Zlomil mi srdce. A teraz ako ďalej?

zuriva
22. máj 2013

Pred nejakým casom som prisla na to, ze manzel ma konto na pok*ci vyse roka a ze som na nic neprisla. On vsak pracuje aj z domu a ked som sa s tym viac pohrala, zistila som, ze okamzite, ked som rano odisla do prace, on si prezeral si profily aj s*xzoznamku. Pisal tiez zenam z nasho mesta, ake su krasne, a preco ich doteraz nestretol. ☹ ☹ ☹ Ten den som prerevala, a ked prisiel, tak som to nanho vyvalila.

on to zdovodnil tak, ze minule leto sme mali krizu, ze aj premyslal o rozvode a ze sa chcel niekomu zdoverit. /medzi jej nohami???/ Ta kriza, rozumej, bolo to, ze ja zo svojej vyplaty platim vsetko okolo domacnosti, inkaso, nakupy, stravu atd a on kedy tedy prispeje, pretoze mu jeho podnikanie nejde /bodaj by nie, ked hodinu presedi pri pokeci a dalsiu pri hrach/. V podstate ani neviem, aky ma prijem. Ja celu svoju vyplatu miniem, nic neusetrim a stve ma to. Takze ja som sa v lete pytala, co s tym chce robit,ako chce napredovat, atd. Takze tak. Chudak, z mojej strany to bol asi tlak na jeho ego. 😠 😠 😠 Hned som mu povedala, ze ked premyslal nad rozvodom, mal to riesit so mnou a nie s cudzimi pipkami.

No nic, v ten den sa mi strasne ospravedlnoval, ze on to tak nemyslel, ze nas nechce stratit , ze to bola len zvedavost, ze on by nikdy nic fyzicke nespravil...bla bla bla,je mi z toho zle. Samozrejme mi pri tom aj klamal, ze on nikdy ziadnu zenu ako prvy neoslovil, nie je to pravda, lebo mam dokaz, ze praveze on bol vzdy prvy. Tak v com vsetkom mi este klame??? Povedala som mu, ze ak nas nechce stratit, nech si konto vymaze. On povedal, ze tam ma aj fotky s jeho hobby a ze to nie je len o tom, proste to nejak zahral do autu, co sa mi ale nepacilo.

Cely dalsi den som premyslala, co teraz. Moje kredo je,ze neveru by som nikdy neodpustila. Nakoniec som si povedala, ze mu dam sancu. Snazila som sa to dat za hlavu, on zrazu zacal si ma viac vsimat, venovat sa mi, aj s*x bol zrazu uzasny /ale na druhej strane som pri tom myslela, ze kde si sa to naucil???/

Potom sa stala taka vec, ze siel na sluzobnu cestu. Este ked odchadzal mu vravim, nabijacku mas? Ze netreba, ze mu vydrzi mobil. V nedelu mu volam, nedalo sa dovolat. Ja uz nervozna, hned som myslela, ze bud nehoda, alebo milenka. Az podvecer mi zavolala jeho mama, ze mi ma odkazat, ze je ok a pride v noci. Este na nu som sa vykricala, ze preco jej volal. Ked dosiel, tak sa ospravedlnoval, ze mu skoncil mobil, ze nikto nemal taku nabijacku a ze si moje cislo nepamatal a preto volal mame. CHACHA. Mne hned napadlo, ze ci nevolal z mobilu dajakej frajerky...no proste je to hroza.

A teraz som sa dostala aj k jeho RP, viem, o com si pisal a s kym a smutne je, ze si pisal aj po tom nasom rozhovore. Sice uz nie ziadne narazky na s*x, ale aj tak ma to ranilo. Chcela som vsak dostat viac informacii, ci sa aj s niekym stretol.

A vcera to vyvrcholilo. Vecer sme sli na to, a ja som citila, ze je taky nijaky, ako keby uz mal s*x predtym. Vyhovaral sa, ze si asi neoddychol /poslednych par tyzdnov sme ho mali 1-2 x denne/ od minuleho dna. Ale to bolo na obed, tak sa mi to nechcelo verit. Tak som sa ho teda pytala, ci si ho vyh....l. Ze hej...Ja som v tom momente chytila taku zlost, vyletela som z izby a zacala som revat, pretoze som si ho predstavila, ako si prezera tie k.... na nete, miesto toho, aby pracoval. Alebo ze za nejakou bol. Proste som sa zosypala, a ked potom za mnou prisiel, tak som nanho nakricala, ze vsetko viem, co si s kym pisal, ze s jednou aj niekolko mesiacov, ze jej tam posielal pusinky na licko, a riesili to, ze sa stretnu, ked sa vrati na Slovensko...a ze si neviem predstavit, co teraz s nami bude. On ma uistoval, ze nikdy nic nebolo, ze si len pisal, a ze sa teraz hanbi a ze neratal, ze mu na to pridem. Ze nas lubi a nechce nas stratit a nemam si vela namyslat...ale mne jednoducho stale v hlave lietaju myslienky, ze keby som mu vtedy na to neprisla, kde by to az doslo, a ci naozaj k nicomu nedoslo, lebo vzdy, ked nieco podobne pocujem v radiu, ci v telke, ci sa rozpravame, ja mam na jazyku ustipacnu poznamku...prerevala som asi dve hodiny, nakoniec som ho poslala prec, ze nemozem ist ani do spalne, lebo mi je zle. Rano som vstala o 5. A teraz premyslam, co mam robit. Ako to prekonat a ci to chcem vobec prekonat. Zajtra ide napr.zas na sluzobnu cestu. A naozaj ide??? On mi povedal, ze mozem zavolat sefovi ci kolegom, ale som sa zasmiala, ci by on nekryl ich, keby boli s niekym a volala ich zena...a ja som clovek, ktory sa strasne takymi vecami trapi. Zlomil mi srdce a teraz fakt neviem, co mam robit. Nechce sa mi ist domov z prace, lebo tam bude on...mal si dnes konto zrusit a pisal mi pred chvilou sms, ze ma miluje, a ja revem. 😢

