Vyberáte meno pre bábo samé alebo s partnerom?

lili235111
15. okt 2012

Ahojte baby 🙂 chcem sa spytat ci ste vyberali meno pre svojho drobceka so svojim partnerom alebo ste ho vybrali jednoducho vy??? My mame taku dilemu ze drahy nepovedal doteraz ani jedno meno ale co poviem ja je kazde zle....tak pytam sa vas na nazor 🙂 dakujem

kmkke
15. okt 2012

My sme sa tiež nevedeli zhodnúť, nakoniec sme to vyriešili šalamúnsky 🙂 Dohodli sme sa, že keď to bude chlapec vyberá meno on a keď dievča tak vyberám meno ja. Chceme párik, zatiaľ máme Lukáška, ale pevne verím že dôjde aj na tú Viktóriu 😀 😀 😀

cerez
15. okt 2012

To je super. Zabiješ 3 muchy jednou ranou. Tri oslavy v jeden deň. Môj syn má meniny v deň narodenín. Nebolo to plánované. Ponáhľal sa! 😀

lili235111
autor
15. okt 2012

@cerez aj to ze valsne tri oslavy v jeden den 🙂 ale pre mna by ten den uz zamenal nieco ako uplne spojenie rodiny 🙂

cerez
15. okt 2012

Už ste rodina a dcéra vás už teraz spája. Tebe sa vôbec ani jedno jeho meno nepáči?

mirkakab
15. okt 2012

@lili235111 ahoj, ja som celé tehotenstvo snívala o Lívii, každému som hovorila že budem mať líviu a 3 dni pred pôrodom mi mm oznámil že sa mu to nepáči, pozeral kalendár a vybral mi 3 mená, tak som si jedno vybrala a doteraz s nim nie som stootžnená a to má už malá 6 rokov. daj mu na výber ale 3 mená nech Ti povie ktoré jje najkrajšie a to by som dala, ked sa nedá inak. Osobne by som sama meno nevyberala ... mohlo by sa Ti to niekedy vrátiť.

dannizeta
15. okt 2012

Aj my máme podobný problém..Keď som po dlhom vyberaní zahlásila že sa mi páčia mená Sandra a Damián,hneď ich zavrhol,že čo to za čudesné mená... 🙄 Ale keď mu poviem,nech navrhne on,povie mi že on nemá čas čítať kalendár 😒 Proste chlapi...Pre dievčatko som nakoniec vybrala Natálka...ale páči sa mi aj Nelka(už ho máme čerstvo v rodine,takže odpadlo) a pre chlapčeka ešte netušíííím.Pravdepodobne to bude tak, že vyberiem niekoľko a mangel si vyberie 😉

skoricaxx
15. okt 2012

@lili235111
no excelak som nasla ale vyhodi to len čisla ale význam tých čísel to tu nemôm akosi objaviť

mirkakab
15. okt 2012

Inak počula som že ludia čo maju v mene písmeno R sú šťastnejší ............. či to je tak asi ťažko povedať 🙂

lubina
15. okt 2012

@lili235111 vyberali sme mena pre obe deti spolu, aj ked zo zaciatku dohoda nebola, urobili sme si dlhy zoznam a postupne vyciarkovali, raz ja a raz zasa muzik, az sme dosli k dvom trom menam a z tych sme vybrali spolu 🙂

cerez
15. okt 2012

Lívia je veľmi pekné meno!

ssussie
15. okt 2012

no u nas to bolo jednoduche. ked sme spolu zacali chodit - pred takmer desiatimi rokmi (mali sme 17), tak manzel povedal, ze ked raz bude mat syna, bude mat meno po nom :D ja som samozrejme prikyvla, ved to som ani netusila ze sa raz vezmeme a ze budeme mat babo. no takto prisiel nas pokladik k menu, nas maly Petrík 🙂

mamiedi
15. okt 2012

@lili235111 A toto si takto vysvetlila aj tvojmu buducemu? 😕

ssussie
15. okt 2012

no a este moja segra: skalopevne im osetrujuci lekar povedal ze cakaju chlapceka a tak mali vybrate meno Samko. No a narodilo sa dievcatko - boli v takom soku, ze prvy rodny list znel: krstne meno: neurčené, priezvisko: Šimková :D ... a dnes ma nasa Linda uz skoro 14 🙂 ... a kedze este vtedy segra so svagrom neboli zobrati, tak aj to priezvisko sa dodatocne zmenilo :D takze uuuuplne odveci prvy rodny list :P

zuzi0911
15. okt 2012

Ahoj mi sme to mali rozdele. ja som vyberala pre divcatko a partnej pre chlapceka. vedela som co ce on a on vedel o mojich menach a povedali sme si nazor ale nemenili sme.

