Za manžela mám hysterickú ženskú

fefe11
25. sep 2014

Ahojte, chcela by som len pocut vase nazory na situacie, kedy by mali rodicia vasho muza zasiahnut a prehovorit mu do duse a vsetko sa nakoniec otoci proti vam. Napr.moj muz nedavno zmlatil nasho 3 rocneho syna tak, ze mal krvne podliatiny na zadku (bolo to prvy krat a bolo to preto, ze si nechcel umyt zuby-fakt strasna vec 🙂). Ked som syna zobrala od jeho hysterickeho otca do izby, prezliect ho a utriet mu sopliky, tak som skoro onemela, ked do izby za mnou vpalila svokra a povedala mi, ze ale manzelia by mali drzat spolu. Ani neviem, co ma viac nastvalo, ci to, ze manzel maleho takto zmlatil alebo to, co povedala svokra. Nechapem doteraz ako moze jedna matka a babka takto zareagovat. Namiesto toho, aby isla za svojim synom a dobre mu vynadat, tak ona prisla za mnou. (Podotykam, ze nas syn je jedno uzasne vychovane dieta a nehovorim, to len preto, ze je nas ale preto, ze to o nom hovoria vsetci v okoli. Avsak niekedy ma aj on svoje dni, ako vsetci). To ale moj manzel nezvladol, lebo sa asi chcel pred rodicmi ukazat aky je on "Pan otec" a trochu sa mu to vymklo z ruk. Ja som svokre povedala, ze uz ich mam plne zuby, lebo stale si len obhajuju svojho synacika (nebolo to po prvy krat co vybuchol alebo neprimerane reagoval aj pred nimi a oni nic neurobili, nic nepovedali). Ja keby som sa tak spravala ku svojim rodicom, tak by mi uz jedna letela ... Neviem, ci som to nevidela ked sme este spolu chodili, alebo som bola taka zalubena, alebo sa pretvarovali (to vie ich rodina dokonale). Podstatne je, ze vsetci su v pohode, len ja stale trpnem, kedy opat nevyhovieme (ja so synom) muzovym poziadavkam. Uz aspon viem, ze svokra sa nas nezastane a svokor uz vobec nie. Ten je toho nazoru, ze si to mame vyriesit spolu. Odvtedy k nim moje city znacne ochladli. Manzel do poradne nechce ist a tvrdi, ze nemam prehanat, ze ziadny problem nemame. Moji rodicia sa snazili o rozhovor (lebo boli aj oni zatiahnuti do jednej z hadok, ktoru samozrejme vyrobil moj manzel), takze nasi sa snazili o rozhovor vsetkych: my, svokrovci, nasi, kde by sme si teda vsetko povedali, nech je cisty stol. Svokor ale na to povedal, ze on svojho syna nebude vesat na pranier. Pritom neslo vobec len o neho ale o nase manzelstvo. Takze nasi to vzdali a mama sa ma len z casu na cas opyta ci je vsetko v pohode. Ja ju nechcem zatazovat, takze: "ano, vsetko je OK". Mate niektora skusenosti s muzom, ktory je podla mna hystericka zenska, ktory sa nevie ovladat a potom sa ospravedlnuje za svoju reakcie?! Zaroven neznesie kritiku, cize ked mu chcem nieco negativne povedat na jeho osobu, tak vidim ako prepne do rezimu off a ked si dopoviem to svoje, tak zacne o inom alebo odide z miestnosti. Neviem, ci to takto niekam dotiahneme. Maly ho zboznuje, co sa tyka financii, tak sa vie postarat, aj ked si nezijeme ako krali, ale viac-menej v pohode. Mna len ubija zit takto s clovekom, ktory je sice dospely ale sprava sa ako decko. Vsetko musi byt tak ako on povie a aj ked ja to chcem inak, tak mi zacne hovorit milion argumentov, preco to chce tak ako to chce a ked ja najdem aj ten milionprvy, preco to chcem inak, tak on najde dalsie a ja to uz potom vzdam a vykaslem sa na to, lebo mam aj podstatnejsie veci v zivote ako riesit nejaku blbost polroka. Proste mam pocit, ze sa k sebe vobec nehodime a neviem, ci to chce cas, alebo mam vyhladat nejakeho odbornika, alebo sa na to vykaslat a rozviest sa (avsak trpel by aj syn).

