Krsná mama moslimka

isabellaswann
16. feb 2023

Dobrý večer, som kresťanka no chcela by som za krsnu mamu svojej dcery svoju najlepšiu kamošku, ktorá bola tiež kresťanka no vydala sa za moslima a prešla PAPIEROVO na jeho vieru. Srdcom je kresťankou.
Aké su podmienky krstu ak chcem aby bola krsnou mamou?
Čo všetko musím vybaviť okolo toho?
Dakujem.

ana82
16. feb 2023

@isabellaswann nikto tu nespochybnil to, že si dobrý človek, ako si napísala nepoznáme ťa....je to tvoje dieťa, tvoja voľba a myslím, že to robíš z lásky k partnerovi rodičom rodine, len si to tu tak nešťastne popísala....

jabadabadu
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mable123
16. feb 2023

@isabellaswann keď konvertovala tak už nie je katolíčka... Keď nedodržiavajú tradície náboženstva, tak nechápem na čo konvertovala a ešte na moslimstvo. Ak si myslíš, že kamarátka Ti bude vychovávať Tvoje dieťa v prípade Tvojej smrti narozdiel od rodiny, tak asi tomu moc neverím. Keď to krst berieš takto tak farárovi daj 50 euro a za krstného daj aj suseda. Aj tak dieťa vo viere vychovávať nebudeš.

mijunik
16. feb 2023

@isabellaswann a nemôžu byť krstní rodičia kamaráti Tvojho muža? Možno on ako veriaci má kamarátov kresťanov, ktorí by naozaj vaše dieťatko viedli k viere. Tvoja kamarátka predsa nemusí byť krstná na to, aby s vašim dieťatkom mala krásny vzťah. Želám Ti, aby ste to vyriešili čo najlepšie. 😊

palicka
16. feb 2023

@isabellaswann nerozumiem, prečo krstite dieťa, keď to máte “na háku”. Rodina Vás tlači? Čo ste nesvojprávni? Myslím, že robíte hlúposť. Ako chceš sľúbiť, že dieťa budeš vychovávať vo viete, keď sama vieš, že nechceš? Ku kamarátke- nie nemôže. Práve pre sľuby, ktoré tam ako krstný rodič dáva.

janetinka27
16. feb 2023

@isabellaswann ahoj a aky nazor ma na to tvoj manzel? Pises,ze je silno veriaci. On si krst zela? Dohodnite sa vy dvaja.

lilope
16. feb 2023

@isabellaswann darmo sa cítiš ukrivdená, nikto tu na teba nijakým spôsobom neútočil. Útočením nie je vyjadrenie nepochopenia pre tvoje konanie, ktoré aj je, úplne nepochopiteľné. Sľubovať niečo, čo nemyslíš vážne a priam tým pohŕdaš, je klamstvo. Či sa takto správa dobrý človek, si odpovedz sama. Ak napriek všetkému to chceš spraviť pre ,,dobro v rodine", tak aspoň k nej buď úprimná a povedz, že krst bude len kvôli veriacej časti rodiny a ty dieťa vo viere viesť nebudeš. Ako si už dávno pochopila, kamarátka ,,papierová moslimka" nemôže byť krstná mama. Veď aj tak ti to môže byť jedno, kto bude krstná/krstný, keď krst považuješ len za frašku a divadielko pre rodinu. Potom fakt, prečo ti na krstnej mame tak záleží, je už úplne mimo moje chápanie.
Inak by ma zaujímalo aké máš peklo v rodine kvôli tomu, že si neveriaca, neviem si to celkom predstaviť.

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dota6
16. feb 2023

@isabellaswann ahoj, mne nemôže byť krstnou mamou ani švagriná lebo nemá birmovku a pritom je pokrstená. Tak sme sa rozhodli, že bude aspoň svedkom krstu a krstná bude moja sestra. Takže bude mať dve krstné mamky. Kňaz, ktorý nám bude krstiť povedal, že pokrstí aj bez krstných rodičov. Takže skús nájsť inú možnosť, keďže krst asi aj tak nie je pre vás dôležitá záležitosť, len formalita.

terezka2911
16. feb 2023

@danica2711 ja uplne suhlasim a to som krestanka celym srdcom.

januska12323
16. feb 2023

Ako môže moslimka vychovávať dieťa v kresťanskej viere? Načo krstiť keď je to hovadina a dieťa sa nijak nebude viesť ku kresťanstvu? A to, že celá rodina je kresťanská nie je dôvod. Keby si mala troška viac rozumu tak rodine vysvetlíš, že ak bude dieťa chcieť a bude tomu rozumieť môže sa pokrstiť, inak to robiť nebudete.

janinah
16. feb 2023

Je mi jedno či si veriaca,neveriaca,taková alebo maková...ale ideš urobiť krivú prísahu a klamstvo..a to si vraj ctíš tradície vašej rodiny...aké prosím ťa? raz sú dané pravidlá krstu,,tak buď ich dodržím alebo idem od toho úplne.Aj na súde,v nemocnici,v práci si presadzuješ svoje pravidlá ako tebe vyhovujú? Trochu sa nad svojim konaním zamysli,dieťaťu narobíš guláš v hlave....babky ho budú ťahať do kostola,naučia ho modlitbičky a ty ho doma vysmeješ,že však sú to hovadiny....no,ak myslíš,že toto je cesta správnej výchovy....

veronikaszabova
16. feb 2023

@isabellaswann ja som Ateista, neverim v Boha ani cirkev. Aleeeee logicky - ako niekto moslimskej viery moze viest dieta ku krestanstvu? Hmmm..? Ved sama uznaj, ze si sa spytala uplnu koninu.

