Vyberáte meno pre bábo samé alebo s partnerom?

lili235111
15. okt 2012

Ahojte baby 🙂 chcem sa spytat ci ste vyberali meno pre svojho drobceka so svojim partnerom alebo ste ho vybrali jednoducho vy??? My mame taku dilemu ze drahy nepovedal doteraz ani jedno meno ale co poviem ja je kazde zle....tak pytam sa vas na nazor 🙂 dakujem

lili235111
autor
16. okt 2012

@sashabb dakujem za nazor
@vladka07 dakujme moja 🙂 ja som meno hannah uviedla len ako priklad nechapem preco tu niekto s toho robi zabo-mysiu vojnu :D
a baby mame rovnaky nazor na meno Elizabeth

miskaska
16. okt 2012

My sme vyberali meno spolocne, vlastne ja som navrhla a on uz iba suhlasil. Aj ked skoro vsetko zamietol. Chceli sme Samka, az dodatocne som zistila, ze je to jedno z najpopularnejsich mien. Tak sme nakoniec vybrali nie velmi caste meno, rodine sa az tak nepacilo ale teraz kazdy povie, ze sa mu uplne hodi 😀 . Mali sme taky excelovsky dokument, kde ku kazdemu dnu boli mena, aj take, co nie su v kalendaroch. Najviac sa nam pacilo Krasomil 🙂 .

lili235111
autor
16. okt 2012

@ava11 podla mna kazdy slovak nema typicke slovenske meno ako je mrkvickova alebo mrkvicka :D

sashabb
16. okt 2012

@ava11 toto je zbytočné, nepoznám ani len Aničku Mrkvičkovú ... zbytočny extrem

ava11
16. okt 2012

Tak naposledy, Alžbeta možno nebol dobrý príklad, lebo sa to inak píše aj číta ako preklad toho mena Elizabeth. Ale mená ako Hannah - Hana, Patrick - Patrik, Sophia - Sofia, Sarah - Sára. Vy to fakt nevidíte? Veď tie mená sa prečítajú rovnako ako PO SLOVENSKY, tak načo tam pchať tie písmená navyše? Budeš dieťaťu hovoriť Hannahka alebo Hanka? Sarahka alebo Sarka? Sme raz na slovensku, tak nebudem riešiť, či sa moje dieťa bude musieť niekedy o 30 rokov v zahraničí hanbiť za svoje meno, prečo by sa aj malo?? Vy sa vysmievate cudzincovi na Slovensku za jeho meno? No končím diskusiu, pomenujte si svoje ratolesti pre mňa za mňa aj Kleopatra, hlavne nech sa majú dobre 😉

ava11
16. okt 2012

@sashabb ok, Elizabeth Kováčová, stačí? Je to trapne.

vladka07
16. okt 2012

@ava11 a inak feriancova sa hodi k tomu menu elizabeth 😝 a inak oliver je pekne meno ale tez neni slovenske ale uz to nehjame tak kazdy si povedal svoj nazor a basta 🙂

ava11
16. okt 2012

@vladka07 jejda nechápavá, ja som nenapísala, že som proti cudzím menááááám 😠 Oliver sa číta aj píše všade rovnako a je mi jedno, či je to slovenské alebo cudzokrajné meno. Čítaj čo píšem a až potom sa zapájaj. Vadí mi úplne niečo iné, to pridávanie písmeniek do mien, ktoré sú tam úplne zbytočné, nečítajú sa a slúžia len na vizuálny efekt - snobácky. Hana - Hannah , načo tam sú ie dve N a na konci H?? Čítaš ich tam? Nie. Zdrobnene dieťaťu ako povieš? Hanka. Comprendo?

