Kedy je čas na vydaj?

28. jún 2022

Po akom case ste si povedali ze sa chcete vziat a specatit Vas vztah aj oficialne? Preto sa pytam,lebo ja s tym mojim sa nemôzem ani po 5 tich rokoch dopatrat do svadby.Deti nemame a ani nechceme.Naco.Chceme zit iba pre seba.

autor
28. jún 2022

@shewinka 😁😁😁

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
28. jún 2022

@cocolino234 ja som si uz zvykla,on sa asi nerozhybe,ale aj tak ho milujem😁

autor
28. jún 2022

@cocolino234 z margarety si urobim😁😁

shewinka
28. jún 2022

@autor poziadaj o ruku ty jeho 🙂 Zburajme stereotypy 🙂

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
28. jún 2022

@shewinka kaslem na prsten,ako sa poznam aj tak by som ho niekde vytratila,alebo vôbec nenosila😶😑

autor
28. jún 2022

@cocolino234 😁😁😁

sigma510
28. jún 2022

Ja ta v tom ze deti nechceš mat celkom chápem. Mam tesne pred 30, dlhodobý vzťah bez sobáša, ja si na tom nezakladám, a nejak čím som staršia, tým viac sa utvrdzujem v tom, že nie som typ na materstvo a deti. Možno je to do určitej miery moje sebectvo, neviem, keď som bola mladšia, tak 10 rokov dozadu, chcela som mať 3 deti, ale ako vidím, kam sa spoločnosť ubera, a podobne, nejako vo mne to chcenie upadá, pretože dieťa je obrovská zodpovednosť, hlavne vychovať z toho dieťaťa správneho človeka. A ja sa na toto jednoducho necítim, resp viem aké hodnoty a myslenie by som chcela podporiť vo svojom dieťati, a mam veľa kamarátov co zamýšľajú podobne, ale povedali mi, že nástupom detí do kolektívu išla celá ich výchova dokelu. Sama som vo svojom veku oproti rovesníkom zmýšľanim niekde inde(mam aj partnera staršieho, ja jednoducho s rovesníkmi veľmi nemám o čom) , a bojím sa ze keby chcem dat môjmu dieťaťu hodnoty ktoré ja uznávam a podla ktorých by som ho chcela vychovať, bol by to sikanovany outsider. A to nechcem. Na druhej strane, cítim sa v plnej sile, mam kopu svojich zalub, a viem ze s dieťaťom by som sa musela mnohých vzdať. Možno na starobu sa nebude mať o mňa kto postarať, ale to nemám zaručene ani keď deti mať budem. A možno sa niečo o 2-3 roky zmení, ktovie, ale jednoducho, som v stave kedy ma aj život prefackal veľa ranami a deti najbližšiu dobu a ak vôbec, tak neplánujem.

autor
28. jún 2022

@sigma510 aj mna zivot s prepacenim doj**al,tak preto sme sa AJ takto rozhodli...co mame robit? Ked sa inak neda...ale dakujem za Tvoju reakciu,vazim si to.👍👌

paulinoocka
29. jún 2022

Vieš čo to asi príde v jednom okamihu si myslím, mám známu ktorá tvrdila že za žiadnych okolností nechce hypotéku, dom ani deti a teraz? Presne s partnerom zobrali hypotéku kúpili dom na dedine a už je aj tehotná. Myslím že aj svadba je len otázkou času.

jaskolka
29. jún 2022

To vôbec nie je o veku, ani dĺžke vzťahu. Sú ľudia, čo sa berú po pol roku, a ľudia, čo ani po 10 rokoch "nie sú pripravení".

kris_tin257
29. jún 2022

My sme boli spolu dva roky keď sme sa začali snažiť o dieťa, pre mňa svadba nikdy nebola podstatná keby bolo na mne doteraz by nebola, podstatne bolo mať bábo, keď sa ale syn narodil muž chcel aby sme mali svadbu nech sme v jeho ponímaní kompletná rodina, čiže od zoznámenia po svadbu prešlo 4 roky.

lenkakravcova
29. jún 2022

Povedz mu ze chceš iba strieborný, ten nie je tak dráhy, nezruinuje ho. 🙂

galganka
29. jún 2022

Počkali sme, kým zmaturujem 🤣... takže také viacročné čakania na zásnuby, či svadbu celkom nechápeme. Skôr sme v okolí svedkami "prechodených" vzťahov...

diewcatqoo
29. jún 2022

My sme sa brali po 10 rokoch vztahu, po 7 rokoch spoluzitia v jednej domacnosti. U nas bol dovod ten, ze som otehotnela (dieta sme chceli uz dlhsie a planovali sme to tak, ze ak otehotniem, vezmeme sa). Ak by som nebola otehotnela, mozno by sme sa ani nevzali. Ale vedeli sme, ze spolu chceme zostarnut. Ani jeden z nas si na svadbe az tak nezaklada, pre nas to bola cista formalita.
Na svadbu a na dieta nejak vo vseobecnosti nikdy nie je ten spravny cas. Neexistuje ta spravna odpoved, toto si musi vykomunikovat kazdy par medzi 4 ocami a nikoho z okolia do toho nic nie je.