Baby, co mam robit? Ako to prekonat? Ako sa da odpustit a nezosaliet z celej situacie??? A da sa vobec na to zabudnut??? Mozem mu verit??????? 😢 😢 😢

zuriva
autor
23. máj 2013

kocky, dakujem Vam vsetkym za prispevky. Pomaha pozerat sa na to aj z inej perspektivy.
@bodka13 lenze ja sa prave toho bojim, ze mu to budem stale pripominat. Ja som mu doteraz mobil ani maily nekontrolovala, a zacalo to az teraz, pretoze som chcela vediet, na com som.
@jarmillka nedoverovat som mu zacala az po tom ako som na to prisla a ked mi zacal klamat /napr. ze on sa prvy zenam neozyval, a teraz napr. ze on si s nimi nic sexualne nepisal, a pisal, dala som mu to precitat, proste to zapieral do poslednej minuty, kym som mu nedala dokaz pred nos. A preto sa bojim ze mi zapiera aj neveru. Stale opakuje, ze to bolo len v tejto hladine, ale ked mi klamal v tomto, neklame mi aj tak??? 🙄
@sissy27 ak mu tu neveru nezistim /lebo to je pre mna dovod na rozchod/ chcela by som mu dat este sancu. Ale ked sancu som mu dala uz pred tym mesiacom a on to nedorzal. Ano, milujem ho, a preto ma to tak boli...len neviem, co mam robit, aby som zakazdym, ked na to pomyslim, neplakala a nerozbusilo sa mi srdce od zrady, ktoru spravil...ako to zahodit za hlavu? Ako si mam byt ista, ze to nespravi zas? predvcerom tvrdil, ze to spravil, lebo sme mali v lete krizu. Vcera uz hovoril, ze sme mali krizu od marca do marca 😠 😠 😠 Som taka nasr..., lebo keby som na to prisla v decembri, tak povie, ze aj cely tento rok bola kriza a ja o nicom neviem...proste vyhovorky. ospravedlnuje sa mi stale, ze spravil chybu, ale tu chybu pripisuje mne ☹ A ked som sa ho pytala, ze ci aj ked sa s nim nabuduce pohadam, bude robit to iste, tak tvrdil, ze nie...ale???
@mimka11111 uvedomujem si, ze si moze nove konto otvorit, alebo stretnut niekoho v bare, atd. Lenze ja som to doteraz neriesila, verila som mu, tak ako on mne...ja som to v podstate aj po tom prvom pohovore nejako brala, ze ked si to konto necha, bude tam mat svoje fotky svojich zaujmov, a bude sa bavit o tom /verim, ze nie cely p*kec je o skazenych ludoch/...ale on si dalej prezeral tie kocky... a mne to take pride, ze p*rno je take neosobne, ale tieto fotky dievcat, ktore maju svoje telefonne cisla a pytaju si 20 E za f*jku, to je uz kus vela...a hlvne, ze to robi v case, kedy by mal pracovat. Vcera mi oznamil, ze rusi zivnost /co ma sokovalo, o nicom som nevedela/ a ze ide na urad prace. Ked som sa ho pytala, ze ci si nieco hlada, ze zacne aj v juni, lebo teraz nema cas. Tak ma cas si ho h*nit 2x denne pri p*keci, ale nema cas na hladanie prace??? 🙄 🙄 🙄