allison10
15. okt 2012

...My sme si s manželom napísali zoznam, aké mená sa nám páčia... A potom sme z tých, ktoré sme mali rovnaké vybrali... On pre chlapca a ja pre dievča... Teraz už musíme len čakať, čo to bude 😉

mirkave
15. okt 2012

@skoricaxx jeeeeej,ty mas Dariusa?to je krasne meno.ja som tuzila mat maleho Darenka,ale mg to zavrhol.

tinki
16. okt 2012

@lili235111 alebo mu povedz, že keď ti s menom nepomôže, tak že sa malá bude volať napríklad po tvojej mame, alebo po jeho mame..alebo po tebe..to len aby si ho takpovediac nakopla... 😉

ivett1
16. okt 2012

my sme "vyberali" tak...že ja som prelúskala kalendár, urobila zoznam, zistila, čo ktoré meno znamená ...pôvod, číslo, "šťastie" atď ... (všetko možné, čo som k tomu menu našla na webe) a potom ako by to znelo s priezviskom... a zostali mi dve dievčenské a dve chlapčenské ... takže moje deti majú dve mená v rodnom liste😀 ... ale všade aj tak používajú prvé meno🙂

jankatt1971
16. okt 2012

Tiež sme vyberali mená obidvaja. Jedného marcového rána, keď sme sa zobudili, sa nám nechcelo hneď vstávať, vzala som kalendár, ja som čítala, priateľ len hovoril, nie, nie, nie, až sme prišli k menu Nina a obidvaja sme povedali áno... 🙂
a tak budeme mať malú Ninku... a chlapčenské sme veľmi neriešili, od začiatku som cítila, že budem mať dievčatko.. ale pre istotu vybrané je, keby niečo... 😀 chlapec by bol Patrik, pôvodne som chcela meno po otcovi, ale priateľ bol zásadne proti.. a keďže sa volá Peter, najbližšie k jeho menu je Patrik... a vybavené... 🙂

ava11
16. okt 2012

@lili235111 nechápem túto módu dávať cudzokrajné mená, resp. dávať také, koré majú úplne krásnu podobu v slovenčine. Viď tá jeho Hana. Veď to je pekné slovenské meno, dá sa zdrobniť na Hanku, Haničku. Načo ti je prosím ťa urobiť z toho Hannah??? Číta sa to predsa úplne rovnako. Potrebuješ byť zaujímavá a pri každej príležitosti vysvetľovať, ako sa to píše? Chúďa dieťa, bude mať problém to napísať. Pre mňa je to také malomeštiacke, za každú cenu sa hrať na snobov a dávať takéto mená. Pochopím, ak je to cudzie meno, ktoré u nás vôbe nie je, ale toto je fakt smiešne. Hana - Hannah, veď si to povedz, číta sa to rovnako, tak načo? Tá Lillien je pre mňa osobne tiež trošku mimo, ale budiž, keď sa ti páči. A teda k téme, my sme vyberali meno spoločne, samozrejme sme sa nevedeli dohodnúť, tak sme obaja navrhli svoje a išli vylučovacou metódou.

