Ďalšie "vydarené" výročie

4. júl 2022

Včera sme mali siedme výročie svadby. Je naozaj pravda, že siedmy rok býva kritický? Manželovi som to tohtoročné musela pripomenúť 😔. Rozhodol sa, že teda na plánovaný bike trip nepojde v ten deň s kamarátom ale vezme mňa a jeho mama nám postráži dcérku. Tešila som sa, že konečne po rokoch pôjdeme niekde len my dvaja kým bude maličká spať. Prišlo ráno, dcerka mala zvýšenú teplotu, manžel chcel, aby sme ju zaviezli k jeho mame na dve hodiny v tom case mala zrovna spinkať v kočíku. Mne sa nepacilo, že bude v cudzom prostredí, navyše s teplotou a kde sú navyše ukričané deti švagrinej a jeho otec, ktorý tiež neberie ohľad na spiace dieťa. Navyše som sa bála, že by v inom prostredí plakala. Hovorím manželovi, či by nemohla predsalen mama prísť k nám, kde je ticho, mám pre ňu navarené, oddýchne si a prečíta časopis kým sa dcéra vyspinká. Manžel ma nazval egoistom, že myslím len na seba a čo je podľa mna lepšie a nehľadím na druhých. Podotýkam, že o svagrinine deti sa stará práve manzelova mama (zatiaľ čo švagriná pravidelne uteká od nich z domu aj na niekoľko dní. Mama vari, upratuje, s deťmi sa jej snažíme pomáhať). U nás by si oddýchla. Nakoniec výhlasil, že teda prečo vlastne otravujeme jeho mamu, veď nech dcérku postráži naša ukrajinka čo u nás býva, lenže ona má sama malé bábätko a navyše nechcem nechávať dcérku niekomu, koho poznám sotva 2 mesiace. Ako ho to mohlo vôbec napadnúť. Nakoniec sa žiadne rande nekonalo a ani výročie sme poriadne neoslavili. Hádku totálne vyeskaloval tak, že som potom celý deň plakala. Akurát dnes som si urobila radosť a kúpila si v tescu malú kyticu ružičiek za 2,5 😔

jaskolka
5. júl 2022

@canany keby sa mi dieťa zobudilo s teplotou určite by som menila celý program, nedávala ho ani k svokre, ani ju nevolala k nám, a dupľom nie Ukrajinke na stráženie.
Proste by sme presunuli celý program a hotovo. Nerobila by som cirkus, že takto a takto a musíme oslavovať v ten deň, aj keby traktory padali. Mimochodom my o výročie oslavovať asi nebudeme nikdy, lebo obaja na to zabúdame,kedze v ten deň má syn aj narodeniny
A auturka s mužom majú zrejme aj úplne iné a väčšie problémy, ako pokazené výročie. To už je len taka povestná čerešnička na torte.

skybielicka
5. júl 2022

@canany asi tak, ja mam tiež tri malé deti a muž je totálne arogantný a nevšímavy, udialo sa par veci, párkrát som pre páčila, ja mu prepacim a on ma za každým nedorozumenim neznáša viac a viac. Lebo chyba porozumenie a myslím ze aj láska,... Nikdy ma nepochopil lebo ma nikdy nemal rád, teraz to zisťujem, boleli ma to ale už prestáva. Len budem musieť sa nejako zariadiť sama, neviem predstierať pred ostatnými ze všetko ôk a doma sa ignorujeme. Doteraz mi na manželstve záležalo, človek pozerá, tri malé deti ale už to takto ďalej nejde. Človek nieje žiaden trstsnec aby ho ten druhy psychicky ničil svojim prístupom. Kazdy mame svoju hodnotu

betulinka1
5. júl 2022

Uprimne keby malo dieta teplotu, tak by som ja zrusila program a presunula ho na neurčito. Je jedno kedy pojdem s chlapom von.

mishelin08
5. júl 2022

Tu sa podpory nedockas...

marca12
5. júl 2022

Nevieme,aka si celkovo. Opisala si tu jednu situaciu. Ja by som tiez dieta s horuckou neviezla prec z domu a potom si mas spokojne uzit oslavu vyrocia? Rozumne by bolo,ak by teda svokra prisla k vam alebo odlozit oslavu na inokedy a oslavit doma a ked bude mala zdrava,mozte ist na veceru. Tvoj muz reagoval neprimerane asi zvitazilo ego alebo bol podrazdeny z niecoho ineho. No kazdopadne to nie je situacia,kvoli ktorej by si mala preplakat cely den. Vzchop sa. Mala vymena nazorov ta nemoze takto polozit. Ked ste vychladli,mali ste sa porozpravat. Nabuduce neplac,povznes sa,nepripustaj si kazdu vetu tak velmi k srdcu. A uvidis,ze sa vam aj vztah zlepsi,ked sa nebude brat tak vazne.

