Potešili sa vaše deti z darčekov?

devilka1
26. dec 2022

Ahojte 🙂 potesili sa deti darcekom pod stromcek?? Ja som celkom sklamana nasa dostala rozne lega potom nieco na tvorenie, vystrihovacky oblecenie, a vobec to nezaujalo..prvy dojem ked sa rozbalovalo fajn, no uz je par dni po vianociach a darceky len tak pohodene nezaujem..najlepsi je tablet a ak je zakazany tak sa nudi chodi hore dole ze co ma robit...to je uz ozaj taka doba alebo co robime zle?? Je to celkom smutne...myslela som ze po veceroch budeme spolocne tvorit skladat lego a tak no ale vobec to tak nie je...ako to mate vy?

slavkadi
27. dec 2022

@devilka1 naše dostali čo si želali a aj prekvapenie. Syn detektor kovov (už s tým dva dni behá po vonku) a dcéra sadu pokusov Ľudské telo, tak všetko skúša, operuje. Dostali aj lego, to postavili za pár hodín a už je v poličke. Neskôr ho rozoberú ako ich poznam a postavia z toho iné. Nikdy nemáme dlho na výstavke originál podľa krabice 😂😁 Dnešné deti si malo cibria fantáziu, je "konzumna" doba, my sme ako deti mali sadu kociek a bábiku a dokázali sme sa s tým prehrať hodiny. Teraz majú deti hračky od výmyslu sveta a nudia sa. Poznám to, starší sa hráva na tablete, ale má obmedzený čas, potom sa musí vedieť zaobísť aj bez neho. Alebo si niečo tvorí, alebo ho zapojíme do pomoci v domácnosti.

vulka
27. dec 2022

@devilka1 Tvoja dcéra má 8 rokov a píšeš, že nič drahé nedostala, LEN tablet, kadejaké Legá,...? Uf. Tak sa nečuduj, že o nič iné nemá záujem. Sadni si s ňou a zahrajte sis polu fajn spoločenskú hru.

lianika
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ninka297
27. dec 2022

Ked citam taketo diskusie, tak som stastna, ze som vyrastala v dobe bez mobilov, tabletov a PC, s knizkami a hrami, ktore sme si samy vymyslali..nedostavali sme ani darceky v adventnom obdobi a rodicia na nas mali cas..🙏

mimikas
27. dec 2022

Nasi sa potesili velmi. Starsi skoro 11 rocny si zelal jeden darcek, mladsi si zelal dva. Obaja dostali co si priali, nakolko si nezelali nic drahe. Starsi uz vie, ze darceky kupujeme my a sam zahlasil ze ma vsetkeho dost a nic nepotrebuje. U nas z dlhodobeho hladiska sa vzdy najviac uzivi lego, lebo starsi je uplny maniak na lego a mladsi je zas obrovskym milovnikom spolocenskych hier. To aj dostali pod stromcek a su spokojny obaja.

mironka
27. dec 2022

@devilka1 nase deti kazdy rok dostavali take drobnosti..knihu...babiku...minuly rok si zelali lego friends (kazda ine),tak dostali len po jednej krabici s legom...tento rok sme dlho zvazovali (predajnu Dracik sme aspon 3x opustili bez nakupu,lebo sme zvazovali)...lebo nase 3 dievky (9,7,4) si vybrali nie extra lacne hracky (LOL lietadlo,Barbie karavan a babiku LOL)...lolku sme kupili v pohode,karavan sme kupili lacnejsiu verziu a to lol lietadlo za xy Eur sme kupili v hodine 12tej,lebo sme nemali to srdce dat tolko za neho...ale nic ine nechcela 9rocna...tak pod stromčekom boli LEN tri krabice...nic viac...pre kazdu jedna krabica..to nezartujem...a pitom vrieskali od radosti...9rocna kricala,ze mamaaa,to oni,oni mi to priniesli...a my na nu"ze kto oniiii?...tak ze Jezisko a anjelici...

kris_tin257
27. dec 2022

Náš mal najväčšiu radosť z rozbalovania, zobral darček spod stromček povedali sme koho to je išiel k nemu rozbalil mu darček a z toho sa tešil potom išiel pre ďalší a dokola 😊 my sme mu kúpili dva darčeky akurát + nejaké maličkosti od starkých a tešil sa, neriešil počet

h2
27. dec 2022

@vulka Tablet nedostala pod stromček, ten už mala predtým.

mjk40
27. dec 2022

Áno hrajú sa s nimi aj teraz. Takže dostali vhodné darčeky.

avanka
27. dec 2022

@devilka1 sú deti, ktoré lego nebaví. My máme 2 chlapcov, teraz 14,5 a 12 rokov a lego milujú, od 2 rokov stávajú, žiadne Duplo, klasické ..vydržalo im to kopu rokov, nikdy nič iné nechceli, len lego..aj teraz si 12 ročný želal technics batmobil.
Aj keď už uprednostnia mobil, telku, ci montovanie, vždy lego raz za čas vytiahnu..
Moji sa potešia aj ponožkam či pyzamu...záleží od povahy dieťaťa...a možno len daj tomu čas, ona si ho rozbali

makakova
27. dec 2022

Nechápem naco je 8r decku tablet...

h2
27. dec 2022

@makakova Na hranie hier. Pochopíš, keď budeš mať dieťa v tom veku.

makakova
27. dec 2022

@h2 ako vies ze nemam?

lenkakravcova
27. dec 2022

@makakova Na to, aby si na ňom kazilo oči pozeraním na blizko. 🙂
Keď už hry tabletoveho typu, tak sa viac oplatí Nintendo - zároveň môže hrať viac ľudí a nekončí to tým, že sa dieťa zavrie v izbe s tabletom v ruke.

h2
27. dec 2022

@makakova A máš?

makakova
27. dec 2022

@lenkakravcova súhlas.

maxiva
27. dec 2022

@devilka1 výhod tablet, po týždni zisti, že ma aj hračky. Nič medzi neni

makakova
27. dec 2022

@h2 skoro ano a nema tablet. A nemam ho ani ja, ani muž ani babky.... Mame jeden pc a pracovný notebook.

To skor by som kupila playko alebo nieco k tv,ako zbytočný tablet

negymama
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
negymama
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ysseba
27. dec 2022

@devilka1 A ten tablet jej vždy padal z neba sám? Alebo ste jej ho dali vy vždy keď sa nudila, resp. keď ste ju ako malú potrebovali zaujať? Vy ste jej dopomohli k tomuto zlozvyku, nenarodila sa s tým...Ale späť k otázke - ja mám tiež 8 ročného syna a spolu s bratom (6 rokov) sa darčekom tešili, tiež dostali lego, stavali to niekoľko hodín, samozrejme nie v kuse, potom sa s tým hrali keď to bolo postavené, hrali sme spoločenské hry čo dostali (oni chceli aby sme si zahrali) a tešili sa napr. aj ponožkám čo dostali (hneď si tie čo mali dole dole z nôh a obuli si tie nové)