevyhovieme (ja so synom) muzovym poziadavkam. Uz aspon viem, ze svokra sa nas nezastane a svokor uz vobec nie. Ten je toho nazoru, ze si to mame vyriesit spolu. Odvtedy k nim moje city znacne ochladli. Manzel do poradne nechce ist a tvrdi, ze nemam prehanat, ze ziadny problem nemame. Moji rodicia sa snazili o rozhovor (lebo boli aj oni zatiahnuti do jednej z hadok, ktoru samozrejme vyrobil moj manzel), takze nasi sa snazili o rozhovor vsetkych: my, svokrovci, nasi, kde by sme si teda vsetko povedali, nech je cisty stol. Svokor ale na to povedal, ze on svojho syna nebude vesat na pranier. Pritom neslo vobec len o neho ale o nase manzelstvo. Takze nasi to vzdali a mama sa ma len z casu na cas opyta ci je vsetko v pohode. Ja ju nechcem zatazovat, takze: "ano, vsetko je OK". Mate niektora skusenosti s muzom, ktory je podla mna hystericka zenska, ktory sa nevie ovladat a potom sa ospravedlnuje za svoju reakcie?! Zaroven neznesie kritiku, cize ked mu chcem nieco negativne povedat na jeho osobu, tak vidim ako prepne do rezimu off a ked si dopoviem to svoje, tak zacne o inom alebo odide z miestnosti. Neviem, ci to takto niekam dotiahneme. Maly ho zboznuje, co sa tyka financii, tak sa vie postarat, aj ked si nezijeme ako krali, ale viac-menej v pohode. Mna len ubija zit takto s clovekom, ktory je sice dospely ale sprava sa ako decko. Vsetko musi byt tak ako on povie a aj ked ja to chcem inak, tak mi zacne hovorit milion argumentov, preco to chce tak ako to chce a ked ja najdem aj ten milionprvy, preco to chcem inak, tak on najde dalsie a ja to uz potom vzdam a vykaslem sa na to, lebo mam aj podstatnejsie veci v zivote ako riesit nejaku blbost polroka. Proste mam pocit, ze sa k sebe vobec nehodime a neviem, ci to chce cas, alebo mam vyhladat nejakeho odbornika, alebo sa na to vykaslat a rozviest sa (avsak trpel by aj syn).

bubelko
25. sep 2014

@gabrielasofia vzhladom na to, ze som v podobnej situacii nikdy nebola, neviem ti povedat, ako by som naozaj reagovala.
ako primarne ked vidim, ze muz je podrazdeny a nema nervy, tak ho nenecham vobec riesit take blbosti, ako je umyvanie zubov. rovnako ako on mna, ked vidi, ze sa ponahlam, tak preberie deti, lebo vie, ze clovek v strese reaguje uplne inak ako v klude.
ako sa to cele odohralo, zakladatelka neuviedla...takze neviem, ci bol jej muz unaveny, vystresovany z prace, etc., alebo je nervak vseobecne. jedine napisala, ze to bolo 1.krat ( a ja verim, ze aj posledny ).
a ako pisem - ked vidim, ze muz uz sa zaobera detmi, tak nezasahujem, jedine ak by teda stratil sebaovladanie a zacal ich mlatit hlava-nehlava, tak to by som ho obliala kyblom vody - nech sa pan spamäta... ale pokial da na zadok (aj ked silnejsie), tak by som si to vydiskutovala potom - s tym, ze by som mu jasne povedala, ze to bolo prvy a posledny krat... ak to uvidim este raz, tak to budem riesit uz uplne inak...a pri opakovani by som samozrejme deti brala z dosahu, muzovi odporucila v snahe zachovat rodinu kurz sebaovladania a ak by odmietol, tak by som ho vykopla z bytu, alebo sa odstahovala ja...
ale ako pisem v uvode - v zivote som takuto situaciu riesti nemusela a verim, ze ani nebudem 😉

sari24
25. sep 2014

@fefe11 fuuh toto je silná káva, ale poviem ti niečo. Ty riešiš, že tvoj manžel sa ofukuje. Ja by som riešila skôr, že zmlátil vášho syna až do krvných podliatín...ja neviem či si to uvedomuješ, ale na to dieťati tom môže zanechať také nepekné stopy do budúcnosti a dospelosti...ono práve také okamihy si vie malé dieťa viac zapamätať ako tie krajšie..lebo je to taký šok, ktorý ak sa ti uchová v pamäti, tak možno teraz nie..ale raz môže kvôli tomu psychicky trpieť. Nepoviem nič na výchovnú po zadku, ale za umytie zubov?? To je absurdné! Hneď po uspatí malého by som jednak zavrela ústa svokre a potom by manžel mal tak vyčistený žalúdok, že ešte raz by siahol rukou na dieťa tak by poletel jak špinavé prádlo prípadne by som odišla s dieťaťom ja. Toto nemá žiaden súvis s tým, že rodičia majú držať spolu.
Tvoj muž je proste cholerik...a mala by si zvážiť či chceš čakať ako sa ukáže neskôr aj v iných situáciách. Či raz nepraskne aj tebe. Možno preháňam. To, že je urážlivý a nepripusti si chybu tak to je druhá kapitola. S takým jedným som sa raz rozišla a to sme ani neboli manželia...s takým sa nedalo ani počas obyčajného chodenia fungovať, lebo zo mňa doslova sal energiu...