lili235111
autor
16. okt 2012

@ava11 kazdemu sa paci nieco ine....na co kritizovat alebo osocovat druheho vyber??? 😖 100ludi =100 chuti Kazdy si da asi meno take ako chce,ake sa mu paci.Podla mna nemusi byt nieco ´´snobske´´ ked sa to niekomu paci.Vela deti ma zahranicne mena a vela aj slovenske.Podla mna by sa malej lepsie v buducnosti v zahranici povedalo svoje meno napriklad Hannah ako Hana a komolenie nasich slovenskych mien v zahranici je smiesne.Podla mna treba uvazovat aj do buducna aby ked trebarz teraz dam snyovi meno Pavol aby potom nemal problem napriklad v angicku v praci ked by to urcite uzasne vyslovili 😀 😀 😀

ava11
16. okt 2012

@lili235111 Neosočujem, vyjadrujem názor a súhlasim, kazdy nech da ake sa jemu páči a vravím, Lilien sa síce mne osobne nepáči, ale chápem, že nemá slovenský ekvivalent. Ale čím akože bude tá Hannah lepšia v zahraničí? Nechápeš, že sa to vyslovuje rovnako ako Hana? Snobské a malomešiacke nie je to, že sa ti to meno páči, ale to, že tam za každú cenu chceš napchať písmenká, ktoré sa ani len nečítajú len preto, aby to "vyzeralo". A s tým, aby človeku nekomolili meno v zahraničí, je kopu takých, ktoré sú tzv. medzinárodné a píšu aj čítajú sa všade rovnako. Viď môj syn 🙂 Držím palce pri pôrode a nech má vaše dievčatko to najkrajšie meno 🙂

lili235111
autor
16. okt 2012

@ava11 no podla mna sa Hannah a Hana rovnako nevyslovuju ale nevadi no 🙂 A ked sa to tak vezme tak ani tvoj syn nema slovenske meno je medzinarodne ale vsade sa pise inak....to ze na slovensku ho spravili v takejto forme je fajn aspon sa nestrati 😉

vladka07
16. okt 2012

Mno a ja ma tez malinku a vola sa Sara ale bez dlznov na a 😀
@lili235111 a lili je krasne meno 🙂 aj ked hannah je tez pekne len aby ju nevolali hannah monttaba 😀 to bol len vtip moja 🙂

ava11
16. okt 2012

@lili235111 Hannah a Hana sa vyslovujú rovnako, resp. silne pochybujem, že by si dieťa oslovovala so silne anglickým prízvukom 🙂 A aj tak by ste ju volali Hanka 😉 Oliver sa všade píše inak? Akože kde napríklad? Ja som nenapísala, že sa mi nepáčia cudzokrajné mená, niektoré určite páčia. Nepáčia sa mi také, ktoré majú ekvivalent v slovenčine a ako bonus, ak sa čítajú rovnako alebo takmer rovnako. Dám ti príklad, nepochopím prečo dať dieťaťu meno Elizabeth, keď máme Alžbetku. A rodičia ju ako volajú na ihrisku, Elizabethka? Veď to je smiešne 🙂

sashabb
16. okt 2012

@lili235111 vybrala si pekné meno a v tomto by som bola asi sebecká 😅 Pokiaľ tvoj partner nemá záujem toto riešiť, tak by som sa ho viac nepýtala a dala meno také, ako sa mne páči.

vladka07
16. okt 2012

mno
@ava11 ves co moja kamaratka ma elizabeth a volaju ju eli 🙂 a myslim si ze kazdy da meno ake chce a ake sa mu paci aj ked maju ekvivalent v slovencine... 😀

sashabb
16. okt 2012

@ava11 nesúhlasím s tebou. Osobne by som v živote meno Alžbeta nedala , no Elizabeth by som kludne dala. 😝

gabuci
16. okt 2012

u nás to tak bolo,že som sa poobzerala v kalendári,aj v knihe,vybrala som si čo sa mi páči.Manžel ma vypočúval ,niečo odmietol niečo,že môže byť.Zhodli sme sa veľmi na dievčenskych menách,na chlapčenskych nie.Vlastne na chlapčenské nič nevedel pozitivne hovoriť,len nie nie...alebo aj jeho vlastné meno je krajšie ako tie čo som si vybrala ja.pre dievča sme mali 3 mená vybraté a počas pobytu na gynekologii sa mi zapáčilo 4.meno.Tak to sme dali našej prvorodenej dcérke.Po druhé tiež ja som navrhla,vtedy súhlasil aj dievčenskym aj chlapským menom no máme aj druhé dievča. 🙂

ava11
16. okt 2012

@sashabb okej, elizabeth mrkvičková 😉 (doplň slovenské priezvisko) ale jasné, mier ženy, hlavne vašim ďeťom 😉