@sirinka
@victory1
@haslerka27 uz som premyslala nad manzelskou poradnou, hladam, ale musim mat urcity odstup, lebo teraz nemozem o tom rozpravat bez toho, aby som sa cela zrevala 😖
@aristka ak by si videla svojho partnera v meste nahodou, ze sa drzi s nejakou blondinou za ruky, nechcela by si vediet, o co slo? Nepytala by si sa, neriesila to?
@eeffka tak vysvetlim...jedno dieta mame a o druhe sa snazime uz dva roky. Minuly cely rok som chodila po vysetreniach, brala x kusov tabletiek a skusali sme vsetko mozne. A on mi teraz povie, ze kazdy den 1-2x m*sturbuje a ja sa mozem cudovat, ze sa nam nedari otehotniet 😠 😠 😠 .Pokial viem, tak chlap by sa mal napr pred vysetrenim spermiogramu setrit 5 dni, aby bolo co najviac...nesuhlasim, ked vravis, ze je to jeho vec, je to jeho cast tela, takze ak by to pchal do inej zeny, tiez je to len jeho vec? Ak by on s nim otehotnela? a dalsia vec, tie posledne tyzdne sme mali s*x 1-2 x denne, robil sme veci, ktore sa mu pacili a na priek tomu potrebuje potrebu si prezerat profily dievcat a robit to??? V pracovnej dobe??? Keby sme sa nevideli tyzden, nepoviem. A posledna vec, mne neskoro vecer velmi nevyhovuje, byvam dost unavena, dcerka zaspava pred 11. Takze ja som ho vzdy prehovarala, ze rano je lepsie, ale on vymysla, ze je rozospaty, nic z toho nebude mat...a o hodinu uz je pri PC a .... Takze preto som rozculena. 🙄
@pragmaticka ale on mi tu pravdu celu nepovie a nehovoril, ako som to povedala vyssie, stale klame, kym mu nedam pod nos dokaz. a ano, myslela som aj na to, ze keby som ho poslala kade lahsie, tak by som to snad aj sama zvladala, ale ja ho stale lubim, dcerka je na neho silne naviazana, maju dobry vztah. Keby som prisla na neveru, tak neriesim a rozchadzame sa, ale tu sa este drzim nadeje, ze mozno,mozno to tam az nedoslo, no na druhej strane mi je zle z celej tej situacie, z jeho klamstiev, ako to zlahcuje, atd 😢
@ankiki mas pravdu a uplne s Tebou suhlasim, ze od rozkose asi nevedel, co so sebou..a o to viac ma to stve, ze ja som vzdy rano brala malu do skolky, utekala po nu, varila, brala malu von, len aby mal manzel pokoj pri praci...vzdy som ho lutovala, lebo ked som prisla domov, tak zurivo pisal do PC, hladal, tlacil, atd. Ja krava sprosta, keby som to vtedy vedela... 😠 A este ten jeho zarobok, on mi minule ukazal, ze kolko asi zarobil za minuly rok, vychadzalo mu to nejako 400 E na mesiac v priemere. Ale, teraz mu konci dotacia zo statu, takze si musi platit od juna zdravotnu, atd zo svojho, takze by mal 200 cisteho...a preto som sa ho ja pytala ten minuly rok, ze co bude robit, atd...
A dakujem Ti za povzbudive slova, naozaj som citliva povaha, a preto som chcela vediet, ako to mam prekonat 😔
@lila69 presne tak, pos*al si to. A hned vcera vypol PC /o ktorom som mu tiez predtym vravela, ze bezi v kuse, ze sa tam hra tie svoje hry a nevenuje sa mne a dcerke/, venoval sa dcerke, kreslili si, proste seka dobrotu.
A vcera, ked mi uz x-ty krat hovoril, ze to bolo nevinne, aj ked tam pisal take veci, ako o milovani v dazdi, ze mi teraz vsetko stoji /ale vsak to je dvojzmyselne, on myslel pracu, na co som hned povedala, ze presne, ze dvojzmyselne 🙄 / a ze ma sice este nepodviedol, ale ze si hlada spriaznenu dusu a mozno ze ked ju najde...a posielal tej jednej, s ktorou si pisal tak sustavne aj pusinky /nie, nie, ziadne pusy som neposielal, kym som to neukazala/...a on furt, ze to nic neznamenalo. Tak som sa nas***, otvorila si stranku, kde som sa prihlasila hned vtedy po 1. rozhovore, lebo som chcela zistit, o co na tom p*keci ide, a napisala do s*xzoznamky , ze kto si to chce prist rozdat. Tak stal ako puk s otvorenou pusou a ked mi tam zacali svietit 25 x RP a zacala som mu citat, co mi ti chlapi pisu, tak mu nebolo do reci, ze jeho to take nebolo...ale pre mna to bolo to iste...to, ze pred tou zenskou zo mna robil potvoru, ktora chce od neho 3 tisicky vyplatu, a ktora ho drzi pod papucou /nie/, a ze si s nou dohaduje *pracovne* stretko, ktore nastastie ona zrusi...ona tam pisala, ze ci si napisal jej meno, aby som na tu neprisla, a on, ze neboj, nie /napisal si mesto, skade je,nasla som to v adresari pod dohodnutym dnom, takze mal chut tam ist/ On mi stale tvrdil, zeby tam bol aj jej manzel, ale o tom v tom rozhovore nebolo ani zmienky. A potom uz mlcal.. 😔
@moonlight1210 ja s Tebou v mnohom suhlasim. moj manzel je presne ten typ, ktory nema rad kritiku...ALE vysvetlim zas...vratili sme sa zo zahranicia, ja som si do dvoch mesiacov nasla job, manzel ze si urobi pol roka do Vianoc prestavku. Brala som to, dostaval najvyssiu podporu a praca v zahranici bola najma psychicky narocna. Akurat som vyjadrila svoj nazor, ze ci az po Vianociach nie je neskoro, lebo sa vtedy dost prepusta. Prisli Vianoce, bola som ticho, prisiel januar, pytam sa, ci hlada job. Ze sa pyta kamaratov 🙄 🙄 🙄 Myslela som,ze odpadnem, reku, to treba hladat aj inde /a ocividne hladanie na nete mu ide dobre 🤐 /. Koncom januara som sa zas pytala, ze co robis...ze ide podnikat s kamosom, bude daco predavat. 😨 Mne klesla sanka, lebo on je taky hanblivy clovek , introvert /to dobre vyzneje, nie???/ Ze bude chodit pol roka na urad prace na kurz a potom s tym zacne...takze bol dalsi polrok bez prijmu, zili sme len z moje vyplaty a z nasetrenych penazi. To sa mi uz nepacilo, ale nejako som to uhrala a snazila sa tolerovat. Zacal konecne zarabat, tak prvy mesiac nic a druhy sa mu podarila zakazka, kde zarobil asi 1000 E. super, povedala som si, tak teraz uz vie, co a ako. Dalsie mesiace zas nic, potom takych 200 E, pred Vianocami zas jedna vacsia suma...Rozpravala som sa a on to nejako zhodnotil, ze sice nie je spokojny s tym prijmom, ale ze sa este furt uci. No a nejako sme sa zhodli, ze keby to velmi neslo, tak si moze najst aj nejaku brigadu a toto robit popri tom. Vsak ked 2 hod denne travi na p*keci a pri hrach a len mozno 4 hodiny realnej praci /mozno aj menej/, tak by sa to dalo...no ale prislo to leto a podotykam, ze on sa na p*keci registroval uz v juni, a zase som sa pytala, ze co bude, lebo ja som v lete pracu nemala, nevedela som, co bude dalej. Mali sme tam nejake tiche obdobie, ked sme sa raz pohadali a ano, aj ja som kvoli tomu jeho nezaujmu o pracu vtedy premyslala aj o rozchode, ale nejako sa to utriaslo, udobrili sme sa a isli sme dalej. Tak povedz, nedala som mu uz dost velky priestor na to, aby dokazal, ze nie je neschopny??? A nikdy som mu vyslovene do oci nepovedala, ze taky je. Skor som mu vravela, ze nema na to povahu, ze si nevie asi najst ten styl, ako oslovit zakaznika, a ze netreba len sediet pri PC, treba ist medzi ludi...no ale jemu to tak vyhovovalo, a teraz aj viem, preco 😔

@fidka79 tak teraz to uz vidim aj ja takto, ze mal privela prace a nevedel, co so sebou, chlapec
@moonlight1210 problem je ten, ze ja by som ho v zivote nepodviedla, takze si neviem predstavit, ako by som sa citila. A keby sa to stalo, tak by som sa citila vinna, drzala hubu a krok a keby mi na to druhom cloveku zalezalo, tak by som vsetko robila preto, aby mi odpustil. A nezvalovala vinu na neho, ved ked to nefunguje, idem zo vzahu von, nechodim poza bucky, nie? To je moja predstava.
On sa na nete vyjadril, ze sa pokusa nas vztah zachranit, a ked som sa pytala, ze ako, tak ze trpel 😖 To tak sa zachranuje vztah? Proste mal kecy a nevedel, co pise, alebo to len hral na ich city. Ako suknickari, ze moja zena mi vobec neda, polutuj ma 😝 A prave ze ja neviem, ako spravit tu hrubu ciaru, aby som na to uz nemyslela a nepodozrievala ho. Ako???

