Máme ísť na svadbu s trojmesačným dieťaťom?

karamelka14
7. jún 2013

Naši najlepší priatelia sa idú na jeseň brať a môj muž im ide za svedka. Veľmi by chceli, aby som išla aj ja s malou, ale bojím sa či to nebude na ňu moc, keď bude mať len tri mesiace. Dá sa tam síce vybaviť apartmán, takže by mohla byť tam (popr. s niekým kto by ju strážil a ja by som sem tam odbehla). Veľmi by som tam chcela ísť, strašne mi na tých dvoch záleží, ale bojím sa o malú, aby nebola vystresovaná. Čo si o tom myslíte? vďaka za všetky názory a skúsenosti 🙂

bubelko
7. jún 2013

zober si ju do nosica/satky/kocika a v pohode chod. ak budete mat apartman, tak ak aby velmi plakala, mozes sa utiahnut s nou tam. ak nebudes vystresovana ty, nebude ani ona. nevidim dovod, preco neist 😉

voskovaeva
7. jún 2013

no my jsme boli len na oslavach a bolo to o nicom 😉 malemu vadil silny hluk z hudby a stale jsme ho jen vozili po vonku a nic jsem z toho nemala 😒 pokial tam budte mat niekoho a strazenie tak si mylsim ze je to ok

inffinity
7. jún 2013

já bych šla 😉 malemu miminu je jedno kde je a kde spi horsi by to bylo se starším 🙂

mirreckall
7. jún 2013

my sme boli, keď naša malá mala 5 mesiacov... boli sme tam do desiatej večer aj s ňou.... a bola zlatá...kočík je na nezaplatenie, striedali sa pri nej a kočíkovali a my sme sa zabávali, keď plakala, doniesli ju nám, pomojkali sme sa, prebalili, napapali a ona sa šla zase voziť a my tancovať 🙂 a hluk jej nevadil, pospala si aj vo vnútri v sále...

stanislavao
7. jún 2013

neviem preco by mala byt vystresovana. male dieta vam zaspi hocikde a nemusite tam byt do rana. nedavajte ju k reproduktoru, aby nebola v hluku. alebo ju mozete nechat doma, pokial nedojcite.

atreyu
7. jún 2013

My sme boli keď mal 6 týždňov 😉

magic08
7. jún 2013

ono to zalezi od dietata... napr. starsia dcerka nezniesla okolo seba vacsi pocet ludi, o hudbe uz ani nehovorim. Tiez sme boli pozvaní na svadbu, ked mala dcerka 3 mesiace, vyriesili sme to tak, ze som malu nechala u mojej mamy a kazde 2 hodky odbehovala kojit... mladsi syncek, ten je zas spolocensky, ludia mu nevadia, prave naopak. Opat sme pozvaní na svadbu, drobec bude mat presne 6 mesiacov, takze ideme cela rodinka...
uvidis aka bude mala, ked sa narodi a podla toho sa zariad, no pokial mas moznost objednat apartman, tak by som urcite sla...

janie80
7. jún 2013

Nas Adamko bude mat prave 3 mesiace, ked sa bude zenit svagor a mm ide za svedka... Este navyse to bude cca 100km od nas... Chcela som byt na jeho svadbe, ale ako vidim, ake mam dietatko, tak urcite by mal problem s tou dlhou cestou, mal by problem s hlukom a zmenou rezimu a na strazenie by som ho niekomu mohla nechat tak maximalne na 2 hodiny, potom uz place, kym nepridem ja, takze o uzivani si zabavy nemoze byt ani reci... Takze som zvazila, ze nejdem, aj ked je mi to luto... 😔 ty si poznas svoje dietatko, tak musis ty zvazit, ci to zvladne a navyse, ci to zvladnes ty... Ked ho nechas niekomu na strazenie, nebudes v strese, ako to zvladaju a ci je vsetko ok? A ked ho vezmes so sebou, nebude mu vadit hluk a vela cudzich ludi?