vladka07
16. okt 2012

@ava11 ale jasne ja som chapava ale ja teba nechapem akoze tebe sa to nepaci dobre tvoja vec povedala si si svoj nazor....a ze to je napr hannah a nie hana ok ale niekomu sa paci hannah a aj ju tak volaju a co ma byt ..a vela ludom sa uz nepacia stare slovenske mena tak davaju 'napodobne' ale modernejsie a uz je vela mien takych... a popravde alzbetku by som v zivote meno nedala radcej elizabeth ked tak...ale uz to nehajme tak ok?? 😉

ava11
16. okt 2012

@vladka07 Hannah všetci volajú Hana, lebo sa to tak vyslovuje, to je celá moja pointa 🙂 Ale jasné, nikomu nič zlé, sorry ak som niekoho naštvala, zakladateľke prajem hlavne zdravé dievčatko, nech už mu meno dajú akékoľvek 😉

lujza123
18. okt 2012

@lili235111 meno prislo akosi same aj s vedomim ze som tehotna. Bolo to asi na tretie rano po otehotneni, fajcila som na balkone a asi v polke cigarety taka informacia ze som tehotna, ye to bude dievcatko a bude sa volat Lucia. To meno sa mi nejak extra nepacilo, po cele tehotenstvo som vymyslela 1000 mien a moj partner dalsich tisic uuplne inych ako ja 😀
Lucia bolo snad jedine o ktorom sme obidvaja povedali ze nieje to to co sa nam najviac paci ale moze byt.
Ako sa mala narodila a rastla tak zistujem ze to meno sa jej neskutocne hodi...k povahe, k tvari, vsetkemu.
Myslim ze deticky si to meno vyberaju akosi same a mamina to len intuitivne vytusi. Skus sa aj ty ponorit do svojich pocitov a myslienok. Vobec neanalyzuj ze ako sa da ktore zdrobnit, ako sa bude hodit k priezvysku...proste len nechaj plynut svoje pocity
Co ta prve napadlo ked si sa dozvedela ze si tehotna? Alebo ku ktoremu menu si sa vo vybere mena najviac krat vratila? Ake pismenko sa ti hodi k tvojmu dietatku? Nejake prenikave R alebo nezne znejuca samohlaska?
Este vzdy to mozes urobit tak ako niektore zienky ze das meno az ked budes mat male po porode na rukach..to ta napadne urcite

lujza123
18. okt 2012

@lili235111 kazdopadne som presvedcena ze mama co ma dietatko pod srdcom ma taky 6 ty zmysel ohladom mena...nikdy nedavaj meno ktore sa ti nepaci (alebo skor mas pocit ze dietatku sa hodit nebude) len preto ze to chce chlap, alebo babka alebo ktokolvek

lujza123
18. okt 2012

@lili235111 trochu som si pozrela tvoje starsie prispevky ze sa ti paci meno Lilien. To mas aj ako nick tu na fore..a zakladala si si ho asi uz ako tehotna..tak potom je to jasne, uz ani nerozmyslaj, ocividne ta to meno stale napada a isto sa aj malej bude hodit. Je to krasne meno. Neboj partner si zvykne. Co sa ma volat "Neviem" ako chce on?

lili235111
autor
21. okt 2012

No konecne priatel prehovoril,dost dlho mu to trvalo az sme sa zhodli 😀 takze malicka bude Dominika 🙂

blackcat8885
24. okt 2012

Ja som meno vybrala sama kedže priateľ očakával dievčatko a budeme mať chlapčeka tak vraj jemu sa žiadne chlapčenské meno nepáči.Ja som vybrala Nikolas nepáči sa mu síce ale tak má smolu,malý sa nejak volať musí 🙂

kubkonika
4. nov 2012

Ahojky,ja som chcela,aby sme rozhodli spoločne a tak sme si napísali každý zvlášť na papier 5 mien,ktoré sa nám najviac páčia.Potom sme ich porovnali a ostali nám 3,tak sme hľadali z tých troch najkrajšie k priezvisku a som spokojná.Máme Jakubka.Držím palce,je to ťažká dilema.Máme aj Dominiku a Laurinku,no tým sa ich mená nepáčia.Možno ak vzrastú,tak sa to zmení,v čo dúfam. 🙂 🙂 🙂