Závislosť mužov na počítačových hrách

danamocurova
22. mar 2015

Ahojte,

prosím vás, aké máte skúsenosti s riešením toho, keď je vas partner/manzel zavisly na PC hrach a nechce si to priznat?

tomiholjubavi
7. júl 2015

@uhnakova my sme naposledy spolu hravali taku staru glory of the roman empire...kazdy na svojom, ze kto to rychlejsie prejde...ale to boli ine nervy 😀 nakoniec vyhral 🙂

uhnakova
7. júl 2015

@20erika07 nesekne s tym, ale pokial sa s nim o tom porozpravas v pokoji a dohodnete si pravidla, moze hranie obmedzit. Neodporucam kazit pocitac, ani podobne sialene metody, moze sa ti muz vytocit tak, ze v hneve nieco zle vykona (chyti ho totalny amok). Na zaciatok by som sa s nim dohodla, ze je vhodne, aby nejaky cas venoval detom, napriklad v pracovne dni mladsej 30 minut a starsiemu 30 minut, cez vikendy a sviatky viac. Potom nech sa hra a ty mu uz k tomu nic nehovor. Ak to budete nejaku dobu dodrziavat, bude klud v dome, uvidis 🙂. Postupne mozes skusit navrhnut, ci by nevydrzal deti zabavat dlhsie. Je to beh na dlhu trat, lebo jemu musi docvaknut, ze cas straveny s detmi je fajn. Drzim palce, nech to ustojite.

sonula
7. júl 2015

@janinah smutnejsie je ked niekto prezije vacsiu cast volneho casu pasivnym sledovanim tupych programov v televizii. to je uz hranie hier aktivnejsie, kreativnejsie a clovek do toho musi zapajat svoje schopnosti, ale chapem, ze ludom unavenym z vlastneho zivota alebo lenivym staci len tupo pozerat do bedne.

timea7
7. júl 2015

@sonula sú ľudia, ktorí si program v bedne vyberajú,napr, dnes na Zoom -sedem divov sveta a PC majú len na prácu, hry v živote nehrali, osobne takých poznám dosť.

sonula
7. júl 2015

@timea7 coz nie je argument, ja poznam dost ludi, co sa nevenuju genovemu inzinierstvu.

adka2011
7. júl 2015

Fuuuha, co tu citam, to je smutne jak delo... Moj muz ma IT firmu, vystudoval to a robi v tom cely cas, ale hranie hier na PC povazuje za absolutnu stratu casu. Vobec nerozumiem snaham o upokojenie, ked babe pisete, ze moze byt rada, ze toto je jeho zavislost. Ze by mohol chodit za zenami, do krcmy... Akoze, to naozaj nemate ziadne ocakavania ani vy a ani vase deti..? Citala som si diskusiu, lebo mame tento problem v rodine a dufala som, ze najdem nejaku realnu skusenost, ako takeho cloveka prebrat (svagrinej muz je uz uplne vymlety - on je na podobne zaluby protoyp - nudny frflos bez akychkolvek socialnych zaujmov, takze pokial nie je v praci, den a noc sedi nad PC a vyziapuje do nemoty).

lenius
7. júl 2015

Zacal cvicit 🙂 Hrava sa ovela menej...Ale zato si teraz zacal pozeravat dokumenty - vseliake....A stale pridava zvuk alebo na nas robi... "ticho" ci sus 🙂 ach z kaluze do blata hahaha

timea7
8. júl 2015

@sonula ja som reagovala na to pasívne sledovanie tupých programov, s čím súhlasím,sama tu vo viacerých témach píšem - priblbnutých seriálov. 😀 😀 😀 Nepotrebujem k životu ani pasívne sledovanie TV a na PC som hry nikdy nehrala, je to pre mňa zabitý čas. Ak sa to však niekomu páči je to jeho vec, ak to nepresahuje rozumnú mieru a neskĺzne to do závislosti.

kiristinka1
8. júl 2015

Najhoršie su "onlineovky" lebo to nema nikdy koniec...moj muž je "len" občasný závislák a to na Playstation,ale s tym,ze čaká kým vyjde hra 2mesiace nejaká dobrá..a potom 2tyzdne drti,ale ma to začiatok a koniec..a potom zas mame pokoj,kým nieco nevyjde..ale onlinovku hral raz a tu som stopla,lebo to sa da hrať donemoty a este ked su tam take veci,ze ked nehrate,tak Vám tam nieco zničia,ci ukradnú..tak to ludia hrajú furt..a nesúhlasím s tym,ze mozte byt radi,ze ho mate doma..no práve o to je to horšie,ze to ma doma prístupné 24hodin..

