Zvažujem odísť s dcérou od manžela ale mám strach

ajka321321
10. júl 2018

Dobrý deň, potrebujem sa poradiť, pretože už dlhý čas sa veľmi trápim.Vydala som sa a prisťahovala som sa 100 km od môjho rodiska za manželom. Máme dvojročnú dcérku. Problémy nastali hneď od začiatku môjho pobytu v novom meste. Manžel mi nepomáha, ma svoj svet, kamarátov, pivo, psa a iné záujmy. Vyžaduje ,aby bolo poupratované, opraté, požehlené a navarené. Snažím sa ako môžem , ale niekedy to už nejde, som v neustálom kolebehu povinností. Manžel ma buzeruje a kričí za každú maličkosť. ( napr. nedoje sa salám, on nechce plytvať jedlom, ale to sa nedá presne nalinkovať koľko sa zje a koľko nie , keď kúpim menej zase sa sťažuje , že nemá čo jesť) Ale to sú prkotinky, postatné je, že jeho mama aj jeho otec sú alkoholici a nemám tu preto žiadnu oporu, keď len idem lekárke , dávam malú strážiť sestričke. Strach mám z toho, že keď nastupim do prace a nebude mi mat kto malu vyzdvihnut zo skolky , že sa toho ujme jeho matka alebo jeho otec. Ja nemozem dopustit ,aby jeho opití rodicia davali pozor na male dieta. Ked chcem ist pozriet mojich rodicov , tak ma za to vsetci odsudzuju a jeho mama mi vulgarne nadava:( citim sa, ze tu mam len povinnosti a absolutne ziadne práva, to tu maju len oni. Manzelovi som povedala, ze po materskej si budem hladat pracu v meste mojich rodicov, najskor to zobral , ze dobre, potom zacal, ze mozno ho povysia v praci a minule zacal, ze najskor si mam najst tu a potom sa uvidi.Chcem odist s dcerkou odtialto, od manzela, aj od jeho rodiny:( Len si stale akoby neverim:( mam pocit, ze ja budem za tú zlú:(

asia83
10. júl 2018

Musíte byť silná, aspoň kvôli dcére. Skúste viac času byť so svojimi rodičmi, hoci ste presťahovaná. Snažte sa mužovi neukázať vašu slabú stránku, využije to a budete jeho "fackovací panák". Buďte sebestačná a sebavedomá. Zbaľte malú a choďte k rodičom. Uvidíte, ako on zareaguje. V každom prípade robte to, čo je dobré pre vašu dcéru a pre vás.

sunny777
10. júl 2018

Nie som v rovnakej situacii, ale tiez mam svoje skusenosti so svokrovcami. Za zlu pre koho?! Stale pozeraj na svoje dieta a aj na seba. Dcerka ta potrebuje a ak vas obe potrebuje a chce tvoj manzel, tak pojde za vami do lepsieho.

danajahotkova
10. júl 2018

Odíď. Absolútne ťa nemusí zaujímať čo si o tebe oni pomyslia. Mysli aj na seba trochu a hlavne na svoju dcéru, chceš aby vyrastala v taktom prostredí?

pribinak
10. júl 2018

mas sa kam vratit? mozes ist spat k rodicom? ak ano, zbal sa a hotovo.
nenechaj so seba robit sluzku a otroka. ak manzel bude o rodinu stat, pride za tebou, ak nie, tak aspon budes vediet na co si.
nielen dieta, ale aj ty ako clovek potrebujes pozitivne prostredie, nie byt v strese co a ako.

jeho rodicov neries, to su ludia s vlastnymi problemami.

kahanikova
10. júl 2018

prečo sa nechávaš psychicky týrať? Odíď aj hneď, máš určite dobrých rodičov tých pár mesiacov kým sa pozbieraš bývajú u nich. Uvidíš ako sa ti uľaví, keď nebudeš riešiť, či si kúpila presne 15 koliesok šunky alebo či si dala oprať to tričko, ktoré ten darmožráč chcel.. pamätaj Spokojná mama spokojné dieťa.

ajka321321
autor
10. júl 2018

ďakujem , máte pravdu, áno, zostať
tu nepripadá absolútne v úvahu:( hlavne kvôli dcérke

ajka321321
autor
10. júl 2018

@kahanikova vystihli ste to, dakujem

janulka2811
10. júl 2018

No za prvé :
By som sa veru nenechala ďubat od muža ( s mojou povahou by si to nedovolil ani 😁 ).