Ak ani ty nie si krestanka, nekrsti. Naco? Ak bude chciet dieta neskor, mozete ho dodatocne pokrstit. Urcite by som nekrstila kvoli rodine - a neboj, viem ako to myslis. Muzova mama na mna tlacila. A nedala som ani jedneho pokrstit. Nie som pokrytec.

majulino
16. feb 2023

@pribinak prečo na inej planéte? Aj my sme chceli za krstného moslima. Podarilo sa nám všetko vybaviť. Dekan našiel výnimku v kanoickom práve. Bohužiaľ, kamarát, aj keď 30 rokov žije na SVK a žiaden náboženský ani moslimský zvyk/tradíciu nedodržiava, v poslednej chvíli cúvol. Má dokonca pokrstene aj svoje deti, len nevstúpil do kostola, ale s krstom deti súhlasil.

majulino
16. feb 2023

@isabellaswann kašli na to, čo chce rodina. Ja som krstila až po 2,5 roku, tiež spočiatku všetci tlačili, najmä moje babky. Že oni k malému ani neprídu, bo na nekrstene deti sa nepozerajú a ako si zvykli 😅🤣🤣🤣

aleshka_supermama
16. feb 2023

@isabellaswann napíš mi správu 😉

vetthy
16. feb 2023

@isabellaswann k danej problematike sa nevyjadrujem. Podla mnna sama a vieš, že moslimka nemôže byť katolícka krstná mama. Spravte slávnostné privítanie dieťaťa a hotovo. tam môže byť kvázikrstná tvoja kamoška. ale je to zvláštne, s tou vierou. poznám veriacich rodín, žijú podľa tradícii, správajú sa podla tradícii, čítajú a poznajú bibliu a je to pekné. poznám fanatikov, tí sa mi hnusia. V našej dedine farárove deti nechodia ani do kostola na bohoslužbu vlastného otca. väčšina je zas taká, ako tu už bolo spomínané: svadba, krst v kostole, lebo je to pekné, prijímanie, birmovka, lebo všetci spolužiaci, hostina a darčeky... na omšu chodia, aby sa mohli vyobliekať, po omše klebetiť a ohovárať, a 10 minút po omši odkázanemu človekovi sa vysmejú do ksichtu...hlboko veriaceho spoznáš podľa spôsobu života a správania sa, nie podľa obradov. pochybujem, že pochádzate z hlboko veriacich rodín, podľa mna vaše rodiny sú také "naoko"

beata_k
16. feb 2023

Ved sa sfot pred kostolom a posli domov fotky s tym, ze je pokrstena. A mas po probleme 😁 I ovca cela i vlk syty.

minka201
16. feb 2023

@isabellaswann Ak berieš krst tvojho dieťaťa len ako hlúpu tradíciu, na ktorej ti vôbec nezáleží, prečo ti tak veľmi záleží na tom, kto bude krstnou? Keď vás ku krstu, ktorý neuznávaš, dotlačili príbuzní, tak nechaj ich, nech vyberú nejakého vhodného krstného rodiča.

prasiatko30
16. feb 2023

jedno nechapem - ked teda uz krstim pre dobro v rodine tak mi je uplne fuk kto je krstnym rodicom - tak dam babku z jednej strany a dedka z druhej strany a mas to - vsak aj tak je to pre teba len formalita. tak naco to chces este komplikovat moslimskou krstnou matkou 😅

lesanka845
16. feb 2023

@isabellaswann ahoj nic nemusíš vybavovat.Kludne daj,kamarátku ,zápisu ju ako svedka krstu,ale pre Teba môže byť ako krstná.Tiez to tak máme.Sestra nebola sobasena v kostole,tak ju zapísali ako svedka aj s jej mužon.Nikoho ďalšieho sme nepotrebovali a krstili sme dve deti.A bude aj rodina spokojná aj Ty

svetlonos
16. feb 2023

@isabellaswann
nazdar 😏 na „dobro v rodine“ sa vykasli z vyyysoka. Vase rodiny si deti uz vychovali a rozhodli sa ich pokrstit. Toto je VASE dieta - keby sa so mnou prestala bavit aj cela rodina, pokojne by ich z toho ich oveckovania mohlo aj porazit- bolo by mi to uplne jedno!
Oni rozhodli za seba a vy tiez. Tradicie nerieste, stojte si za svojim, nech si kazdy veri ci neveri v co chce. Len nech nikto nikomu svoje presvedcenia viery nenuti!i