sari24
25. sep 2014

a rozprávať vlastným rodičom, že je všetko OK - to je ďalšia chyba. Mala by si mať oporu aspoň v nich a všetko im povedať. To musí byť aj strašne na psychiku dusiť v sebe také veci. Aby si sa raz nezložila.

carmenka123
25. sep 2014

neda mi nereagovat zmlatit dieta tak ze ma krvne podliatiny je on kompletny ? no kebyze tak urobi moj manzel moji dvom dceram aby sa ukazal pred mamickou a oteckom tak prvi by leteli jeh rodicia , potom on a nakoniec by som si pobalila kufre a vypadla by som prec od neho aj ja... teraz to boli len krvne podliatiny a neskor co ho nedajboze udrie tak ze ho prizabije ? to co je za kokta... pardon za vyraz ale ani vyraz kokt prenho nieje ... ja na tvojom mieste uz by som sa davno rozviedla ... no ale je to samozrejme na tebe ... ak sa s nim neda porozprava o tom nevidim dovod ostavat spolu hlavne ked je taky surovec z neho ... prajem pevne nervy

godyna
25. sep 2014

Ked niekto mlati dieta ze ma podliatiny , tak/ sa nespráva ako hystericka zena , ale poriadny magor

fefe11
autor
25. sep 2014

Ahojte, len to trochu rozpisem, kedze dochadza k urcitym, az agresivnym odpovediam: moj manzel zbil syna prvy krat a ospravedlnil sa na druhy den s tym, ze je mu to strasne luto, ze mu to nejak uslo a ze to uz nikdy nespravi. Ja som mu povedala, ze je psychopat a ze zvazujem rozvod. Par dni chodil ako bez duse a bolo vidiet, ze to lutuje. Odvtedy sa maleho ani nedotkol (je to asi 3 mesiace). Rozhodla som sa,ze mu este dam jednu sancu, len obavam, ze jeho cholericka povaha sa opat ukaze v nejakej vypatej situacii a jednoducho na to neviem prestat mysliet. Ja si velmi dobre uvedmujem, ako moze vplyvat na dieta ak ho rodic alebo nedajboze obaja rodicia biju. Tak toto fakt nemusime riesit. Aj napriek tomu si ale myslim, ze kazdemu mozu uletiet nervy (aj ked mne sa to este nestalo v takejto miere) a treba dat druhu sancu.Ja sa len obavam toho, co sa v podstate este nestalo, ze co ak sa to stane druhy krat. Na mna nikdy ruku nepolozil. A mozno aj preto som z toho taka "hotova", kedze ani moji rodicia ma nikdy nebili. Jednoducho som zostala v soku, ktory asi este stale pretrvava a neviem sa ho zbavit. A nechapem komentare typu, co som to za matku a pod. To si vyprosim! Ak chce niekto urazat a vyjadrovat sa agresivne, tak nech ide do krcmy, tam mozno uspeje. Mozno na niekoho vplyva moja kludna povaha tak, ze ho tym provokujem, tak potom radsej nekomentujte. Milujem svojho syna a druhykrat sa to uz nestane. Za tym si stojim a na tom trvam!

digysa
25. sep 2014

Inac baby vam hrabe? Niektore ste pustili asi uzdu fantazii.... pomaly sa tu bude vrazdit 😕

@fefe11 ako som pisala, ten email/list by sa mu hodil, kde mu vysvetlis vsetko, co ti lezi na srdci...

lucijja
26. sep 2014

@fefe11 ahoj, ja som mala podobného ex. Strašný cholerik, nikdy mňa ani malú neudrel našťastie ale vo vypätých situáciách reagoval hrozne. Až hystericky ako si napísala. Odniesla som si to ja aj moja rodina. Presne viem čo prežívaš, tiež som sa bála situácií aké ešte len prídu. Už dopredu som bola nervózna. A oni prišli. Pár mesiacov kľud a potom nový výbuch. Poviem ti, bola som nervózna keď som s ním mala ísť niekam napríklad medzi svoju rodinu. Aj som sa za neho hanbila, lebo som vedela, že si to u nich posral a akceptujú ho len preto, že je so mnou. Až raz to prehnal tak, že som to neustála a už to bolo len horšie. Po poslednom jeho hysáku, kedy slovne napadol moju rodinu som s ním vlastne skončila, aj keď sme sa to snažili lepiť ešte trištvrte roka. Nechápal, že každým takýmto extempore sa u mňa zhadzoval nižšie a nižšie až som zrazu nevedela ani prečo som vlastne s ním. Musím priznať že som sa síce bála ako to zvládneme s malou - pretože ho zbožňovala a on ju tiež ale v konečnom dôsledku mi odľahlo. Ale doteraz si viem spomenúť na tie pocity nervozity, ktoré som mávala aj keď navonok som sa tvárila že je všetko ok.