Za druhé :
Alkoholikom by som moje dieťa neposlala ani vrece s odpadom vyhodiť. 😅

Za tretie :
Naučila si si zle muža,obskakovanie ho, keď on si od Teba vyžaduje to čo mu jeho rodičia určite nedali v živote. 😕

Za štvrté :
Odíď !!! ☺☺☺

zuzanka.zuzu
10. júl 2018

@ajka321321 JASNE že budeš za zlú, najhoršiu, oberáš dieťa o otca, odtŕhaš ho z jeho domova do cudzieho mesta, nič ti nechýba, núdzou o peniaze netrpíte, predpokladám, že manžel sa prezentuje ako ten ňuňuňu a vlastne asi celkovo pôsobíte ako rodina dojmom "dokonalosti", čiže to že budeš za nepochopenú a zlú, no tak na to sa priprav už teraz... ale VYDRŽ! bude lepšie 😉 urob to pre seba a pre dcéru 🙂

deti95060810
10. júl 2018

to poznám...niečo podobné som zažila...dlho som to nevydržala...radšej som volila odchod a následne rozvod...neoľutovala som to nikdy...
na tvojom mieste by som tiež rozmýšľala o odchode...

darling16
10. júl 2018

@ajka321321 Ajka, hoci je to náročné, taktiež by som asi odišla. Ja detičky zatiaľ nemám, ale kvôli tomu, čo popisujete, že nemáte v tomto novom meste podporu a kamarátov, chcem odísť aj ja. A chcem odísť do mesta, kde budem šťastnejšia. Bodaj by to vyšlo aj Vám. Silno držím palce.

stanik_67
10. júl 2018

vobec sa netrap tym co si bude kto o tebe mysliet, hlavne ak ide o nich

janinah
10. júl 2018

Ja len nerozumiem jednému...do svadby bol manžel anjelik a svokrovci ideálni? však si musela aj predtým pred nasťahovaním sa tam vidieť,že to nie je v poriadku....

janickacrazy
10. júl 2018

@janinah nuž láska je slepá ako sa hovorí a ak spolu nebývali predtým, tak možno to nevidela, väčšinou sa charakter prejaví až ked spolu dvaja začnú bývať a príde dieťa, dovtedy sa len na kávičky chodí a pohoda

zuzikak
11. júl 2018

nemusi ti predsa zalezat na tom, co si o tebe myslia jeho rodicia ak uz teraz o tebe nezmyslaju v dobrom. Ak sa im bojis zverit dieta, chod k rodicom, ktori ti mozu s dcerkou pomoct. Neustale kritizovanie je na psychiku riadna zataz a to ty predsa nepotrebujes. Za co vlastne ? Mala by si byt jeho manzelka a partnerka. Nie sluzka. On ma svoj zivot, ty ho maj tiez svoj s dcerkou. Hlavne v kludnom prostredi. Ako radia dievcata - odid. Koli dcere, koli sebe. Len sa mu nevyhrazaj, neupozornuj na to. Jedneho dna sa zbal a odid. Uvidis, ako zareaguje. Ak bude chciet byt s vami, pride a bude tam. Dalej od rodicov, ktori piju, blizsie k tym, co pomahaju. Velmi ti drzim palce aby si nasla na to silu, odhodlanie a vydrzala to az do konca.

libawet
11. júl 2018

@ajka321321 a dovtedy ste ako žili? Manžel sa zmenil, až si sa k nemu presťahovala? Dosť pochybujem....A o svokrovcoch si nevedela, že sú alkoholici? Teraz plačeš nad rozliatym mliekom. Tie reči, že láska slepá a podobne, sú blbosti, pretože aj pri tom randení prídu chvíle, kedy nie je všetko OK a v pohode a kedy sa tie negatívne stránky partnerov ukážu. Ak jednému, či druhému nevyhovujú, tak si má dať na to pozor a ak to pretrváva, tak vzťah ukončiť. Ak pred tým zavrie jeden z partnerov oči a čaká, že sa to zmení, či vytratí, je na omyle, potom tu vypisuje na MK, čo má robiť... a to má kto teraz vedieť?