autor
5. júl 2022

@marca12 ja som ju nechcela takú vziať mimo svoje zaužívané prostredie. Navyše sme chceli byť s mužom preč len ten čas, za ktorý by spinkala na záhrade v kočíku. Prišli by sme skôr ako by sa zobudila. Nič si z toho nerobím ale ma to zamrzelo. Jeho prístup ku mne. On si stále niekde lieta s kamarátmi, ja som ho nikdy nijako neobmedzovala. Len raz som chcela s ním ísť na bicykle, lebo sme ešte takto nikdy neboli. Neplakala som kvôli nejakému pokazenému výročiu ale kvôli tomu ako dokáže z komára urobiť somára. Po tejto výmene názorov v ten deň ešte na mňa vytiahol dve veci, za ktoré ma zvozil. Tie som tu už neopisovala, nech tu nepíšem litánie.

sense
5. júl 2022

Myslím ze toto nebude vás jediný problém vo vztahu

elizita
5. júl 2022

Neviete spolu absolútne komunikovať.. keď máš problém treba to chlapovi vysoliť napriamo.. toto nie je o výročí...

veroniq85
5. júl 2022

Myslim ze mate naozaj vazne problemy. Viem ze ti tu dost nalozili ale ako vidim ani tvoj muz nie je zrovna "zlaticko". Samozrejme ze nevidime detailne do vasho vztahu ale uz len to ze ty si das namahu na vyrocie mu kupit dva dary a on ta zvozi ze si bola malo kreativna lebo jeden si vybrala na zlavamate. Ako sory ale to riadny blbec. Alebo ze sa uz nebude venovat domu a zahrade ale len technickym veciam.

lenkadenisa
5. júl 2022

@kassandra25 zámena manželiek 😂😂😂

mamutka
5. júl 2022

Cielkom nerozumiem tomu, prečo sa staráš muzovej sestre o tri deti vcelku pravidelne. To je nejaka carovna, že vrhne kopu potomkov a všetci okolo sa majú starať, alebo chodí na pár dní niekam na liečenie? Tebe ešte muž povie ze si egoista? S tým skus niečo robiť, tie deti majú matku. Ty mužovi nestojis ani za pekne slovo všeobecne, odhliadnuc od tohto výročia, ale fungujes ako lacná pracovná sila. Je to jeho sestra, takže by som mu na tvojom mieste povedala, že tie deti bude strážiť on, žiadne výlety s kamarátmi a kraviny. S egoistkou tie deti predsa nemôžu byť. Ako, ja poznam situáciu, že matka opustila dieťa, keď sa dá, pomôžeme, postrazime, nachovame, vyzdvihneme, ale to co ty opisujes by som nebola ochotná robiť a bodka. A ako žena muža, čo na bicykli strávi denne hodinu až tri ti napíšem, že chlap keď len trochu chce stíha aj rodinu, deti, záľuby, všetko. Takže neexistuje aby pánko chodil s kamošmi a na bike a o deti sa starala len žena.

katie253
6. júl 2022

@h2 áno, on je egoista. ona nutne oslavovať nepotrebovala, chcela byť s ním sama. Chcela urobiť to najlepšie pre dieťa, nie pre seba. Ty by si brala choré dieťa s teplotou von k svokre, či by si ju zavolala k vám? Môj manžel by to sám celé zrušil keby malo naše dieťa horúčku. Ani by ho nenapadlo mi niečo vyčítať, že chcem zmeniť program.
Jasné, že ju to mrzí. Koho by to nemrzelo....

h2
6. júl 2022

@katie253 Nie, nebrala by som choré dieťa k svokre, ani by som ju nevolala k nám. Nebolo by treba. Muž by išiel s kamošom na bike, ja by som bola s deťmi doma (áno, s oboma, nedala by som staršiu tesne po kiahnach k babke) a oslávili by sme to inokedy. Nerobila by som scény a nekupovala by som si v Tescu kytičku, aby mal muž výčitky.