Hysterický strach zo svokry

10. máj 2023

Ahojte chcem sa opytat ako by ste tuto situaciu riesili…moja 10 mesacna dcera zacala mat hystericky strach zo svokry….sem tam pridu k nam na navstevu tak mi ju vzdy vytrhne z ruky ze ona ju ide strazit ze si mam ist poupratovat (aj ked mam vzdy vyupratovane)….malej trha vsetko z ruky, tlaci jej pit aj jest ked nechce….uz som jej povedala nech ju necha ale ona si ide svoje…uz neviem ako s nou komunikovat ale vcera som len bola kosit travu pol hodinu a prisla som a mala sa az triasla uplne vzlykala a ona ani zamnou neprisla nechala ju vyrevat aj nedychala….pritom som jej uz minule vravela ze si to neprajem aby ju do takeho stavu dostala a ze ma zamnou prist a ona nic nerrdpektuje ide si svoje…tiez hned ze ma horucku ze ju brucho boli a stale vidi nejaky problem ktory ani nie je….ked pridu ona si donesie aj svoj obed, minule som navarila polievku a ona ze to si mam nechat 🤯 neviem uz co si mysliet, svokor je uplny v pohode klud ale ona si ide svoje pride si zacne mi furt uzierat vsetkl zametat aj ked vydavam a utieram si ktdy den 🤦🏻‍♀️ uz neviem ako to riesit ked ma nerespektuje? co by ste robili?

pribinak
10. máj 2023

Nerozumiem ako ti môže vytrhnúť dieťa z ruky? Proste držím dieťa na rukách a keď mi ide vziat dieťa z rúk tak sa natočím bokom a poviem, že babka Dianka potrebuje čas aby si vás obzrela

unicornlady
10. máj 2023

Dieťa si vytrhovať z rúk nenechaj. A vysvetli svokre, že ak ťa nebude rešpektovať a ak nebude rešpektovať dieťa (že mu nasilu vtláča či berie veci), tak jej dieťa nenecháš.
Vôbec sa nečudujem, že sa jej malá bojí. Takto si vytvorí strašné úzkosti.

diewcatqoo
10. máj 2023

A ty jej na to co hovoris, ked k vam pride a zacne u vas vytierat a zametat? Treba si jasne vykomunikovat, ze si to nezelas. Ak aj nadalej robi svoje, nastavila by som jej zrkadlo: k nim by som si nosila vlastne jedlo, zacala by som u nich upratovat (utrusila by som nejaku stiplavu poznamku typu, ze som cakala, ze ak upratuje ona u inych, tak doma bude mat tiez upratane). Ak nechava dieta vyplakat, viac by som jej dieta do ruk nedala. Ak by aj potom mala nejake pokusy, neotvarala by som im, keby prisli na navstevu.
Svokra si k vam dovoli tolko, kolko jej vy sami dovolite. Hranice si treba urcit na zaciatku.

viera
10. máj 2023

By som jej rychlo vysvetlila, ze ked si u nas na navsteve tak SI NA NAVSTEVE..Od -do...Muz co na nato?

viestta
10. máj 2023

A co na toto spravanie hovori svokrin synacik? Uz to riesil? Ci vsetko nechava na teba a on je ten dobry, ty Semetrika co jej nedopraje vnuca? Co jej synacik povie, ked ju vidi u vas utierat, upratovat?

autor
10. máj 2023

@viera niekedy jej povie ale ona si aj tak ide svoje lebo on jej len tak ze ked jej nieco trha z ruky tak ze nechaj taak a tam to skonci….uz som mu vynadala ze si to neprajem ale on si to obhajuje ze ona mi len chce pomoct 🤯🤦🏻‍♀️

autor
10. máj 2023

@viestta furt to nejak obhaji ze ona chce len pomoct aby ja som nemala starosti 🤯🤯🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️

unicornlady
10. máj 2023

Ona nechce pomôcť. Ona chce mať všetkých pod kontrolou.