@digysa pekne napisane.
On chce vztah zachranit, stale mi hovori, ako ho to mrzi /ale na druhej strane to dava mne za vinu 🙄 / Konto zrusil, ale viem, ze plati to, ze si moze otvorit ine a inde, alebo na svojom laptope a to uz ja na to nepridem. Ale zase sme sa dostali k tym financiam, ze kedze on ide od juna na urad prace, tak nebude mat prijem a nebude prispievat 🙄 Ja tiez neviem,ci budem od septembra pracovat. 😖 Ale mozno som to mala spravit uz davnejsie, ze tiez ist na urad prace a nech sa stara on. Ale mne to proste neda 😔 A napr on v piatky uprace byt, pri tom si pusti hudbu ci hra hry, takze mu uz zacina vikend, ale ja som mu to stale vravela, nech radsej pracuje, ze ja upracem v sobotu 😒
@vejula ano, takto to citim,bojim sa, ze ma sklame zas a znova.

a este baby, ked sme sa vcera bavili, najprv s placom, potom bez, tak som sa pytala, ako si to predstavoval po rozvode. Zeby nam vsetko nechal a odisiel by daleko. 🙄 Pytala som sa, ci by sa teda vykaslal na dcerku. Ze nie, zeby si nasiel dobre plateny job, aby ju podporoval 😠 😠 😠 To som uz zvysila hlas, preco si taku pracu nehlada teraz, ale sedi furt pri PC a hra sa .
Proste neviem. A este k tomu vcera prisla aj po tom vybuchu svokra /ona nikdy nevola dopredu, len pride, co je ok, ale v tejto situacii to bolo nevhodne/, tak som zaliezla do izby a ostala tam.
Neviem, potrebujem nejaky cas na predychanie. V kazdom pripade, vdaka za vypocutie, velmi to pomaha

bodka13
23. máj 2013

@zuriva fúúú ...ty si to riadne poctivo všetko čítala 😉 🙂
chce to od teba pevnú vôľu....zváž si,či dáš vzťahu ešte šancu hoci to už nebude také ako to bolo,dôvera bolanarušená...ale veľa párov sa s takýmto problémom popasovalo,zobrali si z toho poučenie a sú spolu,naučili sa zase si dôverovať ....držím palce 🙂

lujza123
23. máj 2013

@zuriva

Ja len taku otazocku co budes robit ak ostanes tehotna?? Myslis ze ta uzivi chlap ktory ak spravne citam je dva roky bez stabilnej prace a rok a pol bez normalneho prijmu??????

A flirtovanie cez net, dohadovanie stretka, posielanie "pusiniek" a vizzi milovani v dazdi...ktore potom obkeca pred tebou ze akoze to nic nieje?? Taka bezna kamaratska konverzacia? A ty tiez pises kamosom o milovani v dazdi??
Lebo ja nie, ani nikto s mojich kamosov take kraviny nepise mne.....

Skus si zlozit ruzove okuliare....

ano na jednej strane to moze byt laska tvojho zivota, skvely partner, otec blablabla

ale podla toho popisu je aj tak trochu kurevnik a prizivnik

moonlight1210
23. máj 2013

@zuriva len trosku k nevere, lebo u vas je problem inde ako v tom, ze skusal okuzlovat falosnym pavim chvostom na nete (to je dosledok). keby si podviedla, tak ano - vina, usi dole, stiahnuty chvost, udobrovat, drzat hubu a krok, snazit sa - to vsetko ano. ale ak by to trvalo dlho (pricom dlho je relativne, kazdy inak vnima to dlho - niekto to vzda po mesiacoch, iny po rokoch, iny dokonca uz po par dnoch), tak by prisiel den, kedy by si povedala- ano, urobila som chybu, ale takto dlho ma za nu trestat NEMOZES. proste, uplne urcite, by si to nevydrzala cely zivot. bud by si zdupkala, alebo dozila vztah so zatatymi zubami tesiac sa z kazdej chvile, ked si mimo dosahu stale podozrievaveho pratnera. ale neznasala by si to dozivotne s uprimnou pokorou. alebo dobre, urcite je percento ludi, co by nazaj do smrti zili s pokorou. ale vacsina nie.

k vasmu problemu: mam dojem, ze tvoj muz dopadol ako vysokoskolak, co prerusil studium. znova sa do procesu naturbovat si hlavu vedomostami je dost narocne. unavne. on vypadol z pracovneho procesu, naucil sa na pohodlie nic nerobenia (nie doslovneho). chyba mu pravidelny rezim chodenia do prace, pravidelne povinnosti. chyba mu pocit zodpovednosti dany tym, ze sa za pracu zodpovedna trebars nadriadenemu, nic ho nenuti snazit sa viac a viac. nie je samostatny hrac. nevie si urcit priority, limity, hierarchiu povinnosti, a ak ano, nevie sa donutit to dodrzat. mozno to neflaka uplne, ale dava si vynimky, dava si polahcujuce okolnosti, atd. (inak by na tom nete nesedel).
ja si myslim, ze si je toho vedomy, preto ho tvoje nakriatanie na pracu a "večné" otazky a neskor aj hadka tak hlboko skreli. stupala si mu na otlak.
mal by si zacat zhanat po praci v ramci kolektivu, proste tam, kde by bol nuteny si plnit povinnosti kvoli zodpovednosti k inym. ty vidis a on tiez, ze ako samostatny hrac na to nema. ani sa nevie riadne predat, ani si udrzat pracovnu kazen. takze taketo podnikanie je pre neho holy nezmysel. nie prehra, proste zla cesta, zly obor, zly smer (ako som uz pisala predtym, ze si zrejme vybral zly obor v podnikani, preto ten neuspech. robi nieco, na co nema dostatocne predpoklady.).
to nie je zlyhanie, prehra, hanba. proste, ked nie som horolezec a poleziem na stenu, nie je hanba zliezt z polcesty ziva ako padnut a zabit sa. sice, nemala som tam vobec liezt, ale no a co? aspon mam skusenost.

dalej: to jeho - vsetko by som vam nechal a odisiel do dialky - sorry, sladkobol ako vysity. neschopnost ovladnut seba a zorganizovat sa (a to dokonca nie ani pod hrozbou, ze o vas pride!), sa sebalutostou nelieci. hoci ten pocit zlyhania navodzuje chut urobit nieco velkolepe, cim to cele zvratil alebo potrestat sa, no nasledok je sebalutost.

dalsia vec: zavislost na PC (internete, pokecovych strankach, hrach, atd.) - to je ako automaty. ako alkoholizmus. jedna vyhra, druha vyhra, jeden poharik, druhy poharik a potom je zrazu gambler alebo alkoholik. je to choroba. sam by sa mal zamysliet, ci neciti v case, ked je mimo kompu, nutkanie sa k nemu vratit, zapnut. ci jednoducho nema slabe abstinencne priznaky, ze mu chyba denna davka.
on vobec nemusi mat nejaku vaznu zavislost. ale vedome preprogramovanie hlavy na ine zaujmy mu moc pomoze.
mozete sa dohodnut, ze mu v tom pomozes tym, ze si podpisete dohodu, ze mu kazdy den urcis nejaku ulohu, co musi splnit. a bude sa snazit to urobit, neodkladat a zreferovat vysledky a mat za ich uroven zodpovednost (nech su to aj domace prace). proste preprogramovat svoj mozog na ine ako na potrebu sadnut k PC. virtualny svet je droga. (pisomnu dohodu preto, aby to raz neotocil proti tebe, ze si diktatorka. aby stale bol dokaz, ze to bola vzajomna dohoda a kvoli comu bola uzavreta. nie pre pisanie slecnam, ale kvoli sedeniu pri PC pri nepotrebnych veciach.)

