Začínam ho neznášať

lajka65
8. mar 2022

Ahojte baby...začínam asi neznášať svojho manžela.mame 3 malé deti .....poviem to v krátkosti.od novembra mám zdr.problemy,proste behám po lekároch,som mesiac po operácii,teraz mám zavrate ,dýchavičnosť ,zasa behám po dr.ide o to že manžel keď príde z práce mi vyčíta že mu meohrejem jedlo nedám mu na stôl ,že vari on....vari,ale len v nedeľu ,on je proste rád keď navarí niečo iné ako ja ,vraj stále len tie isté jedla.....mala som pocit že ho varenie baví,ale tie výčitky ,že už si aj žehliť môže ,aj vyprať a na ch....mu takú ženu.....sex máme možno raz do mesiaca ,proste necítim sa dobre ,vysvetľujem mu to že nemám chuť ,že som unavená a vyčerpaná,chodím po lekároch ,furt nejaká diagnóza nová.....mám pocit že ho neznášam už....proste vraj len ležím nič nerobím,pritom máme poriadok ,vždy navarené , výprate,ozehlene,postarané o deti.....čo mám robiť ďalej ,už nemôžem naňho ani pozerať

panelacikova
8. mar 2022

@lajka65 teraz som prebehla diskusiu. ak ide o tetániu, tak to bola len jedna z niekoľkých mojich diagnóz z roku 2014. mala som ich neúrekom a teda mnohé mi aj ostali a bojujem s nimi denno-denne. od ex som preč, mám však manžela (ďalšieho muža), ktorý je pre mňa naozaj všetkým (a ja preňho). keď mám zlé dni, pomôže, vypočuje, pohladí. keď mám dobré dni, snažím sa naplno vrátiť mu všetku lásku a pozornosť.
čiže svojim spôsobom to vystihla
@zuzana212722 akurát sa akosi neempaticky na to díva. lebo je rozdiel muž a muž a tým pádom sú rozdielne aj ich prístupy voči žene, manželke v čase "zlom". a ty, autorka, máš doma proste chrapúňa. hoci by šlo len o tetániu, mal by ťa podržať, pomôcť, dať ti silu. aj ty by si potom mala viac síl a ochoty mu to oplatiť. jednoducho u vás je problém už dávno niekde inde zjavne.

zun
8. mar 2022

To je z toho sexu..... Akú máš dg?

petricka22
8. mar 2022

@lajka65 no, mozes tomu svojmu povedat, ze ja mam doma muza, ktory aj uprace, aj navari, aj sa detom venuje a tiez som doma na MD, ale starame sa jeden o druheho, ked jeden nieco robi, tak druhy sa nepovaluje na gauci… ale viem, ze este stale je vela chlapov, ktori si myslia, ze MD je dovolenka 🤦‍♀️ Ze o deti sa ma starat vylucne matka, lebo oni potrebuju oddychovat po tazkej praci. A teda pokial mas nejake diagnozy, mal by mat urcite pochopenie a pomahat ti. Je to od neho chrapunstvo.
Co mna napada ako pomoc, ze by ste ai mali sadnut a porozpravat sa, co mu najviac na tom vsetkom vadi, mozno mu naozaj chyba hlavne sex. Mozno by aj tu veceru ozelel, keby mu doprajes inde, alebo bude chciet nieco ine. Stanovte si priority a na to ostatne sa vykasli. Ked bude chciet sex, tak ten den sa setri pri domacich pracach, aby si mu vecer mohla dat to, co chce. Alebo ak bude chciet mat naservirovanu teplu veceru, ta mu daj do ruky zehlicku, nech ti zatial pomoze… proste mech ta odbremeni, aby si ty mala energiu na to, co mu naozaj chyba. Ved manzelia by si mali vzajomne pomahat vo vsetkom a teda aj ty by si sa mala niekedy premoct, ale samozrejme to tiez nemoze vzdy byt len na tebe.

cicuca
8. mar 2022

@lajka65 iba si myslím, že muž sa o teba bojí a nevie ako ten strach spracovať.

