Kde trávite Vianoce?

chovancova27
10. dec 2012

Čaute,akosi sa tento rok nevieme rozhodnúť, kde budeme tráviť vianoce... Pozvanie máme z oboch strán rodičov, ale tuším by som prijala byť aj sami, my dvaja s malým 2-roč. synčekom, no neviem či by to zas nebolo také "smutné"🙂)) Ako ste sa zariadili vy?

raszuz
10. dec 2012

... tiež som plánovala, že budeme sami alebo u mojich rodičov, ale okolnosti sa zmenili, takže do 25. u svokry a od 25. u našich ...

ukana
10. dec 2012

my máme len jedno dieta a vždy sme doma..Nikdy to nebolo smutné, ale krásne...Ved máte dieta v malom veku, ked sa teší z prekvapenia 😵 😵 😵 😵 ..k rodičom sme sli na druhý den, príp. po večeri, ale my bývame blízko...
švagriná chodí na striedačku každý rok inde, jeden rok k mame, jeden rok k svokrovcom, lebo bývaju daleko.......

huxy
10. dec 2012

my trávime štedrý deň,aj večer u nás doma,len moja malá,manžel a ja.na prvý sviatok vianočný ideme na obed k svokrovcom /bývajú v tom istom meste/.a na druhý sviatok vianočný k nám prídu moji rodičia na neskorý obed /keďže bývajú ďalej,tak prídu oni/.
a k tomu štedrému dňu,aj minulý rok sme to mali presne takto,nebolo to vôbec smutné.a tento rok to bude o to lepšie,že malá si už sama bude vedieť rozbaliť darčeky,a určite sa im bude veľmi tešiť 🙂

gabkostanka
10. dec 2012

my sme na stedry vecer doma, potom ideme na navstevu k rodicom, jeden den k mojim a druhy k manzelovym 🙂 U nas v rodine je tradicia, ze na sted. vecer kazdy ma byt doma so svojou rodinou 🙂 smutno nam urcite nieje

vieruna
10. dec 2012

Ja som v tomto taka konzerva, ze dovi 🙂 Na Vianoce jedine doma. Ked sme boli slobodni, tak vtedy frajer po veceri prisiel k nam. Teraz sa po veceri schadza cela rodina u nas. Bavime sa, kostujeme, tesime sa, polnocka a tak. To inac asi preto ze je to logisticky najjednoduchsie. Potom 25 a 26 sa striedame u mojej mamy a u svokrovcov. Ale zas je to ine v rodinach, ktore maju babky, svokry, rodicov na druhom konci republiky.

tulka3
10. dec 2012

my mame dve dcerky 4 a 6 rokov a Vianoce sme doposial travili rozne - prvy rok, co sme mali babatko sme boli samiv trojici, potom par rokov s rodicmi - jednymi a k druhym sa slo 25., minuly rok znova sami a tento rok chceme byt spolu vsetci 8mi, teda my 4 a oba pary starych rodicov. treba si vyskusat, co vam najviac vyhovuje a ak vam prisli Vianoce v trojici smutne, kludne chodte k rodicom - jednym ci druhym a na druhy den k tym, u ktorych ste neboli na Stedry vecer. No a buduci rok pojdete zasa k druhemu paru rodicov. Moznosti je mnoho, hlavne je byt spolu 😉

suzieqiu
10. dec 2012

My travime Stedry den jeden rok u mojich rodicov a na dalsi u svokrovcov. A takto to striedame. Vsetci sme spokojny. Podla mna je to pekne travit vianoce s celou rodinou. Vzdy je veselo 🙂 Na dalsi rok ked sa nam zlepsia podmienky a my sa prestahujeme do domu tak planujem pozvat svokrovcov, nasich a aj surodencov k nam. 🙂

silviami
10. dec 2012

no u nás odkedy sa narodila malá, tak všetci chceli aby sme boli práve u nich, tak sme ich prvý rok pozvali k nám, že nech to vybavíme a máme pokoj, dopadlo to tak, že na štedrý večer sme boli u nás, 1. sv vianočný u svokrovcov, 2. sv,. vianočný u našich a najbližšia sobotua s krstnými, tak som povedala že to teda nie, aj my máme právo si oddýchnuť a nie len celé sviatky jesť a chodiť po návštevách, potom som začala praktizovať že štedrý večer večera doma, po večeri k jedným rodičom, 1 sv. vianočný druhí rodičia a štefans s krstnými, a ďaľší rok sme vymenili rodičov, nepáči sa im to a ja stále tiež nie som spokojná, teraz čakáme 2. a akonáhle obe deti podrastý tak budem chodiť na Vianoce na hory. Raz sme strávili Vianoce na lyžovačke v Rakúsku a boli to nádherné Vianoce, A kto chce, môže ísť s nami, kľudne môžme ísť celá široká rodina, a kto chce sedieť doma na zadku celé Vianoce, tak nech sedí.

