Môžu byť krstní rodičia osoby rozdielneho vierovyznania?

27. aug 2021

Ahojte, chcela by som sa vás opýtať či je možné aby môjmu drobcovi šli za krstných rodičov osoby ktoré sú rozdielneho vierovyznania ak chcem drobca pokrstiť v kostole ( uvediem príklad krstná by bola gregokatolicka a krstný rimokatolik ) za odpoveď vopred ďakujem ❤

dskjhfdlkdjhl
27. aug 2021

Ak sa jedna naozaj o rimsko a grecko kat. cirkev, tak tam je to uplne jedno. Cize tam by nemal byt ziaden problem.

pribinak
27. aug 2021

V tomto prípade je to úplne ok. Ehm, ešte oprava krstní rodičia

petka1402
27. aug 2021

Úplne v pohode, ja krstná rimo a krstný greko a krstilo sa greko

autor
27. aug 2021

@pribinak ospravedlňujem sa 🤣 ale T9 a samoprepisuje viem ze nominativ pluralu je i 🤣🤣

autor
27. aug 2021

@petka1402 aj keď krstný otec nemá birmovku ?

petka1402
27. aug 2021

Ja ako krstná nemám, krstný greko ma birmovku pri krste, nebol problém

gdpr
27. aug 2021

rim. a grek. by malo byť jedno ale birmovka je podmienkou aspoň u jedného z krstných rodičov

spadnutaslivka
28. aug 2021

birmovku (myropomazanie) má gréckokatolík pri krste, takže ak máte jedného gréko, nemal by byť problém ani s tým ;)

euka210
28. aug 2021

Ci rimo ci greko to je jedno, je to katolicka cirkev len vychodny a zapadny obrad, vierouka rovnaka, papez. My sme rodina mix greko rimo a ziadny problem.

evkamotka
3. sep 2021

Ved daj presnu situaciu, nie napriklad. Ak je grkat a rkat, stale je to katolicka cirkev, nie je to ine vierovyznanie. Iba iný obrad toho istého vierovyznania.
A birmovku maju mat podla cirkevneho prava obaja. Ak niekto nema, je to rovnake ako ked sa 16 rocny chvali, ze mu predali cigarety = legalne to nie je ale stat sa to stava