eeffka
23. máj 2013

@lujza123 @zuriva
ako lujza tou poslednou vetou zabila, ale vystihla

kikina84
23. máj 2013

@katecameron presne tak..pokial ma chlap tendencie vypisovat taketo hovadiny babam na pokeci,tak iny ani nebude..to su klasicke typi chlapov,co skor ci neskor podvedu zenu a sa rozidu/rozvedu..ja by som s takym nebola ani minutu,ja som ale typ cloveka ktory vidi ludom az do konecniku a viem ich vzdy odhadnut,len ma mrzi ze nema kazdy taky dar,aby vedel takychto hajzlikov poslat hned doprkinka,skor ako si s nimi zalozia rodinu a potom lamentuju co mame robit..zakladatelke temy samozrejme prajem aby bola stastna a aby sa rozhodla spravne a budem jej drzat palce..

zuriva
autor
23. máj 2013

@moonlight1210 aha, chapem, ako si to myslela s tym pocitom viny po tom, co vykonal. ja som to trosku inak chapala po Tvojom prvom prispevku.
Ano, vcelku s Tebou suhlasim, ze potom by nedokazal cely zivot tvarit sa ako zbity pes. Len ja neviem, ci dokazem /ak mu to odpustim/ zabudnut na to, nezabrdat do neho a nevytahovat to v kuse 🙄

Co sa tyka tej zavislosti /moznej/ uz som mu to aj spominala. Lebo napr. ta hra, ktoru hra, je nastavena tak, ze na nu musi vzdy do 10 min kliknut, lebo potom straca peniaze, bla bla bla. A ja som mu uz par x tak urobila narazku, ze je to narocky tak, aby mal zapnuty PC 24/7 a stale do toho cumel. Tak ako sa moze sustredit na pracu, ked musi mysliet stale na to? Inak, vcera som pozerala na jeho historiu, co robil doobeda, tak doteraz ani raz tolko nepracoval ako vcera 🙄 Len som smutna, ze mu doslo az teraz.

A jeho pracovne navyky...on rad pracuje manualne a da sa nanho v tomto spolahnut /kedze sme spolu v zahranici pracovali, tak viem, aky je pracant/. Ale asi mas pravdu v tom, ze spohodlnel a je mu tak dobre. Vsak rano mu manzelka spravi kavicku, o 9. si ranajkuje, potom nejake kocky a rychlo si to spravim, potom par mailov poslem, zase hra, zase kocky, obed a potom rychlo zaplnem nejaku stranku, lebo pride manzelka 😖 Ja som mu uz spominala, ze nech ide napr do supermarketu vykladat tovar, je to tazka praca, ja viem, ale aspon by mal zaplatene odvody...samozrejme, mal na to odpoved, ze jeho znamy tam bol, a nevydrzal...on proste vzdy spomina kamaratov, ale na moj nazor neda 😖 Ja som strasne zvedava, ake to bude od juna, co vlastne bude robit a ako si hladat job. Pretoze napriek tomu, ze ho velmi lubim, ak sa ukaze, ze zlenivel tak, ze nema zaujem si hladat tu normalnu pracu, tak potom budeme musiet riesit aj to. Nam sa uz stalo, ze ked sme boli v zahranici, on ma prehovaral, aby som vzala jednu vyborne platenu pracu a on bude doma sa starat...ale o co, vsak nevie varit, prat, zehlit...teraz som rada, ze som nesuhlasila, lebo mozno uz vtedy by sme mali problem, ako mame teraz. A tie ulohy, to je mozno dobry napad u zreleho cloveka. U mojho manzzela by to bolo ako buzeracia z mojej strany, kontrolovanie a bytie pod papucou 😔

@lujza123 vies, Lujza, ak by som aj otehotnela a bol by medzi nami koniec, bola by som aj tak rada. Dcerka je v takom veku, ze sa stale pyta na surodenca. Ja som vzdy chcela velku rodinu, ale manzel nechcel skoro deti a potom som ja chcela hned dalsie babo po dcerke, ale to nas volali naspat do zahranicia...ja som teda povedala, ze ok, ale ze teda potom sa budem snazit este o dve deti, no ale nedari sa... ☹ Viem, ake je dolezite mat v dnesnom svete rodinu, surednencov, a ked sa my dvaja pominieme, koho bude dcerka mat? Ma sice bratrancov, sesternice, ale ja sa uz tak napr zo svojimi nestykam, takze mozno ani ona nebude
ani mne sa to nepaci, co spravil a velmi to boli. Podla mna tiez prekrocil tu hranicu... a keby len mykol plecom, ze no a co, si neschopna zena, tak preco nie, a mam niekoho, nevaham a balim kufre...za nami je vsak minulost a stale ho mam velmi rada, takze chcem verit, ze to bolo len o tom, ze sa nudil a ze si chcel pohladkat ego....ale keby som prisla na to, ze v tom bolo aj nieco viac, tak definitivne koniec...preto sa v tom aj tak hrabem, chcem vediet na com som.....no a bola by si prekvapena, kolko zien tu na nete si priznava, ze neveru by v pohode odpustilo . Z toho som ja sokovana. Precital si diskusiu, odpustena nevera
@bodka13 Dakujem, bodka. Uvidim, ak prejavi pevnu volu aj on /ziadne fotecky, somarinky, najde si job, atd/, tak snad sa to podari aj mne. Ale ak uvidim, ze on sa nesnazi, tak potom to nema cenu .

evgenika
23. máj 2013

@zuriva mozno tvrdo a kratko, ale ... Je toto pre Teba vhodny partner? Aka odpoved Ti napadla ako prva?

