Zlé vzťahy so svokrou a švagrinou

3. jan 2023

Baby opíšem v skratke našu situáciu...švagrina býva s mužom a 2 deťmi u svokrovcov teda u svojich rodičov...my s mužom a našimi deťmi sami no v jednej dedine,ale i napriek tomu sú naše návštevy sporadické zväčša keď ma niekto sviatok...o to viac ma mrzí že neprídu pozrieť vnúčatá len tak hocikedy hoci sme blízko a sú ešte vo vítalnom veku....vzťahy sa zhoršili keď švagriná porodila druhé dieťa a svojmu bratovi teda môjmu mužovi ani mne nedala vediet len to zavesila na soc.siet a odtiaľ sme sa to dozvedeli aj napriek tomu že svojmu druhému bratovi po pôrode napísala správu...samozrejme že to muža aj mňa mrzí že sa jeho sestra tak zachovala a zavolala mu uz len a tým že nás pozýva na krstiny teda cca 2 týždne po pôrode...muža sa to veľmi dotklo a teda na krstiny sme nešli,dar odniesol a svokre vysvetlil prečo neideme (švagriná nebola akurát doma)...Svokra je samozrejme na strane dcéry ,zastáva sa jej a mužovi povedala aby sa mu nevypomstilo jeho správanie nakoľko prvýkrát si povedal svoj názor za čo som rada 🙏 na Vianoce sme tam neboli pretože obe ich deti boli choré,muž volal svokrovi poprial pekne sviatky i keď do poslednej chvíle dúfal že zavolajú oni...na Nový rok opäť čakal že sa niekto ozve pretože rodičia z mojej strany aj súrodenci nám volali a priali šťastný Nový rok a preto dúfal že sa ozvú oni no zas nikto nič...zavolajú len keď niečo potrebujú čo mi príde veľmi sebecké...prosím vás aký máte na to nestranny názor....šli by ste deťom odniesť Ježiška...popravde za takéto ich správanie nemám chuť tam ísť alebo by ste sa snažili vyhýbať ... ďakujem za prečítanie 🙏

anjelicek26
3. jan 2023

Ono uvedomujes si, ze si v prvej linii - mama, on otec, ty teta, on stryko pre tie deti? Ze kafres vztahy nielen vam dospelym, ale aj im? Ries vztah k nim, ked uz nie si schopna komunikovat s dospelymi a same dohady a vymyslacky ti v hlave behaju, co kto ako myslel... uz citam, ze na krstiny ste nesli, boze ja by som sa aj zasmiala asi, ako sa da za taku drobnost takto zdut 🙄

vevapeto
3. jan 2023

Úplne súhlasím s Miadi, chovaš sa ako malé decko asi už dlhšiu dobu a takto vás aj berú - nechcú už s vami nič mat okrem dôležitých udalosti. Evidentne na svagrinu ziarlis že ta ide roztrhať a preto vytváraš umelé aféry. Odmietnuť pozvanie na krst? Akoze fakt? No nič, zduvajte sa za hlúposti aj naďalej a docielis jedine to, že svoje deti a muža odtrhnes úplne od rodiny- mozes si pogratulovať. Si snad dospela žena tak sa tak chovaj preboha.

nicegirl369
3. jan 2023

Odmietnut pozvanie na krstiny sestrinho babatka a este sa tvarit ze vy ste ukrivdeni? Ako come on! Vo vasom pripade zjavne obe strany su problematicke a ofucane- aj vy, ak svokrovci, aj svagrina. Tak zaneste darceky detom(aj ked sa mi to zda uz trosku po termine, hlavne ked byvate v 1 dedine) a cakajte, ci aj oni urobia ustretovy krok do buducna.

autor
3. jan 2023

@vevapeto prosím ťa kvôli čomu by som akože mala na švagrinú žiarliť?a vravím že pozvanie odmietol muz nie ja...ved my sme mali všetko prichystané pre nich a ja sama som hovorila mužovi nech sa rozhodne ako to cíti on že ak chce pôjdeme ak nie nie že to je jeho sestra ...kriste ženy vy tu zo mňa robíte to čo nie som 🤦

laila22
3. jan 2023

No podľa mňa sa Tvoj brat zariadil primerane situácii. 99%tu píše, že riešite malichernosti. Môj názor je, že ,,vojnovú sekeru,, vykopala manželova sestra. Neviem aká strašne zničená musela byť po pôrode, keď nedala vedieť svojmu bratovi. Ďalšia vec je, že v našom kraji je taký zvyk, že novopečený otec pobeha rodinu, kamarátov s ,,radostnikom,, (To znamená, že prinesie fľašu, aby si ľudia vypili na zdravie dieťatka. Či už niekto tu fľašu vypije, alebo posunie ďalej, je jeho vec). Takže mne osobne sa zdá dosť nevychované, že nikto z rodiny sa Vám neunúval dať vedieť, že sa narodilo dieťa. Kľudne aj bez tej fľaše. Keď bola sestra schopná vybaviť telefonát mame, bratovi, keby chcela, zvládla by aj tvojmu manželovi.

janinah
3. jan 2023

Muž zavolal mojej mamke,keď som porodila,ona to oznámila všetkým. Tvoj,váš dôvod neist na krstiny je smiešny a trápny.A pýtať sa 3.januara na nete ci ísť odniesť Ježiška? Fakt?Mate zabomysie vojny,ktoré nič nevyriešia...urobím toto,lebo oni tamto...budem tak,lebo oni inak...darceky by som nosila len svokrovcom,detom nech si kazdy kupuje svojim,usetris si kopu starosti.Na meniny mi rodina bezne vola,kto dnes má čas a energiu chodiť často po návštevách.Ber celú situáciu s nadhľadom,bude sa vám lepšie žiť.