eeffka
8. mar 2022

@majlo1234 ved hej ale autorka sa stazuje a problem ma riesienie. A z mojej skusenosti moj muz ked je spokojny aj nam uvari a operie 😁

loginexistuje
8. mar 2022

tvoj muz sa o teba boji a chce aby si sa liecila je to len v tvojich rukach
https://www.modrykonik.sk/forum/search/?q=lajka65

panelacikova
8. mar 2022

@loginexistuje tak toto je iná káva....

lucia147852
8. mar 2022

Preháňaš to a ideš si len svoje. Nedostatok sexu je veľký problém. Potom bývajú chlapi nervózni a protivní ani si to neuvedomujú. Ďalej je tiež pod veľkým stresom. Nehnevaj sa ale vyhovárať sa na tetaniu je hmmm.., ja mám silnú tetaniu, slabé srdce, chrbticu v keli, boli chvíle ze som ledva kráčala … a fungujem a neľutujem sa. Nerobím nikomu slúžku, proste potiahne ten kto práve viac vládze, či už fyzicky alebo psychicky. Ak to nezvládas sama smer psychológ, psychiater.

zanka777
8. mar 2022

@lajka65 ja rozumiem keď je niekto chorý alebo ma zdravotné problémy...pozor nevravím že to nechápem a nesucitim... Ale je rozdiel mať zdrav.problemy a snažiť sa žiť ďalej normálne sústrediť sa na iné veselšie veci a je iné mať tie problémy a žiť nimi 24/7 nonstop hovoriť len o Tom ako mi je ako má bolí toto a tamto ako sa cítim.... To skôr či neskôr omrzí každého toto počúvať... Áno povedať necítim sa dobre je mi blbo ... Ale zaoberať sa len tým jedným a už nebyť veselá osoba ktorá si užíva život (aspoň vramci možnosti) tak to fakt ľudí okolo teba omrzí ..... Skôr či neskôr ... Treba si to vykomunikovat on nech pochopí že ako ti je a nech je trošku viac empatický a ty sa skús tešiť z maličkostí a skús aspoň trošku sa prekonať keď ti je lepšie a venuj sa vtedy manželovi nech vidí že ti záleží na ňom... A nehovor len o chorobách a o Tom ako ti je...... Povedz to raz a potom to nechaj tak....

ivkaivka9
8. mar 2022

Je to idiot bez kúska empatie. Berie ťa ako samozrejmosť a vôbec si ťa neváži. Sama som si prešla zdravotnými problémami, boli dni keď som ledva vládala prejsť z izby do kuchyne. Kto nezažil, nepochopí. No od chlapa som nikdy nepočula jedinú výčitku, práve naopak, chodil do práce, keď bol čas aj navaril, nakúpil aj povysával. Vzal dcéru vonku, všetko bral ako samozrejmosť, nikdy som ho neprosila urob to a to. Asi mám v živote šťastie, že som našla spriaznenú dušu a dobrého človeka. Mrzí ma tvoja situácia, neviem ani čo ti poradiť, ale z týchto negatívnych komentárov si nič nerob - nie, nerobíš nič zlé. Nemáš napr. niekoho kto by ti cez deň pomohol s deťmi? Rodinu? Možno by ti to aj psychicky trochu pomohlo.

zuzana212722
8. mar 2022

@panelacikova bola som pripútaná na posteľ v nemocnici teda pardon aj par dni doma.. Niekoľko týždňov.. No keď ma púšťali šla som po vlastných ale v zubozenom stave a veľa kíl ľahšia a ťažko.. Ale keď ma pustili z nemocnici tak áno dávala som na predné miesta svoj vzťah s mužom.. On bol pri mne celý ten ťažký čas.. Nehovorím ze6co ma pustili hneď som sním do postele skákala ale láska sa dá prejaviť aj inak.. No nelutovala som sa snažila som sa vrátiť do formy čím skôr nech viem fungovať.. Ale vždy aj keď mi bolo fest zle som sa snažila venovať mužovi aspoň rozhovor bez výčitiek.. Len tak byť spolu.. Hoci bolo vždy čo robiť vyprdla som sa na nejaký bordel ci prác co bolo treba urobiť a radšej bola s mužom.. Toto som sa snažila autorke vysvetliť.. A hneď by bolo menej hádok lebo aj ten sex by prišiel sám od seba..

