Malá svadba ako prekvapenie pre rodinu, máte skúsenosti?

sofi639
15. jún 2019

Ahojte. Najde sa tu niekto, kto oznamil rodine, kamaratom, ze bude mat svadbu par dni pred? S priatelom chceme malu svadbu, len s najblizsiu rodinou, a chceli by sme to spravit ako prekvapenie pre vsetkych, teda povedat im o tom 2-3 dni vopred. Este celkom presne nevieme ako to bude, ci obed v restauracii a potom doma taka mensia oslava (kolace, alkohol, grilovacka..). Ak ste to niektora mali takto podobne, budem rada za kazdy prispevok, radu, tip... aby to bol, bolo napriek malej svadbe, zazitok 🙂 dakujem

jenny257
15. jún 2019

Ja ak raz sa náhodou dopracujem k svadbe tak im to proste oznámim len ako hotovú vec , až po teda. Ale 2-3 dni dopredu je malo .

katarinamarkova
15. jún 2019

@sofi639 sa ti môže stať že polovica ti povie sorry ale mám iný program.

miadi
15. jún 2019

My sme sa brali eloped wedding v Niagara Falls sami 2 😄potom romanticka vecera a noc v hoteli..moja mami mala vtedy problemi s chrbticou netrufala si doletiet a svokrovci boli ako kazdu zimu na floride. Dozvedeli sa az neskor po 😄 mozete si to urobit ako len chcete 😄dnes sa ludia beru aj v Halloween kostymoch su rozne tematicke party je to vaša svadba druhym aj tak nikdy nevyhovieš😆Takze si len vyber co chces a ako nemas čo pokazit 😆dieta uz mate možu byt len radi že aj svadbu riešite.

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mogaa
15. jún 2019

@sofi639 za mňa, ak na svadbu pozývate aj rodičov - tak to nie je dobrý nápad......Na rýchlo zháňať šaty, topánky....je možné že by chceli do práce zobrať zákusky, víno...rovnako niekto môže mať v pláne len prísť zagratulovať a potom naplánovaný iný program....treba sa na to pozrieť aj z druhej strany,,,,ty máš ísť s priateľom niekomu gratulovať a zrazu je z toho svadba....ale záleží na vás, či hostia prídu len na "grilovačku" alebo by ste ich chceli aj na obradeči budete obed robiť po obrade len pre rodinu a pre ostatných "párty"

tunzal
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nexuska
15. jún 2019

Ked ich chces prekvapit tak ich prekvap a nehovor im o tom vobec.Ak im to chces oznamit 3 dni pred tak to prekvapko po prve nebude a po druhe vsetci budu 3 dni nahanat saty/dary atd.aj ked im povies ze dary nechces isto vam budu chciet nieco dat.tak pokial chces robit prekvapko tak ich prekvap a nestresuj im 3 dni.

mamkababkajanka
15. jún 2019

@sofi639 no ak tak, tak uz by som to oznamila az na mieste. Pretoze za tie 2-3 dni pred svadbou by mali tych stresov ovela ovela viac...teda...rodicom by som to povedala asi rano, nech sa necitia, ze sa to dozvedeli vtedy ako vsetci ostatni a neboli prekvapeni...u mojej rodiny by mi to nepreslo, svokre by nevadilo ani keby sme len poslali oznamenie, ze sme sa vzali...kazda rodina je ina, ty poznas tu svoju najlepsie 🙂 ja spravit toto mojim rodicom, tak mamka by z toho bola do konca zivota v smutku a ocko by sa so mnou do konca zivota nebavil a asi by ma vydedil :D

alzbetasg
15. jún 2019

ja si myslim, ze ak je to tvoja vlastna svadba, tak to sebecke nikdy nie je, kedze je to o vas dvoch a o nikom inom. jasne, rodina sa rada zucastni, ale mala by podporit v kazdom tvojom rozhodnuti.. myslim si, ze vela ludi v dnesnej dobe robi svadbu kvoli rodine.. akoze prosim? :D sak to je o vas dvoch!

