Výber krstného rodiča pre druhé dieťa

deginko
4. feb 2020

Ahojte,chcem sa poradiť ohľadom krstu a krstného rodiča.Cakame druhé bábo,prvej dcérke je krstným otcom brat môjho partnera... avšak za tú dobu sa mu narodili dve deti, ale nežije vo zväzku,rozišli sa.Je to problém teraz,aby bol krstným otcom aj druhému dietatu?Či už je ako hriešnik? Ďakujem za radu,ak má niekto skúsenosť

andy57
4. feb 2020

@deginko moj syn ma krstnu, (moju tetu) a ta je rozvedena, nebol problem.

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majah212
4. feb 2020

Neviem ako ste veriaci,ale sama vieš že v očiach cirkvi je "hriešnik", pokiaľ to však nespomenie pred farárom tak ten nemá odkiaľ vedieť, že má 2 deti a není zosobaseny. A jasne zavisi to aj podľa farara. Čiže alebo nájdite iného krsneho alebo nespominajte všetky info 🙂

deginko
autor
4. feb 2020

@majah212 tiez ma to napadlo nespomínam to,no ten farár mu tiež krstil jeho prvé dieťa...tak dúfam,že si to nebude pamätať

moninah
4. feb 2020

@deginko a to nikoho ineho vhodneho nepoznas? Nie je to blbe, zacinat duchovny zivot tvojho baba takym klamstvom? Ved farar nenosi v hlave matriku, mozes mu to zatajit a potom prisahat, ze ho budes vychovavat vo viere a pravde...

deginko
autor
4. feb 2020

@moninah ja som nikde nenapísala,že to idem zatajiť tak trochu skludni,keby som o Tom chcela klamať,tak tu nenapíšem diskusiu,a viac by som neriešila a proste to tak urobila.Pre mňa ten krst vôbec podstatný nie je a možno by som to ani hneď neriešila,ale priateľ chce krstiť hneď.Nie nemám iného v okolí,moja sestra nemá birmovku a čaká dieťa,čiže tiež bude hriešnica. Zaujimalo či môže byť on krstný zasa... pretože pokiaľ viem aj keď ma deti, ale nežijú spolu,vzťah im proste nevyšiel...a to sa môže stať aj veriacim čo sa hádžu o zem v kostole.A farár sa pred krstom predsa pýta,či krstný rodič má vzťah alebo či je ženatý atď...a tam je jasná odpoveď,nie vzťah nemá,nežije v žiadnom zväzku.takze tam to voobec o klamstve není,lenže je mi to tiež proti srsti zatajiť jeho deti,preto sa pýtam,či s tým má niekto skúsenosť...dokonca som aj farárovi písala mail aká je situácia a čakám na jeho vyjadrenie,len má zaujímalo či s tým má niekto skúsenosti

moninah
4. feb 2020

@deginko ale ved ja som kludna. Len mi je proste divne, ze este si nic nezacala vybavovat a uz dufas, ze nieco zatajis. Ved to normalne vysvetli fararovi, mozno nad tym len mavne rukou. A ak nie, isto ti poradi lepsie, ako tu na koni. Ja som to nemyslela v zlom, bolo mi jasne, ze pre teba ten krst nieje priorita.

nyusika
4. feb 2020

mne je ovela viac divne to, ze niekto, kto nie je zosobaseny, chce krstit druhe dieta s tou istou partnerkou.
Myslim tym partnera @deginko, ona sama sa vyjadrila, ze jej na to az tak nezalezi - co kvitujem 🙂

deginko
autor
4. feb 2020

@nyusika to je skôr o Tom,aby to bolo na poriadku a jeho babka bola v kľude,a on kedysi bol aj ministrant takže chce aby to bolo čím skôr..i keď si myslím,že keby sme krstili aj o dva roky tak sa nič nedeje...a svadbu nasu neriešime ...teda nie je pre nás zatiaľ podstatná

deginko
autor
4. feb 2020

@moninah ale hej,blbo som napísala ten koment,že to fakt vyznelo,že chcem čosi zatajiť..ale práve naopak,nie som s tým stotožnená,preto som narovinu napísala aj farárovi,a tu sa spýtala či sa to ozaj berie ako hriech či nie ..

heidy222
4. feb 2020

@deginko no ja som nemohla byt krsna Lebo som vydata za evanielika v evanielickom kostole. Tym padom som hriesnica 😂 Ale mohla som byt ,,svedok krstu"

kikidee
4. feb 2020

My sme krstili dceru- ja nemam ani krst, nie este ine sviatosti, manzel ma vsetko potrebne, krstna je manzelova sestra ktora tiez ma vsetko, ale zije v nemanzelskom zväzku a s dietatom (mimochodom tiez pokrstenym). Myslim ze vsetko zavisi na fararovi...

moninah
4. feb 2020

@deginko vychadzajuc z toho, ze knazi CHCU krstit,urcite nejake riesenie najdete.

lilke
4. feb 2020

@deginko krstným rodičom môže byť aj jeho starký či starká. Partnerovi rodičia asi tiež majú všetko v poriadku, tak využiť to.

saskia_98
4. feb 2020

To zaleži od kňaza. Naš farar take neakceptuje. Napr. Ked sa svokra pytala knaza ci jej dcera, moja svagrina moze ist za krstnu mojmu synovi, farar jej povedal ze nie lebo zije v spolocnej domacnosti s dietatom a partneri nie su zobratí. (Chvala bohu) 🙏🏻 A viem ze ani jej dieta pokrstit nechcel, lebo nie je vydata. Cize vsetko zalezi od farara. Chod za nim a pytaj sa.

stanulienkat
4. feb 2020

Mne sa pacia tieto pokrytecke temy takzvanych veriacich. Hresia, bez hanby a bez boha a potom idu krstit. Mozte sa do mna pustit,ale hnusi sa mi to. Esteze nie som veriaca.

lenka2710
4. feb 2020

@deginko ano, všetko záleží na kňazovi! Mne prvú krstoval brat, bol slobodný, nežil s nikým v spoločnej domácnosti, tak je to aj teraz, ešte stále žije sám, takže je ,,vhodny''
Švagor sa zenil na úrade a tiež mali problém s krstom, lebo pred Bohom niesu manželia
Kamoška bola krstovat prvé a ešte nebola zosobasena, tak im otvorene povedal, že ak budú mať druhé a medzi tým sa nezoberu, tak im už druhé nepokrsti
Niekde nemajú žiaden problém, niekde je problém všetko

sunny8
4. feb 2020

Udivuje ma prečo cirkev nemá jednotné pravidlá. Niekto môže byť pokrstený iný nie .. niekto môže byť aj rozvedený a dieťa pokrstia iný je hriešnik a nemá šancu ak nezaplatí. O čom to potom je ? A tie opletačky okolo toho 😒 som vďačná že som nemusela toto riešiť 🙏

martina1201
4. feb 2020

@deginkoak by sa fararovi nepacilo ze ma deti moze vystupovat ako svedok krstu. Krestansku vychovu mu date vy. Ja tak mam kamaratku ako svedka krstu.