wieruska1
25. sep 2014

Moj muz by sa len raz dotkol nasej dcery.... ani modriny by nemusela mat..... a to co si o tom myslia jeho rodicia by mi bolo suma fuk. Trochu sa mu vymklo z ruk ze vas syn mal modriny? Ked sa mu opat trosku vymkne z ruk ze vas syn ma rozbitu hlavu a zlomenu ruku odporucam riesit to ze sa ta svokrovci nezastali.......

emily76
25. sep 2014

@fefe11 skusenost mam, nastastie nemlatil syna.. nakoniec sme sa rozviedli. To co je uz toto za chlapa.. kvoli umyvaniu zubov zderie decko... prepac, obycajny chrapun je to. Hlavne aby sa ukazal pred mamickou a tatinkom, aky si on vie doma zjednat poriadok... vykasli sa na neho skor, ako malemu alebo tebe vazne ublizi v nejakom dalsom zachvate zlosti.. a moze to skoncit ovela horsie ako cervenym zadkom. On problem nema, to je fakt, problem mas ty.. on si zije tak, ako sa jemu chce a jemu paci a ty so synom sa mu len prisposobujete. Neradim casto aby sa manzelia rozvadzali kvoli prkotinam, ale toto mi teda naozaj nepride normalne... ty nemas preco vyhladat odbornika a on to evidentne neurobi..

sissy27
25. sep 2014

@fefe11 hmmmm ja už by som na tvojom mieste bola buď vdova alebo rozvedená... Capnúť po ruke či po zadku, zdvihnúť hlas je z môjho pohľadu ok, ak teda je dôvod, ale modriny??? A bez srandy by som išla s dieťaťom na ošetrenie, zdokumentovala a podala trestné oznámenie... Čo je veľa to je veľa...

sharlotta
25. sep 2014

Fuuuha, zmlatit dieta za to, ze si nechce umyt zuby tak, ze ma modriny? Hmmm, to by moj muz asi nerozchodil....Pisala som prave do temy o biti deti. Vychovna, capnutie je jedna vec, ale modriny to uz teda nie! 😠 A svokru by som asi poslala do prdele. Mas moznost sa s nim porozpravat uprimne co a ako a ak bude pokracovat v takychto vybuchoch hnevu, tak ti nic ine, ako odist neostava. 😖

ivuska6
25. sep 2014

robi to co robili jemu rodicia a najma pred nimi aby ukazal akeho synacka si vychovali kedze bol mlateny on tak vychovava tak isto opytaj sa ho ci aj jeho takym sposobom vychovavali ci ho mlatili do krvy .

lolonka
25. sep 2014

@ivuska6 ...a hlavne nech sa ho opýta...či sa mu to páčilo ako dieťaťu...takéto bitky.. 🙄

sharmana
25. sep 2014

@fefe11 keby má moje dieťa krvné podliatiny od "otecka", tak by mu letel valček do hlavy a jeho matku by som poslala do Péčka a vyhodila z domu. U nás sa tiež stalo, že sme sa nezhodli, mm kričal na malú vtedy, ked to nebolo vôbec také nevyhnutné, aj sme sa pohádali kvôli takým situáciám. Ale až takto daleko to nezašlo. Jednu po zadku by som neriešila, ale krvné podliatiny... A čo ti na to akože povedal, nič? To mu neni lúto, že takto vlastnému synovi ublížil? Ak nie, stojí za h..o. Sam by mal prísť a ospravedlniť sa malému, že vybuchol a aj tebe slúbiť, že už to nikdy neurobí. Ja by som mu to teda dala inak vyžrať kamaráde 😠

beronsche
25. sep 2014

@fefe11 zmlatit dieta tak, ze ma krvne podliatiny? Co je to za otca?? Je to obycajny surovec.. Toto by som muzovi nikdy neodpustila... Suhlasim so @sissy27 , toto je na trestne oznamenie! Alebo na co chces cakat, kym sa muz nebude ovladat coraz castejsie a bude mlatit vase dieta ako zito? Pises, ze nechces, aby trpel syn... Myslis, ze ked budes zit v nefunkcnom vztahu, syna to neovplyvni? Co si z toho odnesie on?
Nikdy by som nezila s chlapom, co by bil nase dieta, NIKDY!!