autor
10. máj 2023

@viera ano to som jej uz povedala ze nech si sadne a ukludni sa ze je na navsteve ale nic sa nezmenilo

veronika33
10. máj 2023

dieťa jej nedaj, v žiadnom prípade ju nenechávaj samu s dieťaťom, najbližšie jej povedz, že si nepraješ, aby ti tu upratovala, každý si upratuje svojim štýlom a ak nevidí, že máš poriadok, mala by si zadovážiť lepšie okuliare

autor
10. máj 2023

@diewcatqoo ja uz som jej to povedala este ked jej aj poviem ze nepotrebujem pomoct ze mam upratanr tak sa zhaci namna jak keby to ani nebolo mozne 🤦🏻‍♀️ ked jej ja chcem pomoct to nechce samozrejme ani umyt jej tanier ktory si doniesla to si este odnesie domov spinavy ze ona si ho umyje 🥹

0silvia0
10. máj 2023

Skus to robit ako ona. Drzo a neempaticky. Ona nema kapacitu pochopit jemne a slusne naznaky.

januska12323
10. máj 2023

Raz by mi vytrhla dieťa z ruky. Na budúce bližšie ako na meter nepôjde. Toto trpíš od pôrodu? A ty ju ešte s dieťaťom dobrovoľne necháš?

simca06022011
10. máj 2023

byvate vo svojom, pridu na navstevu? spravaj sa tak, usad ju na zadok, daj jej kavu... normalne jej povedz, nech nezameta, neutiera, nerobi - je na navsteve. Ze dakujes. Malu jej daj na cvhilu, zacne revat, vezmi... bude ti ju trhat, je to tvoje dieta, tak povedz, ze nie dakujem, ja si nepotrebujem upratat, ja simalu postrazim... necakaj, ze synacik si to bude riesit. Tak budes za semtriku, no a? Mna by sa neskutocne dotklo, keby mame navarene, a niekto si donesie svoje a povie, ze si to mame jest... je to netaktne a drze, bezohladne. Rovnako by som sa spravala ja k nej. A manzel na to co? lebo naozaj je to velmi neslusne co robi. Ved ked nechce chodit ku vam, nemusi.. nech ostane doma.

simca06022011
10. máj 2023

Tak zase zeny sa netvarte, trhanie deti z ruk je uplne casta a bezna vec od babiek... NAOZAJ. Ine je co sa deje okolo toho.

orangiiina
10. máj 2023

Nemame my rovnaku svokru? 😀 ako keby som o mojej čítala. No v prvom rade sa porozoravaj s mužom, keby moj za mnou nestal, už máme manželstvo v rozklade.
No a casom som pochopila, prečo to moja robí. Raz sa mi nedarilo syna uspať (bol velky nespavec). Prišla som s nim naspäť a ona mi ho v tom momente vytrhla z ruk, ze ona ho uspi. Podotýkam, ze zaspaval na prse. Mal vtedy možno 4 mesiace a samozrejme, ze nepochodila. Ona si aj teraz mysli, ze by všetko lepšie urobila. Miluje deti a vo všetkom, čo robím, vidi plno chýb, ktoré by ona určite neurobila. Keď jej niečo s mojim nešlo, bolo pod jej úroveň, poprosit o pomoc a doniesť mi ho, ze plače, lebo si vždy myslela, ze to dostane pod kontrolu, lebo ona ro vie lepšie. Neporadim ti, ale prejde a zmierni sa to, keď bude dieťa väčšie a samostatnejšie. Ony to majú v povahe.

beata_k
10. máj 2023

Ved ked tak velmi chce "pomahat" tak nech pokosi ona 😁 Ty sa s malou zahraj

kristinapetronela
10. máj 2023

Nedám ,vysvetlím ,oblejem s kávou nech ide domov 🤦🙂

jana0215
10. máj 2023

@simca06022011 to že je to časté neznamená, že je to aj normálne. Toto by si nemal nikto dovoľovať, ani mama, ani svokra. A čo robí panička okolo ani nekomentujem. Povedala by som jej, že kým svoje správanie nezmení, nie je u nás vítaná. Pokiaľ to mužovi nevadí, nech si chodí keď je on doma a nech jej on behá za zadkom. Ty si môžeš ísť zatiaľ na kávu, alebo sa ísť s malou prejsť. 🙂

