Krst v katolíckom kostole, ale krstní rodičia evanjelici?

majcamartinko
27. jún 2019

ahojte potrebujem radu chcem dat s priatelom pokrstit dcerku v katolickom kostele v okoli Malaciek, ale nas odmietaju lebo krstny rodicia co maju byt krsny malej su evanjelici a zevraj to je problem....Chcem sa spytat ci neviete ktorom katolickomkom kostole je to jedno Vopred dakujem Maja

maciatkolulu
29. jún 2019

@amelia000 zadebnenI a zaskatulkovanI mäkké i prepanajana.... A nie v tomto prípade nie,pretože krstni rodičia majú svoju úlohu.

kristina2412
29. jún 2019

@777januska777 prepáč ale nieje to tak, evanjelici majú 2 svätosti a to krst svätý a Večeru panovu.

kristina2412
29. jún 2019

@kristina2412 sviatosti

amelia000
29. jún 2019

@maciatkolulu Zboznujem ako ked uz niekto nema co napisat zacne sa odvolavat na gramatiku :D zaujimave ze v evanielickom kostole tak ako tu pisu zeny mozu byt krstni rodicia aj katolici. A tu uz oni zrazu vedia pomoc vychovavat v tej ich viere co opacne neplati. Skoda ze rodicia riesia len taketo hluposti a potom z toho detska vyrastaju tie male hoviedka co stretavam na ulici ale hlavne je ze je kresran.

kristina2412
29. jún 2019

Dievčatá takže takto o krste u evanjelikov: Krstní rodičia majú byť zásadne evanjelici a. v. . V prípade závažných dôvodov jeden z krstných rodičov môže byť členom inej kresťanskej cirkvi. Krstní rodičia ev. a. v. musia byť pokrstení a konfirmovaní a v prípade manželov - krstných rodičov aj cirkevne sobášení. Krstní rodičia z inej cirkvi musia byť pokrstení. Krstným rodičom nemôže byť ten, čo nemá pokrstené vlastné deti, alebo deti krstného rodiča ev. a. v . nasledujú vierovyznanie neevanjelického rodiča. Po vekovej stránke za krstných rodičov z ev. a. v. možno prijať člena po konfirmácii. Ak rodina trvá na krstných rodičoch, ktorí nespĺňajú horeuvedené podmienky navrhne kňaz rodine popri týchto krstných rodičoch ďalších spomedzi členov cirkevného zboru, ktorí prijmú túto úlohu menom cirkevného zboru.

michellemary
29. jún 2019

@777januska777 sám evanjelický farár mi pri jednom ekumenickom stretnutí povedal, že evanjelici sú vo všetkom benevolentnejší, ako my katolíci, :D

maciatkolulu
29. jún 2019

@amelia000 tak zbožňuj a skús si dávať pozor na úplne simplexnu gramatiku😂

amelia000
29. jún 2019

@maciatkolulu lebo ty si pani bezchybna hej hej :D a ak nemas nejaky normalny komentar tak sa radsej zdrz vyjadrovania lebo ja som tu prispievala k teme ale ty si uplne mimo 🙂

maciatkolulu
29. jún 2019

@amelia000 takže písať si môžem čo chcem a komu chcem,ale skús si prečítať ešte raz moj príspevok a potom reaguje. A normálny človek,zareaguje podľa mňa inak ako ty😅pekný víkend

maciatkolulu
29. jún 2019

@amelia000 takže písať si môžem čo chcem a komu chcem,ale skús si prečítať ešte raz moj príspevok a potom reaguje. A normálny človek,zareaguje podľa mňa inak ako ty😅pekný víkend

amelia000
29. jún 2019

@maciatkolulu Hej mozes, ved tie tvoje hlupe prispevky o niecom svedcia 🙂 Chod robit nieco lepsie ako tu zbytocne rypat do ludi. Aj tebe pekny vikend :*

maciatkolulu
29. jún 2019

@amelia000 slušne upozornenie na gramaticku chybu, plus upozornenie,že všade platia nejaké pravidlá je hlúpe😂😂😂😂dobre,nie je už o čom...

amelia000
29. jún 2019

@maciatkolulu boze si smiesna :D ty citas nadpis tejto diskusie? Je tam nieco o gramatike? Pozri si svoje prispevky a mi povedz ze ty tam chybu nemas :D pani dokonala

jankalukasova
29. jún 2019

@amelia000 odhliadnuc od nabozenstva... to co pises nie je nazor. Nazor je (z uplne inej temy), ze napr. vsetky mamicky by mali mat narok na materske. To je nazor a nie tvrdit, ze vsetky mamicky maju narok na matersku... lebo to v prenesenom vyzname robis. Jednoducho to co si napisala nie je pravda. A nie je to zial ani nazor...

amelia000
29. jún 2019

@jankalukasova :D tak ked sme vtakejto teme tak nie odhliadnuc od nabozenstva. A je to moj nazor na danu temu ak by si chcela vediet nazor je mienka alebo pohlad daneho cloveka na nejaku situaciu napriklad taka ako tu je. Ze verim ze hocjaky clovek a je jedno aku vieru ma by mohol byt krstny rodic dietata. Inteligentny clovek si vie predsa pozistovat veci a "vychovavat" v takom duchu aky rodicia chcu svoje krsna. Podla mna si len hlupaci myslia ze nie. Pre priklad bo by rozumny moslim( to uvadzam len preto lebo to je uplne iny druh viery so sviatostami a vsetkymi ostatnymi hlupostami) zakazal napr. Dietatu sa modlit pred jedlom alebo ist do kostola pripadne na prve sv.

jankalukasova
29. jún 2019

@amelia000 zjavne si nepochopila... nevadi 🙂

amelia000
29. jún 2019

@jankalukasova no tvrdit ze moj nazor nieje nazor to mi pride troska vtipne tak preto som ti to tam vysvetlila 🙂

777januska777
29. jún 2019

@kristina2412 ďakujem za poučenie 🙂 ja sa nevyznám do evanjelického učenia, takže ma mrzí, že som povedala vec, ktorá nie je pravdivá.

777januska777
29. jún 2019

@michellemary tak možno, ale mne sa nepáči ak sa prekračujú nejaké pravidlá. Pochopím ak sa to inak nedá a snažia sa nájsť riešenia, vtedy som ochotná aj prekročiť hranice, ale vyslovene ma hnevá ak by sa aj dalo, ale z lenivosti ľudia chcú aby im kňazi vychádzali v ústrety a potom, ak im kňaz nevyjde v ústrety, tak ho ohovárajú kade tade (veľmi populárne praktiky hlavne z vlastných radov, katolíkov).

adka135135
16. júl 2019

@amelia000 to vôbec nie sú hovadiny, tak jak si katolik, tak si volaj katolíka a ak evanjelik, tak evanjelika. To je pochopiteľné. Tam ide o krst dieťaťa, kde rodičia veria, že to je sviatosť a zaväzujú sa spolu s krstnými, že dieťa budú vychovávať v katolíckej viere. Lebo v tej sa udeľuje krst 🙂 myslím to v dobrom 🙂 prajem všetko dobre 🙂