sense
29. jún 2022

To nie je o veku, rovnako ako o veku nie je ani to kedy je muz alebo zena zrela na dieta.
U vas je to ale zrejme tak ze ty po tych rokoch by si aj svadbu chcela ale on ju ani nechce, je sama vyhovorka, pri tom sobas ako taky nie je draha zalezitost, pokial ide len o ten papier, ako ty pises "specatenie vztahu" aj ked teda ten papier ti stastie nezaruci, len pravne chrani slabsieho

maranta_leuconeura
29. jún 2022

Vies co netlac na neho. Chapem, ze sem pisu hlavne zeny, ako si ich muzi nechcu zobrat, ale funguje to aj opacne. Ja som sa dlho vydavat nechcela, mojmu som to prizvukovala, nech sa neopovazi ziadat, lebo poviem nie, hoci ho lubim :D Bol aj smutny z toho.
Potom prisli urcite tazke momenty v zivote, krizy, ktore sme prekonali spolu a ja som si zrazu uvedomila: ano, toto je clovek, ktoreho si chcem zobrat. Mna presvedcilo teda spoluzitie a to, ze stoji pri mne ,,v dobrom aj v zlom". A zobrali sme sa po 7 rokoch a aj spatne to vnimam, ze to bol spravny okamih ;)

denden77
29. jún 2022

pre mna asi nikdy 🤣

viky_21
29. jún 2022

My po 4 rokoch vztahu. Obaja sme mali 26

mimikarol
29. jún 2022

My sme spolu 14 rokov a svadbu sme mali po 7 rokoch, bola som v 8 mesiaci. Zobrali sme sa len kôli tomu, že nebudeme musieť vybavovať papier o otcovstve pri pôrode. Nám na svadbe nezáležalo, ani jemu, ani mne. Cisto len s praktického hľadiska, nech máme rovnaké priezvisko atd ... Boli sme len najbližšia rodina, obed v reštaurácii a obrad na úrade.
Čo sa týka dieťaťa, vždy som vedela že ho chcem. Hneď ako sa narodila mi to prišlo absolútne prírodné ze ju mám. Nikdy mi nenapadla myšlienka že by som nechcela deti. Ja by som si bez nej pripadala zbytočná.
Ale to je moje rozhodnutie, moje nastavenie mysle. Rešpektujem to, že niekto deti nechce. Je lepšie nechciet a nemať, ako nechciet a mať

janewithane
29. jún 2022

Ešte je fajn si vyjasniť ci ide o svadbu ( udalosť, oslavu ako taku) alebo o manželstvo (bsm).. pre niekoho je to aj o sviatosti a náboženskej rovine. Ja by som napr v oblasti svadby, prsteňa a pod bola ochotná urobiť kompromis ale to ze svadbu chcem (akukolvek) z toho by som nezlavila. Aj keď vo vašom prípade, keďže nechcete deti nie je až taká kľúčová podľa mňa. Vie partner prečo ti na tom záleží? Aké máš na to dôvody?

googwife
29. jún 2022

My sme spolu 14rokov. A svadba aj by sme sa zobrali, (svadba o dvoch svedkov) ale mne sa jednoducho nechce riešiť veci po svadbe zmena všade (priezvisko) banka, občiansky, zdravotná, autá bože môj 😫

bessie12
29. jún 2022

povodne som bola proti svadbe, ale po rozhovore som zmenila nazor. Sme spolu rok a po asi pol roku sme sa zacali bavit o svadbe. Na zasnubne prstene sme uz pozerali, takze vie aky styl prstenov sa mi paci a vie aj velkost, len nevie kedy to ma objednat, lebo som 24/7 doma, takze by som vedela co objednal. 😀

eeerickal1
29. jún 2022

@googwife naaa vidíš, ale tak ono niekto na to proste nie je a ani svadbu nepotrebuje. Ťažko sa takáto otázka vôbec zodpovedáva, aký je ten správny čas na svadbu, keď je to až takto individuálne

simona1994
2. júl 2022

Ja mám dva roky pred 30kou ,snúbenec má 31 chodíme spolu dva roky, minulý rok boli zásnuby a teraz v septembri sa berieme
predtým som mala vzťah 7 ročný a to boli zabite roky a potom prišiel terajsi priateľ a viem,že chcem s ním ostať a síce predtým som sa na manželstvo dívala ako len "papier na lásku" dnes viem,že chcem s ním žiť a aby sme boli manželia nielen tak na divokk

vierkal
8. feb 2024

Ja som sa vydala druhýkrát v 45 rokoch na 1.aprila aby to bolo také trafené ako sme.my

galganka
8. feb 2024

Zasnúbili sme sa, skúsili si spoločné bývanie a keď to išlo, prešli na vyšší level. Ako Pokémoni 😂