majulkap
7. jún 2013

My sme boli na svadbe ked mala mala 6 mesiacov a spadla v kociku v sále kde sa tancovalo , ked bola hore tak ju každý nosil , ale rýchlo ju to unavilo a zaspinkala, bolo to v hoteli , mali sme tam aj izbu, kde som ju chodila pravidelne kojit a cca o 1hod po polnoci som s ňou išla na izbu spinkat,takze si myslím že 3 mesačne uuuuplne v pohode prespi v sále aj v hluku 🙂my sme predtým cestovali 300 km a myslela som že sa nezabavim ale bolo super, pretože každý ju chcel vozit a baviť ani nám ju nechceli dať 🙂 ale záleží od dietatka.... Ja by som rozhodne isla

lauricka
7. jún 2013

ahoj, chodte a uvidite, no aj keby to bolo na nu prilis vela podnetov, je to preda len jednorazovo, nuz tak to dako zvladne, nie je z cukru 😉 . Daj si ju urcite do nosica, ak nejaky mate (super by bolo, keby nan bola zvyknuta, tak ju navykni uz vopred), zober si kocik, vybav si ten apartman a uz sa dako premotate. Mozno Ta mala prekvapi, ako bude v pohode. A ak nie, stale sa budes mat kam odpratat, aby si oddychla.
Bola som s mojimi dvojcatami na svadbe, ked mali asi 9-10 mesiacov. Mali sme tam aj izbu, aby sme tam mohli spat. Nuz, uz pri veceri boli mrzute, takze sme isli na izbu. Celu noc tam bol hluk zo zabavy a chodieb, kde bol stale ruch. Takze sme boli vsetci traja celu noc kazdu chvilu hore. Muz sa so mnou chcel striedat pri nich, ale mne sa nechcelo stale vstat, obliect, ist tam, naspat, nevladala som nic, ani jedno, ani druhe. Bolo to ciste utrpenie a zo zabavy som nevidela nic. ALe na druhej strane, bola som rada, ze aspon muz sa zabavil a tu jednu noc ber cert, prezili sme aj tak.
Ale kludne to moze dopadnut aj dobre, mozno prave preto, ze Tvoje babo je este take malicke, ze by mu pri spanku ani nemuseli vadit nejake zvuky a ani este toho tolko neriesi 😉

amouramour
7. jún 2013

boli sme a uz nikdy viac s tak malym dietatom...svadba bola de facto v jednej sale, kde sa pred hlukom nedalo skryt...striedali sme sa po polhodke s kocikovanim a tym, ze jeden sedel...uz by sme to tak neriesili bol to stres pre vsetkych

magdalenocka
7. jún 2013

pockaj podla toho aka bude mala. to sa teraz neda povedat. Niektorym vadi hluk, ine su v pohode. Ja mama teraz trojmesacneho a keby som mala ist na svadbu dam ho do satky, kde by spinkal, keby sa zobudil chvilu ponosim a potom zase sup do satky. Ale tak o 10 tej vecer by som isla domov, resp. na izbu...ale my sa bezne nosime ,uvidis aka bude tvoja mala

danusskaaa
7. jún 2013

vacsinou sa mamy boja viac ako to deti preziju aj ked oni su uplne vpohode. my sme boli s malou tak na svadbe, priznam sa mla trosku viac, ale bola uzasna. bavila sa so vsetkymi/no, nosili ju na rukach a ona bola spokojna/ dvakrat zaspala v kociku pri hudbe-vobec jej to nevadilo, skor naopak spala este lepsie, vydrzala potom hore az do pol dvanastej v dobrej nalade a o pol noci som ju sla uspat na hotel, kde spinkala celu noc a ja som sa bavila dalej. ani jeden problem sa nestal a bolo super!!!! vyskusaj, uvidis! neobmedzuj svoj zivot pre babatko, ono je jeho sucastou a treba tomu vsetko prisposobit!!!!

cerez
7. jún 2013

Sesternica bola na svadbe svojmu bratovi a mala v tom čase 1,5 mesačného synčeka. Svadbu prespal a keď bolo treba, nakojila. Ak máš, kto by sa o maličké v tú chvíľu staral, možnosť ubytovania, prečo nie. Ak by bolo prinajhoršom veľmi zle, je vždy možnosť odísť.