dasiacik
10. dec 2012

Ahojky 🙂 Ja si myslim,ze Vianoce s dvojrocnym drobcom
nemozu byt ine nez krasne.Su to neopakovatelne
chvile,dieta rastie,kazdy rok to bude ine.Mozno si to
viac uzijete,vychutnate to caro Vianoc ked budete sami.
A Mmozno nie.Vyskusaj a uvidis,ci vam to takto vyhovuje.
My sme na Vianoce sami dvaja.Co si navarim to si aj
zjem,a takto nam to vyhovuje 🙂

zuzanka.h
10. dec 2012

my doma dali sme pozvanie obom stranam nech pridu k nam zatial sa rozhoduju

brumka
10. dec 2012

ahoj mi sme slavili vianoce sami uz ked som bola tehotna aj ked bol drobec na svete a k rodinom sme vzdy sli pozriet jednych na druhy den a dalsich na vikend alebo na par dni. podla mna take vianoce niesu smutne, su nadherne, kludne 🙂

katren
10. dec 2012

kazdy rok sme niekde inde.....raz tam a raz tam.....teraz to vychadza na mojich rodicov, o rok budeme u svokrovcov 😉

dari226
10. dec 2012

no a co bude so mnou u mna kazdy ocakava ze pojdeme ku sovkrovcom alebo oni ku nam a co ak ja chcem byt sama s detmi a manzelom?? ☹

bublinkajasminka
10. dec 2012

my travime kazdy rok vianoce u mojich rodicov aj my cela rodinka, aj sestra s rodinkou a samozrejme tym ze nemam svokru len svokra aj s nim - takze kompletne vsetci spolu 🙂

zuzana76
10. dec 2012

stedry den u nas so svokrovcami - pridu oni knam a ja varim, potom u nasich a u svokrovcov

anjelicek26
10. dec 2012

My sme na stedry doma, svokrovci idu ku nam 🙂 Na sviatky s detmi sme doma pri stromceku, necestujeme nikde hore-dolu.

deniseee
10. dec 2012

Ja si uvarim den vopred vsetko, a 24 od rana len s deckami pozerame rozpravky, zabavame sa, hrame. O 15:00 zaciname Vianoce u svokrovcov, dame si slavnostnu veceru, pride Jezisko. O cca 19:00 ideme k mojej babke, kde sa schadzame cela rodina z mojej strany (min. 15 ludi pri stole), opat sa veceria a opat prichadza Jezisko. Domov prichadzame okolo polnoci (pre deti obrovske dobrodruzstvo, ktore maju dovolene len raz do roka), a doma nas uz cakaju opat darceky. Po ich rozbaleni a poteseni sa vyspime, na obed prvy sviatok ideme k svokrovcom, druhy sviatok opat u mojej babky. Ale my mame v rodine vyborne vztahy, chodime spolu aj na zimne a letne dovolenky, aj s rodicmi, aj so starymi rodicmi, najblizsie pojdeme aj so svagrinkou a jej rodinkou... a nikdy nemame problem. A je to aj super, ze sme vsetci spolu (vsetci byvame velmi blizko seba), je to zabava, a zaroven je super byt s ludmi, ktorych mas najradsej.
Ale viem, ze mnohi ludia travia Vianoce len v tom najuzsom kruhu rodiny (zena + manzel + dieta) a nikdy by nemenili. To zalezi len na tebe. U nas je to aj o to krajsie, ze vsetci nieco robime... svokra pecie super medovnicky, svokor robi klobasky, ja peciem oplatky a trubicky, svagrinka vyraba skrupinkove lodicky a rozne ozdobky, moja babka zase napecie medove rezy a vanilkove rozky... prababicka palickuje krasne decky. A takto si to spolu uzivame :DDD . Ty si urob Vianoce podla seba, tie budu pre teba tie najkrajsie, ci uz budete sami, alebo spolu s niekym. Ale bude to presne podla teba, nie podla niekoho ineho. 🙂

vinifred
10. dec 2012

..nakoľko moja mama býva s nami,tak trávime Vianoce s ňou a príde aj môj brat,pokiaľ nepracuje a to vždy Vianoce stoja zato.. 😀 Už sme mali u nás aj svokru,zase to bolo inak veselé..a boli sme už aj sami s manželom a deťmi a to malo svoje čaro tiež...všetky varianty majú niečo do seba.. 🙂..a ako to život prinesie,tak to berieme..