ajka321321
autor
11. júl 2018

@libawet náš vztah bol dovtedy len chodením dlhodobým, my sme spolu nežili v domácnosti a kedže som ja pracovala v Bratislave a od jeho mesta a jeho rodiny som bola daleko, nemala som moznost nahliadnutia do takych detailnych situacii, jeho mama bola pracovne v zahranici roky, takze ja som ju nemala ako osobne blizsie spoznat, vratila sa do mesta kde byvame kvoli narodeniu mojej dcerky a ze bude blizsie nam, najskor som to brala ako vyhodu , ale postupne sa zacala vyfarbovat. Opilecke sceny, vulgarne nadavky, citove vydieranie.Otec manzela je dlhorocny alkoholik, to som vedela, ale jeho som neriesila nikomu nikdy neublizil, neintrigoval. Drzim sa od neho dalej , ale on ma ani nepotrebuje ani malu, nema uz zmysel zivota, ale ta manzelova mama sa stale dovolava malej, hucka rodinnych prislusnikov , aby jej ju priniesli domov. Je to naozaj strasne. Necitim sa to v bezpeci a manzel si ma nezastane. Najskor aj on suhlasi s tym, ze sa s nou nebudeme kontaktovat lebo dobre vie aka je a potom mi povie, nech si malu na pol dna zoberie, ved je to jej babka:(

libawet
11. júl 2018

@ajka321321 nevedela si, nemala si možnosť, nežili ste....napriek tomu si s ním dieťa splodila. Nuž, čo už teraz? Ak máš možnosť odísť od neho, kde bývať, tak odíď. Manžel nepije?

juliet86
11. júl 2018

@ajka321321 preco si ss donho zalubila vzala si ho a mala s nim dieta? aky priklad davate dcerke? zdrava rodina a vztah vyzera inak

ajka321321
autor
12. júl 2018

@juliet86 zalubila som sa do neho nie zo srandy, nebrala som si ho z rozmaru, dieta prislo ako naplnenie nasho manzelstva. Ja dcerke davam dobry priklad,snazim sa jej dávat vsetko, a vštepovat do nej len to najlepsie, zial, nie som jedina, ktorej nevyslo manzelstvo a nevyslo nie z mojho pricinenia. Bola by som stastna kebyze to v nasej rodine funguje tak ako ma, no buhuzial nefunguje a preto si myslim, ze vzhladom na situaciu v ktorej sa nachadzam bude pre dcerku lepsie ak ju vymanim z tohto rizikoveho prostredia. Napisala som sem s cielom malej podpory, pretoze nie som dostatocne silna na taky krok a potrebujem trosku povzbudenia, predsa to nie je jednoduche, kto to niekedy uskutocnil vie o com hovorim. A takisto toho povzbudenia aj trosku odovzdavam pre tie zeny , ktore sa nachadzaju v podobnej sitaucii ako ja.

nexuska
12. júl 2018

Poloz si otazku ci je lepsie byt za dobru ale pod podmienkou ze dcera ti bude vyrastat v hentakych podmienkach alebo byt tou zlou (v ociach opilcov) a ochranit si svoje dieta

sasa1310
12. júl 2018

@ajka321321 tak ako si tam prišla, tak aj tak odíď. Nechápem, ako fakt nechápem (život máš len jeden), že si toto nechala tak, aby sa takto k tebe správali. Ja by som v takom rozpoložení nevydržala ani týždeň. Ani keby som mala za muža Alaina Delona

juliet86
12. júl 2018

@ajka321321 ahoj. ak ti moja reakcia vyznela ako utok alebo obvinovanie tak ma to mrzi to nebolo zamerom.
skor som myslela na to ze to preci ste sa dali dokopy je to co by vam malo pomoct v tazkom case. co si na nom milovala ? co si na nom cenis? preco ste sa rozhodli splodit dieta? preco po nom tuzil? pripomen mu to. pripomen ti sebe. preco si si ho zvolila ako otca svojho dietata. ak sa pred tebou len pretvaroval a je inym clovekom nuz tak sa len postaraj o seba a o dcerku. drzim palce.