matozazzo
7. jún 2013

Kludne chod, zabezpec si niekoho na strazenie, budes ju mat v kociariku, niekde bokom, akurat by som ju nevystavovala vsetkym na obdiv, toho moze byt na nu vela- vela cudzich tvari... Inak detom hluk nevadi, moja napr. manzelove zapasy kde bol strasny hluk a piskot uplne v pohode prespala v kociari 😀 Akurat ked kojis, neviem, ake budes mat saty, ale urcite sa najde nejaka miestnost, kde vklude nakojis, aby ta neocumovali 😀

danim
7. jún 2013

ja by som sla len na den... obrad + prve jedlo + mozno trosku dlhsie, lebo 3 mes dieta je veeeelmi male.. a hluk.. kopec cudzich ludi.. isto ho tam budu obzerat dookola vsetci- co pre dieta nic prijemne si myslim- cudzi ludia a tie usmevy na neho 😀 no takmer na istotu by to bolo o jednom velkom strese..- a o striedacke a kocikovani von... + dieta rozladite... takze ja na noc isto nie

fra
7. jún 2013

my sme boli raz na svadbe našich dobrych priatelov s dvomi deťmi- 6 mesiacov a 1 a 1/2 roka - neboli sme samozrejme až do rána, ale tak do jedenástej večer sa dalo, aj sme si zatancovali, aj sa zabavili, čo to pojedli a nemyslim si že by mali deti z toho nejaku traumu, ani nikoho nerušili, neplakali, nekričali, zvladli to velmi pekne, aj si kus pospali v kočíku, bola to menšia svadba a nebol tam extremny hluk, bolo tam viac priestorov ... len jedna staršia pani na nas stale zazerala a dobre že mam nevynadala - zjavne jej nazor bol, že malé deti na svadbu nepatria .... všetci ostatní boli uplne v pohode a bola som veľmi rada že sme tam šli ... urob ako cítiš- može to vyjsť super a nemusí, to sa asi nedá predvídať, ale hlavne sa nestresuj vopred, stres je už polovica neuspechu ... a dobra nalada polovica uspechu 🙂

zeytin
7. jún 2013

Svagrinka bola s nami pred par tyzdnami na svadbe aj s 2 mesacnym babom a uplne vpohode 🙂 Spinkal takmer cely cas, mali tam izbu, kde sa chodili kojit, prebalovat a tak 🙂 Boli na svadbe do 22:30 a velmi sa im pacilo.

timotea244
7. jún 2013

noo...my sme boli v podobnej situácii len malý mal už vtedy 11 mesiacov,keď sme boli na svadbe mojej sesternici...mali sme vybavenú izbu na hoteli,ktorí bol priamo nad sálou,kde bola svadba...a pravdupovediac som bola viac v tej izbe ako v sále 😉 😉 😉 ale veľmi som chcela ísť na sesternicinu svadbu...no vo vašom prípade malá bude ešte malička,takže si myslím,že väčšinu času aj tak prespinká,takže to budete mať jednoduchšie a dokážete si svadbu užiť 😉 u nás to bolo obdobie,keď začínal chodiť a spánok v cudzom prostredí nebol jeho parketa 😉 tak vám prajem,aby vám to vyšlo a aby ste sa dobre zabavili...

aristka
7. jún 2013

ak máš kam dať malé ,určite nie

mimi
7. jún 2013

preco nie? my sme tak boli, mali sme v hoteli zabezpecenu izbu, chodila som tam malu krmit, prebalit a ked bolo v sale moc hlucno, sli sme s malou na terasu a striedali sme sa. Ja v tom teda nevidim problem 😉

dahra
7. jún 2013

Ja som krpca na svadbu nebrala a to mal 26 mesiacov 😉 Som sa chcela zabaviť, trošku si oddychnuť a nie stresovať kvôli dieťaťu. Tento mesiac sme tiež pozvaní, ale pôjde len muž sám.