jahodnicka
26. sep 2014

Ale proc se schovavas za tchyni? Ja to nechapu..proc ona by za nim mela chodit a domlouvat mu kdyz "zbije" vaseho syna? Je to tvuj manzel....ja bych ho za to prizabila..to ty musis za nim jit a vyridit to s nim...vy jste rodice.

lalinko2010
26. sep 2014

@fefe11 ahoj, keby môj manžel takto dobil syna, tak ho v živote neuvidí. to ako si mohol dovoliť? takto zbiť dieťa? nehovorím že môj syn je anjel, tiež občas dostane, po zadku, ale NIKDY by som ho tak nezbila že by mal podliatiny na zadku!
A to že sa ťa svokra nezastala, no mohla by som ju z vysoka osrať!
Môj manžel je taký prípad ako tvoj, s tým rozdielom že na syna nezdvihne ruku, raz naňho nakričal, to som ja zakričala naňho že čo si to dovoľuje a ako sa chová a odvtedy je pokoj a ak drobec vystrája a mňa nepočúva a poviem manželovi aby mu niečo povedal tak povie : šak sa blázni. Takže u nás tak. ale pred svojími rodičmi sa manžel predvádza, že aký je on DOKONALÝ otec, ako sa on hrá s chlapcom a tí sú nadšení! ale manžel to robí len keď má divákov, inak nie. ale neriešim.
Na tvojom mieste by som si to vydiskutovala s manželom a ak by sa takéto zopakovalo, zbalím caky paky, chlapca a zbohom! A môže byť rád ak by som ho neudala....

marcelabartkova
26. sep 2014

No rozvod sem, rozvod tam. Nie preboha, to by bola skoda. Neviem, ako dlho to trva, ako casto to byva a ci si trufol aj na teba alebo nie, ale podla toho, co si napisala, skuste to prekonat. Je najjednoduchsie sa rozviest a rozbit vsetko, co ste spolu vybudovali a zruinovali zivot hlavne syncekovi. Odignoruj svokrovcov, lebo to nema zmysel s nimi nieco riesit. V prvom rade sa zdover mamine alebo obom rodicom, aby sa ti ulavilo, a aby ti ona povedala svoj nazor, ved aj ona pozna tvojho muza a mozno ti povie to iste, co vidis ty, ale z ineho uhla pohladu. A po druhe, rozpravaj sa s manzelom, stale dookola a nevzdaj to - vela sil prajem!!! Ak to nezabere, napis mu list, e-mail a naznac mu razne, ze ti zalezi na Vasom vztahu, ze ho lubis a ako otca syna obdivujes a vazis si ho, ze je starostlivy bla-bla, ALE taketo vybuchy NIE, lebo je to sadisticke, neprimerane a TRESTNE. Ze proste nechces, aby takto veci riesil a aby ste tym trpeli. Nevyhrazaj sa rozvodom, to by ho poburilo. Skus najprv toto, nech mu cvakne a nech zacne rozmyslat. Lebo on si mysli, ze toto je normalne spravanie, kedze pravdepodobne bol v takomto prostredi vychovavany. Chce to ale dlhsi cas, lebo muzom hned nedocvakava.
A hlavne, zrovnaj si v hlave, ci ho stale lubis, lebo ak ano, laska vsetko vyriesi a prekona. Vtedy mas motivaciu to prekonat a hlavne VYRIESIT tak, aby aj on bol zaangazovany a zrovnal sa. Ak ho nelubis, tak to asi tazko prekonate. Ale to musis naozaj vediet len ty.
Prajem ti vela sil moja a netrap sa, kazdy vztah prekonava krizu - toto je len jeden priklad toho, ako sa vztah formuje prichadzanim problemov, ktore treba zdolavat.
Prajem vela sil, trpezlivosti a stastia.

vavrenka
15. okt 2014

@fefe11 krasne si to napisala 😉, hej, skus mu dat druhu sancu, ak to po... tak uz vies, ze dalsia sanca mu asi nepomoze.. a nikto nie je dokonaly 😉 , drz sa...

nistika
16. okt 2014

no jedného takého som poznala, bol to môj otec...celé detstvo som si priala aby sa naši rozviedli nestalo sa...no nič bolo to ťažké dnes máme veľmi neutrálny vzťah stretávame sa (kvôli mame) ale nekomunikujeme...ak ho malý zbožňuje tak ako píšeš určite by som to riešila s odborníkom tvoj manžel potrebuje dohovoriť niekym od koho to príjme...ak ho bude naďalej byť učite by som sa rozviedla trojročné dieťa takto zmastiť je týranie a to platí aj v neskoršom veku

mircalla
16. okt 2014

@fefe11 Za manzela hystericku zensku? nechcela si nahodou napisat agresivneho psychopata? o tom niet pochyb, velke bacha.....nechcem ta strasit, ale zivot s nim nemoze dopadnut dobre