heidy222
10. máj 2023

Toto je typický boj dvoch žien ktorá je lepšia gazdiná, matka, má lepšie navarené, upratané 😁

denisa0504
10. máj 2023

Chápem, že je to ťažké, keďže nemáš podporu manžela a on ťa, tvoj názor a čo chceš má u prdele. Si matka a tvojou úlohou je svoje dieťa ochrániť, keď aj pred ostatnou rodinou. Bolo by mi jedno s kým sa pohádam, či s ňou alebo s ním, ale svoje dieťa by som traumatizovať nenechala. Buď v sebe nakopneš ten správny pud ochrany, alebo to necháš tak. To je len na tebe. Mala by si ostrejšie povedať, že ty žiadnu pomoc nechceš, nech si ide upratovať k sebe a ak ťa ako pani domu nebude rešpektovať, tam sú dvere. Ak bude chcieť dieťa do rúk, povedz, že malej robí iba zle a ona s ňou byť nechce, čiže až keď bude k nej normálna a dobrá, nemáš s tým problém a potom jej ju dáš . Ľudia sa k nám správajú len tak, ako im dovolíme. Horšie je, ak kvôli slabšej povahe tým trpí dieťa...

autor
10. máj 2023

@heidy222 aky boj? ja s nou nebojujem bojuje tak akurat ona ja nepotrebujem nikomu nic dokazovat 🤦🏻‍♀️

zenulkaaa
10. máj 2023

Fuha neprijemne. No ale ked to s nou inak nejde, tak uz by som jej drzo povedala, ze ak sa bude takto spravat, tak si ju na navstevu nezelas. A fakt by som spravila to, ze ak pride, idete akurat na prechadzku. A nech sa tam rozprava so synacikom😄😄
Ved co to ma znamenat, aby toto robila.

simca06022011
10. máj 2023

autorka, neries boj neboj.. ono sa to tak volat bude vzdy, tiez to iste zazivam, dokonca som si vypocula, ze na mamicku ziarlim (neviem preco:DDD) a vraj preto nedovolim to a hento (?? no ak je zle ze nesuhlasim aby 8-9-10 rocne dieta behalo do polnoci po vonku, aby som ziadala, ze ked povie babka/dedko, ze ide sa domov, tak sa ide domov a nebude predsa vyjednavat dieta s nimi, pripadne ak sa ma ucit, lebo zle znamky, tak nepojde proste k babke na vikend, lebo tam sa NIC nenauci a este ju budem musiet davat do laty, lebo sa nevie spratat do koze - uz ani neriesim co bolo ked bola dcera batola, to by bol prispevok na 5stran). Proste si urob poriadok doma a vlasten s nou ani nemusis, len si proste rob po svojom. Nedas jej malu, nedas. Nenechas ich same, nenechaj. Je to na tebe. Kosit travnik nechaj chlapa. nech nie si za harpiu tak malu jej strc na chvilu, alebo jej ju daj neviem do ohradky/medzi hracky alebo niekde, kde sa uz vie prehrat. A nech ju nenadrapuje. Tiez mas pravo riesitteraz nema jest, nema pit, nech jej nepcha.. je to cisto v tvojej kompetencii, ty si mama.
Od takehoto typu zeny budes pocuvat stale nieco, to jednym uchom dnu a druhym von. Horsie bude, ked zacne chlapa huckat a vplyvat na neho...

zuz115
10. máj 2023

Ja by som to spravila naopak. Nechala by som doma riadny bordel a kým by mi upratovala v kľude by som so vypila pohár vina s dieťaťom a mužom. Ešte ju môžeš aj trochu pobuzerovat ako ma tu dlážku utrieť...