20erika07
8. júl 2015

No to teda sú už aké argumenty, že aspoň je doma a nechodí po krčmách a za ženami, to akože radšej nech je zavislak aha... Hrával ps aj keď sme sa spoznali, ale tieto online hry sú veru horšie. My nemáme doma net, pripája sa na suseda cez wifi, už aj jeho som žiadala nech si zmení heslo na wifi a mužovi nech povie že mu proste nejde net, ale susedovi to môže byť akurát tak jedno. Úplne ho to ovladlo, sak pred dvoma rokmi nevedel ani zapnúť PC čo nemal k tomu vzťah ale táto jediná hra ho zmagorila a odrezala od reálneho života...

20erika07
8. júl 2015

A keby behal za ženami a trávil čas v krčme, tak neni o čom a ďalej by som sa ním nezaoberala, išiel by kade ľahšie, ale toto je iné, tu sa hľadajú iné riešenia

janinah
8. júl 2015

@sonula jedno aj druhé /tv aj pc/ je strata času,ktorý sa dá využiť lepšie...ale ľudia sú leniví a možno aj unavení a vyhorení z práce 😒 na to,aby žili inak- kto už dnes si zaobstará záhradu a robí tam,kto si zaobstará sliepky a dorába domáce vajcia a mäso....to už radšej mini psa,to je moderné...môj muž nemá čas ani energiu a ani záujem kdesi do noci na pc sedieť,máme dve záhrady,rodičovský dom v rekonštrukcii,vekom starých rodičov,.ešte malé najmladšie dieťa- roboty donekonečna,ale ako sa vraví- čosi za nami aj vidieť......

zuska_bluzka
8. júl 2015

@tomiholjubavi a ktorý simsovci majú najkrajšie domy a nábytok? zatiaľ hrám len freeplay na mobile ale rozmýšľam, že ježiška poprosím aby mi doniesol aj normálne na pc/xbox ale neviem ktorú verziu, nech môžem stavať a zariaďovať 😀

hrkinita
8. dec 2016

@reva6 akurat riešim ten istý problem. Je pól 1 rano a jeho ani len netrklo, ze som mu uz 5 krát povedala ze si idem ľahnúť. Wowko na dennom poriadku. Co sa týka riadu a bordelu to iste. 😴

reva6
9. dec 2016

@hrkinita my uz mame dcerku 3 mesiace .. tak sa snazi to obmedzit .. ale ani nie ze obmedzit.. skor nema cas... vacsinou je v praci alebo je s nami alebo spiii :D ale ked ma volno tak hrava . Napr aj vcera vecer hral... 🙂 ale nevadi mi to uz ked vidim ze sa venuje aj nam a ze pracuje ma pravo na taky relax.... aj ja by som brala daky relax 🙂

20erika07
14. dec 2016

@hrkinita
@reva6 my mame 2deti,9r.a skoro 3rocne. Tanky nas rozdelili ,bol zmeneny na nepoznanie,vadilo mu vsetko co ho vyrusovalo cize aj deti zuril po nich ked ho vyrusili v boji...boli sme rozideni 9mesiacov... teraz je to uz lepsie ale zasa zacal hravat...zase pride pohroma...

zuuuu
15. feb 2017

Moj priatel 16hodin denne je za pc s tym ze stale hra a ked nehra tak pozera ako ini hraju. Teraz na mna prisiel s tym ze chce podnikat v tomto a povzbudzovat slovakov aby toto "sportovanie" nezaniklo v tejto krajine. V minulosti chcel vsetko opustit aby mohol profesionalne hrat. Uz mi to pripada ako zavislost a dost silna. Neodsudzujem to ale myslim ze je to prehnane. A mam toho plne zuby ako stale pocujem len klikanie mysky.

germaniawerks
15. feb 2017

"aké máte skúsenosti s riešením toho, keď je vas partner/manzel zavisly na PC hrach a nechce si to priznat? "

muži hrajú videohry keď ich priateľka otravuje a neni sexi

floren
16. feb 2017

@20erika07 no aj u nas su to tanky...ked som povedala, ze dam odpojit wifi, tak sa chcel rozvadzat...teraz sa trochu uvedomil, no neviem na ako dlho...no vo mne uz nieco zostalo

corola
16. feb 2017

@zuuuu presne, aj môj zvykol pozerať ako sa druhí hrajú a aj ja som mala nervy keď som sa v noci v jednoizbaku zobudila na zúrive klikanie myšou. Uz aby sme sa presťahovali do vacsieho