autor
3. jan 2023

@laila22 tak stačila možno krátka správa ...veď mužovi to tak bolo ľúto že nikto z rodiny mu nedal vedieť veď aj svokre povedal že či on je cudzí či čo?

ckocka
3. jan 2023

Počkaj, porozmýšlam... Úplne všetko?

autor
3. jan 2023

@janinah písala som že mali cez Vianoce deti choré preto sme nešli...bože ženyyy

kika2565
3. jan 2023

@laila22 veľmi dobre ste napísala...

laila22
3. jan 2023

@autorka a ku krstinam. Dar manžel odniesol. Ja by som šla asi do kostola, ale na oslavu nie.

janinah
3. jan 2023

Od Vianoc je kolko? Nebozekaj...jedine sama nad sebou...a čakať,že mi mamka zavolá na novy rok? A uraziť sa,lebo musím volať ja? Škoda aj niečo písať ...

kika2565
3. jan 2023

@laila22 aj ja by som to tak urobila..

vevapeto
3. jan 2023

Minimálne na to, že sa všetko točí posledné dni okolo nej, toto by s každou detinskou povahou riadne zamávalo ✌️ Inak na malé konflikty sa časom zabudne, ale to, že ste neprišli na krstiny, lebo ste sa cítili ukrivdení, to si bude každý pamätať ešte veľmi dlho.

vevapeto
3. jan 2023

@laila22 áno, máš kus pravdy, ale evidentne sú v tej rodine aj iné konflikty, ktoré autorka radšej nespomenula.

autor
3. jan 2023

@vevapeto no už len mám na čo žiarliť ...lebo ja mám svojich starosti okolo 3 deti fakt málo ...a v tomto s tebou súhlasím že take veci sa pamätajú dlho ale z oboch strán 👍

autor
3. jan 2023

@janinah a čo je na Tom keď naše deti čakajú že zavolajú babka s dedkom!

whatever1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kika2565
3. jan 2023

@vevapeto nič v zlom ,ale každá z nás ktorá tu je a by mala dvoch bratov by určite napísala aj jednému aj druhému,ze sa mi narodilo bábätko. Ta jej švagriná, ked dokázala napísať na fb tak ta jedna sms by ju nezabila to sama uznáte 😉

autor
3. jan 2023

@whatever1 a keď ti poviem že mne tiež nikto nezavolal po pôrode ani sa nezaujímal ako sa mám ja aj malý to je tiež z ich strany v pohode?alebo je to zle iba z jednej strany?

laila22
3. jan 2023

@vevapeto tak zrejme novopecenej mamičke ležalo niečo v žalúdku.... Ťažko povedať čo to bolo.

vevapeto
3. jan 2023

@kika2565 áno, ale prečo jej nepísala? Asi sú navzájom “veľmi dobré” švagriné…

vevapeto
3. jan 2023

@laila22 ved práve.

lienka.7
3. jan 2023

@kika2565 neuznaju, lebo nemôžu uznať ze autorka by mohla v niečom mat aj pravdu. Proste ma zo seba robiť blbú, hrať sa ze vsak sa nic a oni ich maju na háku. Detto mužovi to asi tiež konecne docvaklo, ale nie, to ho ona musela isto nahuckat, lebo on chudak je asi nesvojpravny a bez rozumu. 🤦‍♀️
Mimo to, ked niečo potrebujú, to sa isto ozvať vedia. Ale inak ma byt prva furt autorka s mm. To je podla nich asi tiež v poriadku👌

autor
3. jan 2023

@vevapeto podotýkam že sme nikdy medzi sebou konflikt nemali ani hádky,,,veľakrát sa mi veci nepáčili keď niečo povedali na naše deti alebo hocičo ale stále som bola ticho pre pokoj v rodine ani som jej nikdy nič zle nepovedala a nebodaj urobila

lienka.7
3. jan 2023

@autorka uz sa tu neobhajuj, ja ta aj chápem. Proste mas drzat hubu a krok, lebo ty si "len" nevesta.
To ze švagriná sa zachovala otrasne, to je im jedno. Zasnem normalne nad tym, ze mm ako svojmu bratovi nedala vedieť, ale na FB to vešať vedela. Dozvedel sa to sam, a ešte proaktivne jej ma telefonovat... Nemam slov. Urobit mi toto brat, tak mu poviem, ci nevie co je slušnosť. Nakoniec ešte ti napisu ze jej aj porod zavidis 🤦‍♀️

kika2565
3. jan 2023

@vevapeto viete ťažko povedať nikto nikomu do hrnca nevidí...

autor
3. jan 2023

@lienka.7 áno s prepáčením sa ti niekto vy...ie na hlavu a ty mu máš ešte poďakovať inak si nevďačná a závidíš ak nie 🤦

laila22
3. jan 2023

@autorka ja by som neniesla ani darčeky. Načo? Evidentne Vás k životu nepotrebujú, ešte budeš za ,,hlupanu,, čo sa ku nim tlačí a budes na obtiaž,lebo oni si vytvárajú rezim ...rodina sa správa inak. To, že si tu ľudia nechodia gratulovať, nenavstevuju sa, neoznamumuju si dolezite veci v rodine, lebo nemajú čas je ich norma a podľa nej si projektuju Tvoju situáciu.

miadi
3. jan 2023

@lienka.7 nikto nehovori ze autorka je zla . Ale urazat sa odmietnut pozvanie na krst ??? To xx. Horsie ako nevolat hnet z porodnice bratovi ze mam dieta .. cez jeho urazene ego to je uz uzasny stryko tomu dietatu ked koli NEMU sa nepremoze a nejde na jeho krst. Lebo jemu nikto nezavola prvy 🤦‍♀️