andreatytler
17. feb 2023

@isabellaswann Chapem ta ze davas dieta pokrstit pre pokoj v rodine ale myslim ze rodina ti urobi peklo na zemi ked sa dozvedia ze krstna mama je muslimka. Ved to uz ste rovno mohli certa z pekla dotiahnut.😀 ten by bol lepsi kandidat.😀

zuzinabila
17. feb 2023

@isabellaswann tak skor pories svoj vztah k rodine,ved si dospela, nemusia ta takto ovplyvnovat,vies sa snad obranit,ci?lebo brat dieta za rukojemnika a este cez krst,ktory je sviatostou(teda nie vonkajsi úkon,ale vnutorny) je cele zle

ljzozv
17. feb 2023

HM... Tvoj manžel silný veriaci a ty nie si ani ateista (ten teda nemá vieru ale rešpektuje druhých), ale tebe sa náboženstvo úplne bridi, nadávaš na toto... Dobrý človek nenadáva na niečo čomu nerozumie. 🤷‍♀️
Celá rodina okrem teba je veriaca len ty nie...
Príde mi, že hrdinské reči a nadávky a zhadzovanie viery máš len tu na nete, ale rodina o Tom nevie. 🤷‍♀️
Lebo inak by si nemala problém obhájiť, že nedáš krstiť. Áno je to otravné, keď sa to stále budú pýtať ľudia, či už je pokrstene dieťa, ale oni nie sú rodičia dieťaťa a ti jediní o Tom môžu rozhodnúť. Preto mi celý príspevok príde zvláštny, skôr na rozvirenie vášne a hnevu voči veriacim ľuďom.

lululilien
17. feb 2023

Ak si neveriaca, tak nedaj krstiť. Povedz, že dieťa sa samo rozhodne či sa bude chcieť pokrstiť, tak ako sa rozhodol sám Ježíš.

rusalinka
17. feb 2023

@isabellaswann
Ja mám pár doplňujúcich otázok...
1. Robíš si srandu, však?
2. S tou tvojou "rodina a mužova rodina babky dedkovia prababky a všetky stare generacie vysoko veriace a modliace sa kazdy deň k bohu" sa stretávate každý deň, že im svoje rozhodnutie nekrstiť dieťa budeš musieť stále vysvetľovať a obhajovať si?
3.. Píšeš, že si "kresťanka" - katolíčka? Ecav? Kalvínka? Reformovaná? Pravoslávna? Apoštolská? Adventistka? Baptistka?... lebo podľa odpovedí mi to príde, že zase je tu téma len na vyvolanie vášní a odporu voči RKC a odporu dodržiavať jej pravidlá, ale ... samozrejme ... všetko, čo ponúka, využiť a pravidlá obísť ako sa len dá.
4. Robíš si srandu, však?

janetinka27
17. feb 2023

troll, lebo zasa na logicke otazky neodpoveda, odpoveda iba tak, aby rozduchaval vasne

jarinka33
17. feb 2023

@andreatytler asi tak nejak. ako aj tak nie som za to, aby sa krstilo len pre pokoj v rodine, no to musi vediet sama matka dietata. aj tak si ale myslim, ze jej zvolena osoba byt krsnou proste nemoze. ak by bola krestanka, tak by predsta nekonvertovala na islam

simca06022011
17. feb 2023

@isabellaswann pozri, ty chces krstit, cize tieto hovadiny podporujes. Krst ma nejaky ucel, zmysel - a preto je dovod, preco krsny rdoci (ktory ma vies dieta k viere) je krestan.. Cize ked napises, ze nabozenstva su hovadiny, dieta je to tvoje a manzelove, nie vasich rodin. CIze my sme napr doma povedali, ze krstit nebudeme, ked bude dcera chciet, nech sa da pokrstit kedylen chce... Ano, chodila cast rodiny aj po mihalniciach a koho to trapi? SO mnou nebyvaju, nech si vravia co chcu. Cize bud sa prisposobis, alebo urobis podla seba. A poviem ti, ze co sa tyka krsnyhc rodicov, najlepsie je ako to vidim vo svojom okoli ak je to naozaj rodina. Mame potom krsnych v rodine tak, ze kamoska s kamosom, ktory sa hned rozisli, chlapa uz krsna nevidelo roky a neuvidi, a potom sa sestra s krsnou tiez rozkmotrila, a vybavene. Dieta je realne bez krsnych :DDD AKo mze sa stat aj v rodine, ale tam sa tie vazby podla mna menej rozpadaju.
AKo neviem si predstavit, ze si u nas nietko bude TRVAT na niecom, co sa tyka mna, mojho dietata, mojho partnera... a ja budem utekat to robit. Taku nehrali este :DD