20erika07
16. feb 2017

@floren verim ti ze zostalo...ja to stale nepochopim ako moze a vie uprednostnit hru pred potrebami svojich deti,hlavne pred potrebami ktorymi mu prejavuju lasku( objimanie,mojkanie ,hladkanie) ...uplne je zmagoreny z toho...a to ani nevravim ze uz na stvrtom tablete to hra, od zurivosti rozbije a potom kupuje dalsi... hlavne ze nie sme ziadny prachaci ale priemerna rodina, ktora sice nezivori ale ani neusetri nic . Snazi sa to obmedzovat ale vidim ze caka len na volnu chvilu a uz hra...
Mrzi ma to najma za tie deti ☹

floren
17. feb 2017

@20erika07 presne...mne vykrical, ze mi ide iba o sex...uz som rozmyslala, ze napisem vyvojarom nech tam urobia dake obmedzenia...ved z ich klanu sa tento tyzden dvaja rozisli zo zenou, jeden musel odist, aby si ju udrzal a u nas a este u jedneho sa vadime

20erika07
17. feb 2017

@floren ja som ich nahlasila a napisala ze hra rozbija vztahy 😊
Darmo doma upozornujem ze uz by aj stacilo hned on do mna a co ideme robit ,preco mam prestat? No nic pako, kasli na zivot na deti aj na mna...

floren
17. feb 2017

@20erika07 kde si ich nahlasila? Nahlasim tiez. No ja ho obimem a on na mna ziape, ze kvoli mne prehral

20erika07
17. feb 2017

@floren na google play. Boze keby to chceli zrusit alebo keby aspon online to nebolo

zuuuu
17. feb 2017

Verte mi tanky su najmensie zlo. Su ovela horsie hry. 1000€ za PC kvoli hraniu hry. Internet stale drahsi aby mu nieco nesekalo. Myska do pc 60€ podlozka pod nu 30€ sluchadla 120€ klavesnica 80€....a buchanie do stola a nadavky na beznom poariadku. To ze to chlapi hraju kvoli tomu ze zena nie je sexi....to vobec nie je pravda. Z vlastnej skusenosti vam poviem ze vas to poznaci - vsimal si hru viac ako mna a mam momentalne o 50kg viac. Nikdy sa nezmenia ale na nas to dolahne a nedovolte aby vas znicila hra. Ked su deti je to tazsie lebo namiesto hier by mal muz travit cas s nimi. Zavislost sa musi liecit. Ked si to clovek neuvedomi sam tak su na to odbornici a verte mi ani jeden si to ale sam neuvedomi.

20erika07
17. feb 2017

@zuuuu velka pravda...nikdy si nechcel pripustit ze je zavisly. Akurat som mu vravela predtym ako isiel do nocnej (aj tam si inak berie tablet s tankami) ze uz stacilo dnes nech uz skonci a on ze kedy ja skoncim uz s pripomienkami. Vravim ze musim ta napominat inak zase do toho spadnes uplne. Kdezeee to nie je pravda ze jeho to vlastne ani nebavi ze ma slaby tank a bla bla. Tak nacooo sa s tym zoziera. Nielenze zanedbava rodinu ale aj svoje zdravie si nici ved dostane infarkt zachvilu pri tom kokos...
Boze inak tie ceny co si popisala to je chore cista zavislost...toto je zivot...zazitky jak vysite

floren
18. feb 2017

@20erika07 veru uz by mohli...toto nie je normalne....moj minule hral 4 dni v kuse...aj na wc s tym chodil o sprche ani nesnival....potom som mu dala na vyber sprcha alebo spi mimo bytu

@zuuuu u nas to bol telefon za 300€...ale ja rozhadzujem peniaze a on ma musi zivit a pod...a k tomu, ze zena nie je sexi len tolko, nejaku vyhovorku si treba najst a predsa nebude zly chlap

majka99999
18. feb 2017

@germaniawerks ja nie som sexi a otravujem, dokonca aj nase deti ho otravuju - a predsa nic nehra 😎

stardust
18. feb 2017

To je ako viest rodinny zivot s alkoholikom, ktory si svoju zavislost priznat nechce. Taky skodi rodine. Nech sa rozhodne sa liecit alebo nech sa hra sam medzi svojimi styrmi stenami.
Ja by som taketo zavislacenie netolerovala. Ked mi moj terajsi spomenul, ze ma doma playstation, takmer som mu dala kopacky. Ale nastastie ju dostal od znamych a nehrava sa s tym.