seva22
15. jún 2019

Myslím že budú v strese čo si obliecť a aký darček vám narýchlo kúpiť...ale ak to tak cítiš,chod do toho,oni to nejak predýchaju;)

sofi639
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ona12
15. jún 2019

My máme teraz 5.7 svadbu 🙂 obed v reštaurácii a potom presun na záhradnú grilovačku

tosaneda
15. jún 2019

..nasi by boli zrejme trochu sklamani (lebo moja mama a jej mama teda moja starka ze jejda to sme sa mali inak obliect a neviem co vsetko este), ale nakoniec stastni, ze ja som stastna. Svokrovci, jejda ani pomysliet radsej lebo to by snad syna aj vydedili a samozrejme vzdy by si nasli situaciu aby si na nas "zgustli" ze takto sa to nikde nerobi (aj ked svokra mala uplne inu predstavu o nasej svadbe tak ci tak, ale jej problem). Za mna radsej prist, ze zobrali sme sa a hotovo, keby som sa este raz vydavala (co teda isto uz nie), radsej sa vydam a potom poviem.

zeytin
15. jún 2019

Na kazdu vec existuju minimalne dva pohkady... Ano, z tvojej strany super napad... Aj ja niekedy rada šoknem okolie... Ale pre rodicov je tvoja svadba velka udalost, podla mna budu mat sok, aj keby si im to povedala 2 tyzdne dopredu. Dovol im sa tesit na tuto udalost trochu dlhsie a pripravit sa na to.

miamaria
15. jún 2019

@sofi639 Super napad, ja by som na taku svatbu sla, kto naozaj chce s vami oslavit tento den, tak sa dokaze zariadit aj 2 dni pred, vsetko ostatne by boli len vyhovorky

ada12345
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nikca101
15. jún 2019

@sofi639 ja si myslím že vo vašej situácii je to výborný nápad! akurát ja by som nikomu nič nehovorila a nechala to na obrovské prekvapenie. všetci budú aj tak nastrojení na oslavu a koniec koncov máte už spolu dieťa takže si myslím že všetci z rodiny budú nadšení že ste sa konečne rozhodli "do toho praštiť" a bude z vás oficiálna rodina. a čo sa týka darov tak nikde neni napísané že sa svadobný dar musí dostať v deň svadby tak keby vám niekto z rodiny aj chcel dať dar tak vám ho môže dať dodatočne

jenkka
15. jún 2019

My sme povedali v nedeľu,že v piatok sa berieme 😁 svokra sa tiež chcela zrútiť ale keď som jej povedala,že kolko krasnych šiat má a nech nestresuje,že tam.budeme len my najbližšia rodina. To bol náš deň a vôbec som sa ja nestresovala či oni sa stihnú objednať ku kadernícke. Išlo len o nás 🤭

montemotherone
15. jún 2019

@sofi639 môj názor je taký, že radosť nám nerobí len samotná akcia (svadba, dovolenka, oslava, večera...) ale aj to, ako sa na ňu tešíme, pripravujeme... O to všetko svojich rodičov pripravíš. Nie je to príjemné prekvapenie, skôr naopak. Áno, je to super, ak ich odľahčíte od príprav, oznámite termín, miesto, nič nemusia chystať, ale určite by som im dala viac času. Aspoň mesiac, dva...

eliska13
15. jún 2019

@sofi639 buď to je prekvapenie a nepovedala by som vôbec nič, alebo teda aspoň týždeň vopred.ale, ak sa chces vyhnúť a nepotrpis si na dary, vyčesané žienky, ženy oblečené v róbach na záhradnej párty, tak to vôbec neries.Kto chce, dar Ti dá aj potom aj tak sa v 90%davaju peniaze.Su ľudia či si na to nepotrpia a zoberú sa v ľanových nohaviaciach, košeli a lucnymi kvetmi vo vlasoch.
Záleží ako to chces ty?budeš mať svadobné šaty, výzdobu...ak to bude "normálna"svadba povedala by som to ľuďom aspoň týždeň vopred.aj tak Ti budú všetci vyvolávať, vypytovať čo chces....ak to bude bez svadobných šiat len také neformálne moc to nerieš.To, čo píšu baby že ľudia si nestihnú kúpiť oblečenie topánky veď dnes sú obchody preplnené do 21 otvorené to je najmenej za 3 dní si kúpiť šaty a sandále.