nikola9
25. sep 2014

A takto netrpi tvoj syn ? Ked ho udrel raz srane sa to aj viac krat, teraz to bola banalita , zubky, co to bude najblizsie?!? Toto si nemala dovolit alebo vobec nie tolerovat . Je to tvoje dieta ktore urcite trpelo pri tej bitke!! Ten muz je psychicky chory a urcite aj jeho matka sk ho v tom podporuje. A podla mna bal kufre sebe a malemu a chod k rodicom ak v nich mas podporu..aj ked len na par dni..urcite vam bude lepsie

digysa
25. sep 2014

@fefe11 Moj muz raz vytrieskal syna (asi 4 rocny bol) za to, ze pichol ceruzkou dceru asi milimeter od oka. Moj muz sa neskutocne zlakol, ze ju pichol do oka a teda naplacal mu po zadku a mal modriny. Ale vzapati mi zavolala a uplne hystericky ma prosil, aby som prisla domov, lebo nezvladol situaciu a je z toho na nervy, ze maleho zbil, ale tiez bol na nervy aj z toho, ze syn sestru skoro pichol do oka. Zacal to lutovat ....no proste vedel, ze nie DETI ale ON nezvladol situaciu. Odvtedy na neho ruku nepolozil. Uz pouziva iba prisny hlas. Tym chcem povedat, ze ak sa to stane raz, tak nie kazdy otec v tom pokracuje. Moj syn ma uz 9 rokov a to bola posledna bitka, co dostal od otca..

Ale zbit syna za neumytie zubov, to je dost silne.
Mna zaujima ale, ci takto bije tvojho syna pravidelne.... alebo to bol zatial iba jeden incident. Lebo pises, ze syn ho zboznuje. No ak ho zacne mlatit pravidelne, ked strati nervy, tak to bude problem.

1 Ak sa s nim neda rozpravat, tak mu napis email, list.

2.Urcite by som si zdokumentovala tie modriny, lebo on evidentne v tom asi nevidel problem (moj muz okamzite vedel, ze urobil zle) a aj by som si nahrala syna a spytala sa ho: mas tu bolacku? A preco ju tu mas? Kto ti to urobil?.... a syn by mal odpovedat, kto mu to urobil a preco. - To len pre pripad, ze by prislo k najhorsiemu a vy sa budete hadat o starostlivost.

3. Ak byvate so svokrovcami, tak by som asi riesila aj to

4. A rodicov neklam, povedz im pravdu, vyrozpravaj sa im, ONI ti urcite pomozu. Ked uz nie inak, aspon psychicky ta podrzia.

xfenix
25. sep 2014

Taketo rodinne prostredie sposobi ze z Vasho syna vyrastie taky isty clovek ako je Vas manzel. Mali by ste zvazit ci by nebolo vhodnejsie takehoto cloveka z vychovy vynechat.

andreadca
25. sep 2014

...môj otec bol ako dieťa bitý ako žito a hovorí, že vždy si povedal, že on svoje deti biť nebude a veru si nepamätám ani jeden výprask od otca, to sa mi skôr ušlo od mamy, ale to boli také ako od mamy 🙂...ja by som tiež išla s malým k lekárke...teraz už budeš stále v strehu čo sa udeje najbližšie a nedajbože keď náhodou nebudeš nablízku...neviem, ale ja takým rečiam, že sa niekto zmení veľmi neverím. Možno by som ešte jednu šancu dala, ale potom dovi dopo...tvojmu mm asi chýba zdravé sebavedomie, keď si ho musí budovať na synovi.

rakywanda
25. sep 2014

akože nemám slov...riešiš muža, svokrovcov, ale v prvom rade sa zamysli, ako si sa v tej situácii zachovala ty - ako matka

jankatt1971
25. sep 2014

@fefe11 Nedocitala som to do konca, prepac. Keby otec mojho dietata udrel malu tak, ze by mala modriny, bez akehokolvek otalania mu to vratim. A keby jeho rodicia prisli za mnou, ze co to, tak by som im povedala, ze co za psychopata vychovali. Nastastie rodicia mojho priatela su normalni a inteligentni ludia a vlastnemu synovi by poriadne vyhubovali. Nasa mala je pre nich vsetko.
Ak tvoj muz nezvlada vychovu, a rozculi sa na vlastne decko tak, ze je schopny mu ublizit, drz ho od neho dalej. A bez ohladu na to, ci je dieta zive, alebo poslusne zlaticko, NIKTO nema pravo ho zbit tak, ze mu ublizi. A na tvojom mieste by som tuto diskusiu dala precitat tvojmu muzovi, nech sa hanbi. A tebe prajem vela sil, aby si to s nim vydrzala. Nie vsak tolko, aby si ho zabila. 🙂