Problem nie je v Tebe ale v nom. Ak mohol zavolat mame, aby Ti dala odkaz, ze pride v noci, mohol zavolat aj Tebe. Asi tam ale videl prekazku. Pri tomto muzovi sa budes len trapit. Radsej sa pozriet pravde do oci skor ako neskor 🙂
Pre Tvoje vlastne dobro 🙂

zuriva
autor
23. máj 2013

@kikina84 no, lenze problem je , ze on taky nikdy nebol, s dievcatami sa hanbil rozpravat, ja som bola jeho prva a to mal 26 rokov...ludia sa menia, nechci mi povedat, ze nie su taki, ktori sa 20 rokov maju radi, pride nejaky skrat, kriza stredneho veku, a je tu rozvod, nevera, bitky...keby to bolo take jednoduche vidiet, kto aky je a bude o 10, 20, 30 rokov..aj ja som sa urcite za ten cely cas zmenila.
neviem, ci si teraz chce dokazat ze ma na viac, ci o co mu vlastne slo...
@eeffka nechcem sa hadat, ze nie je, ani s Tebou uplne nesuhlasim, ale ked to tak pisem a citam, co som napisala, len krutim hlavovu, ako sme sa k tomu vsetkemu dostali...

evgenika
23. máj 2013

@zuriva to, ze si bola jeho prva dost vysvetluje. Malokto odola pokuseniu neokusit to, co podla neho neprezil. Ak nemal dostatok skusenosti s dievcatami pred manzelstvom, berie to teraz ako handycap. Neospravedlnuje ho to, ale mne to osobne dava zmysel. Nevybureny, skusa a chce dohnat to co nezazil.

zuriva
autor
23. máj 2013

@evgenika tazke vysvetlit, ze mesiac dozadu som nemala ziadne podozrenie, a ze som si myslela, ze mame harmonicky vztah. Chcem naspat ten vztah, ale nechcem, aby zase cely ten cas klamal, rozumies? co spravil, ma neskutocne ranilo, este stale citim busenie srdca a mam stiahnuty zaludok, na druhej strane sme toho tolko preskakali a viem, ze ma tiez ma este rad. Len sa snazim pochopit, ze ak ma mal rad, preco to vsetko robi. 😢 😢 😢 Problem je aj trochu v jeho vychove,jeho mama mala doma matriarchat, pretoze jeho otec bola taka osoba, ktora vsetko nechavala na manzelku /aha, historia sa opakuje 😀 / a ona sa musela prisposobit. Neviem, ci nevedome on teraz neocakava to iste, ze on sa bude mat dobre a ja /ako jeho mama/ budem zarabat, vsetko vybavovat. A vyslovene ho rozmaznala, ved kym sme sa nepoznali, tak mu kazde rano robila kakavko, zohrievala rozky na platni, aby boli chrumkave a davala mu svoju vestu, aby mu bolo rano teplo 🙄 Lenze ja som tazko mohla vtedu predvidat, ze toto bude chciet aj odo mna...

zuriva
autor
23. máj 2013

@evgenika mozes to brat aj tak, ale su chlapi, ktori si toho pred svadbou dost prezili a uzivaju si aj po nej...toto neberiem ako vysvetlenie jeho cinu. Vedel, ze u mna sa podvod rovna rozvodu. Ak ma prestal mat rad, ja to akceptujem, rozideme sa, pa a dakujem za dcerku....co ale neakceptujem je taketo klamstvo poza chrbat, ak ma stale miluje

evgenika
23. máj 2013

@zuriva ty nie si vinna. Problem je v nom, nie v tebe.

zuriva
autor
23. máj 2013

@evgenika suhlasim, ale chcem, aby si to priznal aj on. Ak bude stale tvrdit, ze ja mozem za celu tuto situaciu, tak potom to cele nema zmysel, nie?

evgenika
23. máj 2013

@zuriva urcite, mas pravdu. Mozno zatial nevidi, ako velmi ti ublizuje. Zarazajuce je, ze po prvom upozorneni s tym neprestal. Je to viac menej na nom, ci s tym chce a vie nieco urobit. Ci si uvedomuje, ze moze stratit svoju rodinu ak bude pokracovat.

digysa
23. máj 2013

@zuriva Ja este naposledy dodam, NEHADZ FLINTU DO ZITA........vas vztah sa da zachranit. Ver mi, ze som zazila horsie...keby som to tu popisala, tak sa rozviri debata na 100 stran. Ale vsetko sa da zvladnut, ked OBAJA chcu....

Dolezite je, co pise @moonlight1210 v odstavci o jeho praci. On musi ist von z domu a zacat pracovat, ako riadny clovek!!!!!
To je priorita c.1.......potom prejdite na ostatne problemy. Daj mu ultimatum.......Ved to nie je chlap, to je "pijavica", co sa na teba prisala......

Clovek bez prace sa vela krat citi nepotrebny, neziadany, neohodnoteny.........urcite to vie, ale si to neprizna.

bebe87
23. máj 2013

@zuriva vacsinou to muzi robia, ked a citia doma nedoceneny, na nic dobry atd,,, ak su doma buzerovany za vsetko v tedy hladaju unikovu cestu,,, zoznamky a somariny su pre nich relaxom a snad si aj predstavuju, ze to ide inak,.. chlap musi mat plne brucho, prazdne gule a citit sa milovany, nic ine,,, a podla mna, ta nepodvidol, je to sice smutne, ze sa nieco take stalo a ze s ty nevie prestat, ale nic horsie a v podstate ani nic strasne s nesalo... Pokial si mu povedala vsetko podstatne co si chcela uz sa k tomu nevracaj, ani v sebe lebo sa z toho zblaznis, zosalie aj on a potom ta naozaj podvedie... drz sa zenicka, skus sa cez to preniest, nemozes zit vo vcerajsku, ked pred sebou mas zajtrajsok. drzim ti paste, nech to skoro vstrebes :-*

evkakorcek
23. máj 2013

@zuriva už len to že si myslíš resp. cítiš, že bol s inou veľa znamená. tvoja intuiciA ťa určite neklame. Muži nás ženy dokážu tak oklamať, že sa sami cítime potom dosť previnilo a nevieme čo si máme myslieť. Potom hádžeme vinu na seba. že keby som to spravila takto tak možno by nešiel za inou, možno by nešiel na sexzoznamku, možno by sa snou nestretol.......
Aako tak píšeš - tvoj muž sa vie pekne vyhovoriť. písal som si z inými lebo sme mali krízu. a to teraz ako pri každej kríze bude vypisovať cudzej žene o vašom vzťahu, alebo sa snou dokonca vypsí? toto je riešenie problemov?!!
Ja sama vo svojom okolí vidím čoho sú muži všetkého schopní spraviť kvôli svojmu penisu. Dokážu opustiť svoje rodiny - len preto aby si užili. Dokážu opustiť, deti, domov, milujucu manželku - iba preto aby si mohli užiť. 4astokrát mužov delí od bordelu iba hypoteka. čo je veľmi smutné. Neuvedomujú si čo bude potom...... nedokážu pochopiť že niekomu týmto lámu srdce, podkopávajú sebavedomie a rúcajú vzťah.....
Už sprav ako myslíš. Ale tvoj muž smeruje zlou cestou. Nie cestou buhovania vzťahu, niečoho spoločného, ale cestou zániku......

adri266
23. máj 2013

@evkakorcek suhlasim s Tvojim prispevkom a este by som dodala, ze mnoho muzov si po nevere mysli, ze nic *strasne* sa nestalo, bolo to len fyzicke a co Ty, zena teraz vymyslas

mamavera
23. máj 2013

@zuriva na čo ti je taký muž?

moonlight1210
23. máj 2013

@zuriva od vianoc, od juna - tajketo stanovovanie si terminov v buducnosti je len odsuvamnie nepohodlnej zodpovednosti. Zial je to casto prave prejav pohodlnosti a neochoty vzdat sa jej. Vidm o tom svoje, bola som taka.

Tie hry su ucelovo robene tak, aby ta urobili zavislou. Preto sa tak robia. Ak v nej nezaraba realne peniaze, tak jedine riesenie je vzdat sa jej. Je to dosahovanie fiktivnych uspechov - ak nie su , je to jedno, ak su, vytesujem sa. Nemusim mat realnu zodpovednost. Venovanie casu a energie do vzduchoprazdna. Mam dobry pocit no v konecnom dosedku nemam uzitok.
Poznam to dobre - istu dobu som zazivala podbne veci, a stalo to vela vole zatat zuby a ist z toho von. v podstate trochu tvojmu muzovi rozumiem. Ale viem pred akym problemom stoji a ake jw to tazke sa z toho spohodlnenia vymanit ( staci ked si predstavis ako sa ti ide do prace po tyzdni krasnej dovolenky a teraz si to daj krat sto - taky pocit nechuti musi prekonat).

Fajn ze sa snazi. Ale ak to kratko vydrzi, neostane ti ine ako postavit ho pred iste casovo motivovane ultimata. Zavislost je zavislost, tam sa na to neda ist jemnymi krokmi. Potrebuje trpke precitnutie ze marni drahocenny cas co je tu. Az bude stary a nebude mat sanci zlepsit si uroven pracou, poom bude neskoro banovat kolko casu minul na vzdusne zamky ked tie moznosti mal.
Ide aj o to ze cim viac casu stravi mimo pracovnych navykov ty m sa tazsie vracia a je vacsia sanca ze bude aj v praci podavat vykony na vyhodenie. (casty problem zamestnanych bezdomovcov.)

A nesmie sa spoliehat na teba. Co ak prides o pracu? Co ak ochories? Co ak .... Milion veci. Odpved " vsak potom" nie je odpoved.

Skus sa o tomto poradit s nejakym psychologom, urcite ti da rady ako to kusit na manzela aby sa sam zacal motivovat k vacsej zodpovednosti a pochopil nebezpecenstva pasci do ktorych naivne strka krk. Uz aj to hladanie vyhovoriek, ze ta praca je tazka, ze taku nie.... A ty zabudni na ospravedlnenia, ze vtedy tak usilovne praoval.... Ano uznaj mu to, ale teraz je teraz. Hadam z toho jedneho uspechu nebude teraz zit po zvysok zivota.
Mozno som prisna ale fakt viem aka je to drina vymanit sa pohodlnosti a ake je zradne si nahovarat ze vtedy a vtedy som to dokazala a zvladnem to zas mam to pod kontrolou... Inak vsetko vety ludi so zavislostami, mimochodom.

zuriva
autor
24. máj 2013

nasla som vystizny clanok o nevere: http://www.manzelska-poradna.sk/nevera.html Dufam, ze to nevymazu. Hladam poradnu a hladam v sebe odpoved na to, ci to vsetko este stoji za zachranu. Vcera som konecne neplakala, ale citit tu medzi nami obrovsku stenu. Ahoj,ahoj, idem po malu, atd. Jednoducho len nevyhnutna komunikacia. Mozno mi dava priestor na predychanie, mozno sa na mna hneva, ze co okolo toho robim take povyky, neviem...
Dnes isiel na fusku na cely den. A prestalo ma trapit, kde naozaj je. Na druhy tyzden vraj bude tiez kazdy den chodit na fusky. A mna to nejako nezaujima. Mam utlm? Alebo je to odpoved na moju otazku? Ze mi uz na nom nezalezi? Na dalsi vikend mal niekde ist, teraz sa to vraj zrusilo /mna aj toto stvalo, ze on mi nikdy nevedel povedat, kedy ide, kedy sa vrati, ci ide, atd. On to vzdy hadzal na to svojho *sefa*, ktory mu to nikdy nevravi, ale ved ma jazyk a usta a moze sa pytat podrobnosti, nie? Ved ma rodinu, zavazky. A vzdy som sa ho pytala, povedz, budes tam jest? Mam varit? Nevieeeeeeeeeeeeeeeeeeem. Na porazku. /, a ja som mala uz davnejsie ponuku z byvalej prace, kde rusia prevadzku, ze idu na vikend na rozlucku. Vtedy som to teda odmietla, ze manzel nebude doma, ale ked som sa ho vcera na to pytala, ze asi bude aspon jeden den cez vikend doma, lebo sme nieco slubili dcerke na 1.juna. Tak na mna tak skoro vyletel, ze kde idem, a s kym... 🙄 A teraz vazne premyslam, ze tam predsa len pojdem, zavolam k malej babku, ak tu manzel nebude a hotovo. Aj ja potrebuje z casu na cas vypadnut a on si ocividne tiez uziva, ked su niekde na par dni /minule sa tak preriekol, ze ho ten sef nuti pit tvrdy alkohol. NUTI 😠 😠 😠 A jemu nevie povedat nie...takze kto vie, co tam vsetko vyvadzaju, na co som doteraz nikdy nemyslela/.