silvike
10. máj 2023

Tak ja by som hlavne nesla kosit, keby som vedela aku mam debilnu svokru. Sak urcite sa to cele prejavilo aj skor aka je, aky ma vtah k nej vasa dcerka, ci ju prirodzene lubi alebo sa od nej skor odtahuje, odvracia. Moja dcera (asi ked mala 1,5r.) sa tiez tak zacala bat svokry. Ale neskutocne. My ked sme k nim prisli, proste hned panika v ociach a konec, rev, rev rev. A to nemala ziaden dovod, pretoze moja svokra bola clovek s velkym "Č". Uzasna zena a dcerka nemala realny dovod sa jej bat. Bala sa jej koli jej cervenym vlasom. Teda tie vlasy boli takym spustacom. Trvalo to cele do dcerkinych 4rockov.No ale chcela som tym povedat, ze ked som videla ako reaguje dcera pri nej, tak som nikdy nikdy dceru nedala z ruk (vlastne sa ani nedalo, ona sa mna alebo muza drzala ako kliest). Proste u mna neexistovalo take ze vidim, ze dcera ide do paniky a ja ju v pohode necham svokre, ze sak ona revat prestane, nauci sa. Pre mna bola psychika dcery prvorada. Ja neviem, mne fakt v zivote nikto nevytrhol dieta z ruk. Mam tri deti. A stale som rozhodla ja alebo aj muz ci dieta niekomu dame alebo nie. Ja mam ale asi fakt o kusok normalnejsich ludi okolo seba.

heidy222
10. máj 2023

@autorka no však ona sa ti snaží ukázať, že je lepšia ako ty. Buď jej uznas roly alfa samice, alebo vyrazne obmedzis Kontakt. To su všetko veľmi silné emócie, najma ak je to prvé vnúča a časom to bude lepšie

mamelka
10. máj 2023

Urcite by som sa od dieťaťa nepohla, veď vidis aká je mala pri nej, nechápem prečo toto dovolis. Keď si zobrali Máriu a plakala som hneď povedala ,,potrebuje už mamu,, a vzala som ju aj keď sa snažilo ukazovať neviem aké somariny, ale keď place tak nevidím dôvod im ju nechávať, keď si jeden dovolil zobrať a jej sa to nepáčilo a ešte povedal ,,joj aká si upistana, čo pistis,, tak som mu malú vytrhla keďže ju odmietol dat.

tulipanicek
10. máj 2023

Tak ja by som si teda nenechala dieťa vytrhnúť z rúk. Malej sa ani nečudujem že má z nej hysteriu/. Tiež by si mala keď si seba predstavíš v takej situácii.
Takze moje dieťa, moje pravidla. To by som aj povedala. Žiadne trhanie z rúk. A dieta by som už tobôž s takým človekom, čo má nerešpektuje, nenechala samé ani na minútu. Nechápem, ze ty ich necháš.
Tu by mal situácii jasne vyriešiť muž. Ak nie je schopný, riešila by som ja.
Budete rešpektovať čo hovorím, alebo s vami samé neostane.
Akože radšej necháš nech je spokojná svokra než aby si si obranila dieta? Celkom nerozumiem. Lebo toto čo robí tvoja svokre nie je trosku mimo ale za mna úplne cez čiaru a všetky moje hranice.
Ak by nerešpektovala čo vravím ani v mojej prítomnosti, nebola by u mna vítaná.
Môj keď len mrnčať začne a má niekto potrebu ho brat na ruky (moja mama, svokra, atd) tak to hneď zakrocim že ja si malého (alebo mamu, starsiu) beriem k sebe. Viac nevysvetlujem (proste potrebuje mna). Raz bola otázka že či si myslim že ona ho nevie upokojiť, to som povedala že je to moje dieťa a potrebuje mna keď nie je spokojne.

chrumka333
10. máj 2023

Veď jej povedz, že vzhľadom na posledný hystericky záchvat malej, jej už dieťa do rúk nedáš, áni ich necháš samých. Nerozumiem ako to u vás prebieha, prídu so svokrom, vypijú kávu, pohraju sa a idú?poseď pri nich, dohliadni si na dieťa, preferuj pri hre svokra,komunikuj hlavne s ním :D mozno sa zbadá. A to vytrhnutie si neviem predstaviť, veď sa postavím,nadrzo chrbtom k nej....