2712sasenka
25. sep 2014

A ty si sa vobec nezastala maleho ked ti ho mlatil?Obidvom by som nafackala aj tebe,ze si neochranis dieta aj jemu...a ty sa preber,co tu rozoberas,co chces pocut?...sa len stazujes na neho a od nas chces pocut co?raz by mi takto siahol na dieta,druhykrat by tu moznost uz nemal...najviac na svete nenavidim nasilie na detoch,ktore sa nemozu nijako branit,chudatka male a vy 2 vypatlane rozumy,ja by som Vas tak nakopala obidvoch az by ste mali modre rite a potom by ste vedeli asi ako to malinkeho muselo boliet...Sa mozte hanbit!Ukazovat silu na chudatkovi malom,to by vedel kazdy uboziak 😠 😖

kofoluska
25. sep 2014

@fefe11 Toto nie je histericka zenska, toto je sadista. Ako moze jeden NORMALNY chlap zmlatit male dieta tak, ze ma modriny? A este je na to hadam hrdy?! Pises, ze mas podporu v rodicoch. No ja by im na Tvojom mieste nehovorila, ze je vsetko v poriadku. Chapem, ze ich nexces zatazovat, ale oni to xcu a maju pravo vediet. Si ich dcera a Tvoj syn je ich vnuk. Sami vidia, ze u vas vsetko v poriadku nie je a ze to ako zijes ma od normalu evidentne daleko. A ze sa Ta svokra nezastane? Nie je to TVOJA mama, je to matka Tvojho manzela a nech on spravi cokolvek, ona ho bude obranovat. Ty budes vzdy ta zla a vsetko bude len Tvoja vina.
Mam pocit, ze toto bola u Teba povestna posledna kvapka a vahas, kam dalej. Mas v podstate dve moznosti. Ostat s tymto idiotom a cakat, co bude nabuduce (pretoze kto uz raz prekroci tu hranicu, ze hentak zmlati decko a neolutuje to, nevidi na tom nic zle, straca zabrany a pri dalsej prilezitosti to urobi znova a casom nemusi ostat len pri modrinach na zadku). Alebo sa zbalit a odist. Za seba Ti poviem, ze ja by som s takymto chlapom zit nevedela. A to sa s manzelom tiez nie vzdy zhodneme na vychove nasho syna, ale nikto z nas nikoho nemlati, nedviha sa a neodchadza z miestnosti ani neignoruje, ked preberame nase nezhody a problemy. Pocuvame sa, snazime sa pochopit jeden druheho a najst spolocne riesenie. Tak to vo vztahoch ma totiz fungovat. Nie tak, ako popisujes Ty. Fakt mi je luto, ze si natrafila na takehoto magora....... :(

molka
25. sep 2014

@fefe11 ak nechceš, aby ti dieťa vzala sociálka, okamžite to musíš riešiť. Si matka, nesmieš dovoliť, aby ti niekto mlátil dieťa. Krvné podliatiny daj zdokumentovať lekárovi, aby si mala dôkaz proti tyranovi. 🙄

patkobo
25. sep 2014

tiez som necitala do konca .. nechapem ako mozes riesit to, ze Ti svokra nieco povedala .. dieta ma (ako pises) krvne podliatiny na zadku od otca a Ty riesis svokru ... bud zvelicujes, alebo je to temy vymyslena alebo .. hm ...

gabrielasofia
25. sep 2014

inak by ma velmi zaujímalo ako si v ten moment zareagovala... píšeš to s kludom angličana sa mi tak zdá. my tiež dcéru nebijeme, keď bola menšia tak som asi trikrát stratila nervy a dala jej 3 výchovné po zadku a doteraz keď si to predstavím tak mi to je lúto a to má už 9 rokov, lebo som to nezvládla ja, lebo to boli dôvody ktoré neurobila naschvál ale moje nervy zbytočné.. ale samozrejme hovorím o capnutí po zadku nie o modrinách... bože ja keď si predstavím takú trojročnú prdelku malú, jak ju mláti že má modriny, tak mi je zle... pýtaj sa seba, čo si ty urobila? ja by som kludná a nedajbože kvôli tomu že manželia by mali držať spolu, nezostala... ak ja usúdim že je to voči môjmu dieťaťu neprávom, alebo za hovadinu, tak som jak býk.