katka48
12. júl 2018

ahoj, ak mas kam ist, urcite chod, bude to len horsie . a ze budes zla ? pred kym ? ozratymi svokrovcami ?

marina24
12. júl 2018

ak si rozhodnutá odísť, a si nakopnutá, tak chod, vezmi dcéru,chod k rodičom,ale zváž, či by ste nemali aj s manželom odísť stade aj s dcérkou,od takých svokrovcov, nezahadzuj možno manželstvo, neviem,nevidíme do toho,aký je k tebe,ale ak nepije a nie je extra tyranský k tebe, tak by sa to možno dalo ešte zachrániť,ale samozrejme na inom mieste, /v meste inom..🙂 a od svokrovcov čo najdalej 🙂neviem,ako dcérka, asi má rada otca, tak opatrne,aby si neľutovala potom, že si ju odstrihla, resp. že si sa rozviedla, ste predpokladám mladá veľmi rodina. byť rozvedená nie je najlepšie,ale ak vieš, že už s partnerom byť nechceš, a si rozhodnutá,tak chod, už ťa nemá čo držať. budeš za zlú,samozrejme u nich na dedine, u jeho opileckej rodiny, a toež u neho, ale to už ti môže byť jedno.

fantaghiro21
12. júl 2018

Necitala som vobec celu diskusiu... Ale už nadpis mi v mojej hlave povedal :
ZVAZUJEM odist od manžela,ale mam strach... To ako by som povedala:
Zvazujem dat si halusky, ale dam si radsej palacinky...
Ked "zvazujes", preco nekonas?

sunny777
12. júl 2018

@ajka321321 neries minulost, ludia sa menia, ak ti niekto povie, ze si to mala vidiet skor je cista blbost. Ked pridu deti vsetko sa meni. Teraz ked mam ja dieta viem, ze mam konat tak, aby sa malo ono najlepsie. A co si myslia ini neries, oni ti aj tak nepomozu.

janickacrazy
12. júl 2018

@fantaghiro21 nadpis bol iný, zmenili jej ho admini

montemotherone
14. júl 2018

@ajka321321 v skratke, ak môžeš ísť k rodičom, choď. Bodka, koniec, klinec... Malá už je celkom o.k. aj do kolektívu, pôjdeš do roboty, osamoststníš sa... Určite to bude ťažké, ale čo je toto, čo žiješ? 🙁

romiada
4. aug 2018

@ajka321321 odsťahovala by som sa k rodičom. Neviem načo riešiš aj to že Ťa budú mať za zlú - to Ti fakt záleží na názore alkoholikov? na tých sa môžeš zvysoka.... A ak budeš dostatočne ďaleko t.j.u rodičov a malá v škôlke v Tvojom rodnom meste odpadáva Ti aj starosť že Ti pôjdu tí alkoholici vyzdvihnúť malú. Okrem iného...Tvoj manžel vie, že Ti svokra nadáva? Na tvojom mieste by som si to (nepozorovane) nahrala na mobil. Taký dôkaz sa Ti môže zísť v prípade vysvetľovania dôvodov prečo.....lebo psychický teror (v podobe manželovho zdrbavania kvôli šunke a spol.) sa ťažko dokazuje. Keď zvažuješ útek od manžela, tak mysli aj na to aká reakcia bude od tých tupých hláv nasledovať (asi príjemná nebude) a priprav sa na ňu (psychicky, dôkazmi...). Predpokladám, že bude nasledovať psych.vydieranie a deptanie takže dúfam, že máš rodičov, ktorí pochopia , podržia, pomôžu. Synáčik možno nie je alkoholik ako jeho rodičia (zatiaľ) ale manipulátor je teda riadny.