Dali by ste dieťaťu meno Jeremiaš alebo Eliaš?

lennyska55
3. okt 2013

Co hovorite na tieto mena?

linda20111
3. okt 2013

@lennyska55 Ja by som nedala.. nepacia sa mi mena tohto typu.. 🙂

cerez
3. okt 2013

@lennyska55 V rodine máme Eliáša. Myslím, že sú to pekné mená.

janinah
3. okt 2013

nedala,jedine ak by som z neho chcela mať farára 😉 sú také biblické......ale záleží či sekne k priezvisku

anicka87
3. okt 2013

Eliáško je krasne meno 🙂

jonas17
3. okt 2013

Eliáš je krásne meno... 😉 a začína byť moderné 🙂

sisaha
3. okt 2013

nie, nedala. Ale rozhodnut sa musis sama.. Nepoznam priezvisko, ci sa k tomu hodi. Poznala som jedneho Eliasa a volali ho Elo..

zita19
3. okt 2013

Urcite lepsie ako Sandokan. 😀
Vo vseobecnosti sa zacinaju vracat starozakonne mena. Elias je Elo ale neviem si predstavit ako sa bude volat Jeremias v rodine a medzi kamaratmi.

ileas
3. okt 2013

to je na tebe ake meno dieťaťu dáš .Každé meno je pekné keď sa volá ako má a nie nejake skratky a zdrobneniny 🙂

iwesska
3. okt 2013

Elias je v pohodicke podla mna, ale Jeremias, to sa mi hodi tak skor do Jeruzalemu, neviem, no, moj osobny pocit 🙂

katka1981
3. okt 2013

nedala, ale ty si daj ake sa paci tebe najviac

hajajanka
3. okt 2013

@lennyska55 Ano, a dokonca nam by sa hodilo k starsiemu synovi 🙂 Skor ten Elias sa mi paci, ten by sa nam hodil 🙂 Jeremias je troska tvrdsie ako Elias, to je krasne, makke, len tak plava na jazyku 🙂

kotatko201
3. okt 2013

A ja mam kamosku a volasa Eliasova a jej tato Elias a to je priezvisko... :D

marlene
3. okt 2013

@zita19 jeremias -jeremy ,so slovenskym priezviskom vyslovovane ako dzeremy dost komicke 😢

lenka110611
3. okt 2013

nedala. chúďa dieťa.

virivka
3. okt 2013

Dajte si meno ake sa Vam paci. Mne osobne sa starozakonne pacia a aspon sa tak nevola kazde druhe dieta🙂

nanulik
3. okt 2013

Eliáš nie je zlé, ale tu u nás je také priezvisko

stellamaris
3. okt 2013

@lennyska55 mena su krasne 😉 moj nazor je,ze k nemu musi pasovat aj priezvisko.Ak je priezvisko typicky slovenske,tak treba vhodne meno dobre zvazit.

mamjka
3. okt 2013

krááásne mená.. 🙂 Eliáška má kamarátka (Benjamína, Sebastiána a Eliáša.. 🙂 ) tiež ho volaju Elo 😉 a Jeremiáška ma tiež kamarátka (Noemku, Jeremiáša) volaju ho Mio.. 😉
mm sa páči Izmael len 😀

jastemi
3. okt 2013

Mne sa pacia obnidve mena, mam susedku, kamaratku a ta dala meno Simeon, zo zaciatku to bolo take divne,ale teraz sa k malemu neskutocne hodi,takze kazde meno je jedinecne ak sa paci vam

evinaz
3. okt 2013

Ja mam krsnata dvojicky - Eliasa a Tadeasa. Vsetci sme na zaciatku krutili hlavami, co si to rodicia vymysleli, ale museli sme samozrejme akceptovat. Zvykli sme si 🙂. A dnes, po dvoch rokoch sa mie tie mena uz celkom aj pacia, aj led je veeelmio dolezite priezvisko! Inak, Eliasov je odvtedy v nasom meste ako dazdoviek po dazdi 😀

anavila
3. okt 2013

A nechceš dať meno Mojžiš, Abrahám? a čo Ábel alebo Simson? Alebo Jurošík, Chuan, Yogi, Pat alebo Mat? hm? Neber to v zlom, ale kalendár má 365 a viac mien, tak si vyber niečo normálne, chudák decko. Neviem, či rodičia sa chcu za každú cenu odlišovať od ostatných alebo načo vymýšľaju taketo hovadiny. Prepáč.

koniarova
3. okt 2013

A čo takto niečo normálne???

evelynm
3. okt 2013

a mne sa tak vidi, ze lennyska55 sa dobre bavi...

janka743
3. okt 2013

@evinaz takúto dvojicu Tadeáš a eliaáš majú aj u nás v dedine, sú to pekné mená....

miry24
3. okt 2013

Veľmi krááááásne mená oba.A netreba ani priezvisko len si vybrať.Nemusia sa všetci chlapci volať Marco,Samuel,Max,Leo....som zvedavá či naozaj dáš jedno z mien...;)

sisaka
3. okt 2013

a co tak Jezis (s makcenom) alebo Judas (s makcenom) to je este orginalnejsie a take naozaj biblicke .....

sherynkamalinka
3. okt 2013

vzdy lepsie ako Svatopluk

sonek
3. okt 2013

@lennyska55 by si mala dat take, ake sa ti paci.. mne osobne viac Elias ale je to tvoje dieta..

bobi3
3. okt 2013

nedala

mamartinka
3. okt 2013

Elias je krasne meno.