0silvia0
25. sep 2014

@fefe11 nerozumiem načo je dobrá takáto celorodinná seansa - vy dvaja, tvoji rodičia a svokrovci. Rodičia a manželia ste v prvom rade vy dvaja a vy dvaja si riešte veci. Nechávate zasahovať do vášho manželstva vplyvy zvonka a evidentne to vášmu manželstvu vadí. Teda aspoň ja to tak vnímam, my si s manželom riešime všetko sami dvaja, nikdy by som nič neriešila s takýmto širokým "obecenstvom".
Tvoj manžel jednoducho zlyhal, ak je to prvý krát, mal by si to uvedomiť a prehodnotiť svoje výchovné metódy. Ak sa to stáva opakovane, treba to rozhodne riešiť!

bubelko
25. sep 2014

@fefe11
kazdemu sa stane, ze mu nervy ujdu. ale ako pise @digysa - normalnemu cloveku ujdu raz a uvedomi si, ze hups - toto uz nie. a radsje posle dieta mimo dosahu alebo odide sam, aby v navale "zlosti" neublizil... aspon teda podla mna. suhlasim s tebou, ze zmlatit dieta kovli cirkusu pri umyvani zubov je hlupost. co urobi, az syn naozaj nieco vyvedie? ... kazdopadne by som si to s tym vydiskutovala - ale nie pred synom.
inak je pravda aj to, ze ako rodicia by ste mali drzat spolu. ja ked muz hresi deti a pridu s placom za mnou, tak ich teda netisim. pretoze to je ako by jeden povedal "cihi" a druhy "hota":.. a tak isto muz... ked ja hresim, tak tiez ich nechlacholi... ak sa mu napaci moja reakcia ci mne jeho, dam mu to najavo, ale preberam si to s nim az mimo deti - vecer, ked spia.

svokrov postoj je podla mna spravny. ide o tvoj vztah s jeho synom, nie s nim ci s jeho manzelkou. ty musis riesit svoj vztah. pre nich ako rodicov je tazko postavit sa na tvoju stranu. vezmi si to z vlastnej strany - mas dieta, bude mat vztah a dotycna bude kritizovat ako si ho vychovala, a preco toto a hento... co jej na to povies - mas pravdu ci povies, ries si to s nim?
to ako sa tvoj muz spravaj k rodicom je ich problem - oni ho vychovali, musia si to riesit. ale ak im to nevadi, tak ty mozes akurat upozornit muza, ze sa ti take spravanie voci jeho rodicom nepaci. ale ak mu to oni toleruju, tahas za kratsi koniec. otazka je, nakolko si ochotna to tolerovat vo vasom vztahu... 😕
taktiez by som do svojich problemov s muzom netahala ani mojich rodicov. max. ich poprosila o radu, ako to mam riesit ci sa im nejak vyrozpravala, ale aby dohovarali mojmu muzovi... no neviem... mne to pride divne.
ja mam vztah s muzom, mam s nim deti, riesim problemy s nim, nie s celym rodinnym gremiom... 😕

midori123
25. sep 2014

Tak toto ma riadne dvihlo zo stoličky! Ruky by som mu dolámala! Normálne, seriózne a vážne ti hovorím, že tými hnátami by sa sakramensky dlho nenažral!!!

haslerka27
25. sep 2014

to nie je hystericka zenska,ale PSYCHOPAT a ma to korene v jeho rodine......tvoj muz je cvok,svokrovci znacne zaujati....takto zit by som nevedela....zbit dieta za ruky???????????nepremyslal nad hospitalizaciou?

sisaha
25. sep 2014

@fefe11 ze sa spytam napriamo: teba uz udrel? Lebo toto nie je hysterickosti.... On ma problem so sebaovladanim.. A byt tebou, prehodnotim zotrvanie v manzelstve, lebo neskôr to môžeš ľutovať.. Teraz ma chlapec 3 roky a modriny za neumyte zuby, nabuduce za nieco horsie bude mat otras mozgu? modriny by som odfotila a podala trestne oznamenie. Aby si raz nebola sudena za spolupachatelstvo... A svokre by som povedala, ze asi je na facky zvyknuta, ked si mysli, ze je to normalne

caoli
25. sep 2014

pohroz mu stihanim za tyranie zverenej osoby. neodporucam to aj realizovat, to by si znicila zivot sebe aj dietatu, ale jemu vazne naserviruj tuto hrozbu. lebo co urobil, to sa ani inak nazvat neda. a to sucasne psychicky aj fyzicky.