zabina27
15. jún 2019

@sofi639 trošku z iného pohľadu: teraz to vyzerá veľmi romantický mať svadbu na pravdepodobne prvé narodeniny vášho dieťaťa a aj najbližšie roky to asi bude pekné oslavovať narodky a výročie naraz... Ale ak by ste sa nebodaj po x rokoch rozviedli (čisto zo štatistického hľadiska 😉, nič v zlom), tak vase dieťa si stále pri svojich narodeninách spomenie, že v ten dátum sa brali jeho rodičia.. neviem, nechcela by som dátum narodenín môjho dieťaťa ozvláštniť inými výročiami, pokiaľ by to bolo v mojej moci

kubobubo
15. jún 2019

@sofi639 ja som spravila niečo podobné. Svadbu som mala v utorok, v pondelok večer som zavolala svojej mame. Pôvodne to mala byť svadba o 2 svedkov, ale ako hovorí môj muž vymäkla som. Mama v pondelok bola náhodou u kaderníčky. Stará škola potrpí si na vlasy. Šaty zrecyklovala - má icg dosť a aspoň to neriešila mesiac. Sestra mala svadbu v kaštieli, všetko jak "má byť". Mama hodnotí moju svadbu ako pohodovejšiu, pri tej sestrinej zažila milión hlúpych stresov - ako nedorazilo hento, tamto. Tamten hosť ma taký problém. My sme si s mužom náš deň totálne užili a dokonca aj moja rozvetvená rodina to ocenila. Nikto mi nepovedal, že mu je ľúto, že tam nebol. Jeden bratranec hovoril, že tiež to plánuje podobným spôsobom. Inšpirácia pre budúce generácie. 😀To s koláčmi do práce je totál kravina - mama robila vtedy na vedúcej pozícii a do 3 dní si zohnala 2 kartóny zákuskov do práce. S mužom máme nádherné spomienky - nie sme tanečníci ani nič podobné, obrad veselý, potom neskorý obed a kľud doma večer.

sofi639
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
timetotime
16. jún 2019

ak to ma byt takto tak ok len si treba podla mna nenapadne zistit, ci na ten datum uz nieco nemaju, lebo to by potom mohol byt celkom problem, no nie pre nich ale pre vas... ale inak ako celkom fajn napad, ak teda mate o tom takuto predstavu

sofi639
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sense
16. jún 2019

Super napad i ked ja by som im to neoivedala ani tie tri dni vopred pokial by som nechcela special dresscode...

katrinka8
17. jún 2019

@miamaria - ja by som brala väčší (najväčší) ohľad na rodičov. Ostatní hádam nie sú až takí dôležití ako práve rodičia.

katrinka8
17. jún 2019

@eliska13 - ani nie, možno v Bratislave si za 3 dni spoločenské šaty zoženieš s prehľadom, ale v menších mestách to za tie 2-3 dni stihnúť vôbec nemusiš...

majulino
17. jún 2019

@sofi639 pisem IP

ona12
17. jún 2019

@sofi639 nás deň je naplánovany nasledovne 😀 obrad je o 15 na Mestskom úrade, samozrejme predtým sa pôjdeme s priateľom fotiť, po obrade do reštaurácie (predjedlo+polievka+druhé jedlo+kávička +citronady+zákusky) piť sa bude az doma. Na dvore sa nič nebude varit, grilovať... Na chystajú sa obložené mise, pagáčiky.... Takže takto