nasta197
10. dec 2012

Ahoj u nas je to tak že každý by chcel traviť vianocce so svojimi rodičmi ... alebo svokrovci aby sme boli u nich a moji rodicia aby sme zas boli u nich ale bude to tak že vianoce budeme doma a na druhý den navstívime rodičov lebo aj tak moj muž ide o pol 6 do nocnej :( a budeme sami s drobcom :(

cecil36
10. dec 2012

Ste uz rodinka, aj ked mala, ale mali by ste byt sami, prestovat si vlastne tradicie 😉 My byvame kazdy rok sami (manzel, ja a dcera), minuly rok k nam pribudol drobec, takze sme mali stedru veceru s 8 dnovym babätkom a bolo to krasne 🙂 Tento rok to vynimocne zmenime, lebo zomrel svokor, tak sa schadzame vsetky deti s rodinami u svokry, aby nebola sama 🙂

salma22
10. dec 2012

doma aby sa neurazila jedna a ani druha strana predsa len Vianoce su magicky cas a nechcela by som sa vtedy pohnevat z rodinou ...dohodnite sa na straveni z rodicmi na druhy den...je to istejsie a lepsie

zivika
10. dec 2012

my si vianoce chceme uzit v klude a pokoji a kezdze aj moji rodicia aj svokrovci byvaju daleko, travime sviatky doma v trojici a nemenila by som...navstevy vybavime medzi sviatkami a vsetci su spokojni 🙂

erika71
10. dec 2012

Aj my sme na Vianoce doma a a až na druhý deň ideme všetci aj švagriná s rodinou na obed svokre, odtiaľ ideme všetci k švagrinej pre darčeky a pobudneme 2 hodinky a potom ideme všetci k nám a aj u nás pobudnú dve hodinky. A potom na druhý sviatok , ak nie sú deti v rodine choré, tak sa navzájom s mojimi sestrami a bratom , ich rodinami a deťmi navštívime, vyjeme jeden druhého a podebatíme. 🙂 🙂 🙂

stanislavao
10. dec 2012

na stedry vecer sme sami a potom 1.a2. sviatok ideme k rodicom. ak mate moznost, tak zavolajte rodicov k vam, aj vasich, aj manzelovych, aby ste boli vsetci spolu. mne by sa pacilo byt aj u rodicov, ale to rodinne caro je ine.

clarissa
10. dec 2012

Vzdy som snivala o takom stedrom dni ze by sa zisla cela rodina ako v Sam doma 🙂 Zial niesu na to ani priestory a taktiez kazdy ma na to zrejme iny nazor a prehovarat celu rodinu by mi dalo zabrat..ale povedala som si ze raz sa mi to splni 😅 Tento rok su prve Vianoce ktore stravim s mojim novym manzelom,prve ktore je s nami nas syncek a prve ktore stravime vo stvorici....cize su pre mna tym vynimocne a krasne...a hlavne radostne,ci uz je nas malo alebo vela 😵

adula3334
10. dec 2012

my travime vianoce u nas doma,s mojou rodinkou,kedze mame velky dom,u nas sa lepsie pomestime...je to nadherny den,od rana su vsetci na nohach,ten urobi to,ten to,a hlavne,sme vsetci spolu...draheho rodina zije v DE,ale pred dvomi rokmi boli u nas,takze nas bol plny dom,a keby to slo,takto by som to chcela mat kazdy rok...pekne cela rodinka pokope 🙂

sampo
10. dec 2012

my byvame v jednom dome so svokrovcami, takze na stedry den sme vacsinou tam. Ja to sice nemam rada, lebo svokra caka aj do deviatej, kym sa laskavo zlezu vsetky jej deti,.kt. uz aj tak maju vlastne rodiny, takze nechapem,.naco je to dobre 😅 asi aby bola ona spokojna, vysledkom je vsak to, ze je akurat unavena, nervozna a vystresovana, takze o vianocnej pohode nemoze byt ani reci 😝 ale naucila som sa uz nad to povzniest. Malej sa to zase rata, ze je nas potom vela. No a na Stefana sme zvykli ist k mojim rodicom, lebo ti byvaju uz vacsinou 24.12. sami,.tak nech sa aj im "zlezu deti" 😉 tam je vzdy vacsia pohoda, lebo nejde o to, ako je upratane a co je na stole,.ale ze sme spolu 🙂

tilly
10. dec 2012

my ideme s nasimi do tatier, prenajmeme si tam dom a budeme spolu, bez behaciek v klude, okrem toho predvianocna lyzovacka je najlepsia 😉
ale najkrajsie vianoce boli, ked sme boli len my sami

rolak
10. dec 2012

my sme boli po dva roky sami s malou,mala pol roka a rok a pol a tento rok ideme k našim...budú tam aj jej bratranci a je to väčšia zábava, okrem toho mám hrozné tehu nevoľnosti a nechce sa mi na chystanie jedla ani pomyslieť,takže som rada,že to zariadi moja mamka.... ja som bola vždy za to,aby sme boli na vánoce len my sami ako rodinka,ale keď tak o tom teraz rozmýšľam,tak je to nuda... myslím pre malú..... 🙂 takže sa teším na spoločné vianoce 🙂

mimikas
10. dec 2012

my raz travime vianoce s mojou rodinou a raz s manzelovou, osobne si neviem predstavit ze by sme boli len my sami doma, ale zalezi od vstahov v rodine a od vasich preferencii. V kazdom pripade si treba urobit take vianoce ake sa pacia vam a nie inym 😀