mirusska85
7. jún 2013

my sme bol s malym ked mal 4mesiace a odchadzali sme o pol tretej v noci 🙂 prevaznu cast prespal, zobudil sa na papanie, chvilu bol hore a obzeral kde to vlastne je:D a hudba mu vobec nevadila na moj udiv🙂 vela zalezi aj od dietatka ake je, ako reaguje na zmenu prostredia, na cudzich ludi a tak

atrami
7. jún 2013

zisti si, či bude zabezpečená miestnosť, kde budeš môcť byť s malou mimo diania, nakojiť, prebaliť...Dobrý je aj nosič-babyvak, šatka.Nemusíš tam byť celú dobu. Zabezpeč si info len na neurčito. Prostredný syn bol úplne pokojné dieťa. Najmladší pravý opak.

mamjka
7. jún 2013

Ahoj my sme boli s malou amla necele 3 mesiace na druhom konci Slovenska na 4dni 🙂 bolo úžasne maličkú každy obdivoval že jak krasne aj v hluku spinkala boli sme až do pol druhej ona od ôsmej krásne spinkala v kočíku a na hoteli sme ju len prebalili prezlikli a na spani dali papať a spinkala do rána krásne..🙂 ja by som išla znova určite....🙂

ocko78
7. jún 2013

dnes je tu tema sama svadba..... trosku spiminam na mojej svadbe mali svagrovci..manzelov brat vtedy 3mesacnu dcerku...poriesili to tak ze prisla s nimi na obrat..s sieni plakala tak s nou sli von a po obrate ich uz pred uradom cakali svagrovci s druhej strany a brali malu ku nim domov..mala uz nebola kojena ale raz za 2 hodky odbehuvali ku nim kuknut ci je vsetko v pohodke a vytancovali sa s nami az do rana bieleho....

abbie
7. jún 2013

v pohode, je este male, jemu je uplne jedno kde je, hlavne, ze budes v jeho blizkosti 😉

kvietocek55
7. jún 2013

my sme boli s trojmesačným a bolo to v pohode, celú svadbu prespal vedla v miestnosti a poviem ti bol tam riadny hluk. Mala som požičanú vysielačku s kamerou položenú na stole, takže som nemusela toľko odbehovať, pekne som videla keď sa zobudil.. Ak máš možnosť, že budete mať izbu a necháš drobca s niekým a budeš odbehovať na zavolanie, bude to ešte väčšia pohodička, choď, zabavíš sa a aj drobček bude v pohode 🙂

ja1977
7. jún 2013

ja po tom aké boli moje deti uplakané prvé mesiace tak by som nešla, ale bola som na svadbe, kde boli s bábätkami do tých 6 mes.. maxim., spali dobre, mali na poschodí nad sálou jednu izbu kde to dieťatko bolo napr. v noci či už s babkou, alebo na striedačku s niekým z rodiny... ja keby som mala kľudné deti tak by som išla určite, no keďže naši dokázali obaja aj do polnoci plakať a budiť sa každú chvíľu tak by som s takým dieťaťom určite nikam nešla, my sme nemohli ani na prechádzku s kočíkom, ten u nás nehrozil, zbytočne sme ho kupovali a ja som sa tešila ako budem kočíkovať 😝

prasiatko30
7. jún 2013

ja si myslim ze teraz je velmi skoro nad tym uvazovat lebo este nevies ako sa budes citit tak ty ako tvoje dieta - mozno budes mat stastie a tvoje dieta nezobudi ani bombardovanie a jedine co bude potrebovat je nakojit kazde dve hodiny a vy si mozete vychutnat prijemnu zabavu a aspon tu veceru. ale tiez mozes mat uplne opacny pripad - ked vies ze ak dieta vytrhnes z jeho kolobehu a jeho zvykov tak je z toho uplne mimo, ty este mozes byt ustata a nevystrabena uplne z porodu a vtedy budes rada ked budete sediet doma - zatial by som kamaratom slubila ze ano ale ze vsetko bude zalezat podla scenara, ktory budete mat v ten moment doma - pokial su normalni tak by to mali pochopit 🙂