gabrielasofia
25. sep 2014

@bubelko ano, je pravda to, že ak jeden z rodičov dieťa vyhreší, napomenie, tak ten druhý mu nemá znevažovať autoritu tým že si dieťa zastane, to je pravda... ale toto čo ty hovoríš nie je o bití s následkom modrín!! to fakt by si ty bola ticho? vážne??? keby ti manžel tlkol dieťa tak že má modriny? trojročné?? neverím. v ostatnom súhlasím, neoplatí sa zaťahovať rodičov ani svokrovcov do vzťahu, to nerobí dobre.

horana
25. sep 2014

1. 99,9perc. svokier a svokrov sa zastane svojho syna vzdy, aj neopravnene, to je realita, synacik bude vzdy na 1. mieste, potom dlho dlho nic a az potom ostatna rodina, vo vypatych situaciach sa to zvykne ukazat
2. muzovi usli nervy, raz sa to mozno da chapat, ale mal by si vstupit do svedomia, treba mu nechat cas, ako sa k tomu postavi, malo by ho to trapit a skro ci neskor (ego funguje vacsine) sa dokazat synovi vyznat, ospravedlnit a vyvodit dosledky pre seba, zmena chovania by mala byt patrna aj do buducnosti
3. krvave podliateniny su tak na socialku, takze v tom zmysle aj muzovi aj svokrovcom povedat, ze nenechas si mrzacit dieta ked by sa to nedajboze malo opakovat, treba to spracovat k dobru vsetkych, zakryvanie a robenie sa ze sa nic nestalo nepomoze
Muzovi by som povedala nech popremysla ci chlap a otec je tym machom ked si mrzaci syna, nakolko by si musela prehodnotit cely vztah s nim. Uvidis ako to spracuje..

honey777
25. sep 2014

@fefe11 milá fefe, to co tvoj manžel vyvádza na dieťati je DOMÁCE NÁSILIE !!!! Tu prekračuje už každú mieru únosnosti, ked zbije vlastne dieťa za to, ze si nechcelo umyť zuby a dáva dieťaťu zavinu, ze si to vlastne samé zaslúžilo byt strieskany a mat modriny a tvoj muž a jeho rodina ho v tom ešte podporuje a necítia žiadnu vinu ?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?
Ty si to uvedom a Chráň svoje dieťa pred negatívnymi následkami domáceho násilia !!! A oni nech sa tam mlátila ďalej, vlastne sa nebudú, oni budú v klude dalej žiť, lebo vlastne dôvody ich násilného konania ( ty so synom) ich nebudete chudákov vytáčať a nikto nebude musieť nikoho bit !
Nepíšes, či si už aj ty nedostala výprask, lebo sa ti nechcelo poumyvat riad či si "splniť inú povinnosť voči tvojmu manželovi" - TEDA HO POČÚVAŤ NA KAŽDÉ SLOVO A ROBIŤ TAK ABY BOL ON SPOKOJNÝ !!!!!!!
Ak tomu nezabránis, vieš, co vyrastie z tvojho syna ???? Sadni si za počítač, daj si do Googlu " domáce násilie, znaky a jeho následky" a uvedomuj si, co sa okolo teba a tvojho syna deje a podla toho konaj !!!
Prepáč, ze používam toľko vykricnikov, ale DOMACE NÁSILIE je VÁŽNA VEC

sulejmanka
25. sep 2014

kvôli tomu, že si nechcel umyť zuby mal na zadku podliatiny? a keď rozbije tanier, vyleje cviklu na koberec ... tak čo, zlomí mu ruku? je to DEBIL, IDIOT, SKUR. HOVADO a ty si hlúpa že to dovolíš!!!! Toto by spravil raz a už by ma nebolo.

pekkka
25. sep 2014

oznam mazelovi bud poradna, alebo rovno rozvod, uvidis ako sa zachova. ak ti jednu vylepi alebo sa neprimerane rozzuri mas to jasne. ak bude mat chut sa zmenit pomoz mu . Ale necakaj od neho odpoved hned, bude to musiet spracovat. skus mu napisat list, alebo email. nech si to precita, ked bude sam a pouvazuje. mozno ani len netusi ako sa citis, alebo len nevie ako z toho von. obcas stratit nervy po narocnom dni to sa stava, ale nie tak, ze ma dieta modtiny alebo podliatiny - to je uz vazne . normalny clovek ked da dietatu jednu po zatku, uz pri druhom udere lutuje ten prvy a nie mlatit hlava - nehlava