lujza123
24. máj 2013

@zuriva nechcela som ti to napisat tak surovo ze naco ti je druhe dieta s takym clovekom. Zrejme mate len krizu, ktora prehrmi, mozno len on potrebuje aby mu trosku horelo pod zadkom a uvedomil sa.....niekedy clovek zisti koho ma a ako mu na nom zalezi az ked hrozi ze ho strati......
Ja len verim ze vsetko v zivote ma nejaky zmysel, ze udalosti, deti atd prichadzaju k nam v nejakom case, v podstate vtedy kedy maju prist. Mozno to vase druhe dietatko caka na dobu ked to bude s Vami ovela lepsie..

victory1
24. máj 2013

@zuriva Ako tak citam dalej tie tvoje reakcie, mne vychadza z toho to, ze sa nudi a ma komlexy zo svojej "pracovnej" neschopnosti, preto si potrebuje zdvihnut sebavedomie tym, ze sa necha obdivovat na pokeci. Takych je tam ako maku. A vies, ja ked som sa rozchadzala a mala problemy s ex /nasiel si a straaasne tajil milenku/ , tak som bola tiez urazena, nestastna, nastvana, asi aj zakomplexovana...no, tiez som sa "liecila" na pokeci. Nikdy som sa s nikym nestretla, ale mala som socialny kontakt /lebo doma bola ticha domacnost/ , proste som sa bavila, robila som si sradu z nadrzancov...a sebavedomie mi stupalo. Ako som si nasla noveho normalne chlapa, mala som cely pokec v pazi...
Preto, tak ako ti baby pisu, je asi najdolezitejsie nast mu nahradu cinnost a hlavne, aby si cim skor nasiel pracu. Je fajn, ze uz nejake pracovne navyky ma, takze aj ked zlenivel, spohodlnel a nic ho az tak netlaci, aby zarabal /kedze ty sa o vsetko postaras/, musi ist jednoducho makat...

victory1
24. máj 2013

@zuriva A este nieco..moja kolegyna si nasla priatela, mily, zhovorcivy, zdal sa strasne fajn. Ma vysoku skolu, ale stale len kdesi brigadoval /trebars zateplovali baraky v CR/, potom predaval kavy, nakoniec neuspesne podnikal....v kazdej robote vydrzal cca pol roka. Teraz ukoncil zivnost, lebo sa mu nedarilo a uz je tristvrte roka doma s tym, ze place, ze nic nemoze najst. Do toho mu zistili, ze ma zhorsene pecenove testy - steatozu, proste, stukovatenie pecene, ma to kazdy druhy, ak si dopraje privela slaniny a klobasy. A taktiez ma problemy s chrbticou /co ma asi tiez kazdy druhy clovek, ze?/Ale on si vybavil PN a planuje byt rok na PN..kedze dostava dakych 199 eur..../cele dni je pri telke a na nete, vsak je chory chudacik/ ....no a potom sa tesi, ze z neho bude invalidny dochodca..../ma 28 rokov!/ a zije u mamky, ta sa o neho stara a obskakuje ho a moja kolegynka s nim planuje buducnost, co sa mi zda uplne scestne, pretoze ten chlap v zivote robit nebude, pretoze nechce a hlavne NEMUSI! Nie je pritlaceny k muru, ze musi platit byt, na deti, hypoteku..zatial sa o vsetko stara mama a neskor, ak kolegynke prepne, bude presne v tom jeho maminom usili pokracovat..../je zamilovana, dohovaranie jej nepomaha.../..zial.
Tymto prispevkom som ti chcela povedat, ze by si ho mala nahnat do roboty skor, ako si "najde" nejaku chorobu /pretoze ked uz je zvyknuty povalovat sa doma, od toho sa tazko odvyka u niektorych chlapov/ a zostane ti ako chudacik na krku povalujuc sa po nete a po byte.

kikaba44
27. máj 2013

@zuriva a neskusala si navstevu psychiatra a liecenie?

zuriva
autor
27. máj 2013

@kikaba44 myslis pre mna??? 😕

zuriva
autor
28. máj 2013

baby, uz som myslela, ze sa to nejako utriasa, tento vikend som s nim chcela pokecat a dohodnut nejake pravidla. Ale raz som vosla do izby a videla som v odraze obrazu na druhej stene, ze mal otvorenu stranku, ktora vyzerala ako pokec a rychlo ju vypol. Bola som ako obarena. Ked sme dali malu spat, spytala som sa, ci ma novy nick, ze nie. A ze co teda robil a tak rychlo vypol, ze nevie, ukazoval mi nejaku inu stranku, co ale nebolo to, co som videla.

Baby, zase som spustila rev, lebo ako mu mozem este vobec verit. na to sa rozplakala aj dcerka. hoci sa snazim pred nou hrat divadlo, asi nieco vytusila, lebo sa ma pytala, ci mam este ocka rada 😢 😢 😢 Nevedela som, co na to povedat. Tak som jej povedala, ze ano.

On sa mi stale ospravedlnuje, ze urobil chybu, ale ze je vinny len z pisania, nic ine v tom nebolo, ze ked tam boli dvozmyselen veci, ze je to nepodstatne. Na co som reagovala, ze keby som ja pobozkala cudzieho chlapa a tiez mu povedala, ze je to nepodstatne, ci by to prijal 😠 😠 😠

Tej dotycnej som vcera napisala, nech laskavo necha mojho manzela a vsetkych zenatych na pokoji. Na co mi len odpisala, ze prosim??? Tava jedna, keby som chcela, tak si zistim aj jej priezvisko, myslim, zeby to nebolo az take tazke a napisala jej muzovi...ale neviem, ci to ma este zmysel. Viem, ze to bolo uplne zbytocne, lebo ak si moj manzel urobil novy nick a bali nove zeny, tak toto vsetko je na nic. Som v koncoch.

victory1
28. máj 2013

@zuriva Haloooo! Prosim ta, ty sa daj dokopy! Neries sprostosti, ci si vypisuje debiliny s dakymi cickami na pokeci, ries veci, ktore su dolezitejsie, ako je jeho praca, prisun par bubakov do rodiny....a ako ho odtrhnut od pocitaca /zadat mu ulohy v domacnosti a podobne/ . Urcite si zajdi za tym psychologom.....pomoze ti ziskat nadhlad a veci riesit s prehladom a nie s revom....a neboj, nebude to take zle, ako to na prvy kukuc vyzera, len zial ty sa k tomu stavias maximalne emocionalne...preto ti navrhujem toho psychologa..no...

kikaba44
28. máj 2013

@zuriva to by som si nedovolila mysliet teba, ake rada ta s mohim muzom ziznamim a on ta vylieci 😕