zuzana212722
8. mar 2022

@zanka777 som rada ze toto niekto chápe ako šoky to myslela.. Lebo na konci deti vyrastú a ostane ti len ten manžel priateľ ci co už.. A keď na to budú kašľať.. Neskôr si ani nebudú mať čo povedať ak sa dovtedy nerozvedu.. O lásku sa treba starať..

lajka65
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
savanna
8. mar 2022

Mne to pride ako hrozne smiesny problem, ak ho len tolko trapi, ze mu neohrejes jedlo...asi by som mu povedala, nech si zaplati sluzobnictvo, to mu aj navari, aj ohreje, aj stolicku zasunie.
Neozehli mu a neoper, nech si nosi spinave pradlo a moze si ho vzdy otocit na cistejsiu stranu. Mozno mu to casom dopne, ze to nie je len taka automatika.

98
8. mar 2022

Podla mna by ste sa mali dohodnut co a ako budete doma robit... ja som od oktobra doma, uraz kolena nevedela som ani chodit, nevarila som asi 2 dni, muz si kupil v restike a este i mne priviezol... v kuchyni som mala stolicku a robila rychle jedla... ked prisiel z prace nalozil si/ nalozila som a najedli sme sa, dali si kavu... pral, staral sa o zvierata rano aj vecer, vozil ma k lekarovi kedze som nevedela ani chodit poriadne... vracali sme sa do normalu a zrazu tehotenstvo... to este len boli uzasne stavy, zle a unava, prespala som aj 15 hodin. Dna... len som mu napisala zoznam na nakup, a v priebehu hodiny som obriadila cely dom a navarila... a tiez dal sem tam poznamku ze som mohlo tamto a hento... tak som mu dala ze moze byt rad za jedlo a boli sme pobaveni... a ak nemal ani to, dal si chlieb s niecim... prezil...toto je iba moj nazor ak je zena doma na MD, PN cokolvek alebo aj muz... ten zaklad varenia a prania by mal byt na osobe co je doma... a vsetko ostatne pocka, nikam neujde... tetania je svina, ale iba do momentu pokial sa nelieci... ak sa lieci, stavy uplne ustupia...

zuzanka.zuzu
8. mar 2022

"vraj len ležím nič nerobím,pritom máme poriadok ,vždy navarené , výprate,ozehlene,postarané o deti" - a to je problém SKUTOČNE NIČ neurobiť? nemal by ani navarené, ani vypraté, ani ožehlené a deti by skazu dokončili úplne (bordel) 😂 aby chlapec videl aké to je prísť domov a LEN si zohrať už navarené jedlo... teraz by nemal ŽIADNE jedlo a ešte aj s kopou neumytého riadku ako bonus 😂

fliacik
8. mar 2022

@lajka65 Po prečítaní tvojho príspevku som nadobudla dojem, že tvojmu mužovi ani tak nejde o to ohriatie jedla, on len zúfalo prosí o tvoju pozornosť. Tiež máme tri malé deti a viem, aké sú dni s nimi vyčerpávajúce, takže ti rozumiem, že asi neoplyvas nadbytkom energie. K tomu ešte zdravotne problémy. Ale skús sa na vec pozrieť z jeho uhla pohľadu. Celý deň je v práci, príde domov, manželka si ho ani nevšimne, lebo behá okolo detí. Tak si teda ohreje jedlo a zvyšok dňa nejako zbehne (netuším, do akej miery ti pomáha v domácnosti). Večer konečne zaspia deti a muž celý šťastný, že si ho hádam vsimnes. Ale ty si zase unavená a nemáš na nič chuť. Chápeš, ako mu je? Skús mu dať najavo, že nie si iba matka jeho deti, ale aj jeho partnerka, na to netreba kopec energie, niekedy stačí maličkosť, objatie, pohladenie... A hnevať sa za to, že sa ťa opýta, čo chces na MDŽ? Vaz si, že si spomenul, ten môj ma mal dnes na háku, odignoroval aj Valentína, nič som nedostala ani na Vianoce. V našom vzťahu som ja tá, čo nemá žiadnu pozornosť a cíti sa ako vzduch, ver mi, že príjemné to nie je. Buď rada, že doma nemáš alkoholika, neverníka, gamblera, grobiana, narcistickeho psychopata, mamickinho maznacika, sebeckeho ignoranta, lenivca, lakomca, povalaca, ale muza,ktory Ti cestou z práce nakúpi, donesie darček a stačí mu iba ohriať jedlo a trošku sa pritulit. Prípadne si prečítaj knihu 5 jazykov lásky.

nevestamary
9. mar 2022

Muz moj, podme si na chvilu sadnut, poteebujem sa s tebou porozpravat. Podme vyriesit tuto situaciu, ktora ma trapi, chcem to vyriešiť, lebo chcem byt s tebou stastna... Alebo ak vazne to chcew riesit a nielen sa postazovat, parove sedenie u psychologa

oblecenie99
9. mar 2022

A boxerky mu prichystať netreba? Pomaly mu už odlož zimnú čiapku, nebude ju potrebovať, nie, že zabudneš a bude ju nosiť aj v lete (aj takého poznám, že žena mu chystala aj sezónne oblečenie).

Pošli ho ku mne.. bude rád, že niečo jednoduché navarené vôbec je. Stalo sa, že som mu jedlo naservírovala, ale nikdy nie preto, lebo som manželka a pokladám to za samozrejmosť. Asi som divná, ale mňa to v živote nenapadlo.. že sa vráti z práce a dám mu jedlo pod nos.. čo ja viem, možno sem tam, rozumej párkrát do roka.. ja tiež robím, tiež nevládzem, dokonca viac ako on (na rozdiel od neho, moja práca nekončí uplynutím pracovnej doby, mňa čaká dieťa, domácnosť, nákupy atď.) preto ma to ani nenapadne... snažím sa to kompenzovať inde.. ale konkrétne toto s tým naservírovaním nerobím. Vyššie niekto niečo písal o tom, že tvoj muž skôr túži po pozornosti.. môže byť.. možno to nevie ináč vyjadriť, tak hundre na to jedlo..

andreatytler
9. mar 2022

@lajka65 Preco vravis ze @loginexistuje je hus? Po tom co som si precitala jej prispevok, tak ma to zarazilo ze ako vela riesis svoj zdravotmy stav a napadlo ma ze je mozne ze tvoj opis situacie mozno nebude uplne zodpovedat skutocnosti, ale moj postoj a sucitenie s tebou sa nezmenilo. To az po precitani tvojej reakcie, kde jej nadavas ze je hus som uplne zmenila svoj nazor na teba.

letfenixa
9. mar 2022

@elizabet173 vieš čo, mám kolegyňu, vydávala sa počas vysokej, už sú spolu viac ako 20 rokov a jej muž prichádza z práce cca 16,10 a ona mu na ten čas vždy musí jedlo ohriať a položiť na stôl. Pravdepodobne to začalo ako láskavosť mladomanželky a on to považuje za tak samozrejme, že keď s ňou niekedy v tom čase volám, ona ukončí hovor, lebo mu ide jedlo ohriať. Keď raz za rok nie je kolegyňa doma, tak on jej vyvoláva, že na koľko minút to ma do mikrovlnku dať. Hrozné, hrozné. Najhoršie, že v tom vyrastá ich dcéra.

lujza123
9. mar 2022

@lajka65 prepáč ale on naozaj môže aj žehliť, aj prať, aj varit... Ani jednej z týchto činností penis neprekáža a ze mu v robote nejaký sedlak tlači rozumy do hlavy a on tomu verí je jeho problém. Keď chce manželstvo z 18 storočia nech sa páči, môžeš robiť sluzku ale on nech ta potom živý až do dochodku, budeš pekne žienka domaca a do prace nepôjdeš. A v 18 storočí bol sex iba raz za rok keď sa plodili deti, ináč to bol ťažký hriech.

lajka65
autor
9. mar 2022

@andreatytler písala som jej že keď nemá čo povedať k príspevku nech nekomentuje ,myslím si že inteligencia by mala byť na prvom Mieste ak chcem niekomu pomôcť alebo poradiť .....keď niekto chce len hejtovat a robiť ,písať pod príspevkami len zle a nachádzať len zlo tak podľa mňa je to Tupá hus......keď nemám čo k príspevku napísať ,nekomentujem a rolujem ďalej....a nebudem nachádzať príspevky minule čo kto písal....mám zdravotné problémy ,aj keď by to bola tetania len tetania čo ona vraví ,asi by som nebola po operácii hlavy ....či tá pani múdra má skúsenosti že pri tetanii operujú hlavu?už ako som písala,tetania je len dôsledok niečoho predchádzajúceho ...buď stresu,vyčerpania ,bolesti ,a pod.pekny deň

lajka65
autor
9. mar 2022

@oblecenie99 dokonca teraz premýšľam že raz mi povedal že prečo mu nenachystam aj ponožky aj slipy ,keď už som mu prichystala a vyyzehlila šaty do práce 😂

0kristina0
9. mar 2022

@lajka65 sorry ale co take zle ti napisala @loginexistuje
Nijako ta neuraza dala ti normalnu radu, navstivit psychiatra. Nebude prva ani posledna co ho potrebuje. A uz sa prestan konecne lutovat.

lajka65
autor
9. mar 2022

@zuzanka.zuzu raz som tu mala kamošku sedeli sme kecali,v dreze boli neumyte asi 3 taniere a dve šálky....prišiel z práce a pred tou kamoškou na mňa ,či on to má teraz umývať a či nemôžem za sebou umuyt riad ...kukám naňho či mu preskakuje,pritom máme umývačku ,,,mu vravím že ja si to odpracem keď návšteva odíde ...a on na mňa hlavne že sedis ....🙄

lajka65
autor
9. mar 2022

@0kristina0 kôli čomu mám využiť služby psychiatra?

sasa1310
9. mar 2022

@lajka65 však si pobaľ kufre, zbaľ deti a odíď od takého strašného chlapa. A hneď teraz, namiesto vypisovania a ľutovania sa. Či ako radu čakáš, alebo len ďalšie poľutovanie?

0kristina0
9. mar 2022

@lajka65 to sa pytas vazne? Ja sa tvojmu muzovi necudujem, ze sa sprava tak ako sa sprava. Sorry, ale energiu na kavicku s kamoskou mas ale posexovat s muzom nie? Necuduj sa mu, ze je k tebe protivny. Muzi potrebuju sex, vyprazdnit gule, uz to pochop. A ked to nechces pochopit tak sa rozved a morduj sa s tromi detmi sama.

lujza123
9. mar 2022

@lajka65 možno by ste sa mali vážne porozprávať. Povedz mu ze pokiaľ je pre neho naozaj tak dôležité mu ohrievat večeru tak to spravíš, aj ten sex sa pokúsis mat častejšie. Na oplátku bude musieť on prebrať časť domácich povinnosti, pretože máš zdravotné problémy, mate tri malé deti a jednoducho nevládzes.

A naozaj sa toho snaž držať, keď tu teplú večeru považuje za dôkaz lásky tak mu ju ohrej, polož s úsmevom na stôl a potom mu milo oznam nech umyje riady a vyloží tu pracku lebo ty si ideš trochu oddýchnuť aby ste mohli potom mať "večer sami pre seba"

Pretože toto nieje len o postoji tvojho muža, toto je aj o tvojom presvedčení. Akonáhle budeš sama presvedčená že domáce práce a starostlivosť o deti sú povinnosťou obidvoch rodičov tak to bude. A muž môže rozprávať o "iných ženách co všetko robia" koľko chce, tebou to nepohne lebo budeš vedieť ze su aj "iny muži ktorý s domácnosťou a deťmi pomáhajú svojej zene" .
Ty mu momentálne dávaš za pravdu, všetko robíš sama ale vnútri cítiš obrovskú krivdu. A to je zle.