Ktoré výročie oslavujete? Výročie manželstva, či vzťahu?

17alisha
26. aug 2019

žienky, nevieme sa s manželom dohodnúť, ktoré výročie oslavovať... či začiatok vzťahu alebo manželstva. ako to máte vy? napríklad ak pár je spolu 15 rokov, ale z toho sú manželia 3 roky, tak ktorý dátum máte ako výročie? my sme s manželom spolu 6 rokov, z toho 5 ako manželia, preto mi príde logické oslavovať výročie svadby, ten jeden rok už hore-dole.

limetka69
26. aug 2019

@17alisha tak neoslavujeme ani jedno, pripomenieme si obe 🙂 a pocitam roky od spoznania sa, kedze som s nim chodila 3 roky, tak tie tri roky ratam, nebudem vraviet, ze som s nim 4 ked som s nim 7 🙂

pininka1
26. aug 2019

My sme roky vždy oslavovali skôr výročie začatia chodenia ako výročie svadby. Ale postupom času si aspoň spomenieme na výročie chodenia a na to svadobné chodíme vždy každý rok sami dvaja na obed.

fokuska
26. aug 2019

@17alisha Kym sme neboli manzelia, tak nasim vyrocim bolo prve rande - isli sme na vikendovy wellness pobyt, alebo na veceru a pod.
Odkedy sme manzelia, tak vyrocim je datum svadby (v maji) - to oslavime a novembrove prve rande si len slovne spomenieme 🙂

kaki3
26. aug 2019

Ako oslavovat. My si doma pripominame aj jedno aj druhe a zvacsa sa vyberieme niekam na veceru a spravime si pekny vecer

salome51
26. aug 2019

@17alisha my oslavujeme oba. Aj to keď sme spolu začali chodiť aj keď sme sa vzali. Ideme spolu na večeru, alebo si urobíme doma romantiku. Manžel mi vždy donesie kvety a moje obľúbené rumové pralinky 😊

sissy27
26. aug 2019

@17alisha akože... je problém, keby ste oslavovali obe? Veď obidva dni boli niečím výnimočné.

majadom
26. aug 2019

@sissy27 oslavujeme aj zoznámenie aj svadbu - tohoto roku okuhlu 20😁

lenka2710
26. aug 2019

@17alisha my teda ani jedno 😂 keď sme spolu chodili, tak dátum prvého rande a keď sme sa zobrali,tak dátum svadby! My sme pôvodne chceli aj svadbu v ten deň ako sme mali prvé rande,ale svadba je datumovo o dva týždne skor! A posledné dva roky sme dokonca aj zabudli na naše výročie 😂

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikca101
26. aug 2019

Tak my sme to vyriesili myslim najjednoduchsie pretoze sme sa dali dokopy 1.10.2011 a svadbu sme mali 1.10.2016 😀 a tym padom oslavujeme oba vyrocia naraz. Aj ked nejak extra to zasa neoslavujeme ale vzdy si dame spolu romanticku veceru a pozrieme si video zo svadby. To je pre nas top

nelca84
26. aug 2019

@17alisha my sme sa vzali na 13-te vyrocie vztahu, takze v septembri sme spolu uz 15 rokov a manzelia 2 roky 😉

deti95060810
26. aug 2019

oslavuje sa výročie svadby....my neoslavujeme nič....jedine narodeniny a meniny detí - to máme 8 mesiacov v roku....

vikusjk
26. aug 2019

@17alisha my nejak neoslavujeme, ale pripomenieme si vzdy vsetky tri. Ak nezabudneme 😂 Mame v marci zaciatok vztahu, to bude uz 19 r. Potom v juli bola druha svadba, rok predtym v aug.prva a to je dnes prave 13 r. Tento termin sme na 10.vyrocie boli na veceru. Skor sa u nas oslavuju narodeniny, najviac samozrejme dcerine.

hettinka
26. aug 2019

@17alisha my oslavujeme obidve výročia. Ale tak v malom, súkromne. Urobíme di dobrú veceru, alebo ideme spolu von, do divadla.

jatva
26. aug 2019

Pravdupovediac ani netusim ako oznacit kedy nas vztah zacal. A datum svadby si nepamatame :D

17alisha
autor
26. aug 2019

vďaka za odpovede... no ja som oslavou myslela nejaky kulturny zazitok a veceru - rande bez deti 😀 nie oslavu so 40 ludmi a tortou 😀 doteraz sme to mali tak, ze sme si vzdy pripomenuli den, ked sme mali rande, aj den, ked sme mali svadbu - ale nikdy sme nikam nesli, lebo deti boli male... ale teraz by to uz islo, tak by sme si chceli zaviest take pravidlo, ze raz do roka niekam vypadnut spolu sami dvaja - len sa nevieme zhodnut v tom termine .-) a pootom mi tak napadlo v tejto suvislosti, ze aj ked sa ma niekto pyta, ze kolko sme spolu, tak vacsinou hovorim oba - aj vztah, aj svadbu...tak ma zaujimalo, ako to mate vy. 🙂

17alisha
autor
26. aug 2019

@jatva a nemate datum svadby na obruckach ? 🙂

zafir01
26. aug 2019

tak a toto je jeden z dovodov preco sme mali svadbu vtedy kedy sme mali.. zacali sme spolu chodit 5.oktobra 2007 . 5 oktobra 2018 sme sa zasnubili a 30 oktobra 2009 sme mali svadbu 🙂 cize my oslavujeme celkovo v oktobri je jedno aky datum, ale vzdy si povieme ze sme spolu napr 12 rokov a z toho 10 manzelia 🙂

bucko555
26. aug 2019

My obe naraz keďže 23 októbra sme sa spoznali a o rok 16 októbra sa brali máme tam len týždeň rozdiel

miska_kal
26. aug 2019

my oslavujeme aj jedno aj druhe 🙂 ako ziadne velke darceky, ale vinko si otvorime a ten den proste travime pekne spolu 🙂

andrejka1974
26. aug 2019

Oslavujeme oboje 7.11. Výročie svadby už bude 27 a 5.1.buduci rok bude 30 rokov od nášho prvého rande oslavujeme sami bez deti

jatva
26. aug 2019

@17alisha nemame. My sme si tak jeden pondelok zasli na urad pre termin avo stvrtok ten isty tyzden sme boli svoji 🙂 a sobasny list sa mi nechce furt lovit 🙂

rembura
26. aug 2019

my oslavujeme obe, teda ani nie ze oslavujeme, ale tak si to pripomenieme, aj na prve rande spominame, ale nejako vedu z toho nerobime 🙂
ja dostanem kvietky, cokoladu, dame si vino vecer a ende 🙂

lucinka1988
26. aug 2019

@17alisha my oslavujeme obidva termíny☺️Vo vzťahu sme 11 rokov a manželia 5 rokov..Obidve výročia si vždy nejakým milým spôsobom pripomenieme☺️Ma to velku výhodu, že sú zo dva rozdielne dátumy, aspoň mame 2x dôvod na oslavu a ja vždy niečo malé dostanem😉

v3rca11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kate_cs
27. aug 2019

@17alisha my ani nevieme odkedy sme začali “spolu chodiť” Tak nejako to vyplynulo 🙂 Sme spolu 10 rokov a teraz sme oslávili 3. výročie svadby. Nedávame si darčeky, len ideme iba my dvaja niekam von, fakt dobre sa najesť.

vroni
27. aug 2019

Pripomíname si oba termíny, neoslavujeme ani jeden, minule chlap poznamenal, že tu fľašu, ktorú v marci (na výročie zoznámenia) otvoríme, by sme v septembri (na výročie svadby) mohli slávnostne vyliať (u nás alkohol moc nejde). Ale pripomenieme si vždy, občas aj tak dôkladne, že nezabudneme kúpiť malú fľašku, ktorú dokážeme vypiť 🤷‍♀️ Sme spolu 16 rokov, manželia 7.

ludmilik13
27. aug 2019

my sme sa dali dokopy na muzove narodeniny, takze to nejako neriesime, teda pripomenieme si to, ale prioritou v ten den su pre mna jeho narodeninky 🙂

janinah
14. okt 2020

Nespomenie.neriesim...ale na narodky vždy.aj vtedy kvety zohnal.ked ležal v nemocnici bez pohnutia s urazom

zafir01
14. okt 2020

@lenka2710 mame to podobne. 5 október 2007 bolo prvé rande a 30 október 2009 svadba.

A neislavujeme. Skôr si za spomíname, obcas welnes, vo len doma vínko. Podľa okolností. A pripomíname si v podstate cely október 🤔😂. Tak ako tento. 13 rokov spolu.. Z toho 11 manželia. Dôležitejší je pre mňa však dátum, prvého rande, lebo to bol deň, kedy som vedela, ze sa pozerám na otca svojich budúcich